نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: پیدا کردن Port یک دستگاه در شبکه؟

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

پیدا کردن Port یک دستگاه در شبکه؟

چگونه می توان Port یک دستگاه را در شبکه پیدا کرد ؟
    مثلا: 85.11.11.201:4069
    این شماره Port رو چطوری میشه پیدا کرد؟ کجا برم که نوشته باشه؟
    ممنون

کاربر دائمی آواتار hjran abdpor
    محل زندگی
    برنامه نويس + شبگرد + سیسکو به پارسی

نقل قول: پیدا کردن Port یک دستگاه در شبکه؟

با سلام .
    دوست عزیز پورت ها همین جوری الکی مورد استفاده قرار نمیگیرند و معمولا پشت هر پورت یک برنامه ی کاربردی قرار گرفته است ، واین پورت ها شماره مخصوصی دارند ! از شماره 1024 به بعد معمولا توسط خود کاربران مورد استفاده قرار میگیرد و اکثرا برنامه نویس ها از ان استفاده میکنند !!! میتونی از سیستم خود اسکن بگیرد تا ببیند چه پورت ها باز هستند ، این پورت از نوع UDP است که برنامه ی Minger Email Address Verification Protocol پشت ان کار میکنند !!!
    دستور netstat را تو CMD تایپ کنید تا لیست کامل از فعالیت کارت شبکه شما و ارتباط ان ذا نمایش دهید !!! البته نرم افزارهای زیادی وحود دارد برای نمایش پورت ها .

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط hjran abdpor مشاهده تاپیک
    با سلام .
    دوست عزیز پورت ها همین جوری الکی مورد استفاده قرار نمیگیرند و معمولا پشت هر پورت یک برنامه ی کاربردی قرار گرفته است ، واین پورت ها شماره مخصوصی دارند ! از شماره 1024 به بعد معمولا توسط خود کاربران مورد استفاده قرار میگیرد و اکثرا برنامه نویس ها از ان استفاده میکنند !!! میتونی از سیستم خود اسکن بگیرد تا ببیند چه پورت ها باز هستند ، این پورت از نوع UDP است که برنامه ی Minger Email Address Verification Protocol پشت ان کار میکنند !!!
    دستور netstat را تو CMD تایپ کنید تا لیست کامل از فعالیت کارت شبکه شما و ارتباط ان ذا نمایش دهید !!! البته نرم افزارهای زیادی وحود دارد برای نمایش پورت ها .

اصل قضیه این است که من میخواهم از راه دور به یک سرور که ویندوز 2003 بر روی آن نصب است Remote desktop کنم و یکی در راهنمایی خود به من گفت با همان remote معمولی به آن وصل شو مثلا:85.11.11.201:4069
    اگر به IP ما 10 دستگاه وصل شده باشند چگونه بگویم منظورم Server است؟

محل زندگی

البته بستگی به نوع دسترسی شما داره اگه میخواید فقط دسترسی Command داشته باشید میتونید از Telnet و SSH استفاده کنید که باید مهارت کافی برای کار کردن با سرور را داشته باشید ، ولی اگه می خواید با UI سیستم در ارتباط باشید همون Remote بهترین وساده ترین راه است و سرعت شما یکم کاسته می شود!!!
    صدرصد سستم شما هم IP Valid داره ، پس فقط به اینترنت وصل شدید و IP سرور را وارد کنید ، البته باید دو طرفه برنامه Remote Desktop را فعال کنید .

سوال اخرت را متوجه نشدم بیشتر توضیح بده ؟؟؟

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط hjran abdpor مشاهده تاپیک
    البته بستگی به نوع دسترسی شما داره اگه میخواید فقط دسترسی Command داشته باشید میتونید از Telnet و SSH استفاده کنید که باید مهارت کافی برای کار کردن با سرور را داشته باشید ، ولی اگه می خواید با UI سیستم در ارتباط باشید همون Remote بهترین وساده ترین راه است و سرعت شما یکم کاسته می شود!!!
    صدرصد سستم شما هم IP Valid داره ، پس فقط به اینترنت وصل شدید و IP سرور را وارد کنید ، البته باید دو طرفه برنامه Remote Desktop را فعال کنید .

سوال اخرت را متوجه نشدم بیشتر توضیح بده ؟؟؟
    ممنون از پاسخی که دادید، سوال آخر من مهمترین قسمت سوالمه، منظورم اینه که من یک شبکه با 10 تا کامپیوتر دارم و همه ی آن ها از مودم ADSL که به سوئیچ ما وصل شده است اینترنت میگیرند، حالا سرور ما یکی از این 10 کامپیوتر هستش، وقتی من این IP را می زنم تازه رسیدم به مودم، چون 85.11.11.201 برای مودم می شود (در فضای اینترنت)، و خود این 10 کامپیوتر دوباره در شبکه برای خود IP دارند.
    منظور من این است که مثلا باید اینطوری بنویسم؟ : 85.11.11.201:192.168.1.3:4069
    امیدوارم منظورم را درست رسانده باشم
    ممنون

محل زندگی

سلام.
    دوست عزیز اون Modem-ADSL است که در کار اصلیش اشتراک اینترنت است !! شما هم باید تو شبکتون یک رنج IP غیرمعتبر استفاده کنید ، اون IP مودم شما هم توسط سرویس NAT تبدیل به یک IP Valid می شود ، در ضمن این را هم بگم بستگی به خودتون داره که کدام سیستم به عنوان سرور قرار گیرد ، معمولا اگه بخواید *** داشته باشید و دسترسی به اینترنت را محدود کنید یک کامپیوتر را به عنوان سرور در نظر بگیرد !!!
    شما هم برای پینگ کردن لازم نیست اونجوری دستور بنویسید !!!! فقط IP رابنویسید بدون پورت .

من اخرش نفهیمدم شما میخاید چه کار کنید.

پورت 4069 شما روی مودم اینترنتتون Forward کردید اصلا چرا 4069 ؟

من فکرکنم یکی از کارهایی که شما باید انجام بدی این که بری توی مودم ADSL ت و اگه IP ی SERVER ت 192.168.1.3 هست اونو روی IP Valid ت که 88.11.11.201 روی پورت 4069 Forward کنی بعد دیگه نیاز نیست ادرس IP اونجوری بنویسی شما 88.11.11.201 رو میزنی مودمت میاد عملیات NAT رو انجام میده

بعد فکرکنم این شکلی که شما اینترنت به یوزرات داری میدی اصلا حرفه ای نباشه اینترنت رو بیار پشت مودمت از اونجا به یوزرات دسترسی بده میتونی از ISA استفاده کنی ولی به یک سرور قوی نیاز داری اون موقع
    آخرین ویرایش به وسیله khosroanjam : پنج شنبه 13 بهمن 1390 در 15:21 عصر دلیل: تکمیل جواب

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط khosroanjam مشاهده تاپیک
    پورت 4069 شما روی مودم اینترنتتون Forward کردید اصلا چرا 4069 ؟

من فکرکنم یکی از کارهایی که شما باید انجام بدی این که بری توی مودم ADSL ت و اگه IP ی SERVER ت 192.168.1.3 هست اونو روی IP Valid ت که 88.11.11.201 روی پورت 4069 Forward کنی بعد دیگه نیاز نیست ادرس IP اونجوری بنویسی شما 88.11.11.201 رو میزنی مودمت میاد عملیات NAT رو انجام میده

بعد فکرکنم این شکلی که شما اینترنت به یوزرات داری میدی اصلا حرفه ای نباشه اینترنت رو بیار پشت مودمت از اونجا به یوزرات دسترسی بده میتونی از ISA استفاده کنی ولی به یک سرور قوی نیاز داری اون موقع
    آقای خسروانجام : ببینید من یک مودم دارم که IP اون 192.168.1.1 و یک Server دارم که IP اون 192.168.1.3، server من این وظایف رو داره: DNS,Filesharing,Domain Controller, DHCP
    من حالا از بیرون میخوام ریموت کنم به server ام همین
    حالا اون توضیحاتی رو که شما گفتید رو دقیقا نفهمیدم اگر ممکنه یکم به ما تازه کارا ساده تر توضیح بدید و یکم دقیقتر بگید چیکار باید بکنم، عذر خواهی می کنم درست متوجه نمیشم، امیدوارم بنده ی حقیر رو ببخشید
    ممنون

کاربر دائمی آواتار joker
    محل زندگی
    اصفهان

اين چيزي كه ميخواي بهش ميگن پورت فورواردينگ
    توي تنظيمات تقريبا همه مودم هاي adsl وجود داره
    اين لينك را ببين : http://portforward.com

شماي مياي پورت سرويس ريموت مثلا اينجا 4096 هست را توي مودم تعريف ميكني كه فوروارد بشه روي آي پي اينوليد داخلي كه 192.168.1.3 هست
    حالا هركي زد
    88.11.11.201
    :
    4096
    مستقيم پكتها ميرن ميرسن به كامپيوتري كه پشت nat با اين آي پي تعريف كردي انگار كه مستقيم به خودش وصل شدي

کاربر دائمی آواتار hraeissi
    محل زندگی
    Tehran

نقل قول نوشته شده توسط sali2010 مشاهده تاپیک
    چگونه می توان Port یک دستگاه را در شبکه پیدا کرد ؟
    مثلا: 85.11.11.201:4069
    این شماره Port رو چطوری میشه پیدا کرد؟ کجا برم که نوشته باشه؟
    ممنون
    با نرم افزار Port scaner

سلام

ببین IP :88.11.11.201 ت IP VALID هست و گه هست که هیچی میری توی تنضیمات مودمت بسته به نوع مودم یه بخشی برای Forward کردن PORT هست یه بخش اون تو هست که مربوط به مودمه به اسمه Internal Port و External Port توی بخش اینترنال باید شمار پورت سرورت و بزنی که فکز کنم دیفالتش 3389 (البته مطمن نیستم با بپرس ) توی بخش External شماره پورتی رو بزن که اون ISP که ازش IP Valid گرفتی بهت میگه خالیه میتونی ازشون بپرسی بعدم یه بخشم داره مربوط به IP که اونجا IP سرورت و بزن

اگه باز سوالی بود که بلد بودم درخدمت هستم

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •