نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: اشتراک گذاری اینترنت در محیط یک شبکه

کاربر دائمی آواتار mohammadi
    محل زندگی
    Iran

اشتراک گذاری اینترنت در محیط یک شبکه

با سلام به دوستان
    برای اینکه بتونم یه اشتراک اینترنت روی یک شبکه lan درست کنم به چه نرم افزاری احتیاج دارم؟

یه کمی بیشتر توضیح میدم:

ما یه شبکه lan داریم که سرور آن os nt4 هستش حدود 20 workstation هم داریم که همه نوع ویندوزی اعم از xp و 98 و 2000 که با توجه به نیاز کاربر و مشخصات سخت افزاری دستگا ه روی آن نصب می باشد

روی یکی از این کام÷یوتر ها اینترنت قابل دسترسی میباسد حالا من میخوام این اشتراک اینترنت را با یه نرم افزاری طوری تنظیم کنم که حداکثر دو کامپیوتر دیگه هم بتونن همزمان به اینترنت متصل باشند
    قبلا از یک نرم افزاری استاده میکردم که این کار را انجام میداد متاسفانه اسم نرم افزار و خود نرم افزار را گم کرده ام

÷یشنهادی دارید >

ممنون از پاسختان

آقای عزیز لطفا اینقدر لینک نده به سایتهای دیگه ، اگر جوابی داری همینجا بنویس این بخش رو ایجاد نکردن که شما تبلیغات سایت خودت رو درش انجام بدی . این بخش رو ایجاد کردن که ملت مشکلشون رو همینجا مطرح کنند اگر اینطور نبود همون اول آدرس یه سایت دیگه رو میذاشتن که همه یه راست برن اونجا .

برای انجام اینکار بهتره اول سیستم عامل سرورتون رو عوض کنید . بهترین گزینه فعلا ویندوز 2003 و 2000 هستش که به دلخواه خودت میتونی انتخاب و نصب کنی .

اگر میخوای حتما این سرور رو در شبکه داشته باشی مطمئن باش با مشکلاتی مواجه میشی . بهتره حداقل در صورت داشتن یک دستگاه روتر یک Access-List برای شبکتون ایجاد کنی .

برای به اشتراک گذاشتن اینترنت بروی شبکه محلی میتونی از NAT و یا ICS استفاده کنی . از ابزارهای جانبی هم میتونی استفاده کنی .

یکم توی همین بخش جستجو کنی توضیحات کامل رو پیدا میکنی .
    موفق باشی .
    آخرین ویرایش به وسیله Gladiator : چهارشنبه 29 تیر 1384 در 14:36 عصر

من قصد نداشتم تبلیغ سایتمو بکنم فقط می خواستم به این آقا کمک کنم .

کاربر دائمی آواتار Lus
    محل زندگی
    شهسوار
    عزیز این اولین باری نیست که لینک میزاری
    نمیدونم چرا وقتی میخوام از مطالب سایستون استفاده کنم ازم یوزر و پس میخواس

ok .
    از این به بعد دیگه لینک نمیذارم .

نمیدونم چرا وقتی میخوام از مطالب سایستون استفاده کنم ازم یوزر و پس میخواس
    چون باید عضو بشی دیگه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    آخرین ویرایش به وسیله amir_network : چهارشنبه 29 تیر 1384 در 18:06 عصر

کاربر دائمی آواتار Lus
    محل زندگی
    شهسوار

Thumbs up

نقل قول نوشته شده توسط amir_network
    ok .
    چون باید عضو بشی دیگه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

وقتی برای فقط دیدن تاپیکت کاربر بیچاره کلی فرم پر کنه
    اصلاً گزاشتن پس چه منی میتونه داشته باشی ؟

نمیخام این موضوع رو بیش از این ادامه بدم

Ics

دوست عزیز اگه میخوای اینترنت به اشتراک بزاری میتونی از ICS استفاده کنی که مخفف
    internet connection sharing میباشد.بنابراین توصیه میشه که شما یک سیستم عامل 2000 یا 2003 نصب کنی .همچنین باید 2 عدد کارت شبکه داشته باشی که یکی رو به عنوان واسط اشتراک اینترنت معرفی ویکی دیگه رو به عنوان واسط با DHCP معرفی میکنی.حالا برای شروع کار ابتدا یک کانکشن به اینترنت درست کن وروی این کانکشن راست کلیک کرده و در قسمت ADVANCE و قسمت ALOW other network ...... رو انتخاب کن (تیک رو بزن)و در قسمت پایین تر یکی از اون کارت شبکه ها رو معرفی کن یعنی از لیستش انتخاب کن.در اینصورت این عمل باعث میشه که این کارت شبکه به طور اتوماتیک آدرس آی پی استاتیک 192.168.0.1 و ساب مسک 255.255.255.0 رو میگیره.بعد برو به هر کامپیوتری که میخوای از این طریق به اینترنت وصل بشن به گیتوی اونها آی پی 192.168.0.1 رو بده در این صورت اگه به اینترنت وصل بشی بقیه کلاینتها به اینترنت وصل میشن.

برای sharing میتونی به آسونی از یک نرم افزار جانبی استفاده کنید.این نرم افزار ها بسیار متنوع هستن و با توحه به نیازتون میتونی یکیشونو انتخاب کنی.من با winroute , wingate, ccproxy کار کرده ام. به نظر من اگه بتونی یه کرک حوب پیدا کنی winroute گزینه خوبیه. اگر برای تعداد 2 یا 3 کامپیوتر می خواهی این کارو بکنی ccproxy رو پیشنهاد می کنم.
    موفق باشید.

کاربر دائمی آواتار cybercoder
    محل زندگی
    root/

Thumbs up Internet Sharing

بهترین چیز ICS خود ویندوز اگه نشد NAT Server

البته از Proxy Server هم می تونی استفاده کنی مثل winroute

توی ICS :

IP Server :192.168.0.1
    subnet mask: 255.255.255.0

Clients:
    192.168.0.X
    subnet: 255.255.255.0
    gateway: 192.168.0.1
    dns: 192.9.9.3 Sun microsystems به ایران نزدیکتره
    البته Dns Server شرکت مخابرات ایران هم خوبه ولی جدیدا ظاهرا خوابیده
    217.218.127.104

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Internet port 80
    ISA Server 2004(NAT , ICS,ACCESS LIST,FIREWALL and More ...)
    (0!0)

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •