نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: با (local) نمی تونم به موتور sql server 2008 وصل شم؟؟؟؟؟

کاربر دائمی آواتار majid_darab
    محل زندگی
    در اعماق اقیانوس.

Cool با (local) نمی تونم به موتور sql server 2008 وصل شم؟؟؟؟؟

با سلام بر شما دوستان گرامی و عزیز:
    مشکلی که من دارم این است که موقع connect شدن به sql server 2008 با کلمه ی کلیدی (local) به عنوان نام سرور با ارور روبرو می شوم.این در حالی است که اگر به جای (local) از نامی که ترکیبی از نام کامپیوتر و نام instace است استفاده می کنم به راحتی connect می شود...
    چرا (local) کار نمی کند؟
    پس به تبع آن در connection string (مربوط به #asp.net , c)نیز localhost جواب نمی دهد و به جای آن باید از نام ترکیبی ذکر شده استفاده کنم.
    اصلا این کلمه ی کلیدی (local) از کجا می فهمه که باید به کدوم instance وصل بشه و کجا باید instance دیفالتو تعیین کرد
    با تشکر
    مجید

نقل قول: با (local) نمی تونم به موتور sql server 2008 وصل شم؟؟؟؟؟

سلام دوست عزیزم،
    عبارت local منظور Default Instance هست، اما از توضیح شما متوجه شدم که SQL Server 2008 شما در اصل Named Instance هستش. این لینک رو ببینید:

http://www.barnamenevis.org/sh...d.php?t=43055v

محل زندگی
    در اعماق اقیانوس.

هر SQL Server در شبکه باید یک اسم یونیک داشته باشه تا Clientها با ارائه اون بتونن به SQL Server مربوط به خودشون Connect بشن. از طرفی این قابلیت وجود داره که چندین SQL Server (چندین Instance) روی یک کامپیوتر باشه. پس باید به شکلی نام اونها رو از هم تفکیک کرد. زمانی که برای بار اول SQL Server رو روی کامپیوتر نصب میکنید، نام Instance میتونه همون نام کامپیوتر باشه. مثلا اگر نام کامپیوتر شما NIMA هستش، نام SQL Server هم NIMA میتونه باشه (اصطلاحا در این حالت شما Default Instance دارید). اما موقع نصب Instance دوم، مجددا نام NIMA نمیتونه مورد استفاده قرار بگیره لذا Setup از شما یک نام سوال میکنه. وقتی شما این نام رو مثلا Inst2 بدین، نام کامل این Instance جدید میشه: NIMA\Inst2 که به این Named Instance گفته میشه. پس Default Instance اونی هستش که فقط از نام کامپیوتر استفاده میکنه و Named Instance از ترکیب نام کامپیوتر با نام دلخواه شما.
    زمانیکه حتی برای اولین بار SQL Server نصب میکنید، میتونین Named Instance نصب کنید به جای Default Instance. هر Instance برای خودش به صورت مجزا دارای دو سرویس SQL Server Service و Agent Service هست. پس با نصب دو Instance، شما 4 سرویس جدید به سرویسهای موجود روی سیستم اضافه کردید.
    با تشکر از شما دوست و همراه گرامی...

خوب با این تفاسیر instance من یه named instance است.حالا فرض کنید من دو سه تا instance دیگه به صورت named instance بسازم.حالا کدوم یکی default می باشد و تکلیف کلمه ی کلیدی (local)چی میشه؟

با تشکر فراوان
    آخرین ویرایش به وسیله majid_darab : سه شنبه 06 مرداد 1388 در 04:00 صبح

در حال حاضر شما چیزی بعنوان DEFAULT ندارید, می توانید یک نصب دیگر انجام دهید و در آن DEFAULT را انتخاب کنید. تا DEFUALT INSTANCE هم برای شما ایجاد شود

محل زندگی
    در اعماق اقیانوس.

آقا دست هر دو تاتون درد نکنه
    فکر نمی کردم به این موضوع ربط داشته باشه ...
    من یه default instance نصب کردم و مشکل تماماحل شد...
    با حالات زیر تونستم connect شم:
    1-127.0.0.1
    2-آی پی تعیین شده در ipconfig
    (local)-3
    4-نام کامپیوتر خودم
    5-sa
    اعیاد اخیر بر همگی مبارک باد
    شاد و پیروز باشید
    مجید

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید