نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: طریقه متصل کردن کاربران شبکه windows server 2003 به اینترنت

طریقه متصل کردن کاربران شبکه windows server 2003 به اینترنت

من در شبکه ام یک سرور که روی آن windows 2003 server نصب شده و domain contrloller و Ras Server نیز هست دارم می خواهم امکان متصل شدن کاربران به اینترنت راازطریق شبکه برایشان فراهم کنم لطفا مراراهنمایی کنید!در ضمن روی سرور فقط یک کارت شبکه نصب شده است!!!
    اگر ممکن است طریقه انجام این کارراباامکانات خودویندوز وبدون نصب نرم افزار دیگری توضیح دهید!!!

چه اصراری دارید که نرم افزار دیگه‌ای نصب نکنید. البته اگر دو تا کارت شبکه داشتید می‌شد ولی من با یکی بلد نیستم.

نقل قول نوشته شده توسط mmp1360
    من در شبکه ام یک سرور که روی آن windows 2003 server نصب شده و domain contrloller و Ras Server نیز هست دارم می خواهم امکان متصل شدن کاربران به اینترنت راازطریق شبکه برایشان فراهم کنم لطفا مراراهنمایی کنید!در ضمن روی سرور فقط یک کارت شبکه نصب شده است!!!
    اگر ممکن است طریقه انجام این کارراباامکانات خودویندوز وبدون نصب نرم افزار دیگری توضیح دهید!!!
    در صورتی که IP آزاد و در رنج IP سرور وجود داشته باشد میتونید با استفاده از RAS سیستم را به حلت gateway تنظیم کرده و کلاینت ها از طریق اون به اینترنت متصل شوند. در غیر اینصورت نیاز به NAT کردن دارید که بایستی در حالت معمول 2 کارت شبکه وجود داشته باشد (البته ترفند هایی هم وجود داره و اونم استفاده از کازت شبکه های مجازی است که از Windows packet capture library استفاده میکنند ولی در کل توصیه نمیشه)موفق باشید.

آیا آگه از ICS استفاده کنم شبکه ام دچار مشکل می شود در ضمن IP سرور 192.168.0.1 می باشدو کلاینتها هم از DHCP آی پی می گیرند!!!!

آیا آگه از ICS استفاده کنم شبکه ام دچار مشکل می شود
    کماکان برای استفاده از ICS نیاز به 2 کارت شبکه دارید.
    اما با این اوصاف شما بایستی از Routing and remote access استفاده کنید و یک static route تعریف کنید و کلاس IP لوکال را route کنید . و تغییرات gateway هم در DHCP اعمال کنید.

موفق باشید.
    آخرین ویرایش به وسیله Identifier : چهارشنبه 30 فروردین 1385 در 18:25 عصر

اقای ذولقدری لطفا طریقه استفاده از RAS برای استفاده از اینترنت رادر شبکه توضییح دهیید متشکرم؟؟؟ در ضمن RAs رابرای وصل شدن کاربران بیرون ازسازمان بااستفاده ازخط تلفن برای ارسال اطلاعات به سرور پیکربندی کرده ام!!!

با اجازه آقای ذولقدری
    توی گفتگوهای مهم سایت یه تاپیک در این رابطه وجود داره. یه نگاه بندازید بد نیست.

لطفا طریقه استفاده از RAS برای استفاده از اینترنت رادر شبکه توضییح دهیید متشکرم؟؟؟ در ضمن RAs رابرای وصل شدن کاربران بیرون ازسازمان بااستفاده ازخط تلفن برای ارسال اطلاعات به سرور پیکربندی کرده ام!!!
    تنظیمات مورد نیاز در پست قبلی مطرح شده . شما بایستی در Routing and remote access در قسمت Ip Routing در بخش static route تنظیماتی که در بالا به اون اشاره شد را انجام دهید.

کاربران بیرون ازسازمان بااستفاده ازخط تلفن برای ارسال اطلاعات به سرور پیکربندی کرده ام!!!
    در صورت توجه به المان ها مشکلی به وجود نمی آید.

موفق باشید.

کاربر جدید
    محل زندگی
    تهران(خوابگاه) - اصفهان (منزل)
    یه کار خیلی باحال ولی غیر استانداردی هم که می تونی بکنی اینه که یه پروکسی سرور تعریف کنی روی سرورت . بقیه IP ها رو هم تو رنج سرور بدی. اونوقت کلاینت ها برای استفاده از اینترنت باید IP سرور را به عنوان پروکسی سرور به Internet Explorer شون بدن.
    ولی این کار یه سری زیادی فایده هایی هم داره . کوچکترینش اینه که مثلا میتونی FTP رو ببندی یا هر پورت یا آدرس دیگه ای رو
    ما رفتیم

یه سری زیادی فایده هایی هم داره
    مثلا Voce مسنجر کار نمیکنه.
    فقط کاربرات میتونن از پروتکل HTTP استفاده کنند و بقیه پورت ها غیر فعالند و کاملا انتزاعی.

و در نهایت شما تنها سرویس web را ارئه میدهید و به جای حل صورت مسئله اون را پاک میکنید. معمولان مدیران موفق شبکه اینترنت را کنترل میکنند محدود نمیکنند.

موفق باشید.

تاپیک های مشابه

1. mail server در windows 2003 server
    نوشته شده توسط jafari1 در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 06 مرداد 1384, 16:09 عصر
  2. پیغام خطا پس از نصبSQL Server 2000 روی Windows Server 2003
    نوشته شده توسط ravanfar در بخش SQL Server
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 03 دی 1383, 23:41 عصر
  3. مشکل نصب SQL-Server روی Windows Server 2003 Enterprise
    نوشته شده توسط ravanfar در بخش SQL Server