نمایش نتایج 1 تا 12 از 12

نام تاپیک: share کردن پرینتر در دامین

share کردن پرینتر در دامین

با سلام

من مدیر یک شبکه دامین هستم با 30 کلاینت که ویندوزشان xp است

ویندوز سرور 2000 است حالا من می خواهم یک پرینتری را که به

یکی از کلاینت ها وصل است
    Share کنم بعد از انجام این کار و نصب

روی سیستمهای دیگر پرینتر با یوزر
    Administrator پرینت می گیرد

ولی با یوزر عادی نه لطفا راهنمایی کنید .

آخرین ویرایش به وسیله Identifier : دوشنبه 06 شهریور 1385 در 07:21 صبح

بعد از انجام این کار و نصب
    روی سیستمهای دیگر پرینتر با یوزر Administrator پرینت می گیرد
    1- سطح دسترسی را برای دیگر گروه های کاربری تعریف کنید.
    2- نام کاربری و کلمه عبوری که کاربران از آن استفاده می کنند و می خواهید بتوانند توسط آند از Printer استفاده کنند را در کلاینت مربوطه تعریف نمایید.

پ.ن :
    مورد دوم زمانی کاربرد دارد که یک کامپیوتربی که عضو دومین نیست؛ بخواهد به یک سیستم در Domain خدمات پرینت بده علاوه بر اینکه باید PS راه اندازی شده باشه مورد ذکر شده هم باید انجام شود.

موفق باشید.
    آخرین ویرایش به وسیله Identifier : دوشنبه 06 شهریور 1385 در 07:20 صبح

به صورت پیش فرض برای پرینتر everyone فقط اجازه پرینت دارد. بنابراین اگر تنظیمات آن را دستکاری نکرده باشید طبیعتا مشکلی نیست ولی اگر این کار را کرده باشید باید کارهایی که آقای ذوالقدری فرمودند را انجام دهید.
    در مورد بند دوم ایشان هم یه توصیه دارم و اون اینکه در security پرینتر شیر برای اینکه دردسر یوزر و پسورد نداشته باشید می‌تونید برای everyone پرمیژن print را اضافه کنید.
    موفق باشید

اگه میشه بیشتر توضیح بدید

ببین دوست عزیز کافی است کارهای زیر رو انجام بدی
    1- با ادمین بر روی کلاینتی که به پرینتر متصل است لاگین کن
    2- پرینتر رو شیر کن (اینو که بلدی؟)
    3- بر روی پرینتر شیر شده کلیک راست کن و بعد در تب security به یوزر everyone اجازه print رو بده یعنی از پنجره بالا everyone رو انتخاب کن و از تیک های پایین تیک مربوط به print رو بزن
    4- با یوزر عادی بر روی یک کلاینت دیگه لاگین کن
    5- ویزارد مربوط به add printer رو به صورت پیش‌فرض برو خودش پرینتر رو پیدا می‌کنه.
    6- یه تست پرینت بگیر و لذت ببر.
    اگه سیستم رو دستکاری نکرده باشی مرحله 3 رو نمی‌خواد انجام بدی

موفق باشید.

مسئله همین جاست که یوزرهای من همه محدودن یعنی دسکتاپ رو ندارن و فقط با یک برنامه خاص کار باید بکنند اگه این جوریه باید همه کابران رو ادمین کنم پرینتر را نصب و دوباره محدود کنم که این کار برای یوزرهای زیاد و کلایت های متعدد کار سخت و وقت گیریه

نقل قول نوشته شده توسط emad_ban
    مسئله همین جاست که یوزرهای من همه محدودن یعنی دسکتاپ رو ندارن و فقط با یک برنامه خاص کار باید بکنند اگه این جوریه باید همه کابران رو ادمین کنم پرینتر را نصب و دوباره محدود کنم که این کار برای یوزرهای زیاد و کلایت های متعدد کار سخت و وقت گیریه
    مطالبی که گفتم رو یه بار دیگه مو به مو بخون و اجرا کن.
    نقل قول نوشته شده توسط mhjb
    4- با یوزر عادی بر روی یک کلاینت دیگه لاگین کن
    5- ویزارد مربوط به add printer رو به صورت پیش‌فرض برو خودش پرینتر رو پیدا می‌کنه.
    6- یه تست پرینت بگیر و لذت ببر.
    من کی گفتم ادمین باید باشند. فقط برای شیر کردن ادمین لازم است. اتفاقا در بند 4 گفتم که با یوزر عادی لاگین کن و پرینتر رو add کن.
    برای add کردن یه راه حل دیگه هم داری و اون هم اینکه به یوزرات بگی توی run بزنند Computer Name or IP\\ که در آن Computer Name=اسم کامپیوتری که پرینتر روش شیر شده و بعد روی پرینتر شیر شده دابل کلیک کنند. اینجوری به صورت اتومایک پرینتر add میشه.
    موفق باشید.

اگه این جوریه باید همه کابران رو ادمین کنم پرینتر را نصب و دوباره محدود کنم که این کار برای یوزرهای زیاد و کلایت های متعدد کار سخت و وقت گیریه
    با فرض اینکه حتی نیاز به اینکار هم که باشد(در صورتی که ضرورتی نیست). گروه کاربران را Memeber گروهی کنید که دسترسی های لازم را دارد.

درسته ولی کاربرای من هیچ کدام دسترسی به ویندوز رو ندارند به هیچ چیزیش یعنی بعد ازبعد از لاگین کردن برنامه ای که باید باهاش کار کنند براشون باز میشه

شما می‌تونید با استفاده از تغییر دادن پروفایل دیفالت ویندوز این کار رو بکنید و یا از طریق قرار دادن کامند add کردن پرینتر در startup یوزرها این کار رو بکنید. با استفاده از دستور Net Use می‌تونید این کار رو بکنید. ضمناً لینک‌های زیر رو هم یه نگاه بنداز
    http://www.ss64.com/nt/net_use.html
    http://www.robvanderwoude.com/index.html
    موفق باشید.

نقل قول نوشته شده توسط mhjb
    شما می‌تونید با استفاده از تغییر دادن پروفایل دیفالت ویندوز این کار رو بکنید و یا از طریق قرار دادن کامند add کردن پرینتر در startup یوزرها این کار رو بکنید. با استفاده از دستور Net Use می‌تونید این کار رو بکنید. ضمناً لینک‌های زیر رو هم یه نگاه بنداز

http://www.ss64.com/nt/net_use.html
    http://www.robvanderwoude.com/index.html
    موفق باشید.
    اگه بیشتر درمورد این فرمان توضیح بدید مننون میشم

توی اون لینک‌ها حسابی توضیح داده ولی مثلا اگه پرینتر شما به پورت LPT1 متصل باشه باید بنویسی:

Net use LPT1: \\Server\Shared Printer Name

که در آن server اسم سرور شما و Shared Printer Name هم اسم پرینتر شیر شده شما است.

تاپیک های مشابه

1. برای Share کردن اینترنت یک نرم افزار لازم دارم.
    نوشته شده توسط saharv در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 24
    آخرین پست: سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 17:24 عصر
  2. share کردن بانک اکسس و برنامه برای کلاینتها
    نوشته شده توسط once4ever در بخش C#‎‎
    پاسخ: 11
    آخرین پست: پنج شنبه 24 اسفند 1385, 10:02 صبح
  3. share نبودن یک فولدر روی شبکه
    نوشته شده توسط azizkhani در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 2
    آخرین پست: شنبه 20 خرداد 1385, 15:27 عصر
  4. فلدر Share در شبکه