با سلام خدمت تمامی دوستان گرامی
شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که سرورتان دچار مشکلات عدیده شده باشد یا از 2000 به 2003 ارتقا دهید و خیلی دوست خواهید داشت که سرورتان را فرمت کنید و ویندوز جدید نصب کنید. ولی خوب فرمت کردن سبب از بین رفتن کلیه اطلاعات اکتیو دایرکتوری میشود. حالا گیرم که بگید تعداد یوزرهام کمه و بعد از نصب ویندوز دوباره دستی می‌سازم ولی مشکل به همین جا ختم نمیشود. شما باید همه کلاینت‌هاتون رو هم یک بار از دامین قبلب خارج کنید و به دامین جدید وصل کنید تازه این کار رو هم که بکنید چون دامین عوض شده پروفایل یوزرها که در پوشه Document and settings است دوباره ساخته می‌شود و همان پروفایل قبلی برای کاربر Load نمیشود یعنی یه پروفایل جدید با پسوند دامین جدید می‌سازد که این خود باعث پر شدن هارد سیستم می‌شود مگر اینکه بشینید تک به تک تمام این فولدرهای قدیمی رو پاک کنید. تازه تمام پالیسی هایی هم که روی ویندوز قدیمی بوده رو دوباره باید set کنید. و هزار تا دردسر دیگه.
خوب حالا غرض از همه این صحبت‌ها اینکه من می‌خوام بگم چجوری میشه این کار رو کرد. البتته نه اینکه من خدای این کار باشم ولی چندی پیش خیلی دنبال این قضیه گشتم ولی هیچ جواب درست و حسابی نگرفتم البته یه سری‌ها هم می‌دونستند ولی زورشون میومد دو کلمه یاد بدند. من این چند وقته خیلی دنبال این قضیه بودم تا اینکه با اینور و اونور گشتن و سعی و خطا پیدا کردم. چون دو سه جا، اون هم با انواع و اقسام ویندوزها هم امتحان کردم طبیعتا با کلی ارور و... روبرو شدم ولی خوب همه اونا رو حل کردیم.
حالا همه اینها رو گفتم که بگم ان شاءالله بعد از تعطیلات عید نوروز می‌خوام در این باره بیشتر صحبت کنم البته امید وارم بزرگ‌ترها هم کمک کنند. علت اینکه این تاپیک رو الان می‌زنم اینه که چون هم می‌ترسم بحث با برخورد به تعطیلات شهید بشه و هم اینکه شما باید وقت داشته باشید یه ویندوز سرور دیگه نصب کنید (البته بدون دامین) تا بتونید ملموس تر قضیه رو دنبال کنید.
به هرحال تا اون موقع هم خوشحال می‌شم نظر شما را در این باره بدونم. در واقع می‌خوام بدونم اصلا کسی هست که با یه همچین مشکلی روبرو است یا نه؟
فعلا
التماس دعا