نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: کمک فوری برای الگوریتم theta *

کمک فوری برای الگوریتم theta *

من یه مقاله در مورد Theta* پیدا کردم که رو الگوریتمش موندم که چه جوری کار میکنه اگه کسی از الگوریتممهای هوش سر در میاره لطفا منو راهنمایی کنه مقاله رو براتون میذارم یه نیگاهی به الگوریتمه بندازین
    http://aigamedev.com/open/tutorials/...y-angle-paths/

فقط من تا فردا جمعه 16/4/91 فرصت دارم ممنون میشم کمکم کنین.

نقل قول: کمک فوری برای الگوریتم theta *

سلام
    بستگی داره که شما A* یا SMA* و از این دست الگوریتم ها رو بلدید یا نه. اگر نه اول برید خود A* رو یاد بگیرید. چون این روش بهبود یافته A* هستش. و تفاوت اصلی در نود های والد هستش.

نقل قول نوشته شده توسط maktoom مشاهده تاپیک
    سلام
    بستگی داره که شما A* یا SMA* و از این دست الگوریتم ها رو بلدید یا نه. اگر نه اول برید خود A* رو یاد بگیرید. چون این روش بهبود یافته A* هستش. و تفاوت اصلی در نود های والد هستش.
    تو اون لیکی که گذاشته بود همین تفاوت رو گفته بود !
    طرز کارش چطوریه ؟ چطور از بین 3 نود که اولی مبدا ؛ دومی واسط و سومی هدف هست یک حرکت خطی می کنه به طوری که کمتر از A* میشه ؟

ممنون از پاسخاتون من A* رو بلدم چیزی هم که از این مطالب فهمیدم اینه اگه از گره شروع به یه گره دیگه ای که واسطه هم داره خط مستقیم ایجاد بشه میتوان مستقیم مسیر بین شروع تا گره آخری را در نظر گرفت من میخوام درخت این گرافو بکشم میشه لطفا روی درخت این گراف نظر بدین.

متاسفانه فایلی که درست کردم up نمیشه اگه فقط دو سطح از گراف رو برام بکشین ممنون میشم اگر فایلم up شد برای نظر خواهی میذارمش.
    ممنون میشم از کمکتون.تو sma* فرزند حذف میشه اما اینجا گفته والد s' بشه والد s یعنی والد گره سوم میشه گره اولی یا شروع من رو اینش موندم که باشد مثل شکل 7 لینکه کل نودها رو بررسی کنم که این a* نمیشه یا نه فقط اونهایی که g (n+ h(n کمترین مقداره؟
    آخرین ویرایش به وسیله baranbahari1320 : جمعه 16 تیر 1391 در 10:10 صبح

حدسه من در مورد این الکوریتم اینه که ابتدا با a* فضای حالت رو پیمایش می کنه که در این صورت کمترین مسیر رو همونطور که می دونید بدست میاره در مرحله بعد اینطور که به نظر می رسه از بین نود ها یک رفتار غیر خطی به سمت هدف می کنه ( شکل 3 تو لینک)
    ببینم می تونم سر دربیارم !

7. جمعه 16 تیر 1391, 10:56 صبح

این الگوریتم برای محاسبه هزینه و پیدا کردن بهینه ترین مسیر بین دو نود s و s' میاد والد فعلی را به علاوه خط مستقیم بین s و s' می کنه (که این جمع زدن برابر است با هزینه واقعی گره K) اگر از هزینه واقعی گره s' کمتر بود در اینصورت والد گره بعدی ، گره K میشه و هزینه گره s' برابر با جمع بالایی میشه !

9. جمعه 16 تیر 1391, 11:26 صبح

Name:  theta.jpg
Views: 76
Size:  31.7 کیلوبایت
    path 1 ,2 رو به راحتی می تونی از این الگوریتم بفهمی !
    مشکل کجاست؟ اعداد رو بذار تو الگوریتم

مشکل من مسیر حرکت بود اما پیداش کردم ممنون که وقت گذاشتین راهنمایی کردین راهنماییهاتون ارزنده بود.موفق باشین و ببخشید اگه اذیت شدین.

کمک فوری برای الگوریتم B*

ببخشید من فردا تحویل پروژه دارم الگوریتم B* رو هم ترجمه کردم و با استفاده از استراتژی اول یعنی بهترین حد بالا یه گرافو رو به درخت تبدیل کردم فقط ببینید این استراتژی رو درست فهمیدم.
    اینکه فرزندان هر ریشه باید دارای حد کمتری از والد باشند تا انتخاب شوند.و استراتژی دوم یعنی رد انتخاب برعکس عمل میکنه.ممنون میشم به لینک زیر یه نیگاهی بندازین.
    http://en.wikipedia.org/wiki/B*
    در قسمت backup procosses مقدار فرزندان را برگشت میده این قسمت رو نفهمیدم.
    با تشکر
    آخرین ویرایش به وسیله baranbahari1320 : جمعه 16 تیر 1391 در 16:37 عصر

تاپیک های مشابه

1. کمک فوری برای حل یک مساله شطرنج در ++C/C
    نوشته شده توسط Armanprogrammer در بخش برنامه نویسی با زبان C و ++C
    پاسخ: 7
    آخرین پست: شنبه 05 خرداد 1386, 16:50 عصر
  2. کمک فوری برای kdtele tools
    نوشته شده توسط reza_moridi در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 5
    آخرین پست: سه شنبه 18 اسفند 1383, 01:59 صبح
  3. کمک فوری برای ضبط صدا