نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: ذخيره متن داخل RichtextBox در Database همراه با فرمت متن و باز خواني آن

کاربر دائمی آواتار ali_najari
    محل زندگی
    اصفهان

ذخيره متن داخل RichtextBox در Database همراه با فرمت متن و باز خواني آن

سلام

چطوري ميتونم متن داخل RichtextBox در Database همراه با فرمت متن ذخيره و باز خواني كنم ؟

ممكنه رنگ، ساز، فونت و ساير موارد متن تغيير كنه.

من ميخوام اين متن رو با تمام فرمت هاش ذخيره كنم در Database و باز اون رو بازيابي كنم.

راستي اين رو هم بگم كه Database من روي Server هستش و حدود 40 تا Client ازش استفاده ميكنند.

کاربر دائمی آواتار xminxmin
    محل زندگی
    www.McAfeeUpdates.blogfa.com

Smile نقل قول: ذخيره متن داخل RichtextBox در Database همراه با فرمت متن و باز خواني آن

سلام
    يه راه اينه كه فرمت متن رو به تفكيك در جايي دخيره كني (ديتابيس - فايل - رجيستري يا...)
    بعد از خوندن متن و لود كردن آن توي تكست باكس فرمت ها رو يكي يكي Set كن

محل زندگی
    اصفهان

نقل قول: ذخيره متن داخل RichtextBox در Database همراه با فرمت متن و باز خواني آن

نقل قول نوشته شده توسط xminxmin مشاهده تاپیک
    سلام
    يه راه اينه كه فرمت متن رو به تفكيك در جايي دخيره كني (ديتابيس - فايل - رجيستري يا...)
    بعد از خوندن متن و لود كردن آن توي تكست باكس فرمت ها رو يكي يكي Set كن
    دوست عزيز ممنون ازتون اما اين فقط يه متن نيست بلكه اين يه پروژه اتوماسيون هستش و تعداد اسنادش زياده علاوه بر اون معلوم نيست كدام قسمت از متن رو كاربر چه تغييري قراره بده

راهي كه من توي ذهن دارم اينه كه متن رو بصورت rtf ذخيره كنم بعد اون رو وارد Database كنم سپس براي خواندن اون رو دوباره به فرمت rft ذخيره كرده و توي Richtextbox نشون بدم

نقل قول: ذخيره متن داخل RichtextBox در Database همراه با فرمت متن و باز خواني آن

نقل قول نوشته شده توسط ali_najari مشاهده تاپیک
    راهي كه من توي ذهن دارم اينه كه متن رو بصورت rtf ذخيره كنم بعد اون رو وارد Database كنم سپس براي خواندن اون رو دوباره به فرمت rft ذخيره كرده و توي Richtextbox نشون بدم
    میخواستم همین پیشنهاد رو بهت بدم .

محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط sari-1369 مشاهده تاپیک
    میخواستم همین پیشنهاد رو بهت بدم .

يه مشكلي كه من الان دارم اينه كه هم سرعت Load اطلاعاتم پايين مياد و هم اينكه نميشه توي متن بخشنامه يا هر چيز ديگه اي جستو جو كرد مگر اينكه يه فيلد ديگه از نوع ntext اضافه كنم و يه نسخه از متن رو داخل اون بريزم.

يه مشكل ديگه هم كه دارم اينه كه چطوري ميتونم از Richtextbox پيرينت بگيرم همراه با فرمت متن؟

توی کل متن که نمیان جستجو کنن ( به جز وقتی که یک سند مشخص در حال مشاهده یا ویرایش هست ) . شما برای هر سند ، یه قسمت به عنوان کلمات کلیدی تعریف کن که کاربر اونو موقع ایجاد سند پر کنه و بر اساس اون جستجو کن .

برای پرینت هم میتونی از کنترل PrintDocument به همراه PrintDialog استفاده کنی که فرمت متنتو حفظ میکنه و هم میتونی مثل بعضی از نرم افزار های اتوماسیون که دیدم همون فایل رو برای کاربر اجرا کنی و توی اون دستور پرینت رو بفرستی یا خود کاربر دستور پرینت بده .

محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط sari-1369 مشاهده تاپیک
    توی کل متن که نمیان جستجو کنن ( به جز وقتی که یک سند مشخص در حال مشاهده یا ویرایش هست ) . شما برای هر سند ، یه قسمت به عنوان کلمات کلیدی تعریف کن که کاربر اونو موقع ایجاد سند پر کنه و بر اساس اون جستجو کن .

برای پرینت هم میتونی از کنترل PrintDocument به همراه PrintDialog استفاده کنی که فرمت متنتو حفظ میکنه و هم میتونی مثل بعضی از نرم افزار های اتوماسیون که دیدم همون فایل رو برای کاربر اجرا کنی و توی اون دستور پرینت رو بفرستی یا خود کاربر دستور پرینت بده .

سلام

ميتونيد يه مثال از PrintDocument به همراه PrintDialog واسم بزاريد؟

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •