نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: آموزش Custom Paging & Sorting در Sql2005 همراه با نمونه كد براي دانلود

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

آموزش Custom Paging & Sorting در Sql2005 همراه با نمونه كد براي دانلود

سلام .

در مورد Custom Paging & Sorting بارها و بارها در این سایت بحث شده . بخشی از آنها مربوط به Sql2000 هست و بخش دیگری از آنها که در مورد Sql2005 هست تنها در مورد Paging بحث شده و بیشتر به نحوه پیاده سازی StoredProcedure پرداخته شده . و هنوز ابهامات زیادی دراین مورد باقی مونده.
    من قصد دارم در این مقاله به طور مفصل به صورت گام به گام به Sorting و Paging در سطح دیتابیس بپردازم .

در انتها فایل پروژه ضمیمه شده که همراه با آن فایل دیتابیس با 50 هزار رکورد موجود است و در آنجا تفاوت سرعت و کارایی را مشاهده خواهید کرد . کد با دات نت 2.0 نوشته شده پس میتوانید با VS 2005 , VS 2008 استفاده کنید . و برای اجرای تنظیمات خاصی لازم نیست و تنها کافیه Ctr + F5 بزنید .
    همچنین مثال به صورت معماری 3 لایه پیاده سازی شده تا دوستان تازه کار هم با آن آشنا شوند .

Paging:

اهمیت Paging بر هیچ کس پوشیده نیست . مواقعی هست که منطقی نیست همه رکوردها رو یکجا به کاربر نشون بدیم . خوب پس باید Paging رو اعمال کنیم . این کار چندین جا امکان پذیر هست :
    یک روش میتونه Client Side Paging باشه که توسط جاوا اسکریپت اینکار رو میکنیم .
    اینجا چند تا نمونه هست که میتونید دنبال کنید که از حوزه بحث ما خارجه .
    Client-side Paging for DataGrids
    Client Side Table Sorting, Paging and Filtering with jQuery

همچنین Paging میتونه درBusiness Layer رخ بده . در این حالت شما یک لیستی از آبجکتها رو از DataSource میخونید و اونا رو Paging میکنید که من در پروژه ضمیمه اون رو پیاده سازی کردم ولی این مبحث نیز مربوط به بحث این مقاله نیست .

همچنین اگه تعداد رکوردها کم باشه میتونیم از DataSet استفاده کنیم . در صورت استفاده از DataSet ما میتوانیم از ویژگیهای Built-In داخل GridView و ListView , FormView , DetailsView برای Paging and Sorting استفاده کنیم . ولی همانطور که میدونید در صورتی که از DataSet استفاده کنیم عملا در ابتدا همه رکوردها واکشی میشوند . فرض کنید کوئری ما 50 هزار رکورد رو برمیگردونه و ما PageSize کنترلGridView رو برابر 10 قرار بدیم . در این صورت ابتدا همه 50 هزار رکورد در حافظه لود شده ولی تنها 10 تای اول رو نشون میده . پس عملا میشه گفت Paging ما مجازی هست . البت%D
    آخرین ویرایش به وسیله Mostafa_Dindar : شنبه 02 بهمن 1389 در 14:53 عصر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •