دوست عزیز
حرکت زیبایی است! به واقع تلاش برای پیشرفت و گسترش علم برنامه نویسی ( به خصوص برای کابران فارسی زبان ) حرکتی دوست داشتنی و قابل احترام است. برای آغاز این حرکت به شما تبریک می گویم. اما اگر به داشته ها بسنده کنیم پیشرفت هیچ گاه میسر نخواهد داشت بنابراین لازمه پیشرفت انتقاد است! من کتاب شما را به شکل سریع بررسی کردم و با توجه به این که به این زبان نه در سطح پیشرفته بلکه تا حد زیادی آشنایی دارم چند انتقاد دارم:
1) در تمام دنیا چه برای آموزش .Net و چه برای آموزش ++C ( که به حق زبان ظریف و زیبایی است! ) برای آموزش از برنامه های کنسولی و در سطوح پیشرفته از برنامه های تحت ویندوز استفاده می شود! درست است که برنامه نویسی ویندوز برای بسیاری لذت بخش! است اما فراموش نکنیم که برای یادگیری اصل یک زبان باید به شکل خالص بدان پرداخته شود! توصیه من به شما این است که در نگارش های آینده اکثریت کتاب را به برنامه نویسی کنسولی اختصاص دهید ( شیوه مرسوم در دنیا ) و سپس به شکل پایه برنامه نویسی تحت ویندوز را آموزش دهید. البته شاید این روش برای برنامه نویسی .Net چندان ضروری نباشد اما برای زبان بسیار وسیع و قدرتمندی هم چون C++‎ یک باید است!

2) مفاهیم C++‎ بسیار وسیع است بنابراین توصیه می کنیم که مباحث به شکل دقیق مطرح شوند. یک کتاب برنامه نویسی زمانی موفق است که فرض کند کاربر از برنامه نویسی چیزی نمی داند و اکنون می خواهد در سطح متوسط آن را بیاموزد! رمز موفقیت کتاب هایی نظیر کتاب آقای Ivor Horton دقیقا همین است!

البته قصد من تنها برطرف کردن نواقص بود! امیدوارم با گسترش این گونه مقالات و کتاب ها نقاط ضعف آن نیز برطرف گردد!
با آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز
موفق باشید.