نمایش نتایج 1 تا 25 از 25

نام تاپیک: در ساخت setup برنامه کدام بهتر است؟ attach کردن mdf , ldf یا استفاده از script

Lightbulb در ساخت setup برنامه کدام بهتر است؟ attach کردن mdf , ldf یا استفاده از script

برای ساخت setup برنامه به نظر دوستان کدام را بهتر است؟
    1: mdf و ldf را مستقیم یک کد بنویسم و به database وصل کنم
    2: از script database استفاده کنم

دلایل منطقی برای هر کدام نیاز است که کدام بهتر است

نقل قول: در ساخت setup برنامه کدام بهتر است؟ attach کردن mdf , ldf یا استفاده از script

خوبه که بچه ها این همه فعالا و جواب دادن :D

کاربر دائمی آواتار mhsmity
    محل زندگی
    استان يزد

نقل قول: در ساخت setup برنامه کدام بهتر است؟ attach کردن mdf , ldf یا استفاده از script

سلام
    من سوال رو متوجه نشدم !!!!

وقتی من ستاپ می سازم فایل های دیتابس ور انتخاب می کنم و بعد ستاپ برنامه رو می سازم
    آیا ؟ شما می خوای بگید که در اولین اجرای برنامه فایل دیتابس ساخته بشه؟
    یا اصلا موضوع چیزی دیگه ای هستش ؟؟
    ممنون باسوالتون بازم راهنمای کنید

اول تشکر کنم که پست را جواب دادین.
    من نرم افزار را روی کامپیوتر مقصد نصب می کنم و sql sever را هم نصب می کنم حال نوبت اضافه شدن database برنامه به sql sever است 2 راه وجود دارد برای این کار:
    1 : بعد از نصب sql sever در زمان اجرای نرم افزار خودم script دیتابیس خود را run کنم تا دیتابیسم در sql sever ایجاد شود
    2: یا می توانم mdf و ldf دیتابیس را کنار exe پروژه قرار بدهم و در زمان اجرا برنامه خودم mdf را به sqlsever attach کنم

کدام راه حالا بهتر است؟

کاربر دائمی آواتار firoozi90
    محل زندگی
    تهران

سلام دوست عزیز
    فایل های دیتابیست رو بزار توی پوشه دیباگ پروژت و از کانکشن استرینگ زیر استفاده کن.در این صورت دیگه نیازی به اتچ کردن هم نداری

@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\SELLPC.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True";

کاربر دائمی آواتار m0hammad_01
    محل زندگی
    ایران

سلام
    من بیشتر سعی می کنم دیتابیس رو با اسکریپت به SQL SERVER اتچ کنم.
    بعضی موقع ها لازم هست دیتابیس خام نباشه و یه سری داده توش قرار داده بشه قبل اینکه در محل نصب، اتچ شه.که نمیشه از اسکریپت ساخت دیتابیس استفاده کرد.

محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط m0hammad_01 مشاهده تاپیک
    سلام
    من بیشتر سعی می کنم دیتابیس رو با اسکریپت به SQL SERVER اتچ کنم.
    بعضی موقع ها لازم هست دیتابیس خام نباشه و یه سری داده توش قرار داده بشه قبل اینکه در محل نصب، اتچ شه.که نمیشه از اسکریپت ساخت دیتابیس استفاده کرد.
    در این حالت هم دیتابیس خام نمیمونه
    من دوتا از پروژه هام رو از این طریق کانکت کردم و تا الانم مشکلی نبوده

می توان script با Data گرفت که وقتی باز شود همه data ها هم اضافه شود

نقل قول نوشته شده توسط firoozi90 مشاهده تاپیک
    سلام دوست عزیز
    فایل های دیتابیست رو بزار توی پوشه دیباگ پروژت و از کانکشن استرینگ زیر استفاده کن.در این صورت دیگه نیازی به اتچ کردن هم نداری

@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\SELLPC.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True";
    ممنون از کمک
    من از هر 2 راه استفاده کردم و جواب داد ولی دنبال دلایل منطقی برای مقایسه 2 تا راه هستم :)

محل زندگی
    ایران

در این حالت هم دیتابیس خام نمیمونه
    من دوتا از پروژه هام رو از این طریق کانکت کردم و تا الانم مشکلی نبوده
    من منظورم اینه که بعد از نصب برنامه، دیتابیس با کد ساخته میشه (جداول و ...).
    شما چطوری میگی خام نمیمونه؟
    اگه منظورتون همینه، لطفا توضیح کوتاهی بدین من هم بدونم.ممنون

محل زندگی
    تهران

الان منظورتونو فهميدم چي بودش
    من اشتباه برداشت كردم

محل زندگی
    ایران

نقل قول نوشته شده توسط amingole مشاهده تاپیک
    می توان script با Data گرفت که وقتی باز شود همه data ها هم اضافه شود
    درسته.حواسم نبود

kasi az dustan dalili peyda nakard?

.................

کاربر دائمی آواتار Yasersadegh
    محل زندگی
    اروميه

سلام دوست عزیز
    به نظر من اتچ کردن دیتابیست به SQL server در اولین نسخه از برنامه بهتره!! به دلیل اینکههمون اجرای اسکریپت در برنامه (ولو اینکه یکبار بیشتر این اتفاق نمی افته) زمان بره!!یعنی شما که می تونید دیتابیس آماده رو 3 سوت به اسکوئل اتچ کنید چه کاریه یه کد طولانیی بنویسید که اینکارو انجام بده!!
    اما زمانی که برنامه تون رو نسخه دوم و سوم و n ام رو خواستید نصب کنید اگر در ساختار دیتابیس شما تغییری ایجاد شده بود (یعنی در یک جدول فیلدی اضافه یا کم شود) شما میتونید از روش اسکریپت نویسی اون یه کد رو تویه دیتابیس سیستم مقد هم اضافه کنید!
    یعنی هر دو روش خوبه ولی در جای خودش!!

کاربر دائمی آواتار armsoftpc
    محل زندگی
    خونه ی پسر شجاع (تهران)

با سلام
    می دونم نظرم ممکن به سوال ربطی نداشته باشه، ولی چرا به جای این همه دردسر نمی آیی و از sqlight استفاده کنی، نیاز به نصب توی سیستم کاربر هم نمی خواد.

کاربر دائمی آواتار aminaltavista
    محل زندگی
    شیراز

سلام دوست عزیز

سلام
    آیا با این روش دیتابیس اتوماتیک اتچ میشه؟ نیازی هست که اس کیو ال اکسپرس رو هم نصب کرد؟ من دیتابیسم اس کیو ال 2008 هست . اگه نیاز هست اکسپرس هم نصب بشه برا 2008 باید چگونه کار کنم!
    ممنون از پاسخ خوبتون.

کاربر دائمی آواتار roolinjax
    محل زندگی
    جایی که آرامش باشد.

با سلام
    من روشی که آقای firoozi90 گفتن رو خیلی جاها خوندم اما به نظرم یه ایرادی که داره اینه که اگر از این روش استفاده بشه با فایل های دیتابیس شما مثل اکسس برخورد میشه و دیتابیس بصورت آنلاین با نرم افزار اس کیو ال سرور ارتباط نداره.
    یعنی موقعی که نیاز به انجام عملی پیش میاد یه لحظه ارتباط برقرار میشه و عملیات انجام میشه و ارتباط قطع میشه.
    واسه همینه که اگر به محل فایل های دیتابیس برید می تونید به سادگی اون فایل ها رو حذف یا جابجا کنید.
    به نظرم اسکریپت نویسی خیلی بهتره و در کل چون ارتباط دائمی داره توی انجام عملیات برای تعداد رکورد بالا سرعت عمل بهتری خواهد داشت.
    موفق باشید.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    بابل

سلام عزیزان
    این را هم در نظر بگیرید که اضافه کردن دیتا بیس به فایل ستاپ حجم فایل را زیاد میکنه
    و کار پشتیبانی اینترنتی , مانند ارسال فایل برنامه از طریق خط تلفن را طولانی تر میکنه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    خراسان رضوی

باسلام دوستمون درست میگه ،چون یه سری جداول مثل جدول یوزرها و ... باید مقدار داشته باشه بهتره فایل خود بانک اتچ بشه

نقل قول نوشته شده توسط armsoftpc مشاهده تاپیک
    با سلام
    می دونم نظرم ممکن به سوال ربطی نداشته باشه، ولی چرا به جای این همه دردسر نمی آیی و از sqlight استفاده کنی، نیاز به نصب توی سیستم کاربر هم نمی خواد.
    سلام
    برنامه هم بزرگه هم در شبکه کار می کند

نقل قول نوشته شده توسط aminaltavista مشاهده تاپیک
    سلام
    آیا با این روش دیتابیس اتوماتیک اتچ میشه؟ نیازی هست که اس کیو ال اکسپرس رو هم نصب کرد؟ من دیتابیسم اس کیو ال 2008 هست . اگه نیاز هست اکسپرس هم نصب بشه برا 2008 باید چگونه کار کنم!
    ممنون از پاسخ خوبتون.
    na be in soorat attach nemishavad va tahte shabake nemituni estefade koni

....................

کاربر دائمی آواتار armsoftpc
    محل زندگی
    خونه ی پسر شجاع (تهران)

سلام
    ممنون از پاسخ خوبتون.
    با سلام
    نه دوست عزیز اتچ دیگه چه صیغه ای؟!!!
    هیچی هم نیاز نداره که نصب کنی، کلا عملیات ها با ضمیمه کردن یک فایل dll انجام میشه، فایل دیتابیس که یک فایل کوچک است(البته در ابتدا) کنار فایل اصلی برنامه در پوشه debug یا realse قرار بدید(پوشه ای که خود برنامه در اون جا است)، و به صورت زیر می توانید از کد زیر استفاده کنید.

using System.Data.SQLite;

var connection = new SQLiteConnection(@"Data Source=" +
    @"mydb.db;Version=3;");

try
    {
    connection.Open();
    }
    catch
    {
    MessageBox.Show("!برنامه نمی تواند به پایگاه داده متصل شود", "خطا در برقراری ارتباط");
    }

نقل قول نوشته شده توسط armsoftpc مشاهده تاپیک
    با سلام
    نه دوست عزیز اتچ دیگه چه صیغه ای؟!!!
    هیچی هم نیاز نداره که نصب کنی، کلا عملیات ها با ضمیمه کردن یک فایل dll انجام میشه، فایل دیتابیس که یک فایل کوچک است(البته در ابتدا) کنار فایل اصلی برنامه در پوشه debug یا realse قرار بدید(پوشه ای که خود برنامه در اون جا است)، و به صورت زیر می توانید از کد زیر استفاده کنید.

using System.Data.SQLite;

var connection = new SQLiteConnection(@"Data Source=" +
    @"mydb.db;Version=3;");

try
    {
    connection.Open();
    }
    catch
    {
    MessageBox.Show("!برنامه نمی تواند به پایگاه داده متصل شود", "خطا در برقراری ارتباط");
    }
    in juri barname tu shabake kar nemikone

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 3
    آخرین پست: دوشنبه 19 اردیبهشت 1390, 14:44 عصر
  2. سوال: در ساخت وب سایت و در کنار ASP.NET کدام بهتر است؟
    نوشته شده توسط Amir 2010a در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 16:14 عصر
  3. کدام بهتر است؟ ساخت مجدد رکوردست یا اعمال فیلتر
    نوشته شده توسط A.Farzin در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 5
    آخرین پست: جمعه 22 دی 1385, 14:47 عصر
  4. مشکل در ساخت SETUP برنامه با INSTALLSHILD
    نوشته شده توسط .مهدی فهمیده غلامی. در بخش تولید و توسعه برنامه های Setup و Install
    پاسخ: 6
    آخرین پست: چهارشنبه 05 مهر 1385, 01:15 صبح
  5. استفاده از ویزارد یا کد نویسی کدام بهتر است؟
    نوشته شده توسط ASPX در بخش C#‎‎
    پاسخ: 5
    آخرین پست: سه شنبه 06 اردیبهشت 1384, 22:44 عصر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •