نمایش نتایج 1 تا 16 از 16

نام تاپیک: multicast؟

multicast؟

آدرس ای پی داریم به صورت 230.43.14.7 معادل multicast آن را در لایه فیزیکی چطور محاسبه میشود؟

کاربر دائمی آواتار razeghi_loved
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: multicast؟

میشه یکم توضیح بدی منظورت چیه
    در ضمن این ای پی مال چه دستگاهی یا پروتکلی هست؟
    منظورم اینه که این ای پی رو کجا دیدی روی چه سخت افزاری کار می کرد؟
    چون این مالتی کست هست
    آخرین ویرایش به وسیله razeghi_loved : یک شنبه 16 آبان 1389 در 13:21 عصر

این آدرس جز کلاس D هست و خودش یه جورایی multicast به حساب میاد ،و توی محدوده استفاده برای اینترنته، حلا شما منظورتون از معادل چیه؟
    One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man (Elbert Hubbard)

این سوالی هست که استادمون تو درس مهندسی اینترنت به ما داده! هیچ توضیحی هم نداد!!

محل زندگی
    تهران

عجب معلمی دارین شما ! آخه منظور از این حرف چی هست من هرچی خوندم نفهمیدم منظور از این سوال چیست؟ خودت چی حدث می زنی یکم راهنمایی کن

خب من اصلا نمیدونستم multicast چی هست! توی نت که گشتم مطالبی بود خوندم ولی بازم چیز زیادی متوجه نشدم خیلی پیچیده توضیح داده شده!

خودمم گیج شدم!
    آخرین ویرایش به وسیله کلوپاترا : دوشنبه 01 آذر 1389 در 09:47 صبح

کاربر دائمی آواتار cybercoder
    محل زندگی
    root/

آدرس ای پی داریم به صورت 230.43.14.7 معادل multicast آن را در لایه فیزیکی چطور محاسبه میشود؟
    دستورالعمل محاسبه: http://technet.microsoft.com/en-us/l.../cc957928.aspx

محل زندگی
    تهران

خلاصه مولتی کست یه رنج ای پی هست یعنی همون D که برای یکسری از سیستم های خاص مثل روتر استفاده می شه و بعضی از دوربین ها حالا منظور استاد شما چی بود خدا می دونه

کاربر دائمی آواتار cybercoder
    محل زندگی
    root/

خلاصه مولتی کست یه رنج ای پی هست یعنی همون D که برای یکسری از سیستم های خاص مثل روتر استفاده می شه و بعضی از دوربین ها حالا منظور استاد شما چی بود خدا می دونه
    منظور کاملا مشخصه، : Map کردن Multicast Address به MAC در Physical layer
    شماها متوجه نیستید ( نمی خوام بگم بی سوادید ) و معلم بنده خدا رو به بیسوادی متهم می کنید!

اگر صرفا می خواهید محاسبه کنید می توانید از برنامه هایی نظیر IP Workshop و ... استفاده کنید

موفق باشید

الان که ویس استاد رو گوش کردم دقیقا جمله ای که گفت این بود: الگوریتمی رو بیابید که طی اون الگوریتم یه ادرس ای پی به یک آدرس multicast تبدیل میشه(توی شبکه خودش)
    فکر کنم همون چیزی که جناب cybercoder اشاره کردن!

محل زندگی
    تهران

آقا ما هنوز نفهمیدیم می شه یکم توضیح بدی باید چی کار کرد لینک شما رو خودنم اما چیزی متوجه نشدم

کاربر جدید آواتار shahram.
    محل زندگی
    رشت

در یه شبکه کامپیوترها میتونن با هم دور جور صحبت کنن
    نوع اول فقط سیستم ارسال کننده و دریافت کننده از متن صحبت با خبر باشن (دیتا را فقط برای nod مورد نظر در یک شبکه ارسال کنیم)که بهش میگن unique cast
    نوع دوم : اینکه سیستم ارسال کننده دیتا را برای تمام سیستم ها(nod) بفرسته که به این میگن broad cast
    حال اگه ما شبکه رو جوری پیکر بندی کنیم که یه سری از سیستم های خاص دیتا را دریافت کنند به این روش میگویند multicast
    امیدوارم که به کارتون بیاد و من هم موضوع مورد نظرت رو خوب فهمیده باشم

محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط shahram. مشاهده تاپیک
    در یه شبکه کامپیوترها میتونن با هم دور جور صحبت کنن
    نوع اول فقط سیستم ارسال کننده و دریافت کننده از متن صحبت با خبر باشن (دیتا را فقط برای nod مورد نظر در یک شبکه ارسال کنیم)که بهش میگن unique cast
    نوع دوم : اینکه سیستم ارسال کننده دیتا را برای تمام سیستم ها(nod) بفرسته که به این میگن broad cast
    حال اگه ما شبکه رو جوری پیکر بندی کنیم که یه سری از سیستم های خاص دیتا را دریافت کنند به این روش میگویند multicast
    امیدوارم که به کارتون بیاد و من هم موضوع مورد نظرت رو خوب فهمیده باشم
    توضیحات شما درست اما من خودم به شخصه متوجه سوال استاد این بنده خدا نشدم سوال استاد چی هست ؟ جوابش چی هست؟ حتی من نفهمیدم سوال چی می خواد؟

دوست عزیر اینو بخون(قسمت 1.1 مربوط به سوال من بود). امیدوارم متوجه بشی
    http://www.persianadmins.ir/v2/artic...multicast.html

کاربر دائمی آواتار ژوپیتر
    محل زندگی
    منظومه شمسی

من متوجه سوال استادتون شدم و سوال ایشون کاملا صحیحه، ولی با جناب cybercoder موافق نیستم و می خوام که جواب درستی برای سوالتون داشته باشید، با تجربه ای که من در IP-TV دارم و برنامه نویسی مستقیم بر روی سخت افزار، همین سوال استادتون رو من پیاده سازی کردم.

اول یک توضیح کوچیک در مورد Multi-Cast IP Address:
    مهمترین دلیل استفاده از این نوع آدرس دهی، تک ارسالی و چند دریافتی با حفظ ارجحیت و پهنای بانده، به این معنی که فرستنده با ارسال یک پکت دارای Source IP Uni-Cast و یک Destination IP Multi-Cast با حفظ پهنای باند می تواند اطلاعات خودرا به چندین مقصد که در IGMP رجیستر شده اند ارسال کند.

مفهوم سوال استادتون اینه که برنامه ای ارائه بدین که معادل هر Unit-Cast IP رو در رنج Muti-Cast IP ارائه بده.

فکر کنم با چند مثال زیر کاملا متوجه بشید:

Uni-Cast IP Muti-Cast IP
    192.168.100.x 240.168.100.y
    و لزومی نداره که x و y مساوی باشند
    اما اگه از IGMP استفاده می کنی Muti-Cast IP = 224.0.0.22
    و الا آخر، در هرنوع استفاده رنج IP ها متفاوته و برای همینه که استادتون اشاره کرده "توی شبکه خودش" نه
    اینترنت و یا رنج های دیگر.
    IP که در بالا به اون اشاره کردم یک نمونه از چندین نوع IP قابل تخصیص در شبکه های محلی است برای استفاده های "one-to-many distribution"

اگه در این زمینه سوال دیگری داشتی، خوشحال میشم بتونم کمک بکنم.

مرسی دوست عزیز. یه سوال؟ اون دوتا ای پی که مثال زدید معادل که نیستن درسته؟(من یکم گیج شدم)

در ضمن فکر کنم چیزی که استادمون می خواست همونی بود که جناب cybercoder گفتن چون استاد گفتن توی لایه فیزیکی!

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •