نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: نصب اتوماتيك نرم افزار روي كلاينت تحت دامين

کاربر تازه وارد آواتار kusha313
    محل زندگی
    iran

نصب اتوماتيك نرم افزار روي كلاينت تحت دامين

سلام دوستان
    توي شبكه ما وقتي ويندوز نصب ميشه و بعد دامين تعريف مي كنيد بعد از اينكه سيستم دوبار با يوزر تحت دامين لاگين شد به صورت اتوماتيك آفيس 2003 و يك shortcut از نرم افزار اتوماسيون اداري ما نصب ميشه البته براي استفاده از آفيس بايد سريال اون رو وارد كرد و نرم افزار اتوماسين رو هم بايد نصب كرد تابشه ازش استفاده كرد به نظر شما اين تنظيمات كجا انجام ميشه ؟ اكتيودايركتوري ، رجيستري ويندوز سرور يا جاي ديگه كه من نمي دونم؟ اگه كسي ميدونه راه تنظيمش رو هم بگه ممنون

کاربر دائمی آواتار bijibuji
    محل زندگی
    تهران

Lightbulb Group Policy

نقل قول نوشته شده توسط kusha313 مشاهده تاپیک
    سلام دوستان
    توي شبكه ما وقتي ويندوز نصب ميشه و بعد دامين تعريف مي كنيد بعد از اينكه سيستم دوبار با يوزر تحت دامين لاگين شد به صورت اتوماتيك آفيس 2003 و يك shortcut از نرم افزار اتوماسيون اداري ما نصب ميشه البته براي استفاده از آفيس بايد سريال اون رو وارد كرد و نرم افزار اتوماسين رو هم بايد نصب كرد تابشه ازش استفاده كرد به نظر شما اين تنظيمات كجا انجام ميشه ؟ اكتيودايركتوري ، رجيستري ويندوز سرور يا جاي ديگه كه من نمي دونم؟ اگه كسي ميدونه راه تنظيمش رو هم بگه ممنون
    تنظیمات Group Policy سرور Domain Controller یا همون Active Directory.
    در این سرور سیستم عامل ویندوز به شما امکان می ده تا بر روی هر دسته از کاربران یا کلاینت ها (Group) یک Policy یا سیاست اعمال کنید که به اون می گن Group Policy یا سیاست های اعمال شده به هر گروه.

این سیاست ها به دو بخش عمده تقسیم می شن.

- دسته از سیاست ها که به کاربران اعمال می شن (به تفکیک نام کاربری)
    - دسته ای از سیاست ها که به کلاینت ها اعمال می شن (به تفکیک کامپیوترها)

شما درصورتی که دسترسی Admin یه سرور Domain Controller داشته باشید، می تونید این تنظیمات رو مشاهده یا در اون تغییر ایجاد کنید.

اطلاعات در مورد Group Policy از سایت Wikipedia.org
    اطلاعات در مورد Group Policy از سایت MSDN مایکروسافت

فراموش نشه.
    موفق باشید.

محل زندگی
    iran

نقل قول: نصب اتوماتيك نرم افزار روي كلاينت تحت دامين

ممنون از اينكه راهنمايي كردي من تونستم policy مورد نظر رو پيدا كنم در قسمت software installation بود اما من اگه خودم بخوام يه تعريف داشته باشم مثل اينكه بگم روي دسك تاپ تمام كلاينتها پوشه share شده مورد نظر رو نشون بده ظاهرا نياز به كد نويسي داره تا بشه يه فايل از نوع .msi ساخت و در اين قسمت گذاشت به نظر اين كدنويسي داره اصلا من درست متوجه تعاريف اين قسمت شدم؟

محل زندگی
    iran

در ضمن به نظر لينكاتون خيلي كامل بود ولي من وقت ترجمه نداشتم
    اينه كه دوباره مزاحم شدم

کاربر دائمی آواتار bijibuji
    محل زندگی
    تهران

Lightbulb نقل قول: نصب اتوماتيك نرم افزار روي كلاينت تحت دامين

نقل قول نوشته شده توسط kusha313 مشاهده تاپیک
    ممنون از اينكه راهنمايي كردي من تونستم policy مورد نظر رو پيدا كنم در قسمت software installation بود اما من اگه خودم بخوام يه تعريف داشته باشم مثل اينكه بگم روي دسك تاپ تمام كلاينتها پوشه share شده مورد نظر رو نشون بده ظاهرا نياز به كد نويسي داره تا بشه يه فايل از نوع .msi ساخت و در اين قسمت گذاشت به نظر اين كدنويسي داره اصلا من درست متوجه تعاريف اين قسمت شدم؟
    نیازی به این کار نیست. نام این کدهای قابل اجرا، اسکریپت هستش.
    می تونید Script های مورد نظرتون رو از اینترنت به شکل آماده دانلود و استفاده کنید. مثلا" اسکریپت نصب نرم افزار یا ....
    Search کنید. حتما" پیدا می کند.

توى login script (اگر كه سختى يك چنين كارى ميتونى بكنى). اول رو يك از شر drive هات يك shortcut بساز. مثلا فرض كن ميخواى يك shortcut داشته باشى كه بره به \\سرور\homefolder و اينرو ميخواى براى همه كاربار هات داشته باشى. physical آدرس هم رو سرور ميشه c:\files\homefolder. توجه داشته باش كه shorcut رو حتما tooyek شر folder باشه. بعدش اين رو به login script user (userhat) add كن

detail network:
    سرور نام: سرور
    دامين: mydomain

C:\windows\SYSVOL\sysvol\mydomain\scripts

بعدش يك فايل بساز به اسم users.cmd
    توش اينرو بذار
    \\mydomain\netlogon\%username%.cmd
    savesh كن

بعدش فرض كنيم يك user دارى به اسم ali

يك فايل بساز به اسم ali.cmd

Copy \\server\homefolder\file.lnk "%userprofile%\desktop"

Savesh kon

"خط bala هم تو vista كار ميكنه و هم تو XP. اگر ميخواى براى هر user يك profile جدا داشته باشى اين كار رو ميتونى بكنى.
    "

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •