صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمایش نتایج 41 تا 80 از 102

نام تاپیک: معرفی دی کامپایلرهای دات نت و نحوه ی محافظت از اسمبلیها

دلیل تمایل به حذف فریم ورک در پست قبلی عنوان شده:

دقت کنید که تنها موردی که می تونه باعث استفاده از این نرم افزارها بشه، خطرات امنیتی مربوط به کد برنامه هست نه مواردی مانند سرعت اجرا و یا سایز فایل خروجی

کاربر تازه وارد آواتار netspc
    محل زندگی
    India
    سلام
    بببخشید که پابرهنه پریدم وسط
    ولی یه سوال در مورد امنیت کد در محیطهایی که بستگی به ماشین مجازی دارند مانند دات نت و جاوا .
    راستیش من در مورد دات نت تا اونجایی که میدونم نرم افزارهای مختلفی برای مقابله با نفوذ مانند آنتی دیباگرها و آنتی دی اسمبلرهای مختلفی وجود دارند مانند:
    http://www.remotesoft.com/salamander/protector.html
    و یا .net obfuscator ها که حتماً دوستان آشنایی با آنها دارند.
    ولی در مورد جاوا هیچ اطلاعی از نرم افزاری ندارم و اینکه بدلیل اینکه جاوا کدهای خود را بصورت class کامپایل میکند و در واقع هیچگونه لفافه ای برای binary image خود مانند PE ویا COFF و یا ELF انتخاب نمیکند سریع تر از دات نت میتوان به کد اصلی دسترسی پیدا کرد.
    حال اصل مطلب :با وجود چنین نرم افزارهای یاد شده چه دلیلی داره که از مزیت های .net framework استفاده نکنیم؟(یکی از مزیتهای مهم دات نت فریم ورک استفاده GAC میباشد).
    ممنون میشم دلایل شما را برای اینکار بدونم و در آینده از تجربیات با ارزش دوستان استفاده کنم

آقای احمدی از جواباتون خیلی متشکرم اما یکی دیگه از تمایل هایی که میشه داشت برای حذف فریم ورک اینه که الان فریم ورک به طور پیش فرض رو ویندوزها نیست و حالا تا بیاد ویستا برا خودش انقدر جا باز کنه که عمومی شه خیلی راه تازه رو اونم فکر می کنم فقط فریم ورک 1 هست
    تازه با تمام این احوال اگر هم عمومیم شه و رو همه ویندوزا فریم ورک روز همیشه باشه بازم نمیشه در حد یه Win32 روش حساب کرد
    البته من به دلیل سرعت یا حجم فایل خیال این کارو ندارم فقط می خواستم تفاوتش رو بدونم

اما در مورد مذیتهای فریم ورک میشه کمی توضیح بدین-منظورم اینه زبانی که فریم ورک نداشته باشه نمی تونه کارهایی انجام بده که یه زبان با وجود فریم ورک انجام میده؟(چه کارهایی؟)چه موانعی وجود داشته که نمیشده یک زبان مستقل از فریم ورک به همین قدرت ساخته شه؟در واقع فریم ورک اومده چه نواقصی رو رفع کرده؟

مشکل مطرح شده اصلا مهم نیست چون با استفاده از یه برنامه نصاب میشه اون رو برطرف کرد. تنها مشکلی که در بالا ذکر کردم می تونه باعث حذف فریم ورک بشه.

در مورد سوال دومتون فرک کنم در این تاپیک قبلا توضیح دادم.
    https://barnamenevis.org/showthread.php?t=41559

با سلام
    آقای احمدی اگه Native کردن کد سرعت رو به حد اکثر می رسونه و باعث امنیت بیشتر میشه اما باعث نمیشه که برنامه بدون فریم ورک کار کنه چرا از اول خود دات نت این کار رو نمی کنه؟
    دلیل منطقی و 100% شما برای اینکه مایکروسافت تا حالا خودش برنامه هاش رو (برنامه های بزرگ و قوی{که نیاز به سرعت بالا دارن}) با دات نت نوشته چیه؟فقط چون Updatesh زمان بر؟
    وقتی یه کلاس رو Native کنیم چطور میشه با بقیه کد که Native نیست ربطش داد؟

مطالبی که در زمینه معماری فریم ورک .NET نوشتم دلیل این مورد رو مشخص می کنه، ایضا نحوه ارتباط کدهای Native رو به کدهای managed. می تونید اونها رو مطالعه کنید.

کاربر دائمی آواتار ali_kolahdoozan
    محل زندگی
    اون سر دنیا
    آقای احمدی عزیز سلام

میشه یک جواب قاطع به من بدید بر اساس تجربه خودتون . دات نت 2005 رو شما تونستید بدون فریم ورک run کنید . یعنی برنامه کار کنه . برای من هیچی مهم نیست در اینجا مثل امنیت و .... فقط می خواهم بدونم شما این کار رو کردید ؟‌عیبی خطایی چیزی نمی ده ؟ اگر میشه با چی ؟ چه نرم افزاری ؟

با تشکر

پروژه هایی که تا حالا با 2005 انجام دادم، همگی هسته اصلی اونها با استفاده از VC.NET و بعضا با MFC بوده که کدهای نیتیو و یا کدهای ترکیبی تولید می شده و فقط قسمتی از اونها رو با استفاده از VC#‎ پیاده سازی کردم. پس نیازی به این کار نداشتم.

اما به نظر من اگر می خواهید یک پروژه رو کاملا با VC#‎ پیاده سازی کنید و بعد هم به افراد زیادی بفروشید، بهتره که دردسر مربوط به تبدیل پروژه به کد نیتیو رو تحمل کنید.

کاربر دائمی آواتار ali_kolahdoozan
    محل زندگی
    اون سر دنیا
    منکه این کار رو بیخیال شدم . یه قفل سخت افزاری خریدم خودش یک ابزار محافظت از سورس هم روش هست . دات نت فریم ورک رو هم نصب میکنم بره . اگر برنامه ارزش سورس شدن داشته باشه پس یعنی به درد بخوره . میرم یه قفل براش میخرم . نبود هم پس نمی ارزه بزار سورسش کنن بره

آخر یکی یه جواب درست و حسابی نداد ببینیم چی شد.
    کافیه به جای فقط خوندن آخرین پست و بعد اظهار نظر کردن، حداقل 5 پست آخر رو بخونی. به این ترتیب می تونی خودت نتیجه گیری کنی. فکر نکنم کار سختی باشه.

کاربر دائمی آواتار hdv212
    محل زندگی
    قم

Binder (ترکیب چند فایل Exe در قالب یک فایل)

سلام بچه ها ..
    لابد تا حالا اسم Binder به گوشتون خورده، Binder به برنامه هایی میگن که چند فایل اجرایی رو با هم ترکیب میکنه و در قالب یک فایل اجرایی واحد روی هارد دیسک ذخیره میکنه . من به همچین برنامه ای نیاز دارم، نمونه ی این برنامه در سایت SoflarSoft عزیز هست ولی متاسفانه همش فایل هارو با مشکل Bind میکنه، اگه کسی همچین بایندری مثل نمونه ی SalarSoft عزیز داره به منم بده ...
    مرسی ... اینم لینک SalarSoft :

http://salarsoft.somee.com/magaleh/m..._part_help.htm

Wink محافظت قوی از فایل های exe ( جلوگیری از سورس شدن )

با سلام خدمت همگی دوستان .
    میخواستم بدونم چه نرم افزاری به صورت قطعی فایل های exe تولید شده توسط دات نت را از تبدیل شدن به سورس جلوگیری میکنه . البته به همراه خود دات نت یک نرم افزار برای این کار است که یکسرس معایب از جمله تاثیر بر اجرای گزارشات چاپی را دارد و ضمنا تنها کاری که تا اون جایی که من دیدیم فقط متغیر هایی را که تعریف کرده بودم را تغییر نام داده بود و جالب اینجا بود که سورس برنامه یعنی روند برنامه نویسیس را دوباره میشد مشاهده نمود .

حالا با این اوصاف اگه ممکنه یه حرفه ای در این مورد جواب بده و یه نرم افزار جالب رو معرفی کنه
    با تشکر و سپاس قبلی

کاربر تازه وارد آواتار payam_skandari
    محل زندگی
    ایران ...
    شما میتونید با استفاده از Ngen فایلهای اجرایی و کتابخانه ایتونو از IL به نیتیو تبدیل کنید تا این مشکل حل شه.

کاربر دائمی آواتار reza.palang
    محل زندگی
    میون یهک جفت کروشه

sorry

so sorry
    شما درست میگی . من اشتب کردم.
    این هم برای جبران و این ورژن جدیدش

محل زندگی
    قم
    reza.palang عزیز ممنون ولی باز هم این اونی که من میخوام نیست، چیزی که من میخوام اصلا ربطی به دات نت نداره، من میخوام چند فایل Exe رو با هم ترکیب کنم و به صورت یه فایل در بیارم، حالا ممکنه این فایلها اصلا دات نت نباشه.

در جواب rasoul_ras عزیز هم باید بگم که من نمیخوام کسی به فایلهای اجرایی دسترسی داشته باشه.

نقل قول نوشته شده توسط SoftDevCo مشاهده تاپیک
    میشه توضیح بدی چه طور میشه ؟؟
    این موضوع برگرداندن فایل exe به سورس اصلی تقریبا تو خانواده .net وجود داره ,
    شما می تونید برای امتحان یک Reflector از اینترنت دانلود نمایید . سپس یه فایل exe یا dll که
    با دات نت نوشته شده رو در اون رفلکتور باز کنید , میبینید که تمام کلاس ها , متدها و ... رو مشاهده خواهید کرد .(البته اگه اون برنامه با برنامه هایی مثل XenoCode محافظت نشده باشه)

موفق باشید

لطفا قبل از سوال پرسیدن، توی سایت جستجو کنید.

محل زندگی
    قم
    اگه dll برای دات نت باشه میتونی با برنامه ی Reflector، سورس اونو ببینی :
    http://www.dnzone.com/ShowDetail.asp?NewsId=31

ولی یادت باشه حق کپی رایت نویسنده ی dll رو زیر پا نگذاری(این فقط یه تعهد اخلاقیه)

شما از سایت اصلیش دانلود کن!

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران
    ممنون از همه دوستان,مشکل دان لودم حل شد.الان دارم سورس دی ال ال را می بینم,حالا می خوام بدونم که ابزاری هست که توسط اون بشه این سورس را به صورتی تبدیل کرد که بشه توی سورس فایلهاش تغییری ایجاد کرد و ذخیره کرد و از این دی ال ال تغییر یافته,در برنامه استفاده کرد؟
    ممنون میشم اگه کسی بتونه پاسخ سوالم را بده.

محل زندگی
    قم
    فکر نمیکنم به این راحتی باشه، ولی میتونی سورس برنامه رو از اونجا برداری و توی یه پروژه ی جدیدی که خودت ساختی کپی کنی، البته باید ببینی دقیقه از چه کلاسهای دیگه ای استفاده کرده.

نقل قول نوشته شده توسط hdv212 مشاهده تاپیک
    سلام بچه ها ..
    لابد تا حالا اسم Binder به گوشتون خورده، Binder به برنامه هایی میگن که چند فایل اجرایی رو با هم ترکیب میکنه و در قالب یک فایل اجرایی واحد روی هارد دیسک ذخیره میکنه . من به همچین برنامه ای نیاز دارم، نمونه ی این برنامه در سایت SoflarSoft عزیز هست ولی متاسفانه همش فایل هارو با مشکل Bind میکنه، اگه کسی همچین بایندری مثل نمونه ی SalarSoft عزیز داره به منم بده ...
    مرسی ... اینم لینک SalarSoft :

http://salarsoft.somee.com/magaleh/m..._part_help.htm

سلام.
    من این پست رو تصادفی دیدم. به چنین برنامه هایی Exe Bundle میگن. می تونید از این نرم افزار برای ترکیب دو فایل EXE استفاده کنید.

کاربر دائمی آواتار PC2st
    محل زندگی
    کرمانشاه
    من قبلا جائی دیده بودم که یک فایل اجرائی سی++ رو با یک برنامه سی شارپ ادغام کرده بود، شاید بدرد بخوره...
    http://blogs.msdn.com/texblog/archiv...lications.aspx

آقایون Xenocode به طور کامل و به راحتی هرچه تمام تر میتونه فایل های شما رو به Native تبدیل کنه
    اولا حجم فایلتون هرچه قدر که باشه حدود 16 مگ اضافه میشه
    و هیچ گونه نیازی برای اجرا شدن به دات نت نداره.
    من ورژنه 2006 Professional این برنامه رو دارم
    فول هم هست یعنی هیچ نیازی به کرک نداره
    ولی مشکلی که داره اینه
    اگر برنامتون با بانک اطلاعاتی (SQL or Access) کار کنه برنامه زمانی که می‌خواد Connection رو با دیتا بیس برقرار کنه Error میده
    ولی این مشکل رو توی ورژنه 2007 گرفته
    ولی من خیلی گشتم نسخه فولش یا کرکش نیست
    دوستان کمک کنن پیداش کنیم.

جواب : اجرا بدون دات نت فریم ورک

یه راه حل قابل قبول به کمک برنامه اتو پلی مدیا استودیو وجود داره

می تونی قبل از کامپایل کردن برنامه تو دات نت کارهای زیر رو انجام بدی

- برو تو قسمت چک کردن ریفرنسهای ضروری که برنامه تو به اونها وابسته است بعد یه لیست از اونا تهیه کن

- با توجه به عدم نیاز برنامه های اتوران به هرگونه فایل جانبی ....

- با Auto play media studio یه اتوران بساز طوری که بصورت خودکار تو یه وقفه کوتاه قبل از اجرای فایل دات نت شما کل ریفرنسهای برنامت رو تو ویندوز رجیستر کنه (این خیلی ساده هست و خیلی هم سریعه)

- من انجام دادم جواب داده

البته ساخت اتو ران مخفی هم امکانپذیره که به هنر شما بستگی داره

موفق باشید

محل زندگی
    قم
    یه راه حل قابل قبول به کمک برنامه اتو پلی مدیا استودیو وجود داره

می تونی قبل از کامپایل کردن برنامه تو دات نت کارهای زیر رو انجام بدی

- برو تو قسمت چک کردن ریفرنسهای ضروری که برنامه تو به اونها وابسته است بعد یه لیست از اونا تهیه کن

- با توجه به عدم نیاز برنامه های اتوران به هرگونه فایل جانبی ....

- با Auto play media studio یه اتوران بساز طوری که بصورت خودکار تو یه وقفه کوتاه قبل از اجرای فایل دات نت شما کل ریفرنسهای برنامت رو تو ویندوز رجیستر کنه (این خیلی ساده هست و خیلی هم سریعه)

- من انجام دادم جواب داده

البته ساخت اتو ران مخفی هم امکانپذیره که به هنر شما بستگی داره
    دوست عزیز مطمئنی که روی ماشین مقصد، دات نت نصب نبود، چون گذشته از رفرنس هایی که در پروژه وجود داره و برنامه به اونا وابسته س، باید Clr روی سیستم نصب باشه تا بتونه اسبملی ها رو بخونه و به Native Code تبدیل کنه، چون اصلا ساختار فایلهای اجرایی تحت دات نت با فایلهای اجرایی معمولی فرق میکنه. لذا برای اجرای فایلهای دات نت، حتما بایستی clr نصب باشه.

توی پستهای قبلی همین تاپیک و تاپیکهای دیگه گفتم که انجام این کار نشدنی هست و چرا! اما باز هم دوستان همون روش رو با بیان دیگه ای به عنوان یه روش جدید عنوان می کنن.

سوال من اینجاست که چرا بعضی از دوستان این همه در تلاش هستند که برنامه هاشون به صورت native اجرا بشه در صورتی که با نصب یک فریم ورک نیاز به هیچ کدام از این کارهای خلاقانه نیست. اگر هم هدف ایجاد امنیت در کدهای تولید شده است که راه حلهای بهتری وجود داره.

کاربر دائمی آواتار dr_csharp
    محل زندگی
    Tehran

Tick مخفی نمودن DLL ها

سلام . از دوستان کسی راه حلی واسه مخفی کردن DLL هایی که تو پروژه استفاده میشه سراغ داره ؟ یا اینکه حتی بشه چندتا Dll را در یک Dll با نام دلخواه ذخیره کرد ...
    ممنون از همه

اگه منظورتون این هست که Dll هایی رو که میسازید دیگران نتونند ازش استفاده کننید و انحصاریشون کنید ، بهتره در قسمت Project Properties به ،Tab های Signing و Security سری بزنید

محل زندگی
    Tehran
    نقل قول نوشته شده توسط hassan razavi مشاهده تاپیک
    اگه منظورتون این هست که Dll هایی رو که میسازید دیگران نتونند ازش استفاده کننید و انحصاریشون کنید ، بهتره در قسمت Project Properties به ،Tab های Signing و Security سری بزنید
    منظورم اینه که کسی متوجه DLL هایی که داخل برناممون استفاده کردیم نسه .
    ممنون

محل زندگی
    Tehran
    نقل قول نوشته شده توسط manitack مشاهده تاپیک
    شاید بشه embed کرد با EXE.
    با چه نرم افزاری میتونم Embed کنم ؟

کاربر دائمی آواتار اَرژنگ
    محل زندگی
    arjang8000@gmail.com
    نقل قول نوشته شده توسط dr_csharp مشاهده تاپیک
    راستش شاید از نظر شما کم ارزش باشه ولی میخوام تمام DLL های برنامم از نظر ظاهری هم که شده توی یک embed ، Dll شده باشه . مرسی
    کسی نگفت این کار کم ارزشه، ولی شما اصل مشکل را بیان نکردید،
    دلیل اینکه پرسیدم این بود که شاید روش دیگری بتونیم پیشنهاد کنیم، شما بدون بیان کردن مشکل اصلی تصمیم گرفتید که این راه حلشه، شاید روشهایه دیگری هم باشه که بکارتان بیاد.
    اگر مشکل واقعی را بیان نکنید، این کاری که میخواهید انجام بدید استاندارد نیست و کمتر کسی میاد وقتش را بزاره برایه کارهایه غیره استاندارد.
    حالا وقعا دلیل به این که به نظر شما باید به این وسیله متوصل چیه؟ کدام کاربری میاد بره به دات نت اسمبلی هایی که استفاده کردید نگاه کند؟؟ مگر مردوم بیکارند؟ (در دات نت دی.ال.ال وجود نداره، به اینها میگند دات نت اسمبلی)
    به فرض هم نگاه کنند، این روش دلبخواهی شماست که نبییند؟ اگر که بله دلیلی داره و یا همینطوری برایه اینکه ببینید این کار انجام شدنی است (از لحاظ تئوری) دارید میپرسید.

محل زندگی
    Tehran
    ببینید برای مثال من داخل پروژم از یکسری DLL استفاده کردم .مثلا یکی واسه ترسیم نمودار ، یکی واسه تبدیل تاریخ و .... ولی میخوام این dll های استفاده شده را در یک DLL با نام جدید بهینه کنم .

محل زندگی
    Tehran
    نقل قول نوشته شده توسط manitack مشاهده تاپیک
    خود VS باید بتونه اینکارو انجام بده.خیلی از ماژولهای مورد استفاده رو مثل ماژولهای کریستال
    Embed میکنه.
    خواهش میکنم اگه دوستان راه حلی دارن ارایه بدن و تا جایی که میشه از شاید و احتمال استفاده نکنن .
    یک جایی راجع به یه نرم افزار خوندم که توضیح داده بود .Net packer هست و dll (بقول دوستان .net assembly)های مختلف استفاده شده در سطح برنامه را در یک فایل embed میکنه ولی خوب الان در دسترسم نیست .
    ممنون از همه

نقل قول نوشته شده توسط dr_csharp مشاهده تاپیک
    خواهش میکنم اگه دوستان راه حلی دارن ارایه بدن و تا جایی که میشه از شاید و احتمال استفاده نکنن .
    یک جایی راجع به یه نرم افزار خوندم که توضیح داده بود .Net packer هست و dll (بقول دوستان .net assembly)های مختلف استفاده شده در سطح برنامه را در یک فایل embed میکنه ولی خوب الان در دسترسم نیست .
    ممنون از همه
    اینجا رو یه نگاهی بندازی امیدوارم منظورتون رو برآورده کنه :‌
    http://xbundler.oreans.qarchive.org/
    http://www.filedudes.com/XBundler-screenshot-37562.html
    ...مرا به خانه ام ببر، اگرچه خانه؛ خانه نیست

محل زندگی
    Tehran
    سلام بچه ها . نسخه ای که دوست عزیزم آقا سینا تو پست قبلی لینکش نوشتن حدود 80$ قیمتشه ...
    ممنون میشم اگر کسی از دوستان لینک نسخه رایگان شده یا مشابهه این نرم افزار ارایه کنه . البته منم دنبالشم .

کاربر دائمی آواتار PC2st
    محل زندگی
    کرمانشاه
    یعنی شکستن این کد ها ساده هست یا مشکل؟
    با برنامه ای مثل Xenocode به راحتی میشه سورس کدهای نوشته شده در اسمبلی های دات نت رو مرور کرد.

محل زندگی
    Tehran

راهنمایی استفاده از XBundler

سلام به همه ی دوستان . راستش فرصت نکردم سر حوصله با برنامه کار کنم ولی خوب یکی دوتا مثال کار کردم درست جواب داد .. بازم ممنون میشم با این نرم افزار کار کنید و نتیجه تست هاتون رو پست کنید تا بقیه دوستان هم استفاده کنن .
    آشنایی با نرم افزار XBundler که دوست عزیزم آقای سینا امیر شکاری معرفی کردن

از پوشه ی Themida.v1.8.5.5.with.XBundler و از درون فلدر Themida فایل Themida.exe را اجرا میکنیم :
    1 - در قسمت Application Information فایل exe خود را در قسمت Input File Name انتخاب میکنیم .

توجه : درصورتیکه گزینه ی Same as input موجود در مقابل out put file name تیک خورده باشه فایل exe جدید overwrite میشه ، در غیراینصورت برای exe جدید یک مسیر یا نام جدید مشخص نمایید .
    چون فرصت مانور رو برنامه و خوندن help و .. نبود با قسمت های بعدی بعدا آشنا میشیم ولی خوب مثلا قسمت protection options برای اعمال مسایل امنیتی بر روی فایل انتخاب شده میباشد که عبارتند از :
    Anti debugger – anti patching – resource encryption , …

از این قسمت ها که بگذریم میرسیم به ..

2 – در قسمت XBundlerبا استفاده از دکمه ی Add فایل های مرتبط با exe اصلی برنامه( در قسمت بالا انتخاب شده است ) مثل Dll هایی که نیاز است کنار فایل exe باشه و .. را انتخاب میکنیم .

3 – سپس از نوار ابزار گزینه ی protect ( عکس قفل ) را انتخاب میکنیم .

4 – سپس از صفحه ی جدید مجددا دکمه ی protect را انتخاب میکنیم .

5 – حال خواهید دید که exe جدید به خودی خود شامل dll ها و فایل های Add شده به آن خواهد بود و دیگری نیازی نیست که بصورت جداگانه این فایل ها کنار exe اصلی قرار بگیرند .

ممنون میشم دوستان نتیجه ی تستشون رو همینجا بیان کنن تا من و باقی دوستان هم بتونیم استفاده کنیم (O:
    آخرین ویرایش به وسیله sinpin : دوشنبه 14 مرداد 1387 در 09:09 صبح

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •