نمایش نتایج 1 تا 16 از 16

نام تاپیک: Remot کردن کامپیوتر در اینترنت؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    آنجا سرای ابدی است

Lightbulb Remot کردن کامپیوتر در اینترنت؟

آیا امکان این وجود دارد که همانند شبکه ی داخلی یک کامپیوتر را از راه دور Remote کرد؟

نقل قول نوشته شده توسط dkhatibi
    آیا امکان این وجود دارد که همانند شبکه ی داخلی یک کامپیوتر را از راه دور Remote کرد؟
    سلام
    بله دوست عزیز
    میتونید از نرم افزارهایی مثل radmin یا vnc استفاده کنید.

میتونید از نرم افزارهایی مثل radmin یا vnc استفاده کنید.
    اما توجه کنید که IP شما حتما باید Valid باشد و امکان برقراری ارتباط وجود داشته باشد.

موفق باشید.

با Remote Desktop Connection ویندوز هم میشه من یه بار به یه کامپیوتر توی کانادا remote شدم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    آنجا سرای ابدی است
    اگر Ip valid نباشه راهی نیست؟

اگر Ip valid نباشه راهی نیست؟
    شما به هر نحو بایستی به سیستم دسترسی مستقیم داشته باشید حال ممکن است این دسترسی از طریق Ip valid مهیا شود و یا اینکه با بکارگیری Dial-Up Connection و ... باشد.
    اما در شرایطی که حد اقل یکی از کامپیوتر ها دارای Ip Valid باشد می توان با استفاده از Tunneling یک پل ارتباطی ایجاد کرد.

موفق باشید.

کاربر دائمی آواتار goudarzivahid
    محل زندگی
    ایران - اصفهان
    اصلا مگه میشه 1 کامپیوتر که به اینترنت وصل هست ip valid نداشته باشه در بدترین شرایط 2 تا ip می گیره که یکی تو lan و دیگری تو شبکه اینترنت که این یکی valid هست

کاربر دائمی آواتار cybercoder
    محل زندگی
    root/
    اگر قرار باشه به هر کامپیوتری که کانکت به اینترنت می شه IP Valid داده بشه که IP کم میاد هر چند همین الان هم داره کم میاد.

در ISP ها از IP های Invalid برای کاربران استفاده می شه. با استفاده از تکنولوژی NAT.

موفق باشید.

اصلا مگه میشه 1 کامپیوتر که به اینترنت وصل هست ip valid نداشته باشه در بدترین شرایط 2 تا ip می گیره که یکی تو lan و دیگری تو شبکه اینترنت که این یکی valid هست
    به همین مورد Nat گفته می شود. Network Address Translation که سرور با دریافت بسته ها آن را به کلاینت مربوطه ارجاع میدهد.
    و Nat با مخفی کردن IP های داخلی نوعی فایروال را برقرار می کند. و همچنین این امکان را به شما می دهد که با استفاده از یک External Valid IP اینترنت را بین چندین کلاینت داخلی به اشتراک بگذارید.

در شکل زیر Router عملیات Network Address Translation را انجام میدهد، و در اینجا تنها روتر است که از IP Valid برخوردار است و کلاینت های موجود در شبکه محلی دارای Ip Invalid هستند.

موفق باشید.

محل زندگی
    ایران - اصفهان
    پس منظور شما اینکه با داشتن ip که در اصل مال router هست (valid) نمیشه کامپیوتری که تو lanهست را کنترل کرد.
    1نکته دیگه. من یه کامپیوتر تو یه شبکه بزرگ (حدود 2500 کامپیوتر)دارم که مثل بقیه یه internal ip address داره و برای استفاده از اینترنت مصلما external ip هم داره اما آیا این external ip که valid هست فقط برای منه یا برای همه ؟ اینطور که من از صحبتهای شما فهمیدم این ip برای همه کامپیوترهایی که از یک router استفاده می کنند یکی هست. ولی من با استفاده از سایتها و ابزارها که هست ip invalid چند تا کامپیوتر را چک کردم و دیدم همه با هم فرق داره.نظر شما در این باره چیه آیا از router های مختلفی استفاده میشه (که بعید به نظر میرسه) یا چیز دیگه ؟؟؟؟

برای استفاده از اینترنت مصلما external ip هم داره اما آیا این external ip که valid هست فقط برای منه یا برای همه ؟
    در صورتی که Nat شده باشد برای همه ، اما یک کامپیوتر نیز می تواند به طور همزمان هم Internal IP و External IP داشته باشد.
    اینطور که من از صحبتهای شما فهمیدم این ip برای همه کامپیوترهایی که از یک router استفاده می کنند یکی هست
    باز چنانچه در روتر Nat انجام شود بله، اما این امکان هم وجود دارد که کاربران میتوانند IP Valid داشته باشند و Router نقش Gateway را بازی کند. و این وابسته به محدودیت ها و ساختار و طرح شبکه است. به عنوان مثال یک ISP که یک کلاس 16 تایی IP Valid در اختیار دارد و تعداد کاربران آن 100 نفر است؛ تنها به 16 نفر آنها میتواند اینترنت بدهد از این رو برای ارائه دادن اینترنت به تمامی کاربران از NAT استفاده می کند.

ولی من با استفاده از سایتها و ابزارها که هست ip invalid چند تا کامپیوتر را چک کردم و دیدم همه با هم فرق داره
    سایت ها می توانند IP داخلی را نیز به شما نمایش دهند.
    نظر شما در این باره چیه آیا از router های مختلفی استفاده میشه (که بعید به نظر میرسه) یا چیز دیگه ؟؟؟؟
    به سایت http://www.IP2Location.com مراجعه کنید متوجه تفاوت های آن خواهید شد.

موفق باشید.

محل زندگی
    ایران - اصفهان
    آقای zolghadri خیلی ممنون از کمکتون

کاربر دائمی
    محل زندگی
    آنجا سرای ابدی است
    خوب اگه تو شبکه باشیم و Ip ما مجازی ولی سرور Valid باشه می شه؟

خوب اگه تو شبکه باشیم و Ip ما مجازی ولی سرور Valid باشه می شه؟
    خیر، قبلا توضیح داده شد. به ارسال نهم همین بحث مراجعه شود.

موفق باشید.

کاربر دائمی آواتار cybercoder
    محل زندگی
    root/
    نانچه در روتر Nat انجام شود بله، اما این امکان هم وجود دارد که کاربران میتوانند IP Valid داشته باشند و Router نقش Gateway را بازی کند.
    NAT می تونه از روی Cache server انجام بشه و در این حالت فقط نیاز به 2 تا IP Valid هستش و از IP های Valid دیگه می شه استفاده های دیگری کرد مثل HTTP SERVER ,... و روتر هم همون طور که گفته شد Gateway محسوب می شه.

محل زندگی
    ایران - اصفهان
    جناب آقای zolghadri خیلی ممنون از راهنمائیتون و از این که اطلاعات باارزشتون را را به دیگران انتقال میدیدن خیلی سپاسگذارمامیدوارم دوستان قدر این اطلاعات را بدانند.

تاپیک های مشابه

1. تنظیمات remot desktop برای یک LANمحلی
    نوشته شده توسط milad cumput در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 3
    آخرین پست: دوشنبه 04 خرداد 1383, 10:13 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •