نمایش نتایج 1 تا 14 از 14

نام تاپیک: چگونه اطلاعات و تجربیات برنامه نویسان در اختیار بقیه قرار میگیرد؟

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    تهران

Cool چگونه اطلاعات و تجربیات برنامه نویسان در اختیار بقیه قرار میگیرد؟

این سوال ربطی به بحث فاکس نداره ولی برای من خیلی مهمه
    می خواستم بدونم چه چیزی باعث میشه اساتید محترم اطلاعاتی رو که در بسیاری موارد خیلی با ارزش و ممکنه سالها طول بکشه تا کسی بتونه اونارو به دست بیاره ،
    همینطوری بدون هیچ محدودیتی در اختیار دیگران قرار میدن

کاربر دائمی آواتار mehran_337
    محل زندگی
    رشت

نقل قول: سوال مهم

در ابتدا عرض کنم برای پست خود عنوان مناسب انتخاب کنید . در قوانین هنگام ثبت نام ذکر شده از چنین عناوینی استفاده نکنید.
    البته بنده جزو اون دسته اساتید محترم نیستم و هنوز شاگرد دوستانیم اما نکاتی را عرض خواهم کرد .

زکاة علم نشره و ما هم مسلمان . همیشه احتیاج ، مادی نیست ، پس این نوع کمک هم ثواب اخروی خواهد داشت. دانش بشری ثروتی نیست که محکم نگهش داریم . پس از بررسی روی مغز انیشتین دانشمندان اعلام کردند ایشان از یک دهم یک نیمکره مغز خود استفاده نموده است . ( ما آکبندیم هنوز)
    دیگران کاشتند ما خوردیم ما میکاریم دیگران بخورند :
    بنده شاگردی این سایت را کردم پس وظیفه خود می دانم از آنجاییکه دستمان گرفته شد بتوانیم دستی بگیریم.
    بچه های اکتیو اینجا دائما در حال تحول هستند . احتیاجی به نگهداری دانششان ندارند دانشی که نگهداشته شود می شود مرداب .
    باید جریان داشته باشد دنیای تبادل اطلاعات است یعنی بود امروزه ایجاد اطلاعات است و تولید علم .
    من اگر دانسته خود را نگویم مسلما دیگران هم نخواهند گفت . مگر با گسترش امروزی علم دانسته من چقدر دوام دارد؟؟؟

باید از اساتید سایت ممنون باشیم . من شخصا هرچی از vfp میدونم مربوط به این سایته .

و در تایید فرمایشات جناب مهران. بسته بودن هیچ سنخیتی با IT نداره و فرد بسته با گذشت زمان فقط فکر مینه که چیزی بلده !!

ولی در مورد بطول انجامیدن در رسیدن به یک راه حل در برنامه نویسی آن هم به درازای سالها . شوخی بود نه ؟!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اراک

من هم بايد بگويم از اساتيد اين سايت خيلي ممنونم چون خيلي چيزها ياد گرفتم و در انتقال آن به ديگران هم هيچ گونه مضايقه اي ندارم و خيلي هم خوشحال هستم.

تا تواني دلي بدست آور دل شكستن هنر نميباشد

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اراک

كل شي هالك الا وجهه
    همه چيز از بين رونده است بجز ذات پروردگار
    پس بهتر آنست كه به ياري يكديگر بشتابيم

خدا را شکر .فقط همين
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************
    اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی

محل زندگی
    رشت

حالا که حرف به اینجا کشید بزارید من هم یه نکته ای رو بگم که مدتهاست روی دلم مونده .
    2 سال گذشته مشکلی در زبان دیگر داشتم و رفتم به یه بخش دیگه همین سایت . چطور برخورد شد و حتی بدون تذکر نوشته ام پاک شد اونهم به جرم شبیه بودن به پروژه دانشجویی ( که نبود ) بماند .نوع جواب دادن و غیره که با جناب حیدری کیا تماس گرفتم و شکوه کردم و ایشون تذکرات لازم رو دادن.
    اما الان در بخش دیگه ای هم مدتی ست فعالیت می کنم . وقتی مقایسه می کنم واقعا اعصابم بهم می ریزه .
    ادب و نزاکت که هیچ . کم سن و سال و بی تجربه . مغرور و پر ادعا .
    تا دلت بخواد همدیگرو ضایع می کنن . متلک می گن. بجای اینکه مشکلی حل کنن فقط کل کل می کنن.
    هر وقت می خوام تاپیکی بزنم اصلا غمم می گیره و همش یاد محیط خوب بخش فاکس می شم .
    بچه های گلی که با مدیریت خوب آقایان محیط سالم و صمیمانه ای و ایجاد کردن.
    بیشتر قدر بدانید ...

نقل قول: چگونه اطلاعات و تجربیات برنامه نویسان در اختیار بقیه قرار میگیرد؟

فلسفه GPL:
    برای بهبود نرم افزار است.
    برای بهبود برنامه و انتشار این تغییرات برای عموم٬ بنابراین تمام جامعه از آن بهره می‌برند.

http://gnu.cofman.dk/philosophy/free-sw.fa.html

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط mehran_337 مشاهده تاپیک
    حالا که حرف به اینجا کشید بزارید من هم یه نکته ای رو بگم که مدتهاست روی دلم مونده .
    2 سال گذشته مشکلی در زبان دیگر داشتم و رفتم به یه بخش دیگه همین سایت . چطور برخورد شد و حتی بدون تذکر نوشته ام پاک شد اونهم به جرم شبیه بودن به پروژه دانشجویی ( که نبود ) بماند .نوع جواب دادن و غیره که با جناب حیدری کیا تماس گرفتم و شکوه کردم و ایشون تذکرات لازم رو دادن.
    اما الان در بخش دیگه ای هم مدتی ست فعالیت می کنم . وقتی مقایسه می کنم واقعا اعصابم بهم می ریزه .
    ادب و نزاکت که هیچ . کم سن و سال و بی تجربه . مغرور و پر ادعا .
    تا دلت بخواد همدیگرو ضایع می کنن . متلک می گن. بجای اینکه مشکلی حل کنن فقط کل کل می کنن.
    هر وقت می خوام تاپیکی بزنم اصلا غمم می گیره و همش یاد محیط خوب بخش فاکس می شم .
    بچه های گلی که با مدیریت خوب آقایان محیط سالم و صمیمانه ای و ایجاد کردن.
    بیشتر قدر بدانید ...

من هم دقیقا می خواستم همین موضوع رو بیان کنم واقعا در بخشهای دیگه اصلا مشکلی حل نمیشه و من بعد از مدتی که در این بخش شرکت کردم متوجه تفاوت این بخش با بقیه شدم و همین باعث تعجبم شد. به هر حال من از تمامی دوستانی که اطلاعات با ارزششون رو بدون چشمداشتی در اختیار ما تازه کارها میزارن کمال تشکر رو دارم

محل زندگی
    رشت

چند نکته پاچه خواری :
    سیستمی سالمه که مدیرش سالم باشه . ( از خودم حرفهای سیاسی در وکنم)
    اینکه مدیر چقدر اطلاعات علمی داره کافی نیست . بعضا مدیران اطلاعات هم نداشته باشند مشاور دارند ولی مدیریتشون بالاست.
    مدیر باید با تجربه باشه .
    مدیران محترم این بخش خودشان در محل کارشان هم مدیرند هم با تجربه و هم آبدیده . خیلی از پستها هم حتی با داشتن کوچکترین بی حرمتی توسط این آقایان اصلاح می شه و به بهترین نحو تذکر داده می شه . جالب اینجاست در پیغام خصوصی عذرخواهی هم می شه.
    یادمان نره که در بدو تاسیس اولیه سایت همین آقایان این بخش را راه اندازی کردن و پشت پرده هم هزینه های شخصی بدون چشمداشتی دارند تقبل می کنند و شاگردان خوبی پرورش دادند.
    تلاش های زیادی هم کردند که برای خیلی از بچه های سایت منبع درآمدی درست کنند که تشخصی مصلحت سایت رد کرد.
    به هر حال جو حاکم بر بخش فاکس بی نظیره و ایجاد اتحاد و صمیمیت این بخش در هیچ فروم و سایت دیگه ای مشاهده نمی شه.
    این حرفها رو زدم چون از نزدیک بودم و دیدم چه شخصیتهای بزرگواری هستن .
    سایت برنامه نویس نه تنها مطالب زیادی بهم یاد داد بلکه دوستان خوبی هم پیدا کردم که در خیلی وقتها دستگیر ما شدن .
    یادش بخیر سمینار پارسال . سید جواد عزیز و علی اسماعیلی ، حسین زاده و بقیه دوستان شاهدند که چه شور و حالی توی جمع کوچک و با صفای بچه های فاکس ایران بود . کاش دوباره تکرار بشه به صرف چای و قلیون ...

من فقط ميتونم بگم همه دوستان اين بخش خيلي ماهن
    من که خيلي درگير ماموريت و اين حرفام.آقاي توکل هم با اينکه داره روي زبانهاي برنامه نويسي ديگه کار ميکنه و هم مرتب به اينجا سر ميزنه.زحمت بسياري از پاسخ ها افتاده گردن خود دوستان مخصوصا محسن جان و جناب حسين زاده
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************

محل زندگی
    رشت

جناب آقا رضای عزیز !
    بعضی وقتها توی یه خانواده وجود بزرگتر صرفا جهت برکت جمع کافیه . اما هم شما هم آقای توکل نه تنها زحمت خودتان را کشیدید و بیش از ادای دین بلکه بی مزد و منت همچنان پرچمدار این مسیر هستید و خواهید بود .
    ما هم با ورود به تاپیکهای دوستان و پروندن کلماتی داریم درس پس می دیم و تمرین می کنیم .
    ما کجا و پاسخگویی به دوستان که خودشان سروران و استادان ما هستن ...

به نظر من این بخش یکی از بهترینهاست به دلیل اینکه اولا دوستان کمال همکاری را دارند و حداقل جندین سال است که با کامپیوتر کار کرده اند و سوالات سطح بالایی دارد.

شاید هفته ای دو یا سه پست را مجبور شوم ویرایش کنم که از افراد تازه وارد یا جای دیگر باشند.

بله از نظر من هم بهترين بخشه

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •