نمایش نتایج 1 تا 40 از 320

نام تاپیک: برنامه مبدل بین دیتابیس های مختلف با قابلیت تغییر کدپیچ

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    مشکل مربوط به شبکه وexclusive نیست
    چرا بعضا بخاطر وجود شبکه (البته در بعضی سیستم ها) این مشکل به وجود می آید
    و دلیل اصلی آن نیز
    زیرا این مشکل بخاطردرگیربودن بانک اطلاعاتی درgrid بوجود امده
    می باشد

یک راه حل ساده این است که به ابتدای سورس قسمت تغییر ساختار برنامه قبل از دستور
    modify structure
    جدول را مجددا به صورت exclusive باز کنید و سپس دستور modify structure اجرا شود
    و راه حل دیگر اینکه ارتباط جدول با گراید را به صورت alias اختصاص دهید
    یعنی در تنظیمات مربوط به grid و گزینه RowSourceType گزینه 1 (alias) را انتخاب نمایید و دقت داشته باشید که در قسمت اتصال گراید به جدول پس از خواندن فورم readdbf این کار (اتصال) را به صورت اشاره به ناحیه (select ) به عدد 250 (ناحیه ای که فایل خوانده شده در آن باز می شود) اشاره کنید.
    thisform.grid1.RecordSource= '250'
    هر چند اگر در اصل مطلب خواندن جدول (فورم readdbf) دقت کرده باشید متوجه می شوید که به هنگام فراخوانی از فورمتهای مختلف و خواندن آن به جدول جاری , این جدول به صورت انحصاری (exclusive) باز شده و پس از تکمیل کار فورم موردنظر این کار (تغییر ساختار) امکانپذیر است ولیکن به همان دلیلی که اول کار مطرح کرده در بعضی موارد این کار (تغییر ساختار) به علت readonly بودن با مشکل مواجه می شود.
    ولی نهایتا باز ممنون از توجه شما که سبب شد این مشکل (با توجه به اختصاص آن به صورت alias به گراید) نیز حل شد.
    ------
    در ضمن بنده با فایل VFP9R.DLL شما به مشکل برخوردم.
    نباید مشکلی باشه ولی بعضا ممکن است به خاطر عدم شناخت ویندوز یا برنامه بر روی این فایل باشد که بهتر است آن را یکبار رجیستر کنید
    regsvr32 vfp9.dll

شاید بهتر بود یک نسخه ZIP کامل از آن را بصورت کامل و تک فایل تهیه می کردید.
    در رابطه با این نکته هم باید دقت کنید که معمولا دان لود چند فایل (منظورم حالت split شده برنامه است) که اینجا منظور فایل های ضمیمه موردنیاز vfp9 می باشد راحتتر است تا دان لود یک فایل بزرگ (مثلا در این مورد حداقل 7 مگابایت می شد) و البته در کنار این دلیل , دلیل سختی آپلود یک فایل 7 مگابایتی را نیز برای من نیز تصور کنید
    ---------
    جهت توصیه اتون جهت نشر برنامه نیز خدمتتون عرض کنم بنده این برنامه رو در چند تا از فروم ها همچون
    foxit, universalThere, p30world,pcseven,developercenter,.... لینک به این سایت به همراه توضیحات دادم
    ولی خوب باز به قول شما
    چون نرم افزار شما با هیچکدام از کلیدواژه های انگلیسی که شامل DOS Fox , Win Fax , Convertor باشند لیست نمی گردد و تنها کلید واژه "مبدل ایران سیستم" آن هم در لینکهای چندم خود نرم افزار شما را لیست کرده است
    ولی در کل نظر من با توجه به صحبت اولیه ام در ابتدای این بحث (تایپیک)
    البته این برنامه را خیلی وقت پیش قصد داشتم آپلود کنم ولی متاسفانه فراموش کرده بودم
    ولی به هنگام مرور مطالب در پایان سال به این نکته برخوردم که بسیاری از تایپکها و سوالات مطرح شده نسبت به این مقوله بوده و هنوز بسیاری حتی با وجود سورس با این گونه تبدیلها مشکل دارند
    (البته تا حدی هم قابل قبول بود که مطالب مربوطه (تبدیل فورمت, تبدیل کدپیچ (از داس به ویندوز و بالعکس) ) کمی پراکنده و متفاوت بود)

امیدوارم که دیگر کاربران در سال جدید دارای چنین مشکل (یا مشابه) آن را نداشته باشند.
    راهگشایی برای دوستانی که دارای خواسته مشابه این برنامه بوده با توجه به قابلیتهای متعدد این برنامه (تبدیل قالبهای مختلف به یکدیگر (مخصوصا اتصال به mysql,sqlserver و خواندن از mdb ) و تغییر کدپیچ (ایران سیستم و سایه و ...) ) که خوب در بسیاری از تایپیکها سؤال آن را برای چندمین بار دیده بودم گفتم که به این گونه پست ها و درخواست خاتمه بدم و همچنین با توجه به نظر آقای حیدری کیا و چند تن از دوستان (که در بخش آگهی ها) اشاره کرده بودند سورس آن را نیز ارائه کردم که هر کس با توجه سلیقه و نظر شخصی خود ظاهر آن را عوض کند و یا حتی با توجه به تبدیل خاص آن را تغییر دهد
    و از آنجایی که قصد بنده نیز گسترش این برنامه در قالب اوپن سورس هست بد نیست شما و یا دیگر دوستانی که فرصت دارید و یا لینک دیگری را می شناسید زحمت آن را بکشید
    و در پایان نیز خوشحالم تونست کارگشای کار شما باشد
    آخرین ویرایش به وسیله javad_hosseiny : یک شنبه 31 اردیبهشت 1385 در 15:34 عصر

تاپیک های مشابه

1. تغییر ارتفاع lineبا تغییر ارتفاع Textbox در گزارش
    نوشته شده توسط payam59 در بخش Access
    پاسخ: 22
    آخرین پست: یک شنبه 03 شهریور 1387, 15:41 عصر
  2. تغییر اندازه ارتفاع QRShape با تغییر ارتفاع DetailBand
    نوشته شده توسط mojtaba_z در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 3
    آخرین پست: پنج شنبه 07 تیر 1386, 07:49 صبح
  3. تغییر Toolbar با تغییر Thems ویندوز XP
    نوشته شده توسط na3er-faraji در بخش VB.NET
    پاسخ: 2