نمایش نتایج 1 تا 17 از 17

نام تاپیک: جرایم هکرها

کاربر دائمی آواتار milade
    محل زندگی
    شیراز

جرایم هکرها

سلام
    می خواستم ببینم هکری که یه سایت رو تخریب می کنه ایا جرم حساب می شه یا نه
    اصلا در قوانین ما حکمی برای هکرها و خرابکارها هست
    اگه اره حداقل و حداکثرش چیه؟
    ممنون
    بای

کاربر دائمی آواتار afsharm
    محل زندگی
    http://paysa.ir

نقل قول: جرایم هکرها

تا اونجا که می‌دونم جرم، جرمه و فرقی نمی‌کنی که به چه روشی انجام بشه. چه الکترونیکی چه غیر الکترونیکی. مثلا اگه شما عکس بدون لباس خواهر و مادر مردم را روی سایت بزارین جرمه. اگه چاپش هم کنین جرمه. اگه به صورت فیلم VCD و VHS هم پخشش کنید، جرم محسوب می‌شه. چون نفس کار تجاوز به حریم خصوصی مردم هستش.
    یک مثال دیگه جاسوسی برای دشمن یا به خطر انداختن امنیت ملی در اثر افشای اطلاعات هستش. شما این کارها رو به هر روشی که انجام بدی ممکنه باعث اعدامت بشه. چه با کاغذ، چه با صحبت‌های شفاهی در صف نونوایی و چه انتشار در یک سایت اینترنتی.
    در مورد مثال شما اگه هک کردن یک سایت باعث ضرور و زیان به یک شرکت، شخص یا سازمان بشه اونها می‌تونن جناب هکر را تحت پیگرد قانونی قرار بدن. برای قاضی یا نیروی انتظامی هم آلت جرم مهم نیست، مهم اینه که یک نفر بعث ضرر و زیان به یک نفر دیگه شده.
    در مورد بحث اینطور جرایم به این نکته دقت کنید:
    دلیل اینکه خیلی‌ها فکر می‌کنن که ما برای این چیزها قانون نداریم اینه که اسناد الکترونیکی برای دادگاه‌های ایران چندان قابل استناد نیستند. مثلا اگه شما لاگ فایل وب سرور خود را به دادگاه ارائه دهید و مطابق آن مدعی شوید که فلانی به سرور من حمله کرده، این خیلی برای دادگاه قابل قبول نیست و معمولا شاکیان از روش‌های دیگه‌ای برای اثبات شکایت استفاده می‌کنند.

محل زندگی
    شیراز

متشکرم
    اما می خوام ببینم حداقل جریمه چیه؟(می دونم شما قاضی نیستید ولی حداقل اطلاع هم ندارید؟)
    ممنون

محل زندگی

من اینها رو از روی اطلاعات عمومی خودم گفتم و اصلا هیچ تجربه یا اطلاعات خاصی در این زمینه‌ها ندارم. با این وجود فکر می‌کنم حداقل جریمه ربطی به روش ارتکاب جرم نداره. در این مورد باید به جریمه خود جرم مربوطه که می‌تونه تخریب اموال عمومی، تجاوز به حریم خصوصی افراد، افشای اطلاعات محرمانه، اغفال و... مراجعه کنید. ضمنا برای آگاهی بیشتر می‌توانید به اخبار شش ماهه اخیر مراجعه فرمایید. جرایم و اتهامات خیلی مهمی در طول این مدت با کمک کامپیوتر، نفوذ غیر قانونی (هک) و... انجام شده که یکی دو تا از اونها هم در سطح بین المللی معروف شده‌اند.

نقل قول نوشته شده توسط milade مشاهده تاپیک
    سلام
    می خواستم ببینم هکری که یه سایت رو تخریب می کنه ایا جرم حساب می شه یا نه
    اصلا در قوانین ما حکمی برای هکرها و خرابکارها هست اگه اره حداقل و حداکثرش چیه؟ ممنون
    بای
    سلام.
    من سوال شما رو نمیخوام جواب بدم، فقط دوست دارم بگم که اون چیزی که شما ازش بعنوان Hacker یاد میکنید، در واقع Cracker، Script Junkies یا Phreaker هستش. (Phreaker ها همون Cracker هایی هستن که روی سیستمهای تلفنی کار میکنن). اما Hacker به معنای خرابکار نیست و متاسفانه به اشتباه در رسانه ها به این معنی استفاده میشه. Hacker ها دانش بالایی دارن، اما هیچگاه از این دانش در جهت تخریب سیستمها یا لطمه زدن به کسی یا چیزی استفاده نمیکنن. پس از این به بعد لطفا واژه صحیح رو بکار ببرید.

کاربر دائمی آواتار Daleeeeer
    محل زندگی
    پشت هيچستان

دوستمون کاملاً درست می گه. این یک اشتباه رایجه که مفهوم هکر و کراکر رو با هم اشتباه می گیرند. هکر ها کسایی بودند (در دهه های 70 و 80 میلادی)که خودشون میومدند با زبانهای مثل اسمبلی و c و ... برای خودشون برنامه می نوشتن. حالا می خواست اون برنامه سیستم عامل باشه یا هر چیز دیگه ای. در ضمن افراد فوق العاده با سوادی بودند. اکثراً هم به پست های بالایی مثل مشاورت و ... برای کمپانی های بزرگ مشغول شدند.
    اما کراکر کسایی بودند و هستند که وارد یک سیستم (شبکه، ....) می شن و سعی در تخریب اون دارند. تنها قصد اونها هم تخریب هست.
    از مشهورترین هکرها می شه به لینوس توروالدز(خالق لینوکس) و استیو جابز (یکی از مدیران عالی رتبه اپل) اشاره کرد. در ضمنت داس هم پروژه یک هکر سیاتلی بود که بیل گیتس اون خرید و بهش امکانات زیادی رو اضافه کرد و تکمیلش کرد.

محل زندگی
    شیراز

البته خودم فرق هکر و واکر و کرار و ... رو می دونم اما در جواب باید بگم :
    شما میرید خونه یه نفر دزدی(البته مثاله)حالا اگه شما چیزی بدزدید به شما می گن دزد اگه هم ندزدید بازم شما دزدید/
    حالا این فرق نمی کنه که هکر می خواد فقط نفوذ کنه و واکر می خواد خرابکاری کنه اصل اینجاست که اونا غیر قانونی دارند یه کاری می کنند/
    این هم که می گم جرمشون چیه می خوام به دانشم بیفزایم
    بای

محل زندگی

شما میرید خونه یه نفر دزدی(البته مثاله)حالا اگه شما چیزی بدزدید به شما می گن دزد اگه هم ندزدید بازم شما دزدید/
    البته اگه ندزدید جرمتون خیلی خیلی سبک‌تره.
    حالا این فرق نمی کنه که هکر می خواد فقط نفوذ کنه و واکر می خواد خرابکاری کنه اصل اینجاست که اونا غیر قانونی دارند یه کاری می کنند/
    انصافا طیف قابل توجهی از هکرها و... خیلی خیلی شرافتمندتر از اون دزدی هستند که بدون اجازه وارد خونه مردم می‌شه حتی اگه چیزی ندزده. بیشتر هکرها را نباید با دزد مقایسه کرد.

البته خودم فرق هکر و واکر و کرار و ... رو می دونم اما در جواب باید بگم :
    شما میرید خونه یه نفر دزدی(البته مثاله)حالا اگه شما چیزی بدزدید به شما می گن دزد اگه هم ندزدید بازم شما دزدید حالا این فرق نمی کنه که هکر می خواد فقط نفوذ کنه و واکر می خواد خرابکاری کنه اصل اینجاست که اونا غیر قانونی دارند یه کاری می کنند این هم که می گم جرمشون چیه می خوام به دانشم بیفزایم بای
    سلام.
    بعید بود بعد از توضیحاتی که دادم این حرف رو بزنید. دزدی کدومه؟ نفوذ چیه؟ Hacker یه ترم Generic هست برای کسی که (عموما) از پس هر چیزی فنی بر میاد و دانش بالایی در زمینه های مختلف تکنولوژی داره. نه نیت بد داره، نه نفوذ میکنه، نه ...

پاورقی: Hack یعنی کلنگ. Hacker یعنی کسی که کلنگ (بیل) میزنه. یعنی کسی که شخم میزنه! یعنی کسی که کنکاش میکنه. یعنی کاوشگر.

کاربر دائمی آواتار m.hamidreza
    محل زندگی
    کره زمین

نقل قول نوشته شده توسط mehdi6755 مشاهده تاپیک
    سلام.
    من سوال شما رو نمیخوام جواب بدم، فقط دوست دارم بگم که اون چیزی که شما ازش بعنوان Hacker یاد میکنید، در واقع Cracker، Script Junkies یا Phreaker هستش. (Phreaker ها همون Cracker هایی هستن که روی سیستمهای تلفنی کار میکنن). اما Hacker به معنای خرابکار نیست و متاسفانه به اشتباه در رسانه ها به این معنی استفاده میشه. Hacker ها دانش بالایی دارن، اما هیچگاه از این دانش در جهت تخریب سیستمها یا لطمه زدن به کسی یا چیزی استفاده نمیکنن. پس از این به بعد لطفا واژه صحیح رو بکار ببرید.
    منبع صحبت های شما چیه ؟
    Hacker in Wikipedia

محل زندگی
    شیراز

دوستان شما معنی هکر رو در اصل می گید.
    ولی شما توی همین گوگل بسرچید "هک سایت" ببینید ایا همه مثل شما فکر می کنن؟؟
    هک در ایران یعنی نفوذ!!!!
    در ضمن من هکر رو با دزد قابل مقایسه از نظر قانونی نمی دونم . اما از نظر کار هر دو دزداند.
    بای

نقل قول نوشته شده توسط m.hamidreza مشاهده تاپیک
    منبع صحبت های شما چیه ؟
    Hacker in Wikipedia
    سلام.
    Jargon File میدونید چیه؟ یه فرهنگ لغات هستش که توسط MIT، Stanford و ... حول مطالب Hacking نوشته شده. اونجا از Hacker اینطور یاد شده:

The Jargon File, a compendium of hacker slang, defines hacker as "A person who enjoys exploring the details of programmable systems and how to stretch their capabilities, as opposed to most users, who prefer to learn only the minimum necessary." [1] The Request for Comments (RFC) 1392, the Internet Users' Glossary, amplifies this meaning as "A person who delights in having an intimate understanding of the internal workings of a system, computers and computer networks in particular." [2] These hackers are disappointed by the mass media and mainstream public's usage of the word hacker to refer to security breakers, calling them "crackers" instead.

به قسمتی که Bold کردم توجه کنید. کل این اصطلاحات رو میتونید اینجا بخونید.

ایا همه مثل شما فکر می کنن؟؟ هک در ایران یعنی نفوذ!!!!
    در ضمن من هکر رو با دزد قابل مقایسه از نظر قانونی نمی دونم. اما از نظر کار هر دو دزداند.
    بای
    سلام.
    نه. متاسفانه همونطوری هم که قبلا گفتم، در رسانه ها به نادرستی (و در وسعت زیاد) به این مساله دامن زده شده و امروزه تازه کارها هرگز نمیدونن که منبع واقعی این کلمه چی بوده و در اصل به چه معنی ای باید استفاده بشه.

پاورقی: تو ایران، به هلی کوپتر هم بالگرد (چرخبال) میگن اما این باعث تغییری در جوهره اون نمیشه.

سلام دوست عزیز،
    ایا همه مثل شما فکر می کنن؟؟ هک در ایران یعنی نفوذ!!!!
    نکته اینجاست که در بحث های تخصصی همیشه باید واژگان مناسب که دارای ارزش علمی هستند را به کار برد ، بسیاری از واژگان وجود دارند که به سبب ترجمه ی نامناسب یا به کارگیری نادرست از معنای واقعی خود فاصله گرفته اند و در چنین شرایطی به دلیل رواج ، جایگزینی آن واژگان با معادل صحیح آنها کاری آسان نخواهد بود/از شدت دشواری به سمت غیر ممکن میل خواهد کرد.
    I've just started tweeting!
    @Alireza_Maddah

محل زندگی
    شیراز

ما تسلیم!!!!
    حالا می شه بگید جرم واکر چیه؟
    بای

کاربر دائمی آواتار Daleeeeer
    محل زندگی
    پشت هيچستان