نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: مرتبه ی اجرایی الگوریتم ها

مرتبه ی اجرایی الگوریتم ها

سلام دوستان.
    من دارم درس ساختمان داده رو دوره می کنم.
    الان رسیدم به بخش مرتبه ی اجرایی، می خوام بدونم، مرتبه ی اجرایی الگوریتم های به کارمون میان؟
    و اصلا نمادهایی مثل O یا Ω یا ω چجوری استفاده میشن، چرا نمادهای مختلف برای مرتبه اجرایی تعریف شدن؟

ممنون.
    موفق باشید.

نقل قول: مرتبه ی اجرایی الگوریتم ها

سلام دوستان کسی راهنمایی چیزی در این مورد نداره که بگه؟

این سوال جواب خیلی مفصلی داره.

اما به زبان ساده و مختصر O بدترین حالت اجرای الگوریتم، و امگا بهترین حالت رو نمایش می‎ده. تتا هم حالت متوسط یا میانگین.

کاربر تازه وارد آواتار i-nostalgic
    محل زندگی
    تهران

خیلی سخت است نمی دونم
    این که تو اول هر کتاب کامپیوتری اومده

ممنون دوستان اما منظورم اینه که دونستان اینا کجا به درد می خوره؟ مثلا ما یک برنامه ای می نویسیم که به اندازه ی 100 صفحه ی A4 اندازشه، خوب، باید برای هر تابعی که می نویسیم بیایم مرتبه ی اجرایی الگوریتم رو حساب کنیم؟
    کلا این نماد ها رو می شناسم روش های محاسبه رو هم می دونم. کاربردشون و می خوام

ببین یکی از کاربرداش اینه که شما بیای برنامت رو بهینه سازی کنی تا از منابع دراختیارت حداکثر سود ببری - مثلا میان چندتا الگوریتم جستجو رو با هم مقایسه می کنند ، مزایا و معایب اش می گنند ، انتخاب با شماست که در چه زمانی و در چه مکانی از اون الگوریتم به خصوص استفاده کنی ...

کاربر جدید
    محل زندگی
    شیراز

سلام.
    این نمادهای مجانبی o , O , ... برای استفاده نیستند! یک شاخصی هستند که بر اساس اون مشخص میشه که پیچیدگی یک الگوریتم چقدر هست.
    مثلا شما به شما میگن bobble sort پیچیدگی n^2 داره ولی پیچیدگی quick sort در حالت متوسط برابر n*logn هست. نتیجه میگیریم که بهتر هست از quick sort مثلا مرتب سازی داده های زیاد استفاده کنیم چون اگر از مثلا از bobble sort استفاده کنیم بهینه نخواهد بود.
    یا مثلا دوست شما میاد یک راه حلی برای حل یک مساله ارائه میکنه با پیچدگی n^3 بعد شما میای یک راه حلی ارائه میدی که پیچدگی اون n^2*logn هست. خوب مصلما اونی که پیچیدگی کمتری داره بهتر عمل میکنه.
    البته یک موردی هم باید بهش توجه بشه. الگوریتم ها دومدل پیچیدگی دارن. یکی فضایی هست یکی زمانی. که البته بیشتر زمانی مهم هست. ولی بعضی جاها فضایی هم اهمیت پیدا میکنه.
    مخلص کلام اینکه این نمادها فقط برای شاخص گذاری یک الگوریتم استفاده میشن. نه بیشتر! در حل مساله کاربردی ندارن. وقتی شما مساله رو حل کردی میتونی بیای بگی این مساله رو من با فلان پیچیدگی حل کردم و اگر بهتر از بقیه حل کرده بودی بیای بهش مباهات کنی
    سعی کنید اون درس رو با دقت بخونید. از نظر من که اهمیت زیادی داره اون درس.
    موفق باشید.

کاربر تازه وارد آواتار i-nostalgic
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط DelphiProgrammer مشاهده تاپیک
    سلام.
    این نمادهای مجانبی o , O , ... برای استفاده نیستند! یک شاخصی هستند که بر اساس اون مشخص میشه که پیچیدگی یک الگوریتم چقدر هست.
    مثلا شما به شما میگن bobble sort پیچیدگی n^2 داره ولی پیچیدگی quick sort در حالت متوسط برابر n*logn هست. نتیجه میگیریم که بهتر هست از quick sort مثلا مرتب سازی داده های زیاد استفاده کنیم چون اگر از مثلا از bobble sort استفاده کنیم بهینه نخواهد بود.
    یا مثلا دوست شما میاد یک راه حلی برای حل یک مساله ارائه میکنه با پیچدگی n^3 بعد شما میای یک راه حلی ارائه میدی که پیچدگی اون n^2*logn هست. خوب مصلما اونی که پیچیدگی کمتری داره بهتر عمل میکنه.
    البته یک موردی هم باید بهش توجه بشه. الگوریتم ها دومدل پیچیدگی دارن. یکی فضایی هست یکی زمانی. که البته بیشتر زمانی مهم هست. ولی بعضی جاها فضایی هم اهمیت پیدا میکنه.
    مخلص کلام اینکه این نمادها فقط برای شاخص گذاری یک الگوریتم استفاده میشن. نه بیشتر! در حل مساله کاربردی ندارن. وقتی شما مساله رو حل کردی میتونی بیای بگی این مساله رو من با فلان پیچیدگی حل کردم و اگر بهتر از بقیه حل کرده بودی بیای بهش مباهات کنی
    سعی کنید اون درس رو با دقت بخونید. از نظر من که اهمیت زیادی داره اون درس.
    موفق باشید.
    هر چه قدر o کوچکتر باشه نمی شه نتیجه گرفت که الگوریتم خوبه مثلا quick sort اگر لیست تقریبا مرتب باشه پیچیدگی آن زیاد میشه و ...
    به خاطر همین فقط سه حالت بهترین و متوسط و بدترین ارایه میشه تمام

تاپیک های مشابه

1. مبتدی: مرتبه ی اجرایی مرتب سازی سریع
    نوشته شده توسط javad_babaey در بخش الگوریتم، کامپایلر، هوش مصنوعی و ساختمان داده ها
    پاسخ: 0
    آخرین پست: سه شنبه 22 فروردین 1391, 19:01 عصر
  2. سوال: مرتبه ی اجرایی
    نوشته شده توسط kamran_14 در بخش الگوریتم، کامپایلر، هوش مصنوعی و ساختمان داده ها
    پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 02 آبان 1390, 16:49 عصر
  3. سوال : مرتبه اجرایی
    نوشته شده توسط f_cpuf در بخش الگوریتم، کامپایلر، هوش مصنوعی و ساختمان داده ها
    پاسخ: 6
    آخرین پست: چهارشنبه 27 مهر 1390, 22:31 عصر
  4. مرتبه الگوریتم دور در گراف
    نوشته شده توسط Developer Programmer در بخش الگوریتم، کامپایلر، هوش مصنوعی و ساختمان داده ها
    پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 15 بهمن 1385, 11:34 صبح
  5. مرتبه اجرایی الگوریتمهای بازگشتی؛ دکتر نقیب زاده
    نوشته شده توسط Developer Programmer در بخش الگوریتم، کامپایلر، هوش مصنوعی و ساختمان داده ها
    پاسخ: 3
    آخرین پست: دوشنبه 22 خرداد 1385, 19:18 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •