نمایش نتایج 1 تا 21 از 21

نام تاپیک: ستون های تجمعی

ستون های تجمعی

با سلام
    چگونه ميتوان در sql يك فيلد ايجاد كرد كه داده هاي فيلد ديگري را به صورت تجمعي نشان دهد.

کاربر دائمی آواتار حسین شهریاری
    محل زندگی
    ایران

نقل قول: sql

متوجه منظورتون نشدم ولی شاید منظور شما این باشه:

باید از توابع محاسبات جمعی استفاده کنین.
    SELECT SUM(TEDAD*PRICE) AS PHIE FROM ORDERS

کاربر دائمی آواتار ASKaffash
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط nAVA470 مشاهده تاپیک
    با سلام
    چگونه ميتوان در sql يك فيلد ايجاد كرد كه داده هاي فيلد ديگري را به صورت تجمعي نشان دهد.
    سلام
    روی اینطور فیلدی اصلا حساب نکنید. برای نرم افزار حسابداری می خواهید ؟ مشکل را بگوئید ؟

نقل قول نوشته شده توسط ASKaffash مشاهده تاپیک
    سلام
    روی اینطور فیلدی اصلا حساب نکنید. برای نرم افزار حسابداری می خواهید ؟ مشکل را بگوئید ؟
    منظورم اين است كه ميخواهم فيلدي داشته باشم كه اعداد يك فيلد ديگر را جمع بزند.
    مثلا در يك فيلد عدد 10 براي اولين ركورد موجو د است در فيلد مد نظر من 10 داشته باشد و براي ركورد بعدي اگر عدد50 باشد در فيلد مورد نظر من 10 را با 50 جمع كند و عدد 60 را بدهد به همين ترتيب
    با view ميشه اين كار و انجام داد به نظر شما؟

محل زندگی
    تهران

سلام
    من منظور شما را کامل می دانم می خواهم برای پروژه شما راه حلی ارائه دهم پس مشکل را بگوئید چون فیلد تجمعی اشتباه است و راه در لایه برنامه کاربردی دارد

سلام
    من منظور شما را کامل می دانم می خواهم برای پروژه شما راه حلی ارائه دهم پس مشکل را بگوئید چون فیلد تجمعی اشتباه است و راه در لایه برنامه کاربردی دارد
    ممنون
    پس از نگاه شما بايد با برنامه ساپورتش كرد و در sql نميشه اين كارو كرد
    گفتم شايد بشه در sql اين كارو انجام داد
    تشكر

ممنون
    تشكر
    این کار با یک دستور فوق العاده ساده ی Select امکان پذیر هست.
    ولی در جدول باید یک ستونی وجود داشته باشه به صورت سریالی صعودی یا سریالی نزولی باشه تا عقب و جلو بودن سطرها مشخص باشه.

فرض می کنیم در جدول دو ستون به عنوان recID و Point وجود داره که به ترتیب اولی به عنوان شماره ی رکورد و دومی به عنوان مقدار دستور زیر نتیجه ی مطلوب را نمایش می دهد:

SELECT recID, Point, SumPiont = (SELECT SUM(Point)
    FROM table_name AS T1
    WHERE T1.recID <= T2.recID)
    FROM table_name AS T2;

وبلاگ من (Advanced SQL Querying)

نقل قول نوشته شده توسط msalim مشاهده تاپیک
    البته در بهترین شرایط.
    مانند همونی که فرمودید، یک فیلد ردیف داشته باشیم که مقادریش به همون شکلی که میخوایم افزایش پیدا کنه و یا دستوراتی مثل RowNumber که در Sql نسخه های 2005 به بعد وجود داره.
    حالا فرض رو بر این بگیرید که sql ما 2000 و فیلد مذکور رو هم نداریم. مشکلی که من دقیقا داشتم.
    من برای محاسبه یک گردش حساب اشخاص حدود 4-5 تا SP و دو تا تمپ تیبل و یک کوئری نوشتم
    حدود دو روز روش کار کردم و مسلما پیچیده هم شده بود. الآنم زیاد یادم نیست به چه صورت عمل میکرد ولی در کل روال کاریش اینطوری بود که به ازای هر سطر، در یکی از جداول موقت یک ردیف(autoNumber) و یک فیلد شماره ایجاد میشد که قرار بود با جدول دیگه الحاق بشه تا بشه اون کوئری شما رو اجرا کرد.
    sp ها هم کارشون این بود که هر کدوم میومدن مقادیر اصلی رو از هر جدول(مثلا خرید، فروش،دریافت،پرداخت و...) با یک قالب مشخص میریختن توی جدول موقت دیگه و در نهایت همون طور که گفتم در یک sp ما این دو جدول رو جوین میکردیم و کوئری فروانی تجمعی رو بدست میاوردیم.
    حاصل این کار این بود که الگوریتم شدیدا کند بود. یعنی با دو سه هزار تا رکورد requestemoon Timeout میشد!
    بعد از مشورتی که با یکی از دوستان در همین سایت کردم که اول اسمش fastCode به یک نکته پی بردم و اون این بود که نیازی نیست هر کاری که با داده و کوئری گرفتن و محاسبه و ... انجام میشه رو سمت دیتابیس انجام بدیم(لقمه رو نباید پیچوند و باید ساده ترین راه رو انتخاب کرد).
    روش پیشنهادی ایشون این بود که شما با union تمامی رکورد هات رو کش کن. بعد سمت application و با یک حلقه for ساده یک جمع روی فیلدی که قبلا در دستور select در نظر گرفتی بزن و حالشو ببر!
    حاصل این شد که اجرای اون کوئری حدود 150 برابر سریعتر شد و به درستی و تنها با یک کوئری جواب میداد.
    در ضمن مرتبه زمانی ملاک بهتریه برای محاسبه سرعت
    الگوریتم اول یقینا مرتبه نمایی داشت (فرمولشو ازم نخواین)
    و دومی چیزی نزدیک به (o(n!
    -----------------------------------------
    حالا یک سوال جانبی و اون این که آیا اطلاعات TempTable ها بر روی دیسک ذخیره میشه یا Memory؟

نقل قول: ستون های تجمعی

حالا یک سوال جانبی و اون این که آیا اطلاعات TempTable ها بر روی دیسک ذخیره میشه یا Memory؟
    Temporary Table ها بطور موقت به طور فیزیکی روی دیسک ذخیره مشن. حتی Variable Table ها نیز به طور فیزیکی ذخیره میشن بر خلاف صفت "متغیر" که ما را یاد حافظه (Memory) می اندازن.

محل زندگی
    تهران

ممنون
    تشكر
    سلام
    اصل مسئله را نگفتید ! ببینید یک برنامه Client/Server وظایفی را برای طرفین معین میکند قرار نیست تمام حمالی گردن سرور باشد بگذارید که عملیات تجمعی سمت Client باشد درست است که با SQL هم می شود ولی Client هم باید از بار سرور کم کند و فقط با مثلا 2 گیگ رم بیکار بایستد تا سرور هلو بپر تو گلو برایش فراهم کند

با تشکر از شما Mr MSalim
    -----------
    قرار نیست تمام حمالی گردن سرور باشد
    به نظر من چرا.
    در حالت عادی توی برنامه های تحت وب که هست(وب سایت ها).
    تو برنامه های اپلیکیشنی و خصوصا تحت شبکه وقتی که برنامه به صورت لایه ای باشد و از لایه Business logic به پایین روی یک سرور قرار داشته باشد خواهید دید که این اتفاق میفتد(باید بیفتید). یعنی تمامی عملیات روی یک سرور اتفاق میفتد و تنها عملیات مرور داده ها و دریافت فرم ها در سمت کلاینت انجام میشود.
    در این حالت یک محاسبه تجمعی در لایه منطق و یا دسترسی به داده انجام میشه که لزوما نباید با Sql انجام بشه و میشه با همون حلقه هم که گفتم محاسبه رو انجام داد و به لایه بالایی فرستاد.

محل زندگی
    تهران

سلام
    یک Web Server داریم و یک DataBase Server و SQLServer عمدتا روی DataBase Server است فرض کنیم از معماری دات نت استفاده کنیم اینطوری واکشی داده ها در یک DataSet یا DataTable اتفاق می افتد در هر صورت این DT در سمت Client است یا روی Web Server نه روی DataBase Server منظورم اینستکه در Win بین Client و DataBase Server است و در Web بین Web Server و DataBase Server پس می بینید که حمالی بخشی از گردن DataBase Server باز شده است مگر اینکه کسی Web Server و DataBase Server را یکی کند! (امنیت داده ها / ....)

ولی در جدول باید یک ستونی وجود داشته باشه به صورت سریالی صعودی یا سریالی نزولی باشه تا عقب و جلو بودن سطرها مشخص باشه.

فرض می کنیم در جدول دو ستون به عنوان recID و Point وجود داره که به ترتیب اولی به عنوان شماره ی رکورد و دومی به عنوان مقدار دستور زیر نتیجه ی مطلوب را نمایش می دهد:

FROM table_name AS T1
    FROM table_name AS T2;

ممنون از جوابتون خيلي عالي بود

محل زندگی
    تهران

FROM table_name AS T1
    FROM table_name AS T2;
    سلام
    درست است که پاسخ صحیح می دهد ولی این روش برای حجم زیاد وحشتناک است و رکوردها چندین بار رویت می شوند فقط برای اینکه جمع تجمعی حاصل شود ؟ اگر یک میلیون رکورد باشد چه می شود ؟
    اگر اشتباه نکنم n*(n+1)/2 رکورد باید رویت شود

سلام،
    درسته اون روش ممکنه در مجموعه داده های زیاد مشکل عملکردی داشته باشه. پس روش زیر را معرفی می کنم که دوبار بیشتر جدول Scan نمیشه:

declare @t table (recID int identity, point int)
    insert @t select 10 union select 25 union select 60

--Bad solution
    FROM @t AS T1
    FROM @t AS T2;

--Good Solution
    SELECT T1.recID, T1.point, SUM(T2.point) AS Sumpoint
    FROM @t AS T1
    INNER JOIN @t T2
    ON T1.recID >= T2.recID
    GROUP BY T1.recID, T1.point

محل زندگی
    تهران

سلام
    راستش نمی تونم این کوئری را تجسم کنم به نظرم فرقی نکرده نگاه کن Execution Plan چی نشون میده شایدم !

حق با شماست این روش اصلا کارامد نیست. و مشکل عملکردی عجیبی داره.
    ظاهرا روشهای خیلی بهتره وجود داره که از این مقاله میشه خواند:
    http://www.sqlservercentral.com/articles/T-SQL/68467/

وقتی مقاله فوق را دیدم یکم از خودم دلسرد شدم. شاید نیاز باشه یک مدت برم کمی دوپینگ کنم و دوباره به Forum برگردم

بعد از پایان این ماه میخوام برم T-SQL و SQL Server کمی یاد بگیرم. و اگر خدا خواست دوباره به این سایت برگردم.

الان تنها هدفهم اینه که 300 پست در این ماه بزنم.

محل زندگی
    تهران

سلام
    آقا محمد عزیز زحمات شما جای بسی تشکر دارد در پروژه های کاربردی برنامه نویسان این قسمت را عموما در سمت برنامه کاربردی فقط با چند خط انجام میدهند وشاید نیازی نباشد که این قسمت توسط TSQL انجام شود.

در پروژه های کاربردی برنامه نویسان این قسمت را
    یعنی ما برنامه نویس نیستیم دیگه

به شخصا علاقه دارم هرچیزی که با داده ها مرتبط است را در سمت Server پیاده کنم، بالاخره یک روشی پیدا میشه که Efficient باشه اونم از نوع set-based اش

محل زندگی
    تهران

سلام
    اختیار دارید آقا محمد عزیز شما استاد هستید منظورم افرادی که برنامه نویسی کاربردی میکنند

من نمي‌دونم منظورت رو درست فهميدم يا نه. اگه مي‌خواي روي يك سطر جمع مقادير سطر يا سطرهايي كه در گذشته (ركوردهاي قبل) ثبت شدن رو محاسبه كني (مثل مانده يك حساب در گردش آن توي برنامه حسابداري يا موجودي كالا در هر روز در برنامه انبار) بهتره يه سري به دستور with كه از نسخه 2005 به بعد اضافه شده بزني. اين دستور بهت اجازه ميده select رو بصورت بازگشتي تعريف كني. يعني هر سطر از داده رو اونقدر فراخواني بكنه و به ازاي اين فراخواني ها محاسبه بكنه تا به ركورد اولت برسه. نيازي به تعريف select توو در توو هم نباشه. اگه از توضيحات من چيزي نفهميدي يه سري به help بزن.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •