نمایش نتایج 1 تا 19 از 19

نام تاپیک: یک سوال در مورد visdata در vb

یک سوال در مورد visdata در vb

با عرض سلام
    هنگام ساختن یک فیلد در یک table از پایگاه داده در برنامه visdata, در بعضی از data type ها مانند text میشه سایز اون رو به صورت دستی انتخاب کرد (که به صورت پیش فرض 50 است)
    حالا سوال من اینه که واحد سنجش اون چیه(kb,mb,gb,tb)
    مثلا اگه فیلدی رو ار نوع text و size 50 انتخاب کردیم تقریبا چند کاراکتر رو میتونه در خودش جای بده
    :flower: :flower: :flower:

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

Re: یک سوال در مورد visdata در vb

سلام

نقل قول نوشته شده توسط sadegi
    با عرض سلام
    هنگام ساختن یک فیلد در یک table از پایگاه داده در برنامه visdata, در بعضی از data type ها مانند text میشه سایز اون رو به صورت دستی انتخاب کرد (که به صورت پیش فرض 50 است)
    حالا سوال من اینه که واحد سنجش اون چیه(kb,mb,gb,tb)
    مثلا اگه فیلدی رو ار نوع text و size 50 انتخاب کردیم تقریبا چند کاراکتر رو میتونه در خودش جای بده
    بابا تروخدا دست از این visdata بردارید. مفت گرونه. اصلا به درد نمیخوره.
    یا با ADO کار کنید و یا با SQL Server که دومیه فوق العاده است.

در پناه حق موفق باشید و پرتوان

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا ایران - فعلا تهران
    یعنی 50 حرف یا 50 کاراکتر رو میشه توش جا داد اما سعی کن از این روش استفاده نکنی
    من برای چند روز بعد یک فرم استاندارد ورود و تصحیح و نمایش میذارم که کار همه رو تقریبا
    راحت کنه.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران - کرج
    ببخشید من تمام برنامه های Databaseم رو با همین visdata می نویسم تا حالا هم هیچ مشکلی باش نداشتم. میشه دلیلتون رو برای عدم استفاده ذکر کنین؟
    آقای کد نویس اگه اون برنامه تون رو بزارین ممنون میشیم. با SQL ؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    سلام

نقل قول نوشته شده توسط sammy
    ببخشید من تمام برنامه های Databaseم رو با همین visdata می نویسم تا حالا هم هیچ مشکلی باش نداشتم. میشه دلیلتون رو برای عدم استفاده ذکر کنین؟
    آقای کد نویس اگه اون برنامه تون رو بزارین ممنون میشیم. با SQL ؟
    visdata امکانات کمی داره. ببین عزیز جان همیشه که نباید بانک رو اول ساخت. بعضی از اوقات باید بانک رو در زمان Run Time ساخت. SQL Server فوق العاده است. از هر جهتی که فکرشو کنی.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا ایران - فعلا تهران
    من شرمنده ام visdata رو با یک چیز دیگه اشتباه گرفتم چشم فرم رو میذارم

دوست عزیز آقای hamedm لطفا فرق جدول ساخته شده با visdata را با جدول ساخته شده با ado بفرمایید
    آیا تاثیری در سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات دارد؟
    آقای زواری منتظر فرمی که گفتید هستیم ( خیلی خیلی ممنون , من که خیلی چیز از شما یاد گرفتم
    :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: )

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا ایران - فعلا تهران
    آقای صادقی در همین بخش نرم افزاری وجود داره که سورس ساختن یک جدول رو با ADO به شما میده به این ترتیب که با گرفتن جدول شما سورس کد تولید اون جدول به طور اتوماتیک تولید و ذخیره میشه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    سلام

نقل قول نوشته شده توسط sadegi
    آیا تاثیری در سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات دارد؟)
    ببین عزیز جان وقتی که تعداد رکوردها بالای 500000 بره Access به قول معروف سکته میزنه. اما این تعداد رکورد برای SQL Server دست گرمی هم نیست.

سلام
    1- ببخشید که ما جرات دخالت در صحبتهای شما را به خود دادیم
    2- VisData و ADO هیچکدام بانک اطلاعاتی نیستند. VisData یک editor بسیار ساده است که بانک های از نوع های ساده ای مثل Access97, paradox ,... می سازد و ADO تنها یک روش برای اتصال به بانک اطلاعاتی می باشد (در کنار DAO , RDO)
    3- مقایسه VisData با یکی از بانکهای اطلاعاتی به خاطر تفاوت عملکرد آنها منطقی نیست
    4- مقایسه Access و SQL Server هم کاملا غیر منطقی است. بانک های اطلاعاتی در یک تقسیم اولیه به دو دسته Desktop و Client/Server تقسیم می شوند. دو بانکی که شما مقایسه آنها را انجام دادید، یکی از دسته اول و دیگری از دسته دوم می باشند. اینکه کدام یک از اینها به درد ما (ببخشید که خودم را هم برنامه نویس حساب کردم) می خورد، به نوع برنامه ما بستگی دارد. مثلا اگر کسی بخواهد یک نرم افزار (حتی بسیار قوی) برای SingleUser و برای تعداد رکوردهای مثلا در حد یک کتابخانه بنویسد و خصوصا احتمالا آن را در تعداد نسخه بالا منتشر کند، کاملا غیر معقول است که از بانک SQL Server یا Oracle یا کلا بانک های از دسته Client/Server استفاده کند (به دلیل مشکلات بالای آن برای کاربر شما). برعکس اگر کسی بخواهد یک برنامه منطقی برای MultipleUser بنویسد، Access و Paradox و ... بچه تر از این حرف ها به نظر می رسند.
    5- قبل از اینکه به من تهمت وارد شود بگویم که هیچ شکی نیست که قابلیتهای بانکهایی مثل SQL Server بسیار بالاتر از مثل Access است ولی به شرطی برای استفاده خوب است که این قابلیتها نیاز باشد وگرنه سری که درد نمیکنه چرا دستمال ببندیم :mrgreen:
    6- برای اطلاع دوستان هم عرض کنم که استفاده از VisData برای ایجاد بانک، امری صحیح نیست. مثلا اگر در این برنامه می خواهید بانک Access ایجاد کنید، چرا در خود Access این کار را انجام ندهیم که لااقل از قابلیتهای Access (که کم هم نیست) بهره بریم
    7- ببخشید دیگه خسته شدم. حال ادامه دادن ندارم. اگه کسی سوالی یا انتقادی داره، بگه تا دوباره پاسخ دهم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    نقل قول نوشته شده توسط niloufar
    سلام
    1- ببخشید که ما جرات دخالت در صحبتهای شما را به خود دادیم
    2- VisData و ADO هیچکدام بانک اطلاعاتی نیستند. VisData یک editor بسیار ساده است که بانک های از نوع های ساده ای مثل Access97, paradox ,... می سازد و ADO تنها یک روش برای اتصال به بانک اطلاعاتی می باشد (در کنار DAO , RDO)
    3- مقایسه VisData با یکی از بانکهای اطلاعاتی به خاطر تفاوت عملکرد آنها منطقی نیست
    4- مقایسه Access و SQL Server هم کاملا غیر منطقی است. بانک های اطلاعاتی در یک تقسیم اولیه به دو دسته Desktop و Client/Server تقسیم می شوند. دو بانکی که شما مقایسه آنها را انجام دادید، یکی از دسته اول و دیگری از دسته دوم می باشند. اینکه کدام یک از اینها به درد ما (ببخشید که خودم را هم برنامه نویس حساب کردم) می خورد، به نوع برنامه ما بستگی دارد. مثلا اگر کسی بخواهد یک نرم افزار (حتی بسیار قوی) برای SingleUser و برای تعداد رکوردهای مثلا در حد یک کتابخانه بنویسد و خصوصا احتمالا آن را در تعداد نسخه بالا منتشر کند، کاملا غیر معقول است که از بانک SQL Server یا Oracle یا کلا بانک های از دسته Client/Server استفاده کند (به دلیل مشکلات بالای آن برای کاربر شما). برعکس اگر کسی بخواهد یک برنامه منطقی برای MultipleUser بنویسد، Access و Paradox و ... بچه تر از این حرف ها به نظر می رسند.
    5- قبل از اینکه به من تهمت وارد شود بگویم که هیچ شکی نیست که قابلیتهای بانکهایی مثل SQL Server بسیار بالاتر از مثل Access است ولی به شرطی برای استفاده خوب است که این قابلیتها نیاز باشد وگرنه سری که درد نمیکنه چرا دستمال ببندیم :mrgreen:
    6- برای اطلاع دوستان هم عرض کنم که استفاده از VisData برای ایجاد بانک، امری صحیح نیست. مثلا اگر در این برنامه می خواهید بانک Access ایجاد کنید، چرا در خود Access این کار را انجام ندهیم که لااقل از قابلیتهای Access (که کم هم نیست) بهره بریم
    7- ببخشید دیگه خسته شدم. حال ادامه دادن ندارم. اگه کسی سوالی یا انتقادی داره، بگه تا دوباره پاسخ دهم.
    سرکار خانوم نیلوفر، کی میگه Access نمیتونه Client/Server باشه؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    بانک های Access اصلا امنیت نداره. حتی برای یک PC (منظورم در شبکه نیست، گرچه در شبکه دیگه امنیت Access حرفی برای گفتن نداره).
    در بانکهای Access تضمینی برای یکپارچکی اطلاعات وجود نداره (Integrity).

بازم سلام. دوباره ما مجبور به تایپ شدیم (اونم همین امروز) (دیگران: اه ... چقدر لوسی ... یه وقت خسته نشی دو کلمه تایپ کنی :sunglass: ) (این همه که نوشتم تا حالا صد خط نوشته بودم :sunglass: )

سرکار خانوم نیلوفر، کی میگه Access نمیتونه Client/Server باشه؟
    Client/Server بودن یه بانک فقط به این نیست که بشه یه جوری باهاش برنامه تحت شبکه نوشت بلکه خیلی بالاتر از این حرف هاست. مثلا بانک های C/S اطلاعات را به صورت فیزیکی در شبکه Share نمی کنند به خلاف مثل Access. یا مثلا C/S ها پردازش را در Server انجام و نتیجه را به Client می فرستند به خلاف مثل Access. قابلیت هایی مثل Stored Procedure و RollBack و ... از قابلیت های C/S هاست به خلاف ... و هزار تا چیز دیگه

بانک های Access اصلا امنیت نداره. حتی برای یک PC (منظورم در شبکه نیست، گرچه در شبکه دیگه امنیت Access حرفی برای گفتن نداره).
    در بانکهای Access تضمینی برای یکپارچکی اطلاعات وجود نداره (Integrity).
    ما که گفتیم Access کجا و SQL Server کجا. ولی حرف من بر سر اینست که باید موردی ببینیم. خیلی وقتها هم وجود دارد که اگه یه برنامه نویس به جای Access از SQL Server استفاده کنه، باید فکر کنیم که او Access کار کردن بلد نیست :sunglass:

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا ایران - فعلا تهران
    اگه کسی سوالی یا انتقادی داره، بگه تا دوباره پاسخ دهم.
    انتقادم اینه که شما که اینقدر خوب مینویسید چرا با یک مقاله خوب در این زمینه به ما کمکی
    نمیکنید .
    یک مقاله درباره بانک های اطلاعاتی :wink:
    منتظر باشیم ؟

با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
    آقای زواری میشه بگید این برنامه که شما گفتید به چه دردی میخوره؟(خیلی ببخشید که من یکم IQ پایینه)
    آقای صادقی در همین بخش نرم افزاری وجود داره که سورس ساختن یک جدول رو با ADO به شما میده به این ترتیب که با گرفتن جدول شما سورس کد تولید اون جدول به طور اتوماتیک تولید و ذخیره میشه
    در ضمن میشه آدس اون برنامه رو بنویسین؟ :cry: :cry: :cry: :cry:

من هنوز نفهمیدم چه فرقی از لحاظ کارایی(سرعت عمل, نه امنیت ) جدولی که با ado ساخته شده با جدولی که با visdata و جدولی که با access ساخته شده است
    در ضمن تو این برنامه هیچ لزومی به استفاده از موارد امنیتی نیست (آیا باز هم نظرتون اینه که باید از access استفاده کنم ؟)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا ایران - فعلا تهران
    من که نگفتم فرقی داره ، من گفتم که میشه این کارو کرد و نمونه سورسش رو هم
    گذاشتم ، یک بار مرور کنید تو گفته های بالا که من نوشتم اصلا یک همچین مطلبی نیست.

من هدفم این هست که شما ببینید که چطور میشه این کار رو کرد و گرنه فکر نکنم جدولی
    که ساخته میشه در نهایت فرق زیادی بکنه

پس به نظر شما هیچ فرقی در این مورد نداره

نقل قول نوشته شده توسط کد نویس
    منتظر باشیم ؟
    در مورد بانک اطلاعاتی، مطلب نوشتن، واقعا کار یک صفحه و چند صفحه نیست. ولی چشم به محض اینکه کمی وقتم آزاد شد، شروع به نوشتن می کنم.

تاپیک های مشابه

1. visdata
    نوشته شده توسط mohsenaminzare در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 3
    آخرین پست: دوشنبه 20 فروردین 1386, 23:13 عصر
  2. ایجاد بانک اطلاعاتی در visData
    نوشته شده توسط vbiman در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 0
    آخرین پست: جمعه 01 دی 1385, 12:06 عصر
  3. سورس برنامه visdata visual basic
    نوشته شده توسط sadegi در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 4