نمایش نتایج 1 تا 33 از 33

نام تاپیک: پایگاه داده در ویژوال بیسیک - شروع تا پایان

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

چرا کریستال ریپورت ؟

خوب دوستان خیلی سریع شروع به کار می کنیم من خیلی خوشحال هستم از بابت این که می تونم اطلاعات و تجربیات کاری خودم رو در زمینه کریستال در اختیار جامعه برنامه نویسان ایرانی به اشتراک بذارم.

من سعی می کنم که این درسهارو خیلی مختصر ولی در عین حال کاربردی توضیح بدم.دوستان اگر سوالی داشتن می تونن مطرح کنند و بنده پاسخ می دم.

خوب دوستان بنده طی تجربیاتی که با انواع نرم افزار های گزارش ساز همچون DataReport - Crystal Report - Active Report - Fast Report و ... داشته ام به این نتیجه رسیدم که کریستال نسخه 10 جهت طراحی گزارشات بهترین آیتم برای وی بی 6 هست. البته نرم افزار های دیگر هم قابلتهای بسیار خوبی دارند ولی در کل سرعت عمل و منابع موجود جهت کریستال بسیار بیشتر از سایر نرم افزارهاست و از طرفی مورد تایید شرکت ماکروسافت هم هست.

درس 1 - طراحی اولین گزارش بصورت ساده

خوب دوستان ابتدا برنامه کریستال ریپورت 10 رو اجرا کنید.

و سپس گزینه New را جهت ایجاد گزارش جدید انتخاب کنید

در پنجره بعدی جهت درک بیشتر مطالب ساخت گزارش گزینه As a Blank report را انتخاب کنید

در این پنجره باید پایگاه اطلاعاتی رو به کریستال معرفی کنیم.

خوب دوستان کریستال تقریبا می تونه به تمامی بانکهای اطلاعاتی با پروتوکل های مختلف وصل بشه.

بنده هم نحوه اتصال به بانک Access و هم نحوه اتصال به بانک SQL Server را توضیح خواهم داد

به تصویر زیر دقت کنید....

جهت ایجاد ارتباط با بانک گزینه Create New Connection را انتخاب کرده و سپس گزینه OLE DB ADO را انتخاب کنید.

در شکل زیر جهت ارتباط با بانک Access گزینه Microsoft Jet OLE DB 4.0 Provider و جهت ارتباط با بانک SQL Server گزینه Microsoft OLE DB Provider For SQL Server را انتخاب می کنیم.

در مثالهای این دروس بنده از بانک SQL Server استفاده کردم.

در پنجره زیر تنظیمات مربوط به ارتباط با بانک اطلاعاتی را مشخص می کنیم.

نکته
    دوستان به این نکته دقت کنید که در این قسمت ما فقط زمان طراحی گزارش این ارتباط را برقرار می کنیم و زمانی که نرم افزار رو روی سیستم دیگری نصب می کنید این ارتباط از طریق برنامه مجدد توسط کد نویسی انجام می شه.پس نگران این نباشید که اگر برنامه رو جایی کپی کنید دوباره باید این تنظیمات رو دستی عوض کنید !!!
    آخرین ویرایش به وسیله mpmsoft : دوشنبه 14 اردیبهشت 1388 در 22:48 عصر

نقل قول: پايگاه داده در ويژوال بيسيك - شروع تا پايان

ممنون که آموزش رو برای کریستال شروع کردید.
    اگه ممکنه قبل از شروع مباحث مبتنی بر SQl Server ، یه راهنمای مختصر برای راه اندازی SQL Server همراه با نسخه مناسب برای ویندوز XP معرفی کنید.
    با تشکر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •