نقل قول نوشته شده توسط mufateh مشاهده تاپیک
سلام
یکی از بهترین راه های یادگیری برنامه نویسی و طراحی سایت کار آموزی در کنار افراد متخصص و با سواد این حوزه هستش.

من از طریق آگهی استخدام کار آموز شرکت چکاوک شهر با این شرکت آشنا شدم و توی دوره ی کارآموزیش ثبت نام کردم ، خب مدت کار آموزی دوماهه که زیر نظر استاد انجام میشه
شیوه ی کار به این صورته که هفته ای دو ساعت آموزش آنلاین و حضوری داشتیم که توسط استاد تدریس میشد و بعد از تدریس استاد آموزش ویدیویی مربوط به اون مبحث برای کار آموزان در پنل کاری فعال میشه
چیزی نزدیک به 70 ساعت آموزش ویدیویی هست.

نکته ای که در مورد آموزش ویدیویی وجود داره اینه که در طول مدت هشت هفته انجام میشه و مباحث از پایه ای ترین حالت ممکن به صورت پلکانی به کارآموز تدریس میشه ، همچین این امکان وجود نداره که کارآموز به صورت قطاری ویدیو هارو مشاهده کنه و بره جلو باید هفته به هفته ویدیو هارو مشاهده کنه و تمارین و پروژه های انتهایی هر هفته رو انجام بده تا دسترسی برای ویدیو های هفته ی بعد داشته باشه.

یکی از ویژگی های خوب این دوره ی کارآموزی اینه که به صورت کاملا پروژه محور و عملی برگزار میشه یعنی کار آموز در طی دوره طراحی انواع وب سایت های شرکتی ، خبری ، وبلاگ ، فروشگاهی ، رزرواسیون و ... رو یاد میگیره.

بخش های متفاوت هر سایت مثل طراحی برگه ها طراحی انواع قالب ها طراحی هدر و فوتر و محتوای اصلی سایت طراحی صفحه تک محصول ، طراحی انواغ قالب های آرشیو محصولات و وبلاگ طراحی صفحه سبد خرید طراحی قسمت های مربوط به تسویه حساب و فروش محصول و .... به صورت کامل و با رعایت جزئیات به کار آموز یاد داده میشه.

مطلب بعدی که به نظرم در این دوره خیلی عالی بود کار با انواع پلاگین ها به خصوص پلاگین صفحه ساز المنتور بود که واقعا با این افزونه میشه هر نوع سایتی رو طراحی کرد و طراحان رو بی نیاز از هرگونه کد نویسی میکنه و این قابلیت رو طراحان میده که انواع برگه ها و قالب ها رو برای سایتشون بدون هیچ گونه دغدغه و نگرانی طراحی کنند.

این دوره ی کار آموزی مستقیما زیر نظر شخص مدیر عامل شرکت (مهندس علیرضا مخمری) انجام میشه که این خودش یک امتیاز مثبت برای کار آموز حساب میشه چون میتونه با همه ی خواسته ها و نیاز های شرکت و کارفرما آشنا بشه و سریع تر پیشرفت کنه که این مورد رو من توی بقیه ی دوره ها و کار آموزی ها مشاهده نکردم.

در پایان دوره ی کار آموزی هم استخدام وجود داره که کار آموز با انجام فعالیت هایی مثل آزمون استخدامی و انجام پروژه ی نهایی میتونه توی شرکت استخدام بشه و کار خودش رو به صورت حرفه ای در دنیای برنامه نویسی و طراحی سایت شروع کنه.

موفق باشید.

ممنون از شما که یه تاپیک مربوط به دوران دایناسورها را اپدیت کردید فرصتی شد منم دوره ی ۱۲ قدم برنامه نویسی را معرفی کنم . دمت گرم