نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: متن در Tray ویندوز

Question متن در Tray ویندوز

سلام خدمت دوستان گرامی

همون طور که می دونید، می شه توی برنامه NotifyIcon قرار داد تا در Tray ویندوز یک آیکون مربوط به برنامه قرار بگیره.

من می خوام به جای آیکون، متنی رو در اون قسمت قرار بدم. نظر شما چیه و بنده باید چه طور این کار رو انجام بدم؟

توی یک حالت خاص من می خوام اصلاً برنامه‌ام دیده نشه (در Taskbar) و فقط متن در Tray دیده بشه. حالا با منویی که روی اون متن تعریف می کنم، بتوانم دوباره برنامه رو به نمایش در آورم.

یه چیزی شبیه ساعت ویندوز که وقتی روی آن دو کلیک می کنیم پنجره‌ی مربوط به تنظیم ساعت و تاریخ باز می شود. من ایده‌ام را در برنامه‌ام بر اساس این قسمت ویندوز می خواهم پایه‌ریزی کنم، ولی اول می خوام ببینم آیا می تونم توی دات نت همچنین کاری رو انجام بدم یا نه و بعد برم دنبالش. اگر نشه مجبور خواهم شد که از همان NotifyIcon استفاده کنم.

با احترام- خدانگهدار

کاربر تازه وارد آواتار amin_programmer
    محل زندگی
    همین نزدیکی‌ها!

Smile

سلام من تو این مثال همچین کاری کردم به سورس اون نگاه کنید
    دانلود
    آخرین ویرایش به وسیله amin_programmer : چهارشنبه 04 آبان 1384 در 15:53 عصر دلیل: خراب بودن لبنک

سلام دوست عزیز

راه حل شما درست و استفاده هم کردم و بسیار متشکر

ولی کاری که من می خواهم اینه که به جای آیکون متن به نمایش در بیاد و اون هم متنی که من می خوام. در حقیقت من می خوام نام کاربری رو که داره با بانک اطلاعاتی کار می کنه و هر بار می تونه متفاوت باشه رو در اون قسمت بنویسم. البته کارهای زیادی می شه انجام داد ولی فعلا برای من همین خیلی مهمه که بشه اون رو به این شکل نمایش داد.
    با این سیستم که من دارم کار می کنم، ممکنه هر از چند گاه کس دیگری پای سیستم بشینه و وارد سیستم بشه. برای همین می خوام هر کس که از پای سیستم داره بلند می شه و موقت می ره دنبال کار دیگه سیستمش رو کمینه کنه و اسمش در tray نمایش داده بشه. حال وقتی دوباره برگشت، با کلیک روی اون اسم بتونه برنامه رو باز کنه و به کارش با اسم خودش ادامه بده.

با احترام- منتظرم- خدانگهدار

تاپیک های مشابه

1. انیمیشن sys tray
    نوشته شده توسط مجتبی کریمی در بخش VB.NET
    پاسخ: 19
    آخرین پست: دوشنبه 22 اسفند 1384, 12:38 عصر
  2. رجیستر کردن یک رویداد در برنامه های System Tray
    نوشته شده توسط Ahmad_Crack در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 10
    آخرین پست: سه شنبه 16 اسفند 1384, 12:31 عصر
  3. Go to Tray
    نوشته شده توسط Mahmood_M در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 12
    آخرین پست: شنبه 06 اسفند 1384, 06:26 صبح
  4. آیکون برنامه را رو Tray بزارید
    نوشته شده توسط reza_rajabi در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 4
    آخرین پست: یک شنبه 06 شهریور 1384, 13:14 عصر
  5. قرار دادن آیکون برنامه را در Tray (در کنار ساعت سیستم) ؟
    نوشته شده توسط hadavinia در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 7
    آخرین پست: جمعه 06 شهریور 1383, 19:06 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •