نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: اشکال یاهو در شبکه داخلی

اشکال یاهو در شبکه داخلی

من یک Network دارم بصورت Domain که از ویندوز 2003 سرور استفاده میکنم و 5 عدد Workstaion که از ویندوز Xp استفاده میکنند.
    برای اینترنت هم از سرویس وایرلس شرکت داتک استفاده میکنم که بر روی Server نصب کرده ام. بر روی Server یک کارت شبکه برای مودم وایرلس نصب کرده ام و یک کارت شبکه هم برای شبکه داخلی. برای Share کردن اینترنت هم از نرم افزار wingate 5.0.7 استفاده کرده ام که بر روی Server نصب میباشد تا ایستگاههای کاری نیز بتوانند از اینترنت استفاده کنند، بر روی دستگاه Server میتوانم توسط یاهو مسنجر به چت روم یاهو وارد شوم ولی در ایستگاههای دیگر این امکان وجود ندارد، با توجه به اینکه ایستگاههای کاری در یاهومسنجر قسمت Proxy را Setمیکنند ولی ایستگاهها نمیتوانند وارد هیچ رومی از چت یاهو شوند و فقط میتوانند با دوستانی که در لیستشان موجود است چت کنند، حتی در این حالت هم Message ها در یاهو مسنجر در ایستگاههای کاری با تاخیر ارسال و دریافت میشود. در ضمن در Voice و Webcam نیز مشکل وجود دارد و بر روی ایستگاهها در یاهومسنجر قابل استفاده نیستند.
    از دوستان عزیز که راه حل این مشکل را میدانند درخواست میکنم پاسخ بدن تا این مشکل من هم به کمک شما حل شود.
    اگر هم فرد متخصصی در امور شبکه هست که بتونه حضوری مشکل رو برای من حل کنه و چند تا از مشکلهای دیگه من رو هم کمکم کنه میتونیم از نظر ریالی با هم کنار بیاییم.

سلام ؛

شما مشکلتون احتمالا بدلیل بسته بودن پورتهای مختلف مربوط به سرور یاهو مسنجره . شما یکبار اون برنامه رو Uninstall کن و روی کارت شبکه ها NAT رو فعال کن . وقتی از NAT استفاده میکنی باید مشکلت حل بشه . سعی کن تا زمانی که میتونی از امکانات ویندوز استفاده کنی سراغ برنامه های جانبی نری .

اگر مشکلت به این شکل حل نشد بگو تا راه دیگه ای رو پیشنهاد کنم .

متاسفانه یکی دو بار خواستم از Nat استفاده کنم ولی با مشکل تنظیماتش مواجه شدم چون وارد نبودم و اگر ممکنه بگو چه پورتهایی رو باید باز کنم و یا اگر به نظر شما Wingateاین مشکل رو ایجاد میکنه بگو با چه نرم افزار دیگه ای به جای اون میتونم این کار رو انجام بدم که با یاهومسنجر و چت روم یاهو و ... مشکل نداشته باشه. در ضمن من فقط قصدم اینه که اینترنت رو بین کاربران شبکه داخلی Share کنم، فقط همین و همین، اگه راه حل آسون تری به ذهنت میرسه ممنون میشم منو راهنمایی کنی چون بدجوری لنگم.

سلام ؛

شما بهتره از همون NAT یا ICS استفاده کنی .

اگر Nat رو نمیتونی انجام بدی از ICS استفاده کن . برای اینکار تنظیمات اون کارت شبکه ای که به اینترنت متصله ( IP Valid نیاز داره ) رو بیار و گزینه Internet Connection Sharing رو تیک بزن و آی پی کارت شبکه دوم رو برابر با 192.168.0.1 قرار بده با Network Mast 255.255.255.0 برای این کارت شبکه Gateway رو چیزی نذار و DNS هم نمیخواد . برای کامپیوترهای درون شبکه خصوصی هم به ترتیب آی پی هایی از همین رنج 192.168.0.0 قرار بده و Gateway رو برابر با 192.168.0.1 و DNS رو مثلا 192.9.9.3 و 62.32.32.26 و یا هر چیز دیگه ای که سراغ داری قرار بده .

موفق باشی .

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •