صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 50

نام تاپیک: Forms & Form designer

Forms & Form designer

موضوعات مربوط به فرمها و طراحی آن را در این قسمت مطرح کنید
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************
    اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی

سلام
    آیا تابحال دیده اید که در Grid و یا ListBox اگر از فونت Tahoma استفاده کنید سرعت Scroll بسیار پایین می آید؟ درحالی که اگر از فونت Arial استفاده کنید سرعت بالاتر است؟البته متاسفانه فونت Tahoma زیباتر است.
    میخواستم بدانم آیا من درست احساس میکنم و یا نه؟
    ممنون از نظراتی که میدهید.

چک میکنیم
    موضوع جالبیه
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************

در مورد حرف گوش نکردن righttoleft=.t. ‌در editbox و یا آبجکت های مختلف در فرم به هنگام تایپ فارسی آن هم فقط در محیط ویندوز اکس پی آیا راه حلی هست؟ چون به هنگام تایپ فارسی مطلب از وسط و آن هم بصورت برعکس از راست به چپ تراز می شود؟

در مورد تایپ اتوماتیک فارسی (کد api که برای زدن کلید alt+shif) بود که فقط در ویندوز 98 کار می کرد آیا برای محیط ویندوز اکس پی راه حلی پیدا شد ؟!!
    آیا برنامه ، سورس، کامپونت و یا ... مشابه کامپونتهای دلفی برای این کار در محیط ویژوال فاکس پرو تاکنون ایجاد نشده (البته منظورم برنامه بدردنخوری مثل پارس پندار نمی باشد)

سؤال دیگر؟ : حجم انبوهی از اطلاعات را می خواهم در فرمی بصورت لیستی نمایش دهم اما نکته ظریف کار آن است که هر رکورد خود ممکن است چندین سر باشد (یعنی اطلاعات در فیلد memo) می باشد چیزی شبیه richedit ولی با قابلیت اتصال به table (چرا که با دیگر فیلدهای این رکورد نیز در آن فرم کار دارم) به نظر شما بهترین راه حل کدام است؟
    1 - در مورد استفاده از list به علت گوش نکردن righttoleft=.t. و نمایش مطالب در سمت چپ لیست و یا حتی در صورت حل این مشکل نمایش چند سطری بودن را چه کنم؟
    2 - در مورد استفاده از grid که اولا فیلد memo را نمایش نمی دهد (بصورت جدولی) و ثانیا در صورتی که اطلاعات این table را به جدول دیگری که بصورت فیلد کاراکتری (80 حرفی مثلا) منتقل کنیم تا بصورت لیستی ببنیم مشکل تراز بندی این جدول در فرم های مختلف را داریم؟ به نظر شما برای حل این مشکل چکنیم؟

سلام

در مورد سوال اول جای دیگه جواب داده ام.
    در مورد سوال دوم هم به جای عدد 401 که کد عربی است از کد 429 استفاده کنید. منظورم تابع LoadKeyboardLayout است. یعنی با استفاده از تابع OS اگر بالاتر از 4 بود یعنی 2000 و ایکس پی عدد شما باید عوض شود.

مدیر بخش آواتار binyaz2003
    محل زندگی
    کرمان
    در مورد حرف گوش نکردن righttoleft=.t. ‌در editbox و
    با سلام
    اولا که شما باید فارسی ویندوز اکس پی تون درست باشه یک جستجو تو این بخش مطلب رو کامل بچه ها توضیح دادن
    دوما شما علاوه بر righttoleft باید alignment رو هم right قرار بدین تا همه چیز درست بشه
    در مورد تایپ اتوماتیک فارسی
    یک کد api دیگه هم برای xp هست که برای کامل بودن برنامه باید از هر دو استفاده بشه
    مشکل نمایش چند سطری بودن را چه کنم؟
    خاصیت column رو به عدد دلخواه تغییر بدین
    در مورد سوال دوم بیشتر توضیح بدین
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

با سلام
    آیا می تونید در مورد کد api دوم کمی بیشتر توضیح بدهید
    در مورد نمایش چند سطری که گفته اید که خاصیت column را به عدد دلخواه تغییر دهید منظور چه می باشد؟ و منظور کدام column می باشد columncount, columnline, columnwidths

محل زندگی
    کرمان
    آیا می تونید در مورد کد api دوم کمی بیشتر توضیح بدهید

Declare Integer ActivateKeyboardLayout In win32api Integer,Integer
    DECLARE LONG LoadKeyboardLayout IN WIN32API STRING pwszKLID,INTEGER Flags
    *gotfocus
    ActivateKeyboardLayout(1025,0)
    lnRetCode = LoadKeyboardLayout('00000429', 1 )
    *lostfocus
    ActivateKeyboardLayout(1033,8)
    lnRetCode = LoadKeyboardLayout('00000409', 1)

اما در مورد دوم من یک اشتباه کردم فکر کردم شما چند ستونی منظورتون هست
    اگر بیشتر توضیح بدین بهتره!برای نمایش سطری لیست مشکلی نداره
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

با توابع api ورژن ویندوز را چک کنید و اگر ویندوز 9x داشتید از activatekeybordlayout و اگر ویندوز سری nt داشتید از loadkeyboardlayout استفاده کنید
    مطالعه بخشهای دیگر این فروم رو جدا به شما توصیه میکنم حتی اگه تکرار این مطالب برای خود ما هم یادآوری کننده باشه

منظورم این است که مثلا اطلاعات ما در فیلد memo است و به طور نمونه در یک رکورد این اطلاعات تقریبا 80 کاراکتر (یعنی حدودا یک سطر) و در یک رکورد دیگر 500 کاراکتر (یعنی حدودا سه سطر) می باشد حالا ما می خواهیم این اطلاعات را به صورت لیستی (listbox, or grid) نمایش دهیم ولی آن object که می خواهیم برای این منظور استفاده کنیم اطلاعات را بصورت سطری (تراز بندی) کند و زیر هم نمایش دهد (مثل موردrichedit) مناسب است ولی با table لینک نیست و ثانیا اول کار باید آن را مقداردهی کنیم ولی برای نمایش مورد مناسبی هست (توضیح کامل) حال درصورت راهنمای متشکر خواهم شد

محل زندگی
    کرمان
    همیشه چیزهایی که جلو چشممون هست رو نمی بینملبته منظورم خودم هست
    شما باید بعد از اونیکه گرید تون رو ساختین یکی از این 2 کار رو انجام بدی:
    1بیلدر گرید رو اجرا و در صفحه سوم فیلدی که memo هست رو یک کنترل edit براش انتخاب کنید .همین
    2-همون کار بالا رو خودتان انجام بدین به این ترتیب که گرید رو ادیت کنید و به اون ستون مخصوص یک کنترل edit اضافه کنید بعد به قسمت data ستون مورد نظر برید و currentcontrol رو edit انتخاب و spares=.f. رو تعیین کنید . باز هم همین
    :sunglass:
    وب سایت شخصی

با تشکر فراوان از آقای بی نیاز در رابطه با راهنمای خوبشان
    سوال؟ چرا در combobox بعضا وقتی به پایین لیست که آمدیم از طریق خط بار (scrool) نمی توان بالا رفت (یعنی از طریق کلیدهای صفحه کلید بالا می رود) ولی از طریق فلش آیکون رو به بالا و یا گرفتن خط بار و حرکت به سمت بالا این کار انجام نمی شود (در vfp6,vfp7) این مشکل وجود دارد؟

محل زندگی
    کرمان
    منم این مشکل رو دارم.زیادم سخت نگیریرد آقا جواد :)
    وب سایت شخصی

آره من سخت نگرفتم بی نیاز جون مشکل اینجاست که برنامه را تحویل مشتری دادم این ایراد مشتری به من وارد کرده و چون از اول می گفت که برنامه را با دلفی بنویسم و من به زور متقاعدش کردم که با vfp بهتر است (البته من میانم با دلفی بد نیست ولی چون سرعت عمل در دلفی نسبت به فاکس کمتر است من شخصا فاکس را بهتر می پسندم) حالا ایشان هی اعتراض می کند که اگه با دلفی می نوشتی بهتر بود؟

اما سوال جدید ؟
    آیا تاکنون با این مشکل در مورد editbox برخورد کرده اید که می خواهیم متن تایپی بصورت افقی اسکرول (پیمایش) شود ولی نمی شود؟ (البته برای افزایش طول متن تایپی از طریق value=space(80) مثلا) این امکان را داده ام اما وقتی تایپ می کنم تا محدوده نمایش خود editbox درست است ولی وقتی خارج می شود متن تایپ می شود ولی نمایش داده نمی شود اگر برخورد کرده اید ممنون می شوم که پاسخ دهید؟
    و سوال دوم اینکه:
    آیا ocx یا dll و یا از طریق برنامه نویسی امکان این است که بتوانیم در listbox ها و موردهای مشابه از تصویر به جای نوار پیمایش و یا دو فلش رو به بالا و پایین آن استفاده کرده مثل برنامه های آموزشی در محیط دلفی و ...

اولا برنامه باید کار مشتری رو راه بندازه و اینکه با چه زبانی تهیه شده اصلا به مشتری ربطی نداره(یکی از قوانین مندرج در مبحث uml)
    دوما ادیت باکس بزاس اسکرول عمودی مناسبه و نه افقی
    سوما فاکس یه برنامه دیتابیسه و اگر کسی دنباله زیبائی ظاهری برای فرمهاشه باید بره سراغ زبون دیگه ای که اونوقت به خاطر همون ظاهر قشنگش سرعت خوبی توی پروسه دیتابیسها نداره

با تشکر از مدیر بخش در رابطه با توضیحاتشان اما من هنوز پاسخ خود در رابطه با اسکرول افقی را نگرفتم آیا object دیگری به این منظور وجود ندارد ؟ !! (یا توسط کدنویسی api)

محل زندگی
    کرمان
    می تونی از richtextbox استفاده کنید
    وب سایت شخصی

بی نیاز جان اگر منظورت استفاده از Ole (active x)ها می باشد نه من ترجیح می دهم از خود textbox فاکس استفاده کنم آیا برای خود این Object راهی وجود دارد که بتواند بصورت افقی اسکرول کند ( و یا از ابزار خود فاکس راهی برای نمایش یک متن دراز (یعنی یک سطری ولی مثلا 255 کاراکتر) در یک اندازه کوچک (یعنی یه محیط کوچک) وجود دارد؟ با تشکر

محل زندگی
    کرمان
    برای 255 کاراکتر خود تکست فاکس خوبه اما اسکرول نداره
    چیز دیگه ای نمی دونم :oops:
    وب سایت شخصی

ممنون و متشکر
    در رابطه با عوض کردن منوی ok,yes,no,cancel,... در دستور messagebox (تغییر به عبارت فارسی) کار کرده اید؟ ممنون

سلام

MessageBox یک فرم ساده است. درست کردن آن با توابع و فارسی کردن یکی مثل آن کاری ندارد. اما یک مشکل اینه که اگه از چیزی جز MessageBox استفاده کنید به هنگام رخدادن خطا (استثناها) برنامه شما ممکنه درست کار نکنه. من توی یکی از برنامه هام از چیز فارسی شبیه اون استفاده کردم اما همین باعث شد Ok و... را به خطای برنامه ترجیح بدم. بالاخره هر کی میدونه Ok,Cancel و... چیه. اصلا کاربرای من از اینکه MessageBox اونها Ok باشه ناراضی نیستند.

محل زندگی
    کرمان
    سلام
    من یک دونه دارم که از foxite گرفتم و همچین فارسیش کردم ولی الان 3 شب نخوابیدم باید بگردم پیداش کنم براتون بزارم
    هنگام رخدادن خطا (استثناها) برنامه
    برای این مشکل کافیه تو برنامه main یک دستور on error do .... بنویسید تا برنامه نمایش خطای شما باز شه
    وب سایت شخصی

از اقا رضا ممنون و متشکرم ولی خیلی وقت ها اگر بدنبال مشابه سازی باشیم می توانیم آن را ایجاد کنیم اما تاکید بنده بران است که آیا می توان از خود ان دستور یا ابزار به نحو صحیح تری استفاده کرد یا نه (مثلا در مورد سوال های قبلی بنده (مثل مشکل بالا رفتن اسکرول در combobox و یا استفاده از خود listbox (که درصورت تنظیم یونی کد به زبان عربی راست چین نمایش می دهد بجای listbox مربوط به ole مایکروسافت و... موردهای دیگر ) به هر حال از راهنمای شما نیز متشکرم و
    از اقای بی نیاز نیز ممنون هستم من سایت مورد نظر را نگاه کردم ولی کد موردنظر را نیافتم درصورت امکان یا لینک کامل آن را بدهید و یا برسرفرصت کد آن را در این قسمت قرار دهید

آیا برای راست به چپ کردن در ابزار richedit و treeview کدی هست ؟ ::نوشتن::

محل زندگی
    کرمان
    اینم تابع پیغام فارسی
    فقط باید به جای messagebox بنویسید msgbox_ بقیه پارامترها دقیقا همونهاست
    وب سایت شخصی

ممنون از برنامه قشنگ و زیبایتان

محل زندگی
    کرمان
    خواهش می کنم اما من گفته بودم خودم ننوشتم :wink:
    وب سایت شخصی

برای فراخوانی یک فرم در داخل فرم دیگر برای بار دوم از پارامتر show بعد از نام فرم استفاده می کنم ولیکن برخی موارد جواب نمی دهد (یعنی بعضا درست و بعضا خطا می گیرد)
    (توضیح واضح تر : تصور کن سه فرم که در هر کدام لینک به دوم فرم دیگر موجود است با استفاده از متغیر تشخیص می دهیم که فرم دوم آیا برای بار اول است که اجرا می شود یا دوم؟ برای بار اول خوب با استفاده از دستور do form آن را صدا می زنیم و برای بار دوم به بعد از show آن فرم استفاده می کنیم ولیکن پیغام خطای عدم شناسایی متغیر (نام فرم ) را می دهد)
    (البته از راه حل public کردن نام فرم نمی خواهم استفاده کنم آیا راه حل دیگری هست؟!)

با استفاده از FORMSET هم میشه.

کاربر دائمی آواتار شاگرد آرام
    محل زندگی
    کرمان
    سلام
    برای نمایش فیلد ممو در grid
    شما باید کالومن مورد نظر را ادیت کرده در هنگام ادیت یک editbox روس آن drag کنید
    بعد اگر در لیست کنترل ها نگاه کنید می بینید زیر مالومن مورد نظر دو کنترل textbox و editbox وجود دارد
    حالا باید textbox را انتخاب کرده و روی فرم کلیئ delete را بزنید تا فقط editbox زیر کالومن بماند
    حالا اگر نگاه کنید مشکا حل شده

یه نفر که کار کرده به من بگه از چه روشی برای استفاده از چند فرم که اشیای همدیگه رو بشناسند استفاده می کنه و چطوری مثلا توی یه صفحه فاکتور می خواهیم لیست اجناس توی یه فرم دیگه باز بشه .

متشکرم و منتظر

سلام

شما باید اگر می خواهید که فرم شما در تمام فاکس پرو شناخته شده باشد این فرم را به اسمی عمومی معرفی کنید مثلا در هنگامی که در Init بنویسید

public frmInput
    frmInput = THIS

فرم شما در تمام فاکس پرو شناخته شده و مثلا برای تغییر عنوان آن در هر جا می توانید از

frmInput.Caption

استفاده کنید.

توجه کنید که frmInput در اینجا یک OBJECT است!

می خوام سیستم بوق بزنه از اسپیکر خود سیستم نه باندهای سیستم

با تشکر اگه میشه جواب منه یمی از عزیزان بده

چرا بعضی وقتها فرمهایی که از Public در آنها استفاده شده یا کلا متغیرهای public را ایراد illigal redefine میده گاهی نمیده

محل زندگی
    کرمان
    من تا حالا خیلی استفاده کردم و مشکلی نداشتم احتمالا اشکال از یک جای دیگه است
    declare integer MessageBeep in user32 integer
    شاید بدرد بخوره
    وب سایت شخصی

ببخشید من فکر میکنم بخاطر این باشه که شما متغیر مربوطه را در بالاترین سطح تعریف نکردید!!

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. Can not create form. No MDI forms are currently active
    نوشته شده توسط mohsenrahx در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 4
    آخرین پست: یک شنبه 25 آذر 1386, 07:11 صبح
  2. " Windows Form Designer generated code "
    نوشته شده توسط UpgradeVB6Code در بخش VB.NET
    پاسخ: 3
    آخرین پست: جمعه 11 آبان 1386, 23:28 عصر
  3. تبدیل یک برنامه windows form به Web Forms ؟
    نوشته شده توسط Ali-Far در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 14
    آخرین پست: سه شنبه 05 اردیبهشت 1385, 23:55 عصر
  4. Windows Form Designer generated code در VS2005
    نوشته شده توسط ali2914 در بخش VB.NET
    پاسخ: 1
    آخرین پست: جمعه 01 اردیبهشت 1385, 12:50 عصر
  5. Visual Form Designer
    نوشته شده توسط Farhad.B.S در بخش برنامه نویسی با زبان C و ++C
    پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 31 فروردین 1382, 01:17 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار