نمایش نتایج 1 تا 14 از 14

نام تاپیک: شبکه کردن با مودم tp-link

شبکه کردن با مودم tp-link

لطفا نحوه پیکر بندی و شبکه کردن مودم های tp-link های یو اس بی دار و بدون یو اسبی را می خواستم.
    در ضمن برای مودم های usb دار دو راه حل داریم یکی از کبل lan استفاده کنیم و دومی از usb ی مودم استفاده کنیم لطفا تو ضیح دهید اما بیشتر در مورد کابل usb می خواستم بفهمم که می گن بانسب درایورش یک شبکه مجازی درست می کند و می شه share ش کرد شبکه را به اینترنت وصل کرد

نقل قول: شبکه کردن با مودم tp-link

مودم شما چه پورتهايي داره؟ usb؟ يا lan؟ يا هردو؟
    وقتي مودم رو با usb از طريق داريورش نصب ميكنين خودش شبكه مجازي رو راه ميندازه و شما ميتونين با اتصال كابل شبكه به كامپيوترخودتون و كامپيوتر ديگه اينترنت اشتراك بگذارين

جناب AmirOnline مودم من فقط یه پورت lan دارد و نحوه پیکر بندی آن را برای شبکه می خواستم
    اما دو سوال :
    1 : اگه از مودم usb و lan (دو پورته)استفاده کنیم آیا اگه از usb فقط استفاده کنیم و درایورش را نصب کنیم فقط کافیه virtual lan را کلیک راست کنیم و share کنیم یا پیکربندی های دیگه ای می خواهد .
    2: اینکه فقط یه local area connection داشته باشیم نمی شه اون lan را share کرد درسته یا نه.
    حال اگه یه کارد شبکه دیگه داشته باشیم می شه اون و با همون حالت عادی shareکرد برای شبکه اولی که هابه بهش وصله یعنی با کلیک راست روی ان یا نه باز هم پیکربندی خواسی دارد

سلام.
    1- شما بفرمائید از چه پروتکلی می خواهید استفاده کنید برای پیکر بندی (ppoe یا bridge یا ...)
    2- اگر منظور شما از دو پورته استفاده همزمان است آن هم می شود یعنی می توانید در یک زمان دو کامپیوتر را (یکی usb و دیگری lan)اینترنت داده و شبکه داخلی را هم راه بیاندازید.
    بعدی:
    مربوط به سئوال یک :فقط کافی است آن را share کنید البته باید یک lan روی سیستم شما باشد(بهتر است کانکشن های تلفنی را پاک کنید)
    3- یک local are داشتن را نمی شود اشتراک داد.
    نه آقا جان پیکربندی خاصی برای اشتراک نمی خواهد پیکربندی شما فقط مربوط به مودم است.

البته یک نکته مهم را هم بگویم اینکه در مودم های tp-link و asus و comterend usrobotic و ... به صورت پیش فرض dhcp فعال است و فقط شما باید بروید مودم را پیکر بندی کنید و کابل مودم را بزنید داخل سوئیچ خودش خودکار به همه سیستم ها ای پی می دهد و دیگر نمی خواهد این سیستم share کردن یک local are و یا دادن دستی ای پی را انجام دهید و ...
    البته باید روی سیستمهای شبکه ای پی ها را optain کنید یعنی ای پی را بر دارید تا خودش بگیرد

نقل قول نوشته شده توسط mohammad-seifi مشاهده تاپیک
    جناب AmirOnline مودم من فقط یه پورت lan دارد و نحوه پیکر بندی آن را برای شبکه می خواستم
    اما دو سوال :
    1 : اگه از مودم usb و lan (دو پورته)استفاده کنیم آیا اگه از usb فقط استفاده کنیم و درایورش را نصب کنیم فقط کافیه virtual lan را کلیک راست کنیم و share کنیم یا پیکربندی های دیگه ای می خواهد .
    2: اینکه فقط یه local area connection داشته باشیم نمی شه اون lan را share کرد درسته یا نه.
    حال اگه یه کارد شبکه دیگه داشته باشیم می شه اون و با همون حالت عادی shareکرد برای شبکه اولی که هابه بهش وصله یعنی با کلیک راست روی ان یا نه باز هم پیکربندی خواسی دارد
    خوب شما كه مودمتون يه پورت lan داره بايد براي به اشتراك گذاشتن اينترنت دوتا پورت lan رو كامپيوترتون داشته باشين

مودمهايي كه دو پورت دارن هم به دو دسته تقسيم ميشن يه سري روتر هم هستند يعني شما ميتونين پورت lan رو به يه كامپيوتر وصل كنين و پورت usb رو به يه كامپيوتر ديگه
    ولي دسته‌اي كه روتر نيستند رو نميشه به اين شكل (همزمان دو كامپيوتر) استفاده كرد

من بازم منظورتونو متوجه نشدم
    دقيقا بگين كه ميخواين چيكار كنين تا بشه راهنمايي كرد

تشکر می کنم یه کلمه فقط یه کلمه توی جملاتت بود که فکر کنم مشکلمو حل کند اون هم پروتکل پروتکل پروتکل پروتکل پروتکل پروتکل پروتکل پروتکل پروتکل پروتکل پروتکل پروتکل پروتکل پروتکل پروتکل پروتکل پروتکل پروتکل

اما می شه در مورد هرکدام از پروتکله یه کمی توضی بدین(PPPoA) (PPPoE) (MER) (IPoA) Bridging

با سلام
    من دو کامپیوتر را بوسیله یک مودم ADSL به اینترنت وصل کردم،
    از اونجایی که این مودم دو تا پورت داره یکی از سیستمها رو بوسیله USB و سیستم دیگر رو بوسیله سوکت RJ45 مودم به اینترنت وصل کرده ام.
    حا لا سوالم اینجاست که این دو کامپیوتر میتونن همدیگه رو ببینن یعنی فایلهایی رو با هم به اشتراک بزارن وتبدیل به یه شبکه بشن؟؟؟
    منون میشم کسی پاسخ بده.

کاربر دائمی آواتار Modernidea
    محل زندگی
    »مشهد الرضا«

نقل قول نوشته شده توسط rroona مشاهده تاپیک
    با سلام
    من دو کامپیوتر را بوسیله یک مودم ADSL به اینترنت وصل کردم،
    از اونجایی که این مودم دو تا پورت داره یکی از سیستمها رو بوسیله USB و سیستم دیگر رو بوسیله سوکت RJ45 مودم به اینترنت وصل کرده ام.
    حا لا سوالم اینجاست که این دو کامپیوتر میتونن همدیگه رو ببینن یعنی فایلهایی رو با هم به اشتراک بزارن وتبدیل به یه شبکه بشن؟؟؟
    منون میشم کسی پاسخ بده.
    چرا اول مطالب رو نمیخونید ....
    پست 5 رو یه نیگا بندازید

-- یاهوو مدد --

شبکه کردن با مودم tp-link

با سلام
    من یک مودم TP-Link مدل TD-W8920G دارم که وایرلس میباشد

میخواهم دو تا لپ تاپ را که هر دو به این مودم متصل شده اند را با یکدیگر شبکه کنم

لازم به ذکر است که این کار را در ویندوز 7 انجام میدهم

حالت اول: در این حالت لپ تاپ اولی را با کابل به مودم متصل میکنم و لپ تاپ دومی را از طریق وایرلس متصل میکنم
    در این حالت لپ تاپی که از طریق وایرلس به مودم متصل شده است میتواند وارد لپ تاپی که از طریق کابل به مودم متصل شده است بشود اما لپ تاپ دومی نمیتواند به لپ تاپ اولی متصل شود

حالت دوم: در حالی که هر دو لپ تاپ از طریق وایرلس به مودم متصل شده اند همدیگر را پیدا میکنند اما نمیتوانند وارد هم بشوند

به نظرم وایرلس مودمم باید تنظیم خاصی بشود که بلد نیستم

لطفا راهنمایی بفرمایید

بسیار متشکرم

سلام
    من مودمم tp-link td-8811هست و اینترنت من تک کاربره هست
    می خوام چند کاربره کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون

محل زندگی
    »مشهد الرضا«

نقل قول نوشته شده توسط gorzin85 مشاهده تاپیک
    سلام
    من مودمم tp-link td-8811هست و اینترنت من تک کاربره هست
    می خوام چند کاربره کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون
    سلام
    ولا تا اونجایی که من فهمیدم امکان چند کاربر وجود نداره مگر اینکه از جایی که سرویس اینترنت رو میگیرن درخواست کنید و اون ها هام بپذیرن !
    اما تنها راهش به اشتراک گذاشتن اینترنت است که با یک جستجوی کوچیک در اینترنت باید پیدا بشه.

موفق باشید.

نقل قول نوشته شده توسط chatbaz مشاهده تاپیک
    سلام
    ولا تا اونجایی که من فهمیدم امکان چند کاربر وجود نداره مگر اینکه از جایی که سرویس اینترنت رو میگیرن درخواست کنید و اون ها هام بپذیرن !
    اما تنها راهش به اشتراک گذاشتن اینترنت است که با یک جستجوی کوچیک در اینترنت باید پیدا بشه.

موفق باشید.
    سلام
    چرا دوست عزیز وجود داره راهش هم اینه که ای پی که به شما میدن رو بجای اینکه وارد کامپیوترت کنی وارد مودم می کنی و بعد مودم رو به یه سوییچ وصل میکنی
    من اینکار رو کاردم ولی با این مودم دفعه اول کار می کنم نتونستم درست کنم
    کسی اگه می تونه کمک کنه ممنون

محل زندگی
    »مشهد الرضا«

نقل قول نوشته شده توسط gorzin85 مشاهده تاپیک
    سلام
    چرا دوست عزیز وجود داره راهش هم اینه که ای پی که به شما میدن رو بجای اینکه وارد کامپیوترت کنی وارد مودم می کنی و بعد مودم رو به یه سوییچ وصل میکنی
    من اینکار رو کاردم ولی با این مودم دفعه اول کار می کنم نتونستم درست کنم
    کسی اگه می تونه کمک کنه ممنون
    یه نگاهی به این آدرس بندازید شاید منظور من رو متوجه بشید.
    https://barnamenevis.org/showthread.php?t=170116

موفق باشید.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •