نمایش نتایج 1 تا 15 از 15

نام تاپیک: دلفی 9 ... توضیحات تکمیلی.

دلفی 9 ... توضیحات تکمیلی.

سلام دوستان.

یکی از همکارانم این سایت را به من نشان داد و این قابل تقدیر است... در زمانی که من در ایران کار می کردم و حالا که خارج از کشورم خیلی دوست داشتم که چنین وقتی را داشته باشم...

در مورد دلفی 9... در مورد این الماس جدید که البته هدف شرکت را مشخص کرده است باید بگویم که از ورود ان بسیاری شوک خواهند شد هرچند که حداقل 8 ماه تا عرضه آن باقی مانده اما به دلیل اینکه اینکه رابطه نزدیکی با بورلند دارم (به عبارتی در خود شرکت هستیم! )‌ چند نکته را در مورد این ورژن باید بگویم..
    دانی تروپ خیلی از مسایل را مطرح کرده که من به اختصار به آنها اشاره می کنم...
    ابتدا اینکه: احتمالا چیزی به اسم خاص دلفی نخواهید شنید بلکه سیستم به طور یکپارچه بورلند دیویلاپر استودیو نامیده خواهد شد نام اصلی محیطی که در سی شارپ بیلدر نسخه 1 و در دلفی 8 نسخه 2 آن را دیدید در اینجا هم سی شارپ و دلفی در کنار یکدیگرند و سیستم 32 بیتی نیز تویط محیط یکپارچه شده حمایت خواهد شد... البته نمی توان گفت که این کار حل شده چون سیستم بسیار بسیار پیچیده است و باید بگویم کار کمی سخت است که بشود گفت موضوع حل شده... اما شما در یک محیط کار خواهید کرد (در نسخه 8 چنین موضوعی بود اما به دلیل طولانی شدن و سخت بودن کار در این نسخه مطرح نشد)‌ و در سی شارپ سعی شده که بتوانید با وی سی ال دات نت هم کار کنید... سیناکس های خاص سی شارپ در هر دو دلفی وجود دارند و سعی شده سی ال ایکس مورد توجه قرار بگیرد تا به عبارتی سیاست بورلند در مورد یک سورس برای اجرای نیتیو بروی چند پلاتفرم و فریم ورک مورد عنایت قرار بگیرد! هرچند که می دانید در نسخه اینده سی بلدر شما شاهد نسخه خاصی از وی سی ال که کلیه سیستمهای عامل را پشتیبانی می کند و با کاملا با سی پلاس پلاس طراحی شده و امکان کامپایل با چند کامپایلر موجود را دارد خواهید بود!
    بطور کلی دایاموند کد یک سیستم انقلابی است.... شما شاهد پشتیبانی از ای بی و پی پال بصورت پایه ای خواهید بود و سرانجام اینکه:
    دلفی 64 و دلفی جاوا بایت کد نیز در دستور کار شرکت قرار گرفته ولی تا آنجا که می دانم انشالله در نسخه 10 شاهد انها خواهیم بود.... من توان دلفی را باور دارم و جالب است که بدانید سیاست رسمی ما در طراحی سرورها استفاده از نسخ عادی دلفی می باشد نه دات نت! برای ما سرعت مهم است و علاوه بر ان کامپایلر 64 بیتی نیز دور از دسترس نیست.... ! درود بر دلفی و دلفی کاران و موفق باشید... من از نسخه 9 خوشم آمده ولی چیزی به نام دلفی 9 نداریم! با عبارتی این محصول در مقابل مجموعه کم ارزش و پردردسر مایکروسافت به نام وی استودیو که دشمن سورس باز است! (نکته برتری وی سی ال )‌مطرح می شود پس فعلا دلفی 9 نگویید!بگویید بورلند استودیو 3 ! :)‌ البته اگر سی شارپ حذف نشود تا ان موقع! جالب است که بدانید درخواست بری دلفی 64 وحشتناک زیاد است طوری که بورلند شوک شده است! ولی خرجش هم زیاد است! در ضمن: خدا پدر دانمارکی هارا بیامرزد در بورلند همه اصل کاریها دانمارکی هستند چون مدیران اولیه دنیش بوده اند ایرانی هم داریم در سطح مدیریت...

اگر خواستید بیشتر بدانید بگویید.
    در ضمن:‌ اقای کرامتی ! از کارتان خوشم آمد کار جالبی کرده اید... سایت خوبی است... و سایت مفیدی است...
    من خیلی درگیر هستم.... دوست دارم اخبار شرکت را به شما برسانم ولی کمی محدودیت داریم... !‌در ضمن:‌در نسخه دایاموند شک می شوید! یک چیزی هست که نمی دانید و خواهید دید!

با تشکر.
    برایان سمیعی
    امروز و همیشه بورلند !

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر
    نسخه دایاموند شک می شوید! یک چیزی هست که نمی دانید و خواهید دید!
    چه چیز جدیدی؟

در نسخه جدید سعی زیادی در ادغام امکانات دو زبان دلفی و سی شارپ بشود و به عبارتی اگر بعضی از مشکلات وقتی!!! حل شود می توانید یک واحد برنامه را به زبانهای مختلف بنویسید...! البته منظور من بصورت کامل است... (در سی بلدر این امکان تا حدودی وجود داشت)‌ در ضمن:‌ همه چیز را نمی شود گفت! امکان مهمی در این کامپایلر هست که تا زمان عرضه باید صبر کنید!

سیناکس های خاص سی شارپ در هر دو دلفی وجود دارند و سعی شده سی ال ایکس مورد توجه قرار بگیرد تا به عبارتی سیاست بورلند در مورد یک سورس برای اجرای نیتیو بروی چند پلاتفرم و فریم ورک مورد عنایت قرار بگیرد!
    منظورت رو دقیقا متوجه نشدم ، اما اظهارات شرکت کنندگان BorCon خصوصا DrBob نشون میده اصولا" CLX ای در محیط آتی BDS وجود نخواهد داشت . ( اینجا منظور از CLX همان Cross Platform VCL over Trolltech QT است . اگر تو از CLX منظور دیگه ای داری بگو )

در نسخه اینده سی بلدر شما شاهد نسخه خاصی از وی سی ال که کلیه سیستمهای عامل را پشتیبانی می کند و با کاملا با سی پلاس پلاس طراحی شده و امکان کامپایل با چند کامپایلر موجود را دارد خواهید بود!
    من تا این لحظه مستندی که مؤید این ادعا باشه ندیدم . CPP Team قراره یک نسخهء جدید از BCB که دات نت رو حمایت کنه ، توسعه بدن . حداقل تا بحال اطلاعاتی راجع به نحوهء حمایت از دات نت و ادامهء حمایت از Win32 VCL منتشر نشده . اگر اطلاعات قابل استنادی داری خوشحال میشم ارائه کنی . از طرف دیگه فکر میکنم توسعهء یک VCL فرا-بستر ، واقعا" کار دشواری باشه که حتی تا یکسال دیگه هم انجام شدنش دور از واقع بینی به نظر میرسه . من فکر میکنم بورلند بصورت همزمان :

الف- BDS رو توسعه میده برای حمایت از دات نت ؛ حمایت از کدهای قدیمی Win32 و ارائهء VCL .NET در کنار ابزارهائی مثل ECO و اینتراوب و ...

ب- BCB X رو توسعه میده برای توسعهء C در قالب یک محیط مجتمع یکدست

ج- به توسعهء کایلیکس ادامه میده برای سکوی آینده اش یعنی توسعهء دات نت روی لینوکس . تصور میکنم حتی امکان داره تو نسخهء بعدی کایلیکس یک چیزی مانند dotNet Preview برای استفاده از Mono وجود داشته باشه .

د- به توسعهء BCB موازی با BDS ادامه میده برای حمایت از کدهای قدیمی و تلفیق C و Managed C برای ایجاد پلی برای گذار از Win32 به دات نت .

بطور کلی ، من بعید میدونم سیاستی مستقل از دات نت یا جاوا ، بتونه تو بورلند پرورش پیدا کنه . بورلند در این زمینه تجربیات نا موفقی هم داشته ؛ ایضا" برآورد میکنم ، بورلند به عنوان جدی ترین حامی ِ دات نت ، بصورت جدی به توسعهء ابزارهای مبتنی بر دات نت ( مانند Together ) فکر خواهد کرد . صنعت جاوا از یک سمت و دات نت از سمت دیگه ، تنها سکوهای کسب درآمد بورلند هستند و به شخصه حتی منطقی نمیدونم با وضع فعلی ، سیاست دیگه ای در نظر گرفته بشه .

رابطه نزدیکی با بورلند دارم (به عبارتی در خود شرکت هستیم! )
    خوشحال میشم در این مورد بیشتر توضیح بدی . آیا شرکت بورلند در "عربستان صعودی" هم شعبه ای داره ؟

موفق باشی :)
    UNIX is simple. It just takes a genius to understand its simplicity
    -- Dennis Ritchie

در جواب اینپریز.

بله.... بورلند خاورمیانه در عربستان سعودی مستقر است اما کار ما با این شعبه غیر مستقیم است و توسعه یک سیستم بزرگ ارتباطی را در حال انجامش هستیم که به یکی از دوستان تصویری از ان را هم در اینجا گذاشته اند.
    من حرفهای شمارو تایید می کنم... کمپانی بورلند به طور عمده هدف خودش رو از توسعه سی بلدر اکس توسعه یک سیستم یکپارچه برای کلیه نسخ سی اعلام کرده است و بیشتر یک رابط کاربر ارایه کرده است که من به شخصه آنرا به محیطی مانند ویژوال سی مایکروسافت ترجیح می دهم اما قطعا از خیلی جهات کار زیادی باید صورت بگیرد... بله!‌ یک سیستم یکپارچه جدید در دستور کار تیم توسعه بورلند می باشد که شباهت زیادی با وی سی ال خواهد داشت اما تفاوت ان در طراحی یکپارچه آن با سی ++ می باشد که من عملی بودن انرا در کوتاه مدت بعیید می دانم... در ضمن مایکروسافت از بلاک هورس در نسخه جدید ویژوال استودیو استفاده کرده است که به دلایل فنی شخصا توگدر را ترجیح می دهم و نکته دیگر اینکه دات نت به هر صورت یک سیستم مایکروسافتی است که مضایا و معایب خاص خودرا دارد و در ضمن بخش سی++ شرکت بطور کلی فعالیت خودرا برای نسخ ایکس که قابلیت اجرا برای کلیه سیستمهای عامل را دارد متمرکز کرده است.

ما در طراحی سرورها از دلفی استفاده کرده ایم و از پرتکل خاصی که ویژه سرعت و حفاظت می باشد استفاده کرده ایم که به روی طراحی ان به دقت کار شده...
    در حال حاضر سیاست بخش طراحی سی++ کاملا از سایر بخشها متمایز شده است و بخش طراحی توگدر نیز سیاستهای خاص خودرا دارد کمااینکه تیم کدرایت اصولا در دنیای خود سیر می کنند.

جواب من به شما در مورد حمایت دات نت و جاوا به صورت محض خیر است... لینوکس و حتی مونو در دستور کار جدی شرکت قراردارند.

با تشکر.

محل زندگی
    کرج، گلشهر
    جواب من به شما در مورد حمایت دات نت و جاوا به صورت محض خیر است... لینوکس و حتی مونو در دستور کار جدی شرکت قراردارند.
    مطئمنی؟ :evil2:

ببینید... در کایلیکس سیاست کمپانی بر این موضوع تاکید دارد که کلیه امکانات لینوکس مورد حمایت قرار گیرند و این موضوع به دقت رعایت شده است و قطعا از مونو حمایت خواهد شد ... این جزیی از سیاست شرکت است (دانی تروپ هم این موضوع را به دقت تشریح کرده است)
    در دلفی این کمی مضحک است که بگوییم سی ال ایکس حمایت نمی شود... هنوز وی سی ال برای دات نت وجود دارد و سی ال ایکس بخشی از سیاستهای اصلی کمپانی است و می دانید که در دلفی 8 قرار بود که سیستم به صورت یکپارچه ارایه شود که به دلیل کمبود وقت انجام نشد ولی اکنون این کار انجام شده است.
    من سایت داکتر باب را مطالعه می کنم ولی بعید می دانم که چیزی بهتر از دانی تروپ وجود داشته باشد تا اطلاعات را منتشر کند!
    در مورد وی سی ال!‌منظور من سیستمی مشابه است و قراری بر حمایت از وی سی ال 32 در سی ++ وجود ندارد تنها هدف طراحی رابط کاربر یکپارچه است که شباهت به کاری که وی سی ال می کند دارد و البته من از این موضوع خوشم نمی آید چون اصولا برای سولاریس ارزشی قایل نیستم! تمامی سیستمهای های ما پی سی کامپتیبل و دوال کواد و یا اکتال هستند که من انهارا صد در صد به سولاریس ترجیح می دهم. (مادر بردها سوپر مایکرو ) .

در ضمن:‌ دلفی بروی شانه های کاربران استوار است نه مایکروسافت! پس بورلند از چیزی که سالها حمایت می کند حمایت می کند پس سی ال ایکس هست!

در ضمن!‌من بسیار خوشحال شدم که شما اینقدر دقت فرموده آی پی بنده را چک فرموده اید! ؛)‌ زیارت تشریف اوردید به ما سری بزنید... !

من نمی گویم مثلا بورلند میاید از الان برای شما یک نسخه مونو را هم ارایه بدهد!‌ نه این مسخره است ولی این نیست که حمایتی در کار نیست... اگر دقت فرموده باشید تمامی محیط بی دی اس از محیط اولیه دلفی به ارث برده شده و در حقیقت اگر نسخه بتا را دیده اید بالای ان ایکون دلفی 7 و این نوشته جلب نظر می کرد:‌ دلفی 7 برای دات نت اکتان! بعد اکتان برای دات نت! منظور من در حفظ همان محیط قبلی است ... هنوز هم سیستم بصورت یکپارچه امکان کنترل بروی محیط را حفظ کرده و در ضمن در دلفی جدید امکان فلاوتینگ ویندو برای 32 بیتی وجود دارد. یکی از شعبه های اصلی شرکت در سنت پترزبورگ است.
    دوست عزیز... اگر حمایت از سی ال ایکس قطع بشود شرکت متضرر می شود و من تا اینجا می دانم اگر وقت بشود حمایت کاملی از ان خواهد شد... دلفی جاوا بایت کد نیز هدفی است که در دسترس است و چندین سال است که قصد پایان ان وجود دارد ولی بورلند یک شرکت مانند مایکروسافت نیست و باید چیزی را حمایت کند که فعلا سود آور باشد... ولی سی ال ایکس هیچگاه از دستور کار خارج نخواهد شد.

محل زندگی
    کرج، گلشهر
    1- تا وقتی JBuilder هست چه نیازی به "دلفی جاوا بایت کد" است؟ اصلا چنین چیزی لازم است؟

2- میتونید مرجعی برای شماره 1 معرفی کنید؟

3- CLX در دلفی 8 نبود، حالا قرار دوباره تو دلفی 9 بیاد؟

منبع خبر من خیلی ساده است... ما بصورت منظم نامه های بازاریابی شرکت را دریافت می کنیم که توضیحات محرمانه دارد ولی من از یک جهت و به تجربه با اینپریز موافقم که بورلند خیلی چیزهارا به موقع ارایه نخواهد کرد... مثلا همین الان امکان عرضه جاوا بایت کد دلفی وجود دارد ولی مشکل این است که طراحی یکپارچه آن وقت و نیرو می خواهد ! خبرنامه های داخلی و رابطه ما با بازاریاب های آنها با مثلا یک شرکت که خبری را شنیده فرق می کند... اما در مورد سی ال ایکس! حمایت از آن در دستور کار است ولی ! :)‌ کمی باید کار کنند! در مورد 64 بیتی... مشکل این است که باید چندین پرسسور مختلف حمایت شوند و به همین دلیل است که من به شما گفتم سی ال ایکس در دستور کار هست و دلیل بزرگ آن این است که ؛
    عدم حمایت از انها موجب ضرر بزرگی برای شرکت خواهد شد....
    خیر... بورلند همه چیز را بروی دات نت نمی برد... !

در شرکت بورلند به جاوا بلدر و دلفی گاو شیرده گفته می شود! بله.. جاوا بلدر هست ولی هدف سازگاری کابران دلفی یعنی یکی از پر مشتری ترین محصولات بورلند و جاوا است! گفتم... در کوتاه مدت عملی نیست چون شرکت هدف تمام کردن سیستم یکپارچه را در نظر گرفته ... چرا سی ال ایکس در 8 نبود!؟‌دقت فرموده اید که گفتم در 8 قرار بود سیستم کاملا با 32 بیتی یکپارچه باشد ولی چنین اتفاقی نیفتاد... ما برای هر پروژه یک دد لاین داریم... هرچه هست باید عرضه شود... سی ال ایکس برگ برنده شرکت است و برای شرکت مهم !‌ پس اگر در 9 به موقع آماده نشود عرضه نمی شود ولی در دستور کار هست!
    و در مورد جاوا بایت کد ... من این موضوع را در خبرنامه های شرکت خواندم ولی نه چیزی دیده ام که بگویم ...! فکر کنم یک سال و نیم دیگر یعنی بعد از این نسخه انشالله آنرا خواهید دید.... یک کد در همه چیز!

یک سیستم یکپارچه جدید در دستور کار تیم توسعه بورلند می باشد که شباهت زیادی با وی سی ال خواهد داشت اما تفاوت ان در طراحی یکپارچه آن با سی ++ می باشد که من عملی بودن انرا در کوتاه مدت بعیید می دانم...
    اگر منظورت دقیقا" یک CPP-Based Framework است ، قراره این بستر چه فوائدی بر امثال QT داشته باشه ؟ اصولا" بورلند چرا باید این محصول رو تولید کنه ؟ و اگر واقعا" یک "سیاست" برای این توسعه وجود داره ، چرا CLX از ابتدا باز نویسی نشد و بر فراز QT توسعه داده شد ؟ ( آن هم بصورت خودکار و نه بازنویسی دستی ! )

اینجا دو شبهه وجود داره :

الف- بورلند تصمیم داره یک راه حل جامع برای توسعه CPP ایجاد کنه ؟ یعنی یک Framework و یک IDE که ( مثل BCB X ) کامپایلرها مختلف ( Intel - Borland - GCC - Microsoft و ... ) رو حمایت کنه ؟

ب- این بستر چقدر با VCL و معماری اون ارتباط داره ؟

جواب من به شما در مورد حمایت دات نت و جاوا به صورت محض خیر است... لینوکس و حتی مونو در دستور کار جدی شرکت قراردارند
    رفتار بورلند تا بحال حرکت محتاطانه روی بسترهای قدرتمندی بوده که دیگران ایجاد کرده اند ، جاوا و دات نت . در واقع بورلند موفقیتش رو مدیون معماری ابزارهای توسعه گر و Wrapper هایش است . اگر نگاهی به VCL و CLX و BCB و C#‎B بندازیم ، براحتی میشه این واقعیت رو فهمید . حمایت از مونو هم میتونه حرکتی در همین مسیر ارزیابی بشه . یک محصول "دات نت -گرا" . اما منظورت رو از لینوکس دقیقا" متوجه نمیشم . آیا بورلند برنامهء کوتاه مدتی برای افزایش قابلیتهای CLX داره ؟ قراره اون رو باز نویسی کنه ؟ قراره CLX رو به مونو منتقل کنه ؟ یا قراره اتفاق خاصی نیفته تا CCP Framework ای که در موردش حرف زدی منتشر بشه ؟

می دانید که در دلفی 8 قرار بود که سیستم به صورت یکپارچه ارایه شود که به دلیل کمبود وقت انجام نشد ولی اکنون این کار انجام شده است.
    بله . طبق اسناد منتشر شده در BDN قرار بود محصول جامعی بنام CLX ( یا Component Libarary for Crossplatform ) منتشر بشه که بصورت داخلی از Win32 و لینوکس و دات نت حمایت کنه . من حتی PPT های سمینار یکی از توسعه گران بورلند ( احتمالا" جان کاستر ) رو که چند ماه قبل از انتشار دلفی 8 منتشر شده بود رو دیدم . اما در کمال تعجب ، عجله و شتاب بورلند در انتشار دلفی 8 اون رو به یک محصول نه چندان کامل تبدیل کرد ، ضمن اینکه ابهامات زیادی در مورد نقشهء سیاستهای بورلند ایجاد شد . یکی از زمینه سازهای موفقیت یک شرکت توسعه گر ، انتشار شفاف و صریح اطلاعات لازم در مورد تکنولوژیهای آینده اون شرکته تا بتونه به مشاوران ارشد ، معماران و تصمیم گیران نرم افزاری کمک کنه برای رفتارهای آینده برنامه ریزی کنن . کاری که مایکروسافت اون رو به خوبی انجام میده . متاسفانه بورلند در این مورد ضعیف عمل میکنه و دلیلش رو نمیفهمم .

دلفی جاوا بایت کد نیز هدفی است که در دسترس است
    در این باره توضیح بده لطفا

سی ال ایکس هیچگاه از دستور کار خارج نخواهد شد
    مطمئنا" نمیتونه از رده خارج بشه . ولی اطلاعات منتشر شده در borCon حاکی از عدم حمایت از CLX توسط BDS است . طبیعیه که کایلیکس همچنان به مسیر خودش همراه با CLX ادامه میده ( هر چند نمیدونم دقیقا" چه بلائی قراره سر CLX بیاد و رابطهء او با QT در آینده چطور خواهد بود و پروژهء Visual CLX - نسخه Free - چه سرنوشتی خواهد داشت ) اما آیا حمایت از CLX ( توسعهء مبتنی بر Win32 QT ) در محیط BDS وجود خواهد داشت یا خیر !؟

‌من بسیار خوشحال شدم که شما اینقدر دقت فرموده آی پی بنده را چک فرموده اید! ؛)‌ زیارت تشریف اوردید به ما سری بزنید... !
    شرمنده داداش (:D) نیت سوئی در کار نبود :wink:

ممنون
    UNIX is simple. It just takes a genius to understand its simplicity
    -- Dennis Ritchie

محل زندگی
    کرج، گلشهر
    من هنوز جواب سوالم رو نگرفته ام!

من نمی دونم منظورم رو می تونم بیان کنم!

منظور من یک کد است برای همه اینها و بورلند کاملا جدی است! من از ویژوال استودیو متنفرم چون از سورس باز حمایت واقعی نمی کند و واقعا وقت را تلف می کند! یک سورس می نویسی و برای جاوا و لینوکس و 32 بیت و 64 بیت و دات نت کامپایل می کنی!‌ منظور بنده کد طبیعی است که با حداکثر سرعت پلاتفرم اجرا شود نه هدفی که جاوا دارد... هرکدام اینها مشتری خاص خودشان را دارند... در ضمن! :)‌ موضوع سی++ پلاتفرم کمی قدیمی است و جدی جدی به یک جاهایی رسیده! :)‌من از وی سی ال خوشم می آید و وقتی می بینم اینطوری داره چاق و تپل می شه خوشحال می شم!‌ من خبرنامه های بورلند را دارم... مثلا می گویند اینجوری و اینجوری بفروشید... من مدیر اجرایی یک پروژه خاص هستم نه یک فروشنده ولی اینهارا می خوانم...

درود بر بورلند و بورلندیان!

واقعا از این تاپیک لذت بردم
    امیدوارم این چت 3 نفره بازهم ادامه پیدا کند

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •