نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: مشکل در ارتقای نرم افزار با پرینتر

Lightbulb مشکل در ارتقای نرم افزار با پرینتر

سلام دوستان

من زیاد حرفه ای کار نمیکنم. شغلم تاکسی تلفنی دارم . برنامه آژانس رو هم 4 سال پیش خودم نوشتم البته ایده های اصلی و راهنمایی های داییم باعث شد که از فاکس پرو برای نوشتن برنامه ام استفاده کنم . خیلی باهاش راحت هستم از کدهای حرفه ای و نمونه هم تا حالا استفاده نکردم .
    یه مشکلی دارم البته چند تاست ولی فعلا با همین یکی شروع میکنم

• برنامه قبلا روی یه سیستم نفتی بود که پورت LPTداشت بعد از سرقت یه سیستم مدل بالا خریدم . از بدبختی که اصلا یادم نبود که باید پورت LPT داشته باشه . بعد از خرید فروشنده که بهش زنگ زده بودم گفت باید کارت نمیدونم چی چی بخری که پورت Serial رو به LPT تبدیل کنه که هر چی گشتم پیدا نکردم
    • از یه طرف با ویژوال فاکس پرو آشنا شدم (یکی شنیدم که میشه توی برنامه ام آی دی کالر اضافه کنم که خیلی برام مهمه) و دیگری اینکه میتونم از پرینترهای مختلف استفاده کنم چون اعصابمو قیژقیژ این خورد کرده . پس اومدم فایلهای prg رو آوردم توی ویژوال که دیدم واسه توابع شرکت نفت ارور میده نفهمیدم چیکار کنم داییم هم از ویژوال هیچی نمیدونه

حالا شما میگین چیکار کنم . باید برم ازین سیستمهای نفتی یکی دیگه بخرم یا نه میشه همین LQ300 رو با یه فنی دوباره ربطش داد به Dos
    آخرین ویرایش به وسیله blacky : شنبه 15 اسفند 1388 در 04:41 صبح

نقل قول: مشکل در ارتقای نرم افزار با پرینتر

سئوالت واضح نيست اگه منظورت از پورت lpt در چاپگره و چاپگر شما اون پورت رو نداره و فقط usb داره كه بي خيال برنامه هاي داس بشو چون امكان چاپ با اين كابل وجود نداره. ولي اگه چاپگرت به پورت lpt1 كيس وصل ميشه با فارسي سازهاي موجود تو بازار مي توني چاپگرت رو فارسي كني.

کاربر دائمی آواتار Esikhoob
    محل زندگی
    Tehran

راهنمایی کخ مغازه دار کرده که serial را تبدیل به parallel کنه من ندیدم.
    اما کارت PCI اش را دیدم ، جلوی پاساژ ایران ، یک پاساژه که وسطش یک مغازه است و این چیزا رو داره.
    برنامه DOS را تبدیل کردن ، ظاهر برنامه هیچوقت خوب نمیشه . قبلا توی همین forum بحث شده .

ممنون دوستان

پس باید برم دوباره برنامه رو توی ویژوال فاکس پرو بنویسم؟ آیا کالر آی دی رو میشه با کدنویسی فعال کرد و ازش استفاده کرد؟ در اکثر نرم افزار های تاکسی سرویس یه دستگاه میفروشن به اسم کالر آی دی .... میخوام بدونم اگه بخوام برنامه رو بنویسم حتما باید اون دستگاه رو خرم یا با همین مودم معمولی رو سیستمم هم میتونم//؟

البته با مودم میشود ولی طبق صحبتهای خودتان که خیلی با v-fox آشنا نیستید بعید می دانم چون یک مبحث کاملا پیشرفته است که حداقل باید کتابخانه mscomctl را از بر باشی تا بتوانی این کار را انجام دهید ولی جسارت شما در این که خودتان می خواهید دست به کار شوید ستودنی است.
    ابتدائی ترین کار این است که از ابتدا الگوریتم طراحی نرم افزار تان را کامل بر روی کاغذ مستند کنید بعد از آن به طراحی فکر کنید.
    برای مباحث مودم هم تاپیک های خوبی داریم ولی باز هم اگر مشکلی بود حتما بیان کنید.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

واسه حل مشکل چاپ میتونید از برنامه dosprn استفاده کنید که دستور چاپ داس را به usb یا هر پورتی که چاپگر رو ویندوز شناخته باشه میبره . و در اینصورت میتونید از هر چاپگری استفاده کنید و یا با خرید کابل تبدیل usb به parallel از همون lq300 هم استفاده کنید .

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •