نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: افزودن سطر به dbgrid

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    iran

افزودن سطر به dbgrid

سلام
    من یک query دارم که نتیجه آن در یک Dbgrid نمایش داده می شود و می خواهم هر بار که این query توسط کاربر اجرا شد نتیجه آن به نتایج قبلی که در dbgrid نمایش داده شده است افزوده شود در واقع یک سطر به سطرهای dbgrid اضافه شود
    با تشکر

این که نمیشه.
    شما می تونید توی کوئری خودتون از UNION استفاده کنید. ولی به طور کلی DBGrid اطلاعات اون DataSet ای رو نشون میده که بهش متصل هست.
    ممکنه لازم باشه از ابزار دیگه ای استفاده کنید و یا تکنیکهای خاصی رو استفاده کنید. که در این صورت باید مساله تون رو دقیقتر مطرح کنید
    You never know what you can do until you try

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    iran
    یعنی چی که نمیشه؟؟؟
    بنظر کار زیاد سخت و پیچیده ای نمی آید مگر میشه دلفی چنین امکان ساده ای نداشته باشد؟؟
    من فقط می خواهم نتایج جستجوی جدید به نتایج قبلی جستجو اضافه شود و در dbgrid نمایش داده شود فقط همین

نقل قول نوشته شده توسط parisa2002
    یعنی چی که نمیشه؟؟؟
    بنظر کار زیاد سخت و پیچیده ای نمی آید مگر میشه دلفی چنین امکان ساده ای نداشته باشد؟؟
    من فقط می خواهم نتایج جستجوی جدید به نتایج قبلی جستجو اضافه شود و در dbgrid نمایش داده شود فقط همین
    خوب وقتی یه Query جدید اجرا می کنید نتایج قبلی از توی DBGrid خارج میشه. شما میتونید مثلا از String Grid یا ... استفاده کنید یا اینکه توی Query تون از Union استفاده کنید.DBGrid برای نشان دادن محتویات یک DataSet هست
    You never know what you can do until you try

راه حل شما استفاده از ClientDataSet هست ، کلاینت دیتاست امکان این رو داره که بدون اینکه به جدولی وصل باشه خودش تبدیل به یک جدول بشه و دیتا رو هم توی Memory نگه داره ...
    شما باید ساختارتون رو توی اون تعریف کنید بعد CreateDateSet بکنید حالا میتونید هر بار نتایجی که از Query میگیرید رو به ClientDataSet خودتون Append بکنید ، این خاصیت CDS بسیار بدرد بخوره به بقیه دوستان هم پیشنهاد میکنم اگر تا بحال تست نکردن حتما استفاده کنند

اینم حیفم اومد که نگم : حتی در اون میتونید در جدول داخل Memory ساخته شده Query بگیرید !
    آخرین ویرایش به وسیله ghabil : سه شنبه 26 اردیبهشت 1385 در 18:14 عصر

تاپیک های مشابه

1. export dbgrid to excel وپرینت اطلاعات یک dbgrid
    نوشته شده توسط amir_rahimi در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 3
    آخرین پست: چهارشنبه 05 دی 1386, 08:37 صبح
  2. چگونگی استفاده از DBgrid به عنوان ورودی
    نوشته شده توسط zarin_web در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 0
    آخرین پست: سه شنبه 30 آبان 1385, 09:11 صبح
  3. کمک در باره dbgrid
    نوشته شده توسط babataher در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi