صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمایش نتایج 41 تا 59 از 59

نام تاپیک: بحث دربارۀ گفتگوی فنی شماره یک (اصول و قواعد کد نویسی)

نقل قول: بحث دربارۀ گفتگوی فنی شماره یک (اصول و قواعد کد نویسی)

نقل قول نوشته شده توسط salehbagheri مشاهده تاپیک
    وقتي يك بنده خدا محتواي كد رو نميفهمه از كجا تشخيص بده خوبه يا بد؟ اگه مخاطبان شما افراد حرفه اي هستند كه هيچ! اگه افراد مبتدي رو مخاطب قرار ميديد بايد همه چيز رو مد نظر داشته باشيد! پس در مثالهاتون از شبه كد استفاده كنيد تا دركش بهتر تر بشه ...
    قطعا به نظر من باید برنامه نویسان سطح بالاتر مخاطب این گفتگو ها باشند مگر نه گفتگو های سطح پایین رو ادم های دیگه هم میتونن انجام بدن
    هدف ایجاد یک سری گفتگو برای روجوع همیشگی به ان برای کسانی که شغلشان برنامه نویسی هست باید باشد
    حرف های ساده تر را در تاپیک های ساده تر هم میتوان زد

مدیر بخش آواتار salehbagheri
    محل زندگی
    In Hearts

بحثهاي بي ارتباط رو كجا بايد پست كرد؟

ميخواستم بگم كه اگه اين گفتگوهاي ارزشمند جاي پايي در مجله برنامه نويس داشته باشند فوق العاده ميشه...

حيف هست كه اين مطالب رو به صورت آفلاين نداشته باشيم.

آفلاين كمه بايد اين مطالب رو رو سنگ نوشت ...
    امیدم به دستان زیبای اوست . آنکه می آید . همان که نامش منجی ست ....

به راستی اگر غرق نبودیم چرا مارا به منجی ای نیازمند کرده اند؟ ... دنیا دریاست ....

دلنوشته های من

کاربر دائمی آواتار YourWorldToday
    محل زندگی
    مشهد - قم - قزوین

با سلام
    جناب مداح در صورت امکان طریق تست کردن کد ها (Unit Test) را در برنامه نویسی با ASP.NET MVC را توضیح دهید
    با تشکر

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط Behrouz_Rad مشاهده تاپیک
    آقای کارگردان لطفاً مجددا دوربین رو این سمت بیارید... آها مرسی ممنون :)

شما همیشه در بالاترین سطح از موجودیت های مربوط به هم کلاسی داری که بهش میگن کلاس "انتزاعی"... در این کلاس مجموعه ای از خصیصه ها و رفتارهای عمومی اشیا رو گرد هم میاری. به عنوان مثال: تمامی ماشین ها رنگ دارند، تمامی ماشین ها توسط یک شرکت تولید شدند، تمامی ماشین ها می تونن ترمز بگیرن و تمامی ماشین ها می تونن شروع حرکت داشته باشن.
    پس دو خصیصه ی "رنگ" و "مالک" و رفتارهای "ترمز" و "شروع حرکت" می تونن برای همه ی ماشین های دنیا وجود داشته باشن. اینها "انتزاعی" برای ماشین هاست که در بالاترین سطح قرار میدی.

بنده اگر جای برادر موسوی بودم، اسم interface رو ICar نمیگذاشتم. به نظر من نام IMobility بهتر هست.. یعنی هر چیزی که حرکت می کنه. منظور این نیست که مثلاً یک "مگس" هم توسط یک شرکت تولید میشه، منظور این هست که از واژه ای کلی تر استفاده بشه و پیش خود اینطور در نظر بگیری که منظور از IMobility یعنی "تمامی وسایل نقلیه ی قابل حرکت".

"تمامی وسایل نقلیه ی قابل حرکت" دو خصیصه ی "رنگ" و "مالک" و رفتارهای "ترمز" و "شروع حرکت" رو دارن... پس ICar محدود کننده است. حداقل در ذهن.

و اما... interface یک قالب کلی از خصیصه ها و رفتارهای خامی ایجاد می کنه که بعداً توسط کلاس هایی که اون رو پیاده سازی می کنن تغییر می کنه... من به interface ها میگم "یاد آور".

بعداً اگر قرار بر این بود که کلاسی برای دوچرخه یا موتورسیلکت داشته باشم، کلاسی با نام Bike ایجاد می کنم و اجزای IMobility رو برای اون پیاده سازی می کنم...

این طوری بسیار زیباتر خواهد بود...

در حقیقت interface بهت "یادآوری" می کنه که: "پسرم وسیله ی نقلیه ی تو حتما باید حداقل دو خصیصه ی "رنگ" و "مالک" و رفتارهای "ترمز" و "شروع حرکت" رو داشته باشه تا بتونی یک وسیله ی نقلیه حسابش کنی"

لطفاً جمله ی بالا رو 100 بار با دقت بخون ;)

موفق باشید
    جمله آخر بسيار زيبا بود ، اگر جسارت بنده را بپذيريد چند مطلبي را اضافه مي كنم
    يكي از كاربردهاي inteface وراثت چند گانه است ، آيا تا به حال به اين مورد برخورد كرده ايد كه يك كلاس چگونه مي تواند از دو كلاس بطور همزمان ارث ببرد .در اينجا برخي از خصوصيات inteface , و كلاس abstract را بطور خلاصه بيان مي كنم ، به نظرم در اين مورد تايپيك جدا گانه اي لازم داره

خصوصيات اينترفيس
    1-كاربرد در بحث وراثت چندگانه
    2-اينترفيس نمي تواند عملي را انجام دهد و صرفا يك چارچوب و قاعده براي كلاسها تعريف مي كند
    3-سطح دسترسي توابع و متدهاي آن تابع سطح دسترسي خود اينترفيس است

اما كلاس abstract
    1-فقط مي تواند يك كلاس آن را به ارث ببرد
    2-توابع و متدهاي آن مي توانند عملياتي را انجام دهند
    3-توابع و متدهاي آن مي توانند سطح دسترسي داشته باشند

و .........

اما در بحث كد نويسي به نظر من داشتن يك ديكشنري براي متغيرها بسيار ضروري است ، مثلا ممكن است در چند جا شما متغيري همنام استفاده كنيد كه باعث گيجي مي شود
    به نظر من قبل از آغاز كار يك قاعده براي نام گذاري قرار دهيم و هر متغيري را در ديكشنري ذخيره كنيم به اين ترتيب كه اين متغير يا كلاس و يا تابع و متد در كجا بكار رفته و چه كارهايي را انجام مي دهد تا به هنگام تعريف تابع يا متغير جديد حداقل از همنام بودن جلوگيري شود

نمي دانم تا چه حد توانستم مطلب را برسانم

با تشكر فراوان از استادان بزرگوار

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    تهران

دوست عزیز
    طراحی به صورت
    Interface >> Common Implementation >> Special Implementation
    یکی از روش های خوب طراحیه

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    کرج

Post نقل قول: بحث دربارۀ گفتگوی فنی شماره یک (اصول و قواعد کد نویسی)

سلام ،

اول یه پیشنهاد ، برای تشکر در قسمت بحث دربارۀ گفتگوی فنی پاسخ ارسال نکنیم که تعداد صفحات الکی بالا نره و بشه راحت تر مطالب رو دنبال کرد ، از دکمه تشکر استفاده کنیم .

یه درخواست هم از آقایان موسوی ، مداح و عسگری دارم ، اینکه بعضی کلمات خیلی تخصصی هستن ، من که دو سالی هست با .Net حرفه ایی ! کد می زنم ، تو عمرم همچین اصطلاحاتی نشنیدم !!! اگه می شه آخر متن هایی که می نویسید ترجمه که نه ولی معادل فارسی یا اینکه این اصطلاح یعنی چه رو هم بنویسید ، مثل کتاب ها که برای کلمات سختشون * می ذارن !

ممنون .

نقل قول نوشته شده توسط majidmjh مشاهده تاپیک
    سلام ،

اول یه پیشنهاد ، برای تشکر در قسمت بحث دربارۀ گفتگوی فنی پاسخ ارسال نکنیم که تعداد صفحات الکی بالا نره و بشه راحت تر مطالب رو دنبال کرد ، از دکمه تشکر استفاده کنیم .
    یک چند نفری سهوا اینکار رو کردن که خودشون هم بعد از اینکه متوجه شدند , پاک کردند.

یه درخواست هم از آقایان موسوی ، مداح و عسگری دارم ، اینکه بعضی کلمات خیلی تخصصی هستن ، من که دو سالی هست با .Net حرفه ایی ! کد می زنم ، تو عمرم همچین اصطلاحاتی نشنیدم !!! اگه می شه آخر متن هایی که می نویسید ترجمه که نه ولی معادل فارسی یا اینکه این اصطلاح یعنی چه رو هم بنویسید ،
    به نظرم که خیلی ساده و روان توضیح میدند , منتها به نظر من فاصله زمانی بین پستها داره زیاد میشه , که از شکل یک تاپیک داغ فاصله میگیره .

شما میتونی هر اصطلاحی رو که متوجه نشدی اینجا مطرح کنی , اصلا این تاپیک واسه همین جور موارد ایجاد شده .

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    کرج

Post نقل قول: بحث دربارۀ گفتگوی فنی شماره یک (اصول و قواعد کد نویسی)

در این کد آقای موسوی اومدن GetGrandTotal() از کد اصلی جدا کردن ، این کار باعث شده که foreach دوبار توی تکرار بشه ، درسته که خوانایی برنامه بالاتر رفته و بوی بد کد کمتر شده ولی این باعث کند شدن برنامه نمی شه شاید مجبور بشیم این foreach رو صد بار تو برنامه صدا بزنیم ! اون وقت صد بار می خواد محاسبه کنه

بهتر نیست یه foreach باشه و این تابع ها توی اون تکرار بشه ، توی کد های من این اتفاق خیلی افتاده ... ممنون .

public void PrintInvoice()
    {
    PrintInvoiceHeader();

decimal grandTotal = GetGrandTotal();
    PrintInvoiceDetails(grandTotal);
    }

private void PrintInvoiceDetails(decimal grandTotal)
    {
    //Print invoice items and calculate the grand total...
    foreach (Item item in this.items)
    {
    Console.WriteLine("Id: " + item.Id);
    Console.WriteLine("Name: " + item.Name);
    }

//Print the grand total
    Console.WriteLine("Grand Total: " + grandTotal);
    }

private decimal GetGrandTotal()
    {
    decimal result = 0;
    foreach (Item item in this.items)
    result += item.Price;

return result;
    }

private void PrintInvoiceHeader()
    {
    //Print invoice header...
    Console.WriteLine(this.invoiceId);
    Console.WriteLine(this.customerName);
    }

ویرایش :
    ای کاش تا قبل از اینکه برم سربازی اینو جواب می دادید !! چون برام خیلی مهمه ! من سه شنبه صبح باید برم ... :'(
    آخرین ویرایش به وسیله majidmjh : یک شنبه 30 خرداد 1389 در 07:06 صبح

کاربر دائمی آواتار Saeed_m_Farid
    محل زندگی
    فضای تهی میان دیوارها

بنده اگر جای برادر موسوی بودم، اسم interface رو ICar نمیگذاشتم. به نظر من نام IMobility بهتر هست.. یعنی هر چیزی که حرکت می کنه. منظور این نیست که مثلاً یک "مگس" هم توسط یک شرکت تولید میشه، منظور این هست که از واژه ای کلی تر استفاده بشه و پیش خود اینطور در نظر بگیری که منظور از IMobility یعنی "تمامی وسایل نقلیه ی قابل حرکت".
    با عرض پوزش از آقای راد، ولی همینطوریش وقتی آقا صالح در مورد اصطلاحات ابهام دارن -یا از طرف بقیه صحبت می کنن-، فکر کنم تعمیم مساله حتی در این حد هم درست نباشه؛ صورت مساله Refactoring بود که آقای موسوی تمام تلاششون رو کردن تا با ساده ترین و در عین حال درست ترین زبان بیانش کنند.
    البته شما استاد امثال بنده هستید ولی اگه بخواهیم در مورد ماهیت سولوشن صحبت کنیم، فکر کنم حالا حالاها در جا می زنیم ؛ مثلاً IMobility هم میتونه IVehicle باشه، اونهم از IObject منشعب بشه و الا ماشا...
    "وقتي يك بنده خدا محتواي كد رو نميفهمه از كجا تشخيص بده خوبه يا بد؟ اگه مخاطبان شما افراد حرفه اي هستند كه هيچ! "
    آقای باقری، چرا بچه ها رو می ترسونی؟ مگه کدها چه محتوایی دارن که یه برنامه نویس معمولی، متوجه اش نشه؟ فقط اون آخراش آقای موسوی برای اینکه یکم لذت ببرن، یکم سازنده تو سازنده کردن، که هوشمندانه بوده و خوب برحسب تجربه های مکرر و بنظرم بهتره به چشم ما هم بخوره:
    " به Class Diagram این کد نگاه کنید و از اون لذت ببرید"
    اگه می شه آخر متن هایی که می نویسید ترجمه که نه ولی معادل فارسی یا اینکه این اصطلاح یعنی چه رو هم بنویسید ، مثل کتاب ها که برای کلمات سختشون * می ذارن !
    جالب بود.

در این کد آقای موسوی اومدن GetGrandTotal() از کد اصلی جدا کردن ، این کار باعث شده که foreach دوبار توی تکرار بشه ، درسته که خوانایی برنامه بالاتر رفته و بوی بد کد کمتر شده ولی این باعث کند شدن برنامه نمی شه شاید مجبور بشیم این foreach رو صد بار تو برنامه صدا بزنیم ! اون وقت صد بار می خواد محاسبه کنه ...
    چه فرقی کرده مگه؟ فقط عوض اینکه همه تو یه تابع زیر هم ردیف بشن، به چند تابع شکسته شدند ولی تو ماهیت کار هیچ فرقی نیست! foreach بازاء هربار فراخوانی تابع GetGrandTotal اجرا میشه و داخل متغیر grandTotal ریخته میشه که اونهم فقط یکبار از تابع PrintInvoice فراخوانی میشه. یعنی در اون حالت که شما میگی: عوض اینکه 100 تا foreach زیر هم بنویسی؛ 100 بار متغیری که تابع مقداردهی کرده رو استفاده میکنی، فقط همین تفاوت هست.
    مساله Performance که آقای موسوی در موردش صحبت میکنن، خیلی جزئی تر از اینی هست که شما در موردش صحبت میکنید، بیشتر به روال کامپایل توابع بر میگرده تا عملکرد کد و هیچوقت یک تابع معادل کدهای زیرهم، بیشتر از اون کد بو دار اجرا نمیشه. البته چون موضوع بحث اونجا عوض شده به خودم جسارت توضیح دادم، اساتید میبخشن.

کاربر دائمی آواتار Saeed_m_Farid
    محل زندگی
    فضای تهی میان دیوارها

فکر کنم آقای موسوی اونقدر به ریز مسائل توجه شون معطوف شد که حوصله شون سر رفت، بابا دیگه اینهمه هم نیستیم :
    نقل قول نوشته شده توسط mehdi.mousavi مشاهده تاپیک

1. StyleCop (استایل کاپ تلفظ میشه، متاسفانه برخی اونو استایل کوپ تلفظ میکنن)
    2. اکنون روی اولین خطا Double-Click کنید تا به رفع اون اقدام کنیم.
    3. بالای تعریف کلاس، سه بار کلید / رو فشار بدید تا یک Summary Block خالی ایجاد بشه. سپس توضیح مورد نظر رو در درون Tag مزبور بنویسید.
    4. برای این بخش، ابتدا روی نام پروژه در Solution Explorer کلید سمت راست Mouse رو بزنید و گزینه StyleCop Settings رو انتخاب کنید. سپس، پنجره Company Information رو انتخاب کنید و نام شرکت و Copyright مورد نظر رو اونجا وارد کنید

و ...
    خدمت متولیان برنامه گفتگوی فنی شماره یک: ما داریم استفاده می کنیم؛ لطفاً ادامه بدین؛ البته مجری هم که فعلاً برنامه رو تعطیل کردن.
    من چند تا نکته به ذهنم میرسه:

1) چرا Unit Testing و نیز MVC رو اینقدر خلاصه از روش گذشتید و نظر آقای موسوی رو نپرسیدین، در ضمن مثل اینکه اینا هم مثل مباحث UML هستن، نه؟ یعنی همه درموردشون صحبت میکنن ولی در عمل فقط در سطح همون حرف های قشنگ باقی میمونن! یا فکر کنم من درست توجیه نشدم؛ مثلاً Model، View، Controller و ... رو دیدم و خیلی شبیه UML و DFD و مستندسازی های مراحل هستند که اگه اینطوری باشه، آدم باید تمام پروژه ها رو بخوابونه که از اول همه چیز طراحی بشه؛ واقعاً لازمه که آدم برای آزمایش کد از این روال پیروی کنه؟ بعبارت دیگه همه که برنامه نویس وب یا دیتابیس نیستند و در پروژه های دیگه هم برای Unit Test اِ صحیح، لازمه که از این مباحث استفاده بشه یا روشهای استاندارد و عملی دیگه ای هم هست؟ چون بنده با یک مطالعه کوچک به Event هایی که Delegate ای براشون تعریف نشده و از EventHandler خود دات نت استفاده میکنند یا Singleton Pattern ها و مفاهیم چندریختی و ... توشون استفاده شده که حوصله برنامه نویسان رو شدیداً مورد آزمایش قرار میدن! منظورم اینه که اگه بخواهیم محیط توسعه مون بقول آقای موسوی، Brownfield نباشه ولی برای هر چیز جزئی هم نیاز به اينترفيس IModel و Observer و رویدادهای اطلاع رسانی و ... نداشته باشیم باید چکار کنیم؟ اینا بیشتر توسعه دهنده رو فراری میدن تا ترغیب به تمیزی/نظافت یا بوی خوب کد.
    خوب اگه قرار باشه اینهمه پیچیدگی بیاد سمت برنامه نویس، پس صد و خرده ای مگ برای پلت فرم دات نت رو برای چی رو سرورهامون نصب می کنیم؟ با همون ++C/C کدهامونُ می نوشتیم دیگه

2) Divergent Change (تغییر واگرا) و Shotgun Surgery رو میشه بیشتر توضیح بدین؟ من نوعی تو برخی کدهام، فکر میکنم که درست تر از این دیگه نمیشه و از زمان و وقتم هم هزینه میکنم و دنبال کدهای تمیز مشابه و قابل استفاده برای نمونه می گردم و ... ولی باز هم - علیرغم دقت اولیه- طی زمان همچین مشکلاتی شبیه اون چیزی که آقای موسوی فرمودن برام پیش میاد. اینا دیگه Refactoring نیستند که تو توسعه نهایی سیستم تاثیری نداشته باشند؛ باید هزاران خط کد از اول بهینه سازی بشه یا دید توسعه دهندگان سیستم عوض بشه و بردارن تمام اجداد کلاسها رو بهینه نویسی کنند که اونهم معلوم نیست بازم Refused Bequest بشن یا نه! اینا واقعاً تو پروژه هایی که پرونده شون مثلاً بسته شده و تغییرات جزئی میخوان هزینه بر و اعصاب خوردکن هست؛ چه راه حلی پیشنهاد می کنید؟ یا بنظرتون از این به بعد چی کار کنیم بهتره؟

خیلی از به اشتراک گذاشتن تجربیات ارزشمند خودتون تشکر میکنم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

StyleCop صرفا برای #C هست یا برای کدهای VB.Net هم کاربرد داره؟

نقل قول نوشته شده توسط naeeme مشاهده تاپیک
    StyleCop صرفا برای C#‎‎‎ هست یا برای کدهای VB.Net هم کاربرد داره؟
    فقط برای C#‎‎ هست... البته از "برخی" رهنمون هایی که میده می تونی ایده بگیری و در VB هم پیاده سازی کنی.

موفق باشید.

فقط برای C#‎‎‎ هست... البته از "برخی" رهنمون هایی که میده می تونی ایده بگیری و در VB هم پیاده سازی کنی.

موفق باشید.
    سلام اقا بهروز
    من دلیل بعضی رهنمود هاشو نفهمیدم
    مثلا اینکه اسم متغیر با حرف بزرگ شروع نشه یا اکثر مواقع پیشنهاد میده متغیر از نوع var تعریف بشه دلیل این ها چیه؟
    ممنون

StyleCop صرفا برای C#‎‎ هست یا برای کدهای VB.Net هم کاربرد داره؟
    البته سوال شما مربوط به Visual Studio هست، و در این بحث هم مثال های ارائه شده مربوط به #C و Visual Studio 2010 هستند؛ اما اگر دوستانی از سایر IDEها استفاده می کنند، می تونند معمولا امکانات مشابه قابلیت های مطرح شده در این تاپیک را در IDEهای مورد استفاده خودشان هم پیدا کنند.

به عنوان نمونه؛ دوستانی که از RAD Studio (برای دلفی و C++‎ Builder) استفاده می کنند، می تونند با استفاده از گزینه Refactoring، در Context menu مربوط به Code Editor، یا استفاده از منوی Refactor، عمل Refactoring را انجام بدند:
    refactoring.jpg

برای قابلیتی مشابه StyleCop، هم می تونند از منوی Project گزینه QA Audits را انتخاب کنند، و برای این کار نیاز به نصب ابزار جانبی نیست:
    qa_audits.jpg

در IDEهای دیگه هم ممکنه بتونید این قابلیت ها را پیدا کنید، یا با استفاده از ابزارهای جانبی، این قابلیت ها را به IDE مورد نظرتان اضافه کنید.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

نقل قول نوشته شده توسط saed2006 مشاهده تاپیک
    سلام اقا بهروز
    مثلا اینکه اسم متغیر با حرف بزرگ شروع نشه یا اکثر مواقع پیشنهاد میده متغیر از نوع var تعریف بشه دلیل این ها چیه؟
    ممنون
    اینها به همون قواعد نامگذاری بر میگرده که برادران موسوی و مداح در مورد برخی از اونها توضیح دادند.
    استفاده از var رو فقط برای Anonymous Types پیشنهاد می کنم. زمانی که نوع متغیر یا شی ای رو می دونید، از var استفاده نکنید چون باعث کاهش خوانایی برنامه میشه.

موفق باشید.

VIP آواتار Sajjad.Aghapour
    محل زندگی
    اهل کاشانم .. روزگارم بد نیست

نقل قول نوشته شده توسط saed2006 مشاهده تاپیک
    سلام اقا بهروز
    ممنون
    سلام.
    ببخشید سوال منحصر به شخص خاصی بود ولی گفتم جواب بدم..

پیشنهاد میکنم Documentation این ابزار رو هم دانلود کنید که دلیل وجود چنین قوانینی رو در اون کاملا توضیح داده.
    مثلا برای همین سوال که اسم متغیر با حروف بزرگ نمایش داده نشه این جواب رو داره:
    A violation of this rule occurs when the name of a field or variable begins with an upper-case letter. Field and variable names must begin with a lower-case letter, unless the field is public or internal, const, or non-private and readonly. In these cases, the field should begin with an upper-case letter.

If the field or variable name is intended to match the name of an item associated with Win32 or COM, and thus needs to begin with an upper-case letter, place the field or variable within a special NativeMethods class. A NativeMethods class is any class which contains a name ending in NativeMethods, and is intended as a placeholder for Win32 or COM wrappers. StyleCop will ignore this violation if the item is placed within a NativeMethods class.
    Close your eyes, take a deep breath, click your heels three times, and say, "There's no better thing than Inversion of Control and Dependency Injection, generic specialization, the decorator pattern, chains of responsibilities, and extensible software."

Design Guidelines for Developing Class Libraries عنوان مجموعه ای هست که بعضی از قسمتهای اون تقریبا مرتب با موضوعات تاپیک هست که خوندنش قطعا مفید خواهد بود . به گفته خودشون :

It is strongly recommended that you follow these design guidelines when developing classes and components that extend the .NET Framework. Inconsistent library design adversely affects developer productivity and discourages adoption.
    Guidelines for NamesDescribes guidelines for naming types and members in class libraries.
    Type Design GuidelinesDescribes guidelines for using static and abstract classes, interfaces, enumerations, and structures.
    Member Design GuidelinesDescribes guidelines for designing and using properties, methods, constructors, fields, events, and operators. This section also describes best practices for designing parameters.
    Designing for ExtensibilityDescribes guidelines for designing libraries that can be extended.
    Design Guidelines for ExceptionsDescribes design guidelines for designing, throwing, and catching exceptions.
    Usage GuidelinesDescribes guidelines for using arrays and attributes, and guidelines for implementing equality operators.

Internal Coding Guidelines هم مقاله ای هست که به صورت خلاصه مواردی دیگری رو پیشنهاد میکنه .

یک سوال کوتاه:
    قشنگتره که پراپرتی های کلاس رو کجای ادیتور بنویسیم؟
    یعنی ترتیب تعاریف اجزا، مثلا:
    اول سازنده
    بعد پراپرتی ها
    بعد متدها
    ----یا
    اول پراپ ها
    بعد سازنده
    بعد متد ها
    آخر سر هم مخرب کلاس و...
    کدوم یکیش؟
    اینطوری خوبه؟

calss x
    {
    constructor(){}
    props;
    methodes(){}
    ~destructor(){if needed}
    }

قرار نیست گفتگوی بعدی رو شروع کنید ؟

در یک ماه اخیر آقای مداح تنها یک پست در این تاپیک داشتند , فکر نمیکنید اینو تمومش کنید بهتره ؟

صفحه 2 از 2 اولاول 12

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •