نمایش نتایج 1 تا 29 از 29

نام تاپیک: تشکیل گروه برنامه نویسان php برای عرضه نرم افزارهای open source

کاربر دائمی آواتار dousti_design
    محل زندگی
    زنجان - تهران

Smile تشکیل گروه برنامه نویسان php برای عرضه نرم افزارهای open source

با سلام.
    همونظور که برنامه نویسان php اطلاع دارند روز به روز شاهد عرضه نرم افزارهای تحت وب که با php نوشته شده اند و روی لوکال اجرا میشند و open source هم هستند میباشیم.
    طبیعتا متوجه هستید که این نرم افزارها به صورت گروهی کار شده و گروهشون هم یکی دو نفر نیست. چون کارها تخصصی شده و مثلا برنامه نویس php کاری به گرافیست نداره و بالعکس.
    خلاصه کار گروهی رمز موفقیت هست.
    و من تصمیم گرفتم برای اینکه هم جنبه کار گروهیمون بالا بره و هم یک اسمی از گروهمون(که هنوز تشکیل نشده) روی چندتا نرم افزار باشه یک تیم برای نوشتن نرم افزارهای open source تشکیل بدم که من خودم هم عضوی از اون هستم.
    مزایای دیگه ای هم حتما داره مثل بالا رفتم تخصص.
    منتظر نظراتتون هستم دوستان.

نقل قول: تشکیل گروه برنامه نویسان php برای عرضه نرم افزارهای open source

من که php زیاد بلد نیستم خیلی کم می فهمم اما از دیروز تصمیم گرفتم بزنم تو کاره php و طراحی داینامیک

از ونجایی که وقت بیکار زیاد دارم و عاشق یاد گرفتن هستم و اگر بحث یاد گرفتن باشه حاظرم یک هفته کامل بیدار بمونم در نتیجه کنار دستتشون می تونم کمکی کنم

حالا یا بیشتر php یاد می گیرم یا کارای دیگه انجام میدم

خیلی هم دوست دارم ایران یه گروه اینطوری داشته باشه که خودش نرم افزار بنویسه

سلام
    کار بسیار خوبی کردین. اگر از من کمکی بر بیاید منم میخوام عضو بشم. منتظر پیامتون هستم.

کاربر دائمی آواتار mtchabok
    محل زندگی
    مازندران - ساری

منم موافقم با تشکیل یه گروه نرم افزاری ...
    البته باید تواناییهای هر فرد سنجیده بشه و دید که در چه زمینه هایی چه افرادی بهتر هستن تا پروژه هایی که گروه بر روشون کار میکنه خیلی تخصصی تر و فنی تر طراحی بشه ...

محل زندگی
    زنجان - تهران

البته باید تواناییهای هر فرد سنجیده بشه و دید که در چه زمینه هایی چه افرادی بهتر هستن تا پروژه هایی که گروه بر روشون کار میکنه خیلی تخصصی تر و فنی تر طراحی بشه ...
    حتما همینطوری میکنیم. ممنون از توجهتون.
    خب دیگه کسی نظری نداره؟

کاربر دائمی آواتار alonemm
    محل زندگی
    تهرانپارس

با سلام:

من هم ميتونم به شما كمك كنم. البته تا برج 1 كه ميرم خدمت.
    (لطفا تصميم رو اساسي بگيريد و پشيمون نشيد.......)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    یزد

خیلی عالی است
    این کار حداقل سودی که داره یادگیری است و بهره گرفتن از تخصص دوستان عزیز و ............

منم هستم .
    اما باید سنجیده و قدرتمند عمل کرد .
    خبر بدین منم هستم.

کاربر دائمی آواتار رضا قربانی
    محل زندگی
    ܓܨ_| ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ _

دوست من این گروهی که می خواهید تشکیل بدید باید بدونیم توی تولید چه چیزی می خوایید تلاش کنید ؟ آیا چیزی واسه بچه ها هست یا نه ؟ آیا آینده ی خوبی داره یا نه ؟

الکی که هیچ کسی وقت با ارزش رو در اختیار نمی گذاره

ممنون می شم یه اطلاعات کلی در مورد کاری که می خواهید انجام بدید را برای من و دوستان توضیح دهید

با تشکر

اینم بدون که همیشه باید برای تشکیل گروه یه هدف و ایده ی خوب داشته باشی که گروهت در جریانش باشن

موفق باشی دوست من

منم هستم تو زمینه و تخصص خودم !

محل زندگی
    زنجان - تهران

با سلام.
    اولا ممنونم از همتون که توجه کردید. خیلی ممنون
    با سلام:

من هم ميتونم به شما كمك كنم. البته تا برج 1 كه ميرم خدمت.
    (لطفا تصميم رو اساسي بگيريد و پشيمون نشيد.......)
    سلام دوست عزیز اصولا کار ما طوری خواهد بود که هم کسی از کار و زندگی نیوفته و کل وقتشو بذاره و هم اینکه گروه عقب نمونه و جلو بره(آهسته و پیوسته).
    حتما به شما پیام خصوصی خواهم داد. حتما ازتون استفاده میکنیم. تشکر
    خیلی عالی است
    این کار حداقل سودی که داره یادگیری است و بهره گرفتن از تخصص دوستان عزیز و ............
    دقیقا همینطوره. در ضمن اگر در آینده با هر راهی و به هر دلیلی درآمدی برای گروه حاصل شد به طور مساوی تقسیم خواهد شد. و اگر مثلا گروه 10 پروژه انجام داده اما یک فرد فقط توی 5تاش بوده، بسته به بزرگی پروژه ها این هم درنظر گرفته خواهد شد.
    منم هستم .
    اما باید سنجیده و قدرتمند عمل کرد .
    خبر بدین منم هستم.
    حتما دوست عزیز خبر میدیم.
    دوست من این گروهی که می خواهید تشکیل بدید باید بدونیم توی تولید چه چیزی می خوایید تلاش کنید ؟
    نرم افزارهای تحت وب open source که با تشخیص افراد گروه تعیین میشه که دقیقا چه نرم افزاری(مثلا نرم افزار office manager، preventive maintenance، CRM و...) بنویسیم. اینها ماهیت نرم افزار بودن یعنی اینکه افراد گروه نظر میدن که مثلا یه نرم افزار مدیریت پروژه بنویسیم.
    آیا چیزی واسه بچه ها هست یا نه ؟
    قطعا اگر نرم افزارهایی که ارائه میشه توی اینترنت اسمی برای خودش دست و پا کنه جنبه مالی هم پیدا خواهد کرد که در بالا بهش اشاره کردم.
    آیا آینده ی خوبی داره یا نه ؟
    همه چیز واظحه دوست من. شما مثلا میخواید وقتی اومدید تو این گروه بیمه عمر بشید؟!!!
    اینم بدون که همیشه باید برای تشکیل گروه یه هدف و ایده ی خوب داشته باشی که گروهت در جریانش باشن
    اهداف رو هم مشخص کردیم.
    ارائه نرم افزارهای open source.(اهدافی که برنامه نویسان open source دنبال میکنن مشخصه)
    منم هستم تو زمینه و تخصص خودم !
    متشکرم
    متشکرم از همه منتظر نظرات بعدی هستم

سلام
    کار جالبیه ولی یه چند تا نکته به ذهنم میرسه میگم تا این ها رو هم بررسی کنین

اول اینکه برای تشکیل یه پروژه هینطور خودتون میدونین باید تجزیه و تحلیل بشه. این کار بر عهده چه کسیه؟

دوم برای تولید نرم افزار مخصوصا این جور کارای گروهی باید ارتباط بیشتری و قوی تری با بچه های گروه داشته باشیم که معمولا اینجور کارایی که از طریق اینترنت شروع شده به نتیجه نرسیده.نمونه اش هم توی همین سایت میتونین ببینید.

در مورد
    آیا چیزی واسه بچه ها هست یا نه ؟
    دوست عزیز اگه شما قراره پروژه های اوپن سورس تولید کنی به فکر درآمد زایی نباش(مخصوصا تو ایران).به نظر من کسایی که میان توی این گروه باید به فکر درامد زایی از پروژه های اوپن سورس نباشن.ولی در مقابلش وقتی که گروه موفق به تولید چندتا نرم افزار شد و جا افتاد از اعتبار گروه خیلی بیشتر میتونن استفاده کنن.
    مثل پروژه های زیادی که توی نت هست مثلا CakePHP , Zend Framwork , CodeIgniter و امثالهم که واقعا نمیدونم هزینه هاشونو از کجا جبران میکنن ولی دارن از اعتبار کاریشون توی پروژه ها دیگه پول در میارن.

برای اون موردی که گفتم "پروژه های اینترنتی زیاد به نتیجه نمیرسن" برای اینکه اول کار یه قدم بزرگ برنداریم و بچه ها ناامید نشن به نظر من یک نفر یک پروژه ای رو که نصفه کاره نوشته و میشه روش وقت گذاشت و کاملش کرد رو قرار بده تا از اون شروع کنیم.

روی منم حساب کنید کاری از دستم بربیاد در خدمتم
    موفق باشید

محل زندگی
    زنجان - تهران

دوم برای تولید نرم افزار مخصوصا این جور کارای گروهی باید ارتباط بیشتری و قوی تری با بچه های گروه داشته باشیم که معمولا اینجور کارایی که از طریق اینترنت شروع شده به نتیجه نرسیده.نمونه اش هم توی همین سایت میتونین ببینید.
    دقیقا همینطوری هست که شما میگید.
    من بارها دیدم و حتی خودم هم تجربه کردم. اما نکته ای که هست اینه که گروه هایی که من دیدم هدف اصلیشون درآمدزایی بوده و به خاطر همین بعد از مدتی از هم میپاشن چون رابطه نزدیک ندارند.
    گروه ما اپن سورسی هست و من امیدوارم که همچین بلایی سرمون نیاد.
    من توی پروژه های اپن سورس خارجی بسیار دیدم که افراد تیم حتی توی یک کشور هم نیستند ولی کاملا و بسیار موفق شده اند.

دوستان من فقط یک چیز بگم کلا زیاد گول این آقای دوستی رو نخورید من رو ببینید صفحه اصلی اعلام آمادگی کردم

با ایشون ارتباط برقرار کردم و قرار شد یه کاره کوچیکی واسه من در برنامه نویسی انجام بده

کلی گیر داد که باید 5 تومان بیعانه قبلش بدی و ... کلی منتظر موند تا من این رو براش پرداخت کنم

خلاصه رفت و قرار بوده دیروز صبح این برنامه رو در اختیار من بزاره

1001 بهونه و اینکه به دروغ بگه اینترنت زنجان قطع هست در صورتی که به مراکز مخابراتی زنجان زنگ زدم گفت اینترنت ما مشکلی نداره

بعد این همه الافی آمده امروز ظهر سیستم رو داده به ما می بینم که زمین تا آسمون با اون چیزی که من می خوام فرق داره و قتی هم بهش میگم فرق داره میگه من پول پس بده نیستم می خوای ادیتش کنم میگم ادیت کردن شما 2 روز دیگه طول می کشه و من بیکار نیستم منتظر ادیت شما بمونم

خلاصه کلی بهونه و دروغ دیگه تا برسه به اون چیزی که می خواد

آقای دوستی اگر میخوای اوپن سورس کار کنی بدون هدف تمام ما وب مسترها کمک به مردم ایران و خدمت به جامعه اینترنت ایران هست با دروغ و دو رنگی به هیج جا نمی رسی پول در آوردن اونقد مهم نیست که شرافتت رو بفروشی واسه 5 تومان یا 15 تومان

خدانگهدار

نقل قول نوشته شده توسط dousti_design مشاهده تاپیک
    دقیقا همینطوری هست که شما میگید.
    من بارها دیدم و حتی خودم هم تجربه کردم. اما نکته ای که هست اینه که گروه هایی که من دیدم هدف اصلیشون درآمدزایی بوده و به خاطر همین بعد از مدتی از هم میپاشن چون رابطه نزدیک ندارند.
    گروه ما اپن سورسی هست و من امیدوارم که همچین بلایی سرمون نیاد.
    من توی پروژه های اپن سورس خارجی بسیار دیدم که افراد تیم حتی توی یک کشور هم نیستند ولی کاملا و بسیار موفق شده اند.
    اره موفق شدن ولی اونا از صفر شروع بع انجام یه پروژه نگرفتن.مثلا یه نفر یه برنامه نوشته واسش یه سایت زده هم معرفیش کرده هم سورسش رو گذاشته برای کسایی که میخوان وسعه بدن و به نظر من بهترین راه همینه که از یه پروژه ای شروع کنیم که قبلا یه قسمتهاییش انجام شده.
    اگر خود شما پروژه ای دارین میتونین بزارین اینجا که بچه های اینجا توسعه بدنش.
    اینجوری دیگه هیچ کس به امید درآمد زایی وارد گروه نمیشه و هر کس خواست توسعه میده هر کس نخواست نمیده.

به هر حال منتظر نظرات دوستان هم هستیم

محل زندگی
    زنجان - تهران

اره موفق شدن ولی اونا از صفر شروع بع انجام یه پروژه نگرفتن.مثلا یه نفر یه برنامه نوشته واسش یه سایت زده هم معرفیش کرده هم سورسش رو گذاشته برای کسایی که میخوان وسعه بدن و به نظر من بهترین راه همینه که از یه پروژه ای شروع کنیم که قبلا یه قسمتهاییش انجام شده.
    اگر خود شما پروژه ای دارین میتونین بزارین اینجا که بچه های اینجا توسعه بدنش.
    اینجوری دیگه هیچ کس به امید درآمد زایی وارد گروه نمیشه و هر کس خواست توسعه میده هر کس نخواست نمیده.
    شما از کجا میدونید از صفر شروع نکردند؟ اگه شما یکی دوتا دیدید که از صفر شروع نکرده اند این دلیل نمیشه که.
    بله درسته اگر صلاح باشه میتونیم یه پروژه رو دولوپ کنیم.
    ما یک نرم افزاری مینویسیم و به صورت اپی سورس منتشرش میکنیم. ممکنه یک نفر که اصلا عضو گروه نیست بیاد و این نرم افزار رو دولوپ کنه و به یک جایی بفروشه و پولش رو بگیره. و دقیقا این آدم میتونه عضوی از گروه باشه. یعنی مثلا 10نفر روی یک پروژه کار میکنند و نرم افزار به صورت اپن سورس منتشر میشه. حالا یکی از اون 10 نفر میاد برنامه رو توسعه میده( به تنهایی) و به یک جایی میفروشه و پولش رو هم میگیره(بازم به تنهایی)
    مشکلش چیه؟
    آخرین ویرایش به وسیله dousti_design : سه شنبه 10 اسفند 1389 در 14:54 عصر

مشکل ما ایرانیا اینکه فکر کردنمون بیشتر از عملکردنمون طول میکشه .

کاربر دائمی آواتار xoogle.ir
    محل زندگی
    <?مشهد=?>

من با کار گروهی موافقم ولی نه گروهی که به این شکل تشکیل بشه بلکه گروهی که همه همدیگه رو بشناسن و از وظایف هم اگاه باشن و یه مدیر پروژه خوب داشته باشن.
    از این دست گروه های دوستانه و اینترنتی زیاد دیدیم که یا به نتیجه نرسیدن و یا بعد از طی کردن یه مسیری هرکدومشون به طمع به دست اوردن بخش بیشتری از پروژه دست به اقداماتی زدن که در نهایت به شکست کل تیم منجر شده.

ولی براتون آرزوی موفقیت دارم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    سطل قهوه!!!

حالا یکی از اون 10 نفر میاد برنامه رو توسعه میده( به تنهایی) و به یک جایی میفروشه و پولش رو هم میگیره(بازم به تنهایی)
    مشکلش چیه؟
    دقيقا مشكل اش همينه!

سلام
    اگه روزی این گروه تشکیل شد منو خبر کنید.

محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط 98patogh2 مشاهده تاپیک
    دوستان من فقط یک چیز بگم کلا زیاد گول این آقای دوستی رو نخورید من رو ببینید صفحه اصلی اعلام آمادگی کردم

با ایشون ارتباط برقرار کردم و قرار شد یه کاره کوچیکی واسه من در برنامه نویسی انجام بده

کلی گیر داد که باید 5 تومان بیعانه قبلش بدی و ... کلی منتظر موند تا من این رو براش پرداخت کنم

خلاصه رفت و قرار بوده دیروز صبح این برنامه رو در اختیار من بزاره

1001 بهونه و اینکه به دروغ بگه اینترنت زنجان قطع هست در صورتی که به مراکز مخابراتی زنجان زنگ زدم گفت اینترنت ما مشکلی نداره

بعد این همه الافی آمده امروز ظهر سیستم رو داده به ما می بینم که زمین تا آسمون با اون چیزی که من می خوام فرق داره و قتی هم بهش میگم فرق داره میگه من پول پس بده نیستم می خوای ادیتش کنم میگم ادیت کردن شما 2 روز دیگه طول می کشه و من بیکار نیستم منتظر ادیت شما بمونم

خلاصه کلی بهونه و دروغ دیگه تا برسه به اون چیزی که می خواد

آقای دوستی اگر میخوای اوپن سورس کار کنی بدون هدف تمام ما وب مسترها کمک به مردم ایران و خدمت به جامعه اینترنت ایران هست با دروغ و دو رنگی به هیج جا نمی رسی پول در آوردن اونقد مهم نیست که شرافتت رو بفروشی واسه 5 تومان یا 15 تومان

خدانگهدار

دوست من شما دلتون خیلی پره...

گروه اینترنتی که توش جنبه تجربه داشته باشه - این گروه ، گروه خوبی نمی شه و نمی تونه درآمد زا برای افراد باشه - بلکه درآمد زا برای مدیر گروه خواهد بود (اونم چی = اگر تمامی افرادش مثل سگ باوفا باشن)

وسلام - دیگه وقت گذاشتن توی این تاپیک بی ارزش خواهد بود - کسی که میاد چنین تاپیکی می زنه باید از قبل تمام هماهنگی لازم رو انجام بده که دیگه کسی ساز مخالف نزنه

خدا نگهدار

محل زندگی
    زنجان - تهران

دوست من شما دلتون خیلی پره...
    اگه من جواب ایشون رو ندادم به خاطر اینکه جاش اینجا نبود.
    گروه اینترنتی که توش جنبه تجربه داشته باشه - این گروه ، گروه خوبی نمی شه و نمی تونه درآمد زا برای افراد باشه- بلکه درآمد زا برای مدیر گروه خواهد بود (اونم چی = اگر تمامی افرادش مثل سگ باوفا باشن)
    open source تاحالا به گوشتون خورده؟
    خدا نگهدار
    خوش اومدی.
    ------------------------------------
    به هرحال من با این تاپیک پیشنهادم رو گفتم حالا کسی میخواد بیاد میخواد نیاد. اینم بدونید که این وسط پولی نیست که کسی بخواد بالا بکشه. این قضیه بین بچه های مجید آنلاین هم مطرح شده استقبالشون هم خوب بوده.
    فقط نمیدونم چرا تو این فروم بعضی دوستان موتوجه نیستند. ما میگیم open source منتشر میشه میان میگن میخوای پولمونو بالا بکشی!!!

محل زندگی

اگه من جواب ایشون رو ندادم به خاطر اینکه جاش اینجا نبود.

open source تاحالا به گوشتون خورده؟

خوش اومدی.
    ------------------------------------
    به هرحال من با این تاپیک پیشنهادم رو گفتم حالا کسی میخواد بیاد میخواد نیاد. اینم بدونید که این وسط پولی نیست که کسی بخواد بالا بکشه. این قضیه بین بچه های مجید آنلاین هم مطرح شده استقبالشون هم خوب بوده.
    فقط نمیدونم چرا تو این فروم بعضی دوستان موتوجه نیستند. ما میگیم open source منتشر میشه میان میگن میخوای پولمونو بالا بکشی!!!
    ما حالیمون نیست - تو کار بلد و منم از شما معذرت می خوام

اگه بچه های مجید آنلاین موافقت کردند پس برو با همون مجید آنلاین گروهت رو تشکیل بده
    چند روز دیگه هم می ری یه انجمن دیگه همین رو مطرح می کنی و مخ مارو کار می گیری و همرا با وقت با ارزش - آیا سه گروه رو داشته باشی می تونی شام و ناهار بخوری

آیا گروه مجید آنلاینت تشکیل شد

این و یادت باشه - هر کسی بخواد وارد یه گروهی بشه - اول از همه شخصیت طرف مقابل رو محک می زنه و رفتار و اخلاقش رو تست می کنه

بحث ادامه نداشته باشه بهتره ...

موفق باشید

کاربر دائمی آواتار sargardoon
    محل زندگی
    دبی

نقل قول نوشته شده توسط galiken_it مشاهده تاپیک
    این و یادت باشه - هر کسی بخواد وارد یه گروهی بشه - اول از همه شخصیت طرف مقابل رو محک می زنه و رفتار و اخلاقش رو تست می کنه
    تایید میشه

من نمیخواهم نفوس بد بزنم ولی اینرو هم میدونم که برای تشکیل کار گروهی اول باید هدف را واضع و مشخص کرد، یعنی اینکه دقیقا بگی میخواهی چکار کنی و این پروژه چه اهدافی را در مثلا 5 سال آینده دنبال میکنه و چه فواید برای افراد گروه خواهد داشت، نه اینکه فقط بگی عرضه نرم افزارهای open source. دوم اینکه به جای حرف باید عمل کرد مثلا یه پروژه نیمه کاره و یا پروژه های موجود را گرفت و گسترش داد که اینطوری سریعتر به نتیجه میرسی... و از هم اینها مهمتر اینه که کسی که خودش را به عنوان نماینده گروه معرفی میکنه باید اخلاق داشته باشه و تعهد اخلاقی بده که فردا به خاطر چند ریالی دوستانش رو ول نکنه....

دوست عزیز پیشنهاد زیاده ولی عمل نیست، و با شرایط اقتصادی حال به نظر من کسی حاضر نخواهد شد آنطوری که باید و شاید کار کنه.

و آخر این هم به یاد داشته باشید این طرز صحبت کردن شما هم درست نیست و شما به عنوان لیدر گروه باید کمی بااخلاق تر از این باشید.

امیدوارم که موفق باشید.

کاربر دائمی آواتار maysam.m
    محل زندگی
    تهران

سلام

من هم با نظر دوستان موافقم.

گروهی که یک شب بخواد تشکیل بشه یک شبه هم از هم خواهد پاشید. برای ایجاد گروه اپن سورس حداقل باید یک مدیر قدرتمند داشته باشد تا بسیاری از کارها را انجام بدهد و سایرین هم با خواندن مستندات و کار با کدها به گروه ملحق بشوند. و یا اینکه حداقل چند نفر به صورت جدی باشند و روی یک پروژه جدید کار کنند و بسیاری از کارها رو پیش ببرند و بعد از توانایی سایر کاربرها هم استفاده کنند.

به هر حال این نظر من بود امیدوارم شما موفق باشید

سلام

نظرات دوستان رو خوندم یه کم جای بحث داره

تا حدود خیلی کمی از نظراتشون رو قبول دارم ولی بیشترش رو نه

پروژه هایی مثل وردپرس یا جوملا که به صورت اوپن سورس که عرضه شدن الان داره پولش توی جیب کسایی میره که دارن براش قالب یا پلاگین یا . . . مینویسن در صورتی که این پروژه به صورت رایگان در اختیار همه هست.(نمیدونم درآمد خود شرکتی که وردپرس رو داره پشتیبانی میکنه از کجاست)

به هر حال یکی از دوستان گفته بود یه پروژه نیمه کاره که باهاش موافقم.میشه یه پروژه نیمه کاره رو ادامه داد و تکمیل کرد.وقتی شما یه پروژه نیمه کاره رو برای توسعه در اختیار همه قرار بدی گروهت رو افرادی تشکیل میدن که بدون هیچ چشم داشتی میان و اونو توسعه میدن.نه مثل الان که هنوز بحث گروه شده یه عده دنبال اینن که مبادا پولشون رو بخوری!!!

ولی با تمام این چیزا اول از همه باید خودت (به عنوان کسی که پروژه رو شروع کرده) با اشتیاق زیاد براش وقت بذاری و هیچ چشم داشتی برای درآمد زایی ازش نداشته باشی .حتی درآینده.
    فکر کن پروژه ای رو وقت گذاشتی و به مرحله عرضه رسوندی و رایگان داری در اختیار بقیه قرار دادی یکی دیگه داره اون رو میفروشه ببین ایا میتونی با خودت کنار بیای؟ اگه جوابت مثبته پس شک نکن و راهی رو که شروع کردی ادامه بده
    دوم اینکه پروژه ای رو که قراره شروع/ادامه داده بشه باید بر طبق استاندارهای برنامه نویسی و کاملا انعطاف پذیر باشه که مثلا من نوعی با خوندن داکیومنت اون بتونم براش قالب یا پلاگین یا . . . بسازم(به راحتی).

گروهی که یک شب بخواد تشکیل بشه یک شبه هم از هم خواهد پاشید.
    این گروه مطئن باش یک شبه تشکیل نشده و نمیشه.

خود من به عنوان کسی که یه چیزایی کمی از برنامه نویسی سرم میشه حاضر نیستم از اول شروع کنم به ایجاد یه پروژه اوپن سورس.اما اگه یه چیزی مثل وردپرس که نیاز به توسعه داشته باشه(که حداقل یک چهارمش کامل شده) حتمن میتونی روی من حساب کنی.

حرف آخرم هم با بعضی از دوستانه : توی این تاپیک قرار نیست در مورد اخلاقیات افراد گروه یا هر چی شما اسمش رو میذارین صحبت بشه.پس خواهشن نظراتتون رو فقط در مورد همین موضوع مطرح کنین. مطمئنن نظراتتون چه موافق و چه مخالف میتونه به پیشرفت این راه کمک کنه.

موفق باشید

کاربر دائمی آواتار binyaft
    محل زندگی
    سیم مسی

ن با کار گروهی موافقم ولی نه گروهی که به این شکل تشکیل بشه بلکه گروهی که همه همدیگه رو بشناسن و از وظایف هم اگاه باشن و یه مدیر پروژه خوب داشته باشن.
    از این دست گروه های دوستانه و اینترنتی زیاد دیدیم که یا به نتیجه نرسیدن و یا بعد از طی کردن یه مسیری هرکدومشون به طمع به دست اوردن بخش بیشتری از پروژه دست به اقداماتی زدن که در نهایت به شکست کل تیم منجر شده.

ولی براتون آرزوی موفقیت دارم.
    تایید میشه!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    سطل قهوه!!!

همه اينجا ميان نظر ميدن ها، ولي يكي نميدونه چجور باس از open soruce درآمد داشت

من یه اسکریپت ساروج نوشتم , (توی گوگل سرچ کنید "اسکریپت املاک ساروج") البته خیلی ابتدایی ولی به درد خیلی ها می خورد, اومدم رو نسخه حرفه ایش کار کنم دیدم اتفاقا خیلی ها از این اسکریپت استفاده کردم ولی زیر این سایت ها هیچ نشونی از اسم سایت من و حتی اسم خود اسکریپت نبود! جالبه بعضی ها هم دارن می فروشنش!
    آدم بدبینی نیستم وگرنه این همه وقت نمیزاشتم یه چیز بنویسیم و منتشر کنم! با این اوضاع برنامه نویسی و دستمزد عملگیش تو ایران اصلا به این چیزا فکر نمی کنن! طرف تودلش هم ازت تشکر نمی کنه
    تازه کلیایمیل هم برات میفرستن و طوری برخورد می کنند که انگار چند میلیون بابت اسکریپت پول دادن و کمک و راهنمایی می خوان! انگار وظیفته که در کمترین زمان بهشون پاسخ بدی !

اینه داستان ما...

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •