صفحه 4 از 5 اولاول ... 2345 آخرآخر
نمایش نتایج 121 تا 160 از 172

نام تاپیک: آموزش شبکه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران-مشهد
    سلام
    بازکشت دوباره رو به شما تبریک می گم. اما قرار نشد برگردین و مطالب رو از اول تکرار کنید. لطفاً به بحث جالبتون ادامه بدین.

متاسفانه بحث شبکه همیشه از انواع شبکه شروع میشه و بعد یک بحث بسیار عمیق در مرد کلاسهای شبکه (که تقریبا همه اش غی رضروری است)و بعد بحث در مورد لایه ها که هیچکس اخر ش از انها چیزی سر در نمی اوردو....در دانشگاها هم همینجوری است ودر اینجا .کی به اخرش میرسیم الله اعلم....خواهش میکنم که شما اقای گلادیاتور ابتدا اصل مطلب را بگوییم همون سر فصل هایی که شما در اول تاپیک گفته ایدبا تشکر

کاربر تازه وارد آواتار hmdrf1
    محل زندگی
    مشهد
    سلام
    چه جوری میشه بدون isa روی domain فقط به usrهای domain سرویس اینترنت داد یعنی وقتی در حالت this computer بیان بالا اینترنت نداشته باشه یا کسی که عضو domain نباشد و ip server داشته باشد نتواند با getway اینترنت بگیره می خوام از نرم افزار استفده نکنم

واقعا ای ول دارید . دمتون گرم

دوستان عزیز خواهشمند است با طرح سوالات بی مورد جناب گلادیاتور را از ادامه منصرف نکنید
    متشکر م

کاربر دائمی آواتار meh_secure
    محل زندگی
    California
    ممنون از زحماتتون. همانطوری هم که جناب Inprise فرمودند اگه بشه مطالب بصورت PDF در بیاد واقعا عالی میشه.

نقل قول نوشته شده توسط Gladiator
    با سلام مجدد

لیست موارد مورد نظر اینجانب : ( در صورتی که چیزی به ذهنتون میرسه بگید تا اضافه کنم )

1. نصب Windows 2000 Advanced Server
    2. تنظیمات TCP/IP
    3. نصب IIS و انجام تنظیمات مربوط به FTP , WEB ( هاستینگ )
    4. تنظیمات NAT , ROUTING , IP SECURITY
    5. ایجاد Map Network Drive
    6. استفاده از Performance بروی Network Adapter
    و ....

موفق باشید .
    تقریبا 10 ماه از مطرح شدن این تیتر مطرح شده اما.......به هر حال کاش اغاز کننده تاپیک حد اقل دلیل توقف ان را بیان میکردند مثلا میگفتند که استقبالی از ان نشد (که چنین نیست)یا...اگرچه من معتقدم که این تاپیک از همان اغاز از مسیر خود منحرف شد.البته امیدوارم دوستان این صحبت مرا به حساب قدر نشناسی من نگذارند اما باید بگویم که ظاهرا تمام کسانی که به نوعی به این تاپیک دل بسته اند سر کارند...

salam be dooste aziz lotfan age mishe matalebe bishtari (علمی)baram beferest
    montazeretam!!!!!!!!!!!!
    doste to mohsen
    mohsen_taghavi1984@yahoo.com

2003

windows server 2003 چه فرقی فوکوله؟

نقل قول نوشته شده توسط hmdrf1
    سلام
    چه جوری میشه بدون isa روی domain فقط به usrهای domain سرویس اینترنت داد یعنی وقتی در حالت this computer بیان بالا اینترنت نداشته باشه یا کسی که عضو domain نباشد و ip server داشته باشد نتواند با getway اینترنت بگیره می خوام از نرم افزار استفده نکنم
    حتما لازم نیست که ISA برای این کار داشته باشید . فقط یک چیز این داستان This Computer چی هست اگر من هم بدونم جالب میشه. وقتی Routing and Remote Access رو نصب میکنی اونجا می تونی تعیین کنی که توضیح داره اگر مایل بودی اینجا پست می کنم ولی نه به فارسی

یه ebookدر مورد شبکه

--------------------------------------------------------------------------------

اگر ممکنه چند نوع تجارت الکترونیک را به من با مثال بگویید؟
    یا سایتی در این زمینه به من معرفی کنید.
    تجارتهایی مثل
    COSTOMER TO COSTOMER
    BUSINESS TO BUSINESS
    غیر از این دو تا
    ممنون

نقل قول نوشته شده توسط MARAL1366
    --------------------------------------------------------------------------------

اگر ممکنه چند نوع تجارت الکترونیک را به من با مثال بگویید؟
    یا سایتی در این زمینه به من معرفی کنید.
    تجارتهایی مثل
    COSTOMER TO COSTOMER
    BUSINESS TO BUSINESS
    غیر از این دو تا
    ممنون
    B2C)BUSINESS TO CONSUMER ) فروشنده و مصرف کننده
    C2B )CONSUMER TO BUSINESS ) مصرف کننده با فروشنده
    B2A)BUSINESS TO ADMINISTRATION ) فروشنده با اداره
    C2A)CONSUMER TO ADMINISTRATION ) مصرف کننده با اداره

در مورد مثال هم فکر کنم از اسمشون واضح باشه در هر حال اگر موردی بود مطرح بفرمایید .

موفق باشید
    آخرین ویرایش به وسیله Identifier : پنج شنبه 25 اسفند 1384 در 10:20 صبح

Wink

از جوابی که دادی ممنون
    ولی چند نمونه دیگه غیر از اینها لطف کنید برایم اگه میشه با مثال بگویید؟
    مرسی

در حالت معمول E-Buissnes به چهار دسته به شکل زیر تقسیم میشن :

• business-to-consumer;
    • business-to-business;
    • business-to-public administration;
    • consumer-to-public administration

پیشنهاد میکنم برای اطلاعات بیشتر حتما به سایت زیر مراجعه کنید تعاریف e-Buissnes با ارائه مثال ها و راهکار های متفاوت مطرح شده .

http://www.cheshirehenbury.com/ebusiness/index.html

موفق باشید

سلام بر دوستان عزیز
    یه سوال داشتم طریقه ایجاد شبکه بصورتdomain چطوری هست لطفا راعنمایی فرمایید
    یه سوال دیگر طیقه کنترل کامپیوتر های دیگر شبکه به چه صورت می باشد
    با تشکر از دوستان عزیز

با سلام
    دوست عزیز من می خواستم بطورکامل شبکه و نصب آن را یاد بگیرم ولی نمی دونم ازکجا شروع کنم لطفا مراراهنمائی کنید ضمنا من دانشجوی نرم افزار هستم . با تشکر
    inh10000@yahoo.com

با سلام
    دوست عزیز من می خواستم بطورکامل شبکه و نصب آن را یاد بگیرم ولی نمی دونم ازکجا شروع کنم لطفا مراراهنمائی کنید ضمنا من دانشجوی نرم افزار هستم . با تشکر
    یکی از راه های یاد گیری اینه که اول یک مقدار از تئوری شبکه بخونی و TCP/IP و انواع شبکه ها و کاربردشون رو خوب یاد بگیری کتاب هایی مثل شبکه ترجمه احسان ملکیان برای تئوری بد نیست .

بعد باید شبکه هایی رو که میبینی مورد بررسی قرار دهی و ببینی ار چه اجزایی تشکیل شده و با سرویس های شبکه آشنا بشی و کاربرد هر کدوم را بدونی این آشنایی با بررسی کردن این فروم ها هم میتونی بدست بیاری.

مرحله بعدی باید سعی کنی یک لابراتوار برای آزمایش و راه اندازی مواردی که بدست آوردی پیدا کنی و یا ایجاد کنی ترجیحا اگر در شرایط کاری قرار بگیزی خیلی بهتره .

البته شاید تمامی موارد در دسترست نباشه اما موردی نداره مطمئن باش کم کم برات موقعیتش ایجاد میشه

بعد هم هر جایی به سؤال برخورد کردید اول یک جستجو در فرم بکنید بعد در صورت پیدا نکردن جواب سؤالتان رو مطرح کنید .

پاینده و پیروز باشید

در مورد نرم افزار کش 1- چی هست ؟؟ 2-کارش چیه 3-کجا کارایی داره
    آخرین ویرایش به وسیله vahdani_d : شنبه 26 فروردین 1385 در 21:49 عصر

آقای Gladiator میشه در مورد Subnet Mask بیشتر توضیح بدین ؟؟

سلام
    من رویای سفید هستم می خواستم بدونم چه جوری میشه ویروس winfile را بدون استفاده از
    آنتی ویروس از بین برد
    ویروسی که از طریق شبکه اینترنت وارد سیستم ها می شود و فایلهای با پسوند exe را تولید میکند
    باتشکر
    رویای سفید

مثلا من می خوام 16 کلاینت را با یه سرور شبکه کنم اونم با رنج 10.0.0.0 میشه یه کمی برام توضیح بدید.

شبکه

میخواستم بدونم اگه چند تا کامپیوتر رو که شبکه هستند به وسیله یک سرویس دایل آپ به اینتر نت وصل کنیم آیا سرعتی که با دایل آپ میگیریم بین کامپیوترها تقسیم میشه یا نه ؟؟

نقل قول نوشته شده توسط vahdani_d
    میخواستم بدونم اگه چند تا کامپیوتر رو که شبکه هستند به وسیله یک سرویس دایل آپ به اینتر نت وصل کنیم آیا سرعتی که با دایل آپ میگیریم بین کامپیوترها تقسیم میشه یا نه ؟؟
    100% سرعت شما و پهنای باند شما بین کلاینت ها تقسیم می شود.

نقل قول نوشته شده توسط aLiReZa hOsSeInI
    مثلا من می خوام 16 کلاینت را با یه سرور شبکه کنم اونم با رنج 10.0.0.0 میشه یه کمی برام توضیح بدید.
    شما فقط در صورتی می نوانید از رنج 10.0.0.0 استفاده کنید که شبکه شما یک شبکه private باشد.

در مورد نرم افزار کش 1- چی هست ؟؟ 2-کارش چیه 3-کجا کارایی داره
    : یک کاربرد Proxy Server ها ، همان به اشتراک گذاشتن یک خط اینترنت برای چند کاربر است که باعث کاهش هزینه و کنترل کاربران و همچنین ایجاد امنیت بیشتر می شود .
    :flower: کاربرد دوم Proxy Serverها ، در سایتهای اینترنتی به عنوان Firewall می باشد .
    :flower: کاربرد سوم که امروزه از آن بسیار استفاده می شود ، Caching اطلاعات است . با توجه به گران بودن هزینه استفاده از اینترنت و محدود بودن پهنای باند ارتباطی برای ارسال و دریافت اطلاعات ، معمولا" نمی توان به اطلاعات مورد نظر در زمان کم و با سرعت مطلوب دست یافت . امکان Caching اطلاعات ، برای کمک به رفع این مشکل در نظر گرفته شده است . Proxy Server ، سایتهایی را که بیشتر به آنها مراجعه می شود را دریک حافظه جداگانه نگاه می دارد. به این ترتیب برای مراجعه مجدد به آنها نیازی به ارتباط از طریق اینترنت نیست بلکه به همان حافظه مخصوص رجوع خواهد شد .

این امر باعث می گردد از یک طرف زمان دسترسی به اطلاعات کمتر شده و از سوی دیگر چون اطلاعات از اینترنت دریافت نمی شود ، پهنای باند محدود موجود با اطلاعات تکراری اشغال نشود . بخصوص آنکه معمولا" تغییرات در یک Website محدود به یک یا دو صفحه می باشد و گرفتن اطلاعات از اینترنت بدون Caching به معنای گرفتن کل سایت می باشد حال آنکه با استفاده از Proxy Server و امکان Caching اطلاعات ، میتوان تنها صفحات تغییر کرده را دریافت کرد .
    موفق باشید.

نقل قول نوشته شده توسط danger_boy_sh
    100% سرعت شما و پهنای باند شما بین کلاینت ها تقسیم می شود.
    با تشکر از جواب شما مثلا اگر سرعت 20 دریافت میکنند این 20 بین 5 نفر تقسیم میشود که می شود 4 ویا هرکدام جداگانه 20 را دریافت میکنند .

نقل قول نوشته شده توسط vahdani_d
    با تشکر از جواب شما مثلا اگر سرعت 20 دریافت میکنند این 20 بین 5 نفر تقسیم میشود که می شود 4 ویا هرکدام جداگانه 20 را دریافت میکنند .
    در همه شرایط یکسان نیست بلکه بستگی به resident گرفته شده از سیستم دارد. اما شما میتونید با نرم افزارها bandwidth manager این هماهنگی را به وجود آورید.موفق باشید

دستت درد نکونه فیز بردیم

سلام دوستان من تازه وارد هستم و تمام این تایپیک را خواندم خیلی جالب و کاری بود و کمال استفاده را از آن بردم . آقای گلادیاتور از شما بابت این زحمات کمال تشکر فراوان را نیز دارم. اما کماکان منتظر ادامه این آموزش می باشم . خواهشمندم دوباره آموزش را راه اندازی کنید. از دیگر دوستان هم میخواهم فقط سئوالاتی که در مورد مبحثهای در حال آموزش می باشد را بپرسند.
    اگر وارد هستید پس نیازی به ادامه ندارید زیرا سئوالات شما ابتدا افراد را از مبحث دور می کند و سپس آموزش دهنده را .

VIP
    محل زندگی

Question ضمن تشکر قبلی ...لطفأ من را راهنمایی کنید.

با سلام خدمت تمام دوستانی که در این تایپیک زحمت میکشن.(به خصوص گلادیاتور عزیز)

من 2تا pc را از طریق هاب به هم متصل کردم pc1 دارایxp است و pc2 دارای win2003 در pc2 یک دومین درست کردم....ولی----سئوال1- در اکتیو دایرکتوری نمیتوانم user جدید تعریف بکنم-----سئوال2-با pc1 میتوانم به صورت remote desktop به pc2 متصل شوم ولی با pc2 نمیتوانم به صورت remote desktop به pc1 متصل شوم----درnetwork places هم هر 2 pc را میبینم.
    (در ضمن من خیلی مبتدی هستم)
    با تشکر
    آخرین ویرایش به وسیله majid325 : شنبه 16 اردیبهشت 1385 در 16:15 عصر دلیل: 4

سلام
    من جدیدا یک کافی نت راه اندازی کردم و مستقیم از isp از طریق کابل شبکه سرویس گرفتم

میخواستم بدونم چه مواردی رو برای امنیت چه برای سیستم های خودم و چه برای isp باید رعایت کنم تا با مشکل روبرو نشم .

در ضمن من از چه نرم افزاری برای ارتباط با سیستم هام استفاده کنم چه از نظر هزینه مصرفی کاربران چه در اختیار گرفتن تمام اختیارات مربوت به یک سیستم ازکجا میتونم تهیه کنم و قیمت این نرم افزار چنده و همچنین میشه از طریق اینتر نت اونو دانلود کرد یا نه

میخواستم بدونم چه مواردی رو برای امنیت چه برای سیستم های خودم و چه برای isp باید رعایت کنم تا با مشکل روبرو نشم .
    1- حتما سرویس پک مربوط به سرور و کلاینت ها را نصب نمایید .
    2- سیستم عامل ها را حتی الامکان به روز نگه دارید.
    2- آنتی ویروس به روز بر روی کامپیوتر ها نصب شود (ترجیحا Nod32)
    3- روی سرور Firewall مناسبی نصب کنید و Packet های غیر لزوم را Drop کنید (معمولا فایروال ها پیش فرض های در این مورد دارند).
    4- حتی المکان از سرور برای Web Surfing استفاده نکنید.
    5- چنانچه میخواهید خیلی حساب شده عمل کنید از نرم افزار های BandWidth Managementنیز استفاده کنید.
    6- برای افزایش راندامان شبکه میتونید زا Cache Server نیز استفاده کنید.
    7- سرویس ها را متناسب با توان سیستم راه اندازی کنید.

اما بسیاری از ISP ها خیلی از موارد فوق را رعایت نمی کنند.

موفق باشید.
    آخرین ویرایش به وسیله Identifier : شنبه 16 اردیبهشت 1385 در 19:41 عصر

درباره پروتکل ftp هم صحبت کنید

درباره پروتکل ftp هم صحبت کنید
    FTP و یا File Transfer Protocol که در RFC-959 تعریف شده ، بر پایه TCP/IP بوده؛ این پروتکل در سطح Applicatoin Layer است و پورت های رزور شده آن 20 , 21 TCP می باشد.
    FTP برای کنترل اتصالات از پروتکل Telnet نیز استفاده می کند . کاربرد این پروتکل برای ردو بدل فایل فی مابین کلاینت و سرور است.
    برای اطلاعات کاملتر و آشنایی با ساختار این پروتکل میتونید RFC مبربوطه را مطالعه بفرمایید .

موفق باشید.

با سلام
    اگه بخوایم تصاویر مستقیم دوربین های نگهبانی رو لحظه ب لحظه به یک یا چند شخص خاص از طریق شبکه بفرستیم ، چه چیزهایی نیازمندیم(نه که اصلا ندونم، ولی تجربیات و علم علمای شبکه لازمه)
    لطفا راهنمایی کنید (هر نوع منبع، مقاله، کتاب .....)
    ممنون

با سلام
    اگه بخوایم تصاویر مستقیم دوربین های نگهبانی رو لحظه ب لحظه به یک یا چند شخص خاص از طریق شبکه بفرستیم ، چه چیزهایی نیازمندیم(نه که اصلا ندونم، ولی تجربیات و علم علمای شبکه لازمه)
    لطفا راهنمایی کنید (هر نوع منبع، مقاله، کتاب .....)
    ممنون

اگه بخوایم تصاویر مستقیم دوربین های نگهبانی رو لحظه ب لحظه به یک یا چند شخص خاص از طریق شبکه بفرستیم ، چه چیزهایی نیازمندیم
    اگر دوربین شما IPCamera باشه خود دوربین ها این قابلیت رو دارند قبلا در تاپیک زیر در مورد اون بحث شده :

http://www.barnamenevis.org/sh...ight=ip+camera
    http://www.barnamenevis.org/sh...ight=ip+camera

موفق باشید.

سلام خسته نباشی
    من می خواستم نحوه راه اندازی شبکه هارد لس رو برام توضیح بدین اگر ممکنه یک کتاب معرفی کنین که در این مورد توضیح داده باشه
    موفق باشید

صفحه 4 از 5 اولاول ... 2345 آخرآخر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •