نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: طراحي شبکه اي با مشخصات داده شده

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    tehran

طراحي شبکه اي با مشخصات داده شده

سلام
    دوستان من تجربه اي در زمينه طراحي شبکه ندارم و اين اولين تجربه اي هست که دارم کسب مي کنم ، لطفا اگه کسي در مورد طراحي شبکه اي با مشخصات زير نظري داره من رو هم بي بهره نذاره . ممنون مي شم.
    فرض كنيد سازماني داراي شبكه اي با مشخصات ذيل است
    1-شبكه داخلي با 500 نود و دسترسي هاي مختلف بر اساس واحد ها و سرويس ها
    2- شبكه خارجي به شركا و نمايندگي ها بادسترسي هاي به نسبت بالا تر و از بستري تاحدودي امن و لي كمتراز شبكه داخلي
    3-مشتريان كه از طريق بستر ناامن ارتباط بر قرار كرده وسرويس مي گيرند
    4- در شبكه داخلي نيز مناطق مختلفي داريم مانند كاربران عادي كاربران مدير،سرورهاي داخلي،سرورهاي عمومي
    كه سرورهاي داخلي ممكن است با اينترنت ،كاربران داخلي ،و مشتريان يا كارگزاران مرتبط باشند

حال مي بايست مسيرهاي ديتا ،پروكسي ها را به نحوي در شبكه پياده سازي كنيم كه هم بهترين مسير را داشته باشيم و هم
    امنيت حداكثري لحاظ گردد علاوه براينكه امكانات ميكروتيك هم مدنظر باشد

کاربر دائمی آواتار bijibuji
    محل زندگی
    تهران

Lightbulb طراحي شبکه

نقل قول نوشته شده توسط elahe akbarypoor مشاهده تاپیک
    سلام
    دوستان من تجربه اي در زمينه طراحي شبکه ندارم و اين اولين تجربه اي هست که دارم کسب مي کنم ، لطفا اگه کسي در مورد طراحي شبکه اي با مشخصات زير نظري داره من رو هم بي بهره نذاره . ممنون مي شم.
    فرض كنيد سازماني داراي شبكه اي با مشخصات ذيل است
    1-شبكه داخلي با 500 نود و دسترسي هاي مختلف بر اساس واحد ها و سرويس ها
    2- شبكه خارجي به شركا و نمايندگي ها بادسترسي هاي به نسبت بالا تر و از بستري تاحدودي امن و لي كمتراز شبكه داخلي
    3-مشتريان كه از طريق بستر ناامن ارتباط بر قرار كرده وسرويس مي گيرند
    4- در شبكه داخلي نيز مناطق مختلفي داريم مانند كاربران عادي كاربران مدير،سرورهاي داخلي،سرورهاي عمومي
    كه سرورهاي داخلي ممكن است با اينترنت ،كاربران داخلي ،و مشتريان يا كارگزاران مرتبط باشند

حال مي بايست مسيرهاي ديتا ،پروكسي ها را به نحوي در شبكه پياده سازي كنيم كه هم بهترين مسير را داشته باشيم و هم
    امنيت حداكثري لحاظ گردد علاوه براينكه امكانات ميكروتيك هم مدنظر باشد

متأسفانه یا خوشبختانه این یک پروژه حجیم طراحی و پیاده سازی بستر شبکه است. تلاشتون رو بکنید، اما گمون نمی کنم کسی پاسخ ارزشمندی بهتون بده. این مستلزم صرف وقت زیادیه و کسی بدون دریافت وجه این کار سنگین رو براتون، اون هم اینحا انجام نمیده.
    گرچه ممکنه پاسخ های متفرقه ای بدن.

موفق باشید.

کاربر جدید آواتار BahareJoon
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: طراحي شبکه اي با مشخصات داده شده

راس می گه. این که یه پروژه کامله. حداقل یه بخشهایی شو بپرس تا اگه کسی می دونه کمکت کنه خوب

کاربر دائمی آواتار online_mansoor2007
    محل زندگی
    هلند ایران-گلپایگان

بستر فیزیکی فراهم شده یا برای بستر فیزیکی هم باید طرح داده بشه ؟؟

عزيز اين project كه ميگى كار سختى نيست. زمان بر هست و بستگى به بودجه داره. اين كه access level ها چى هست كه به كى كار داره اينا چيزهاى نهايى هست. سؤالات زيادى ميشه در مورد project پرسيد ولى مثلا اينكه data شما چقدر مهم هست. downtime چقدر تاثير در كار خواهد داشت. چه امكاناتى (مثلا webmail/intranet و گيره) نياز هست. و خيلى ديگه. من بعدم نمياد هم جا project رو به صورت فرضى راه بندازيم و هم اينكه يك آموزش براى بقيه اشِ خواهد شد.

کاربر دائمی آواتار keivan mousavi
    محل زندگی
    همه جای ایران سرای من است

به نظر من طراحی شبکه اصلاً کار آسانی نیست پیشنهاد میکنم هر کسی قبل از انجام طراحی شبکه سر کتابهای سیسکو رو بخونه اون وقت متوجه میشه که از طراحی شبکه هر چند هم که کوچک و آسان به نظر بیاد چیزی نمیدونه

نقل قول نوشته شده توسط keivan mousavi مشاهده تاپیک
    به نظر من طراحی شبکه اصلاً کار آسانی نیست پیشنهاد میکنم هر کسی قبل از انجام طراحی شبکه سر کتابهای سیسکو رو بخونه اون وقت متوجه میشه که از طراحی شبکه هر چند هم که کوچک و آسان به نظر بیاد چیزی نمیدونه
    نه وقتى كه سالى مين ۴ بر دارى shabihesh رو انجام ميدى. درست هست كه نكات ريز داره ولى قرار هست كه ما كمكش كنيم. در ضمن cisco؟؟؟ دوست عزيز cisco هم اگر قرار شد استفاده كنيم ميشه core network و باور كن cisco راحت تر از اون چيزى هست كه شما فكر ميكنيد. شما وقتى منطقش رو بدونيد بقيه اش يك مشت command هست كه بايد بلد باشيد استفاده كنيد. مَثَل شما وقتى يك switch catalyst رو داريد config ميكنيد براى كار mamoolesh شايد در جمع ۵-۶ command نياز نداره كه setup بشه و بشه باهاش كار كرد. اينرو هم بگم كه ميتونه پيچيده بشه ولى بستگى به اين داره كه چى كار قرار هست باهاش انجام بشه. در عين حال اين شبكه كه دوست مون گفتن فقط network نيست. سرويس ها هست. خدمات هست و گيره. بهتر هست كه ما اول بدونيم كه پيش نياز چى هست. چه سرويس هايى قرار هست پياده بشه و بد بريم سر وقت cisco :)

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    tehran

دوستان از اينکه وقت ارزشمندتون رو براي راهنمايي دراختيار من قرار داديد ممنونم.
    يه مسئله اي است که بايد عرض کنم واون اين که من مي خوام اين کار رو فعلا تو محيط مجازي پياده کنم چون براي پياده سازي اون تو محيط واقعي هيچ ابزاري ندارم و بعد اينکه قصد دارم يک بار اين شبکه را با تجهيزات سيسکو طراحي کنم وبار ديگر از طريق ميکروتيک چون يه جورايي اين کار تحقيقاتي هست ومن بايد در انتها يک سري نتيجه گيري ازش داشته باشم.
    لطفا هر کس در هر قسمتي از اين پروژه مي تونه نظر بده منو بي بهره نذاره.
    با تشکر.

کاربر دائمی آواتار keivan mousavi
    محل زندگی
    همه جای ایران سرای من است

با تشکر از توضیحات کاربر hghyami .
    دوست عزیز CISCO شرکتی است که قوانین مربوط به راهیابی شبکه رو وضع میکنه و تمام سیستم عاملهای دنیا از این قوانین پیروی میکنن
    در مورد طراحی network هم نکاتی وجود دارد مانند subnetmask و brodcast جدول router, switch که با درنظر داشتن این نکات میتوان در طراحی network تاثیر بسزایی داسته باشد

دقیقاً این سوالی که این کاربر پرسد سوال امتحانی شبکه در دانشگاه ما بود که باید همچین شبکه ای رو ترسیم میکردیم اونم با قوانین CISCO

دوستان از اينکه وقت ارزشمندتون رو براي راهنمايي دراختيار من قرار داديد ممنونم.
    يه مسئله اي است که بايد عرض کنم واون اين که من مي خوام اين کار رو فعلا تو محيط مجازي پياده کنم چون براي پياده سازي اون تو محيط واقعي هيچ ابزاري ندارم و بعد اينکه قصد دارم يک بار اين شبکه را با تجهيزات سيسکو طراحي کنم وبار ديگر از طريق ميکروتيک چون يه جورايي اين کار تحقيقاتي هست ومن بايد در انتها يک سري نتيجه گيري ازش داشته باشم.
    لطفا هر کس در هر قسمتي از اين پروژه مي تونه نظر بده منو بي بهره نذاره.
    با تشکر.
    دوست عزیز همونطور که bijibuji عزیز گفت پروژه سنگینی هستش و خط به خط چیزی که شما پرسیدی مطلبهای سنگینی داره که من فکر کنم تمام سوالهای شما تو یک کتاب 300 صفحه ای میتونه چاپ بشه
    لذا خواهش مندم جایی که به مشکل برخوردید سوال کنید و به روی دیده منت تا جای توان کمک خواهیم کرد

نقل قول نوشته شده توسط keivan mousavi مشاهده تاپیک
    با تشکر از توضیحات کاربر hghyami .
    دوست عزیز CISCO شرکتی است که قوانین مربوط به راهیابی شبکه رو وضع میکنه و تمام سیستم عاملهای دنیا از این قوانین پیروی میکنن
    در مورد طراحی network هم نکاتی وجود دارد مانند subnetmask و brodcast جدول router, switch که با درنظر داشتن این نکات میتوان در طراحی network تاثیر بسزایی داسته باشد

دقیقاً این سوالی که این کاربر پرسد سوال امتحانی شبکه در دانشگاه ما بود که باید همچین شبکه ای رو ترسیم میکردیم اونم با قوانین CISCO

دوست عزیز همونطور که bijibuji عزیز گفت پروژه سنگینی هستش و خط به خط چیزی که شما پرسیدی مطلبهای سنگینی داره که من فکر کنم تمام سوالهای شما تو یک کتاب 300 صفحه ای میتونه چاپ بشه
    لذا خواهش مندم جایی که به مشکل برخوردید سوال کنید و به روی دیده منت تا جای توان کمک خواهیم کرد

در مورد اينكه بخواى در محيط مجازى هم باشه باز خودش جاى بحث داره. سوال من اين هست كه اين project صرفا فقط قرار هست شبكه رو simulate كنه يا نه هم ره خواهد بود با سرويس هاى ديگه. اگر قرار به شبكه خالى باشه كه بحث جدا ميشه. شما براى cisco ميتونيد از Packet Tracer ۵.۱ استفاده كنيد كه حداقل هم catalyst رو simulate ميكنه و هم روتر رو. و اينكه تا حدودى سرويس ها رو هم simulate ميكنه. و همانطور هم كه دوستان گفتن اينطورى نيست كه ما اينجا خط به خط چنين چيزى رو توضيح بديم. اينجا ميشه كلى توضيح داد و خود تون از رو راهنمايى بچه ها اينجا دنبال كنيد

من نظر من به جای اینکه بحث رو به سمت کانفیگ روتر و این صحبتها ببریم ،
    بیایم بحث معماری شو بگیم
    نباید این دوست عزیزو ترسوند که یه پروژه عظیمه!!
    هر کس بر اساس توانایی هاش بیاد یه مطلب بگه
    هرچقدر هم بزرگ باشه با همفکری مجموعه مهندسین میشه کار رو پیش برد.
    .................................
    بنظر من شما باید ابتدا به فکر 500 تایی داخلی باشی
    اینکه میخوای با چند تا دامین این 500 تا رو مدیریت کنی؟
    آیا نمایندگی ها هم بایدعضو دامین شما باشن؟یا فقط مثلا با وی پی ان کانکت میشن و از یکی از سرویسهای ارائه شده توسط سرور شما استفاده میکنن.
    کمی خودت بحث رو بازتر کن تا با هم پیش بریم

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •