نقل قول نوشته شده توسط eniak.master
با سلام
صبر کنید !!! من همون dr_eniak هستم ولی یک جورایی انگار id من کار نمی کرد . معذرت میخوام
خوب . چند سؤال دیگه
می خواهم یک شبکه ستاره ای را مدیریت کنم . البته استیشن هایم کم است ولی تا 16 عدد قابل ارتقاء است .
آی پی ها را به این صورت داده ام : 10.10.10.1 و ساب نت .1. 255.255.224
1 - آیا صحیح است ؟
2 - یک برنامه مفید مدیریت شبکه مثل نت ورک ساپورت می خواهم . البته نمی دونم windows server 2003 در مورد شبکه ( مجوز ها و qoutoa ) چقدر مفید است.
3- لطفا اگر در مورد امنیت و دادن مجوزها به کامپیوتر ها اطلاعاتی دارید بنده را راهنمایی فرمایید .
4 - آیا می توان با این شبکه ( ستاره ای ) طوری استفاده کرد که هر کامپیوتر بتواند با استفاده از میکروفن و دوربین طرف مقابل رامشاهده کند .
5 - لطفا ترتیب سیم هایی که به سوکت وصل می کنیم ( در مورد هاب DLINK و کارت شبکه های ON Board Via ) را در اختیار بنده بگذارید . (((((مهم )))))
با تشکر . لطفا جواب را سریع بفرمایید : .
سلام
اول و Subnet Mask رو با 255.255.255.0 و یا 255.0.0.0 تغییر بده . دوم اینکه شما داری از رنج Secure NAT استفاده میکنی حتما میدونی که چیه و چطور ایجاد میشه .
سوم اینکه ویندوز چه 2000 چه 2003 هر دو قابلیتهای بسیار خوبی رو جهت مدیریت کاربران دارند و غیره ...
چهارم اینکه در مورد سوال سومت قبلا توی تاپیکهای دیگه توضیح داده شده .
پنجم اینکه بله میتونی یک کنفرانس تصویری روی شبکه محلی خودت راه اندازی کنی .
ششم اینکه :

از پایه شماره 1 تا 8 بروی RJ45 از سمتی که برآمدگی نداره رو در نظر بگیر . ( از چپ به راست )

1 . نارنجی سفید
2 . نارنجی
3 . سبز سفید
4 . آبی
5 . آبی سفید
6 . سبز
7 . قهوه ای سفید
8 . قهوه ای