نمایش نتایج 1 تا 14 از 14

نام تاپیک: معنویات در برنامه‌نویسی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    کاربر دائمی آواتار اَرژنگ
    محل زندگی
    arjang8000@gmail.com

نقل قول: معنویات در برنامه‌نویسی

نقل قول نوشته شده توسط Afshin_Zavar مشاهده تاپیک
    جناب آقاي آرژنگ، حقيقتا نمي فهمم چرا و به چه دليل اينقدر برنامه مانيتورينگ براي شما مهم شده كه اون رو به دادگاه هاي خارجي هم نسبت مي ديد.
    به خاطر این :
    "درست زماني كه ميخواد اين اطلاعات رو كه به نظرم فقط تصوير ميتونه حجيم تر از بقيه باشه) به ديتابيس بفرسته، ماوس اندكي مكث(Delay) ميكنه و با اينكارش ميتونه باعث بشه كاربرها به وجود برنامه مانيتورينگ شك كنه."

اگر هدف واقعاً مانيتورينگ است چرا مخفیانه و جاسوس‌وار اینکار را انجام میدهند.
    علناً باید به کاربران اعلام کنند که کارهاشون مونیتور میشه نه اینکه مخفیانه و یواشکی زیره نظرشان نگه دارند.
    یک آیکن که گهگاهی گوشه صفحه فلش کند که کارشان دارد مونتور میشه کافیه.
    من فقط و فقط يك برنامه نويسم كه موظفم اونچه رو كه كارفرما ميگه بدون نقص انجام بدم. در همين كارخانه اي كه مشغول به كارم مديرعامل نميتونه در شعبه هاي ايران آلمان دبي و ساير نقاط همه كاربران شبكه( مديران؛ كارگران و ساير پرسنل) رو كنترل كنه و از بازده اونها اطمينان حاصل كنه.. با نگارش و نصب اين برنامه متوجه شديم كه خيلي از كارگران شب تا صبح ( در شيفت شب) فارغ از دغدغه هاي زندگي، فيلم تماشا مي كنند و برخي ديگر از كاربران با برنامه هاي Scanning شروع به اسكن شبكه ميكنن تا رخنه اي براي نفوذ پيدا كنن. عده اي ديگه بيخودي كامپيوتر رو روشن ميذارن و ادعا ميكنن كه وقت سرخاراندن ندارند.
    الان به راحتي و با سند و به صورت كتبي آمار كاربران رو در بازه زماني خاصي بيرون ميكشيم و مي تونيم براي گوشزد كردن كاربر استفاده كنيم.
    پس چرا بهشان وجود چنین چیزی را علناً نمیگند؟ میتونند در زمانی که استخدام بشند جزوه یکی از شروط استخدامی باشد که قبول کنند.

تنها چيزي كه دارم اينه كه چرا كارگري با بازده كاري صفر، بايد فيلم تماشا، پاسور بازي كنه كنه و فلان قدر اضافه كار بگيره و عده اي جوان بدبخت هم جوياي كار باشن ؟
    اگر هدف واقعاً گرفتن بازدهی کاربران است، چرا مخفیانه عمل میکنند؟ چرا نمیخواهند به وجود اینکه صفحه کارشان مونیتور میشه باخبر باشند؟

جناب آرژنگ اين متن برنامه Soft Activity كه عينا كپي ميشه
    Keep an eye on your employees or students. Do they play games or surf the Internet when expected to work? What do they write in their emails an IM from the working place?
    قطعا چنين مشكلاتي گريبانگير دنياي كفر هم بوده و قطعا راهي براي تبرئه در دادگاه هاي فرنگي داشتن كه اقدام به نوشتنش كردن.
    چیزی که بهش دنیایه کفر میگند فهم شعور اینکه با کارکنان علنی رفتار کنند را داشتند، و اگر چنین چیزی در یک کشور که به حق مردم ارزش قائل میشه اتفاق بیافته شرکت باید قرامت پرداخت کنه.
    در مورد اینکه باید هر چی صاحباکار میگه انجام داد، فرقی با یک مزدور که قدرت نه گفتن به کارهایه‌ای که حقوق دیگران را پایمال میکنه نمیماند.
    ولی من اشکال را از شما نمیبینم، همانطوری که گفتم این موضوع برمیگرده به نداشتن معنویات.
    اگر واقعا کاری که انجام داده میشه درست است، چرا مخفی نگه داشته میشه؟ نمیخواهند مردم بدانند که تحت نظر هستند فرقی با جاسوسی ندارد.
    میتوانند که به کاربران اعلان کنند که این برنامه باید همیشه در حال اجرا باشد.
    من مشکلی به اینکه کاربران علناً بدانند که تحت نظارت هستند ندارم ولی اینکه این کار در خفا انجام میشه و مردم بیخبرند که زیره نظر هستند، مشکل است.
    یک سوال، این برنامه مونیتورینگ بر رویه سیستمهایه خودتان ، رئیس قسمت آی‌تی و کسانی که با این فکر میخواهند جلویه مشکلات را بگیرند هم نصب میشه و یا اینکه حساب اونها جداست، و با هر قشری به جدا برخورد میشه؟
    فقط یادتان باشد، چیزی که امروز بر سر دیگران پیاده میکنید فردا بر سر شما پیاده خواهند کرد، اگر وجداناً اشکالی در این مورد نمیبینید آرزویه موفقیت شما را دارم ولی برایه سلامتی روحتان در آینده بیاندیشید.

در ضمن، سربازانی هم که دستور کشتن بیگناهان اجرا میکردند هم عذرشان این بود که از دستورات پیروی میکنند، ولی دلیل نداشتند.
    اینکه این روش را کفار و ایران استفاده میکنند، پس فرق بینشان چیه؟ اگر در مورد شرکتهایه هندی که اینکار را در خفا انجام میدن میشنیدم برام عادی بود، ولی در ایران؟ پس باید قبول کنیم که در جاسوسی بر کاربران فرقی با کفار نداریم.
    آخرین ویرایش به وسیله اَرژنگ : سه شنبه 28 مهر 1388 در 11:20 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •