نمایش نتایج 1 تا 15 از 15

نام تاپیک: چطور با xp به اینترنت ویندوز 98 وصل بشم ؟( lan )

کاربر دائمی آواتار مهندس
    محل زندگی
    Dedicated Server

چطور با xp به اینترنت ویندوز 98 وصل بشم ؟( lan )

سلام

من روی دوتا کامپیوتر که هم 98 و هم xp دارم وقتی با دوتا کامپیوتر تو xp باشم مشکلی نداره و حتی برای اینترنت هم دومی که مودم نداره رو وصل کردم از اولی استفاده میکنه.

حالا اگه بخوام اولی که مودم داره باهاش در 98 به اینترنت کانکت بشم چطوری میتونم با کامپیوتر دومی که در xp هست به اینترنت ویندوز 98 کامپیوتر اول وصل بشم ؟

با سلام ؛

اگر میخوای از امکانات Internet Connection Sharing استفاده کنی ٬ ویندوز 98 این امکان رو نداره . میتونی روی همون اکس پی به اشتراک بذاری و این ویندوز 98 از اون استفاده کنه .

کار دیگه ای هم میشه انجام داد که من پیشنهاد نمیکنم این کار رو انجام بدی اپنم استفاده از برنامه های جانبی برای انجام اینکاره .

موفق باشی .

فکر می کنم winroute بتونه این کار رو برای شما انجام بده اما راهی که گلادیاتور گفت راحت تره(در حد یه تیک زدن)
    Artists use lies to tell the truth while politicians use them to cover the truth up

کاربر دائمی آواتار مهندس
    محل زندگی
    Dedicated Server
    سلام

میدونید مشکل سر چی یه ؟ :roll:

من دو تا دستگاه دارم که یکی at و دیگری atx است. روی at یه مودم 19200 هستش و روی atx یه مودم usb که متاسفانه فقط در ویندوز 98 کار میکنه. :shock:
    من هم بیشتر با سیستم at کار میکنم و مودم 19200 برای دانلود افتضاحه....... رو این حساب میخواستم از مودم usb که در 98 هست استفاده کنم که مثل اینکه دردسر داره. :|

راستی winroute چی یه ؟

اصل نوشته شدن این برنامه برای این بود که بتوان به سیستم های 98 و ... هم امکان RRAS داد
    نسخه جدیدشو تازه دانلود کردم و هنوز وقت نکردم باهاش کار کنم.
    البته به سادگی می تونید از یک پروکسی سرور مثل PROXY + که رایگان هم هست استفاده کنید می تونید از download.com دانلودش کنید در سایتش هم صد در صد راهنما پیدا می شه.
    Artists use lies to tell the truth while politicians use them to cover the truth up

کاربر دائمی آواتار مهندس
    محل زندگی
    Dedicated Server
    سلام

آقا من winrout رو نصب کردم و خیلی راحت میشه به ip ویندوز 98 کانکت شد و حتی زد که شماره هم بگیره.

حالا من از کامپیوتر خودم که مودم نداره dial برای اون کامپیوتر رو میزنم و اون به اینترنت وصل میشه.
    حالا چطوری میشه از اینترنت اون استفاده کرد؟

در صورتیکه از winroute برای دادن IP استفاده می کنید کافی است تنظیمات آنرا ست کنید و gateway را سیستم متصل به اینترنت ست نمایید.
    اما اگر IP های شما به صورت دستی وارد می شوند به صورت دستی gateway را سیستمی که به اینترنت متصل می شود ست کنید

darvishvand:
    من روی دو تا ویندوز 98 از توی Network خودم ip ها رو تنظیم کردم و از winroute به ip اون کامپیوتر که مودم داره کانکت میشم.
    و شما گفتتید که gateway رو تنظیم کنید و من روی کامپیوتری که مودم داره در بخش
    Tcp/Ip برای کارت شبکه یه Gate way هم میدم...

سوال :

1 - اولا که gateway هم باید توی range ip باشه /؟

2 - و لطفا بیشتر توضیح بدید که برای تنظیم gateway و غیره در روی دو تا کامپیوتر چیکار باید کرد و روی کامپیوتری که میخواد وصل بشه به اینترنت اون یکی در tcp/ip کارت شبکه باید gateway تنظیم بشه یا tcp ip اینترنت؟
    gateway را روی سیستمی که به اینترنت متصل است ست کنید
    در بخش DHCP در نرم افزار winroute می توانید اینها را ست کنید ورژنی که من ازش استفاده کردم
    winroute 4.1 PRO
    (عکس آپلود نمی کنه اگر شد بعد براتون می فرستم)

کاربر دائمی آواتار مهندس
    محل زندگی
    Dedicated Server
    سلام

بابا مهندس خداییش تاحالا خودت همچین کاری رو کردی و اصلا کار میکنه؟
    ما که هرکاری میکنیم کار نمیکنه................ :evil: :cry: :?

بابا مهندس خداییش تاحالا خودت همچین کاری رو کردی و اصلا کار میکنه؟
    بله .
    یکم گرفتارم شب اگه شد عکسشو برات می ذارم

توضیح:
    شباهت زیادی به کار با dhcp در 2000 دارد.

کاربر دائمی آواتار مهندس
    محل زندگی
    Dedicated Server
    سلام

آقا من همه اینکار ها رو کردم ولی تو اکسپلورر که آدرس مینویسم نمیره....

شما ping بکن ببین همه سیستم هات شبکه هستن و آیا در یک رنج IP دارن؟

کاربر دائمی آواتار مهندس
    محل زندگی
    Dedicated Server
    سلام

مهندس همه این کار ها رو کردم و ip هم خودم وارد کردم و در یک range ...........
    من فکر کنم یه جای کار میلنگه... آخه explorer ویندوز 98 فقط می خواد از اینترنتی که توسط dialup وصل بشه استفاده بکنه.. آیا برای explorer تنظیم خاصی وجود نداره ؟ مثلا Tcp ip چیزی؟

توی تنظیمات Internet Option از تب Connections گزینه Never Dial A Connection رو تیک بزن .

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •