نمایش نتایج 1 تا 16 از 16

نام تاپیک: کاربران ناشی و هزار تا مشکل

کاربران ناشی و هزار تا مشکل

با تشکر از جناب آقای توکل که در مورد موضوع "تکمیل تکست باکس" کمک زیادی کردند و مشکل من را حل کردند.

یه مشکلی که من با این کاربران ناشی و کامپیوتر ندیده دارم اینست که وقتی برنامه باز است اقدام به خاموش یا ریستارت کردن کامپیوتر میکنند که زمانی که برنامه در قسمت ورود اطلاعات هست ، برای برنامه مشکل پیش میاد و دفعه ی دوم دیگه اجرا نمیشه . یا فایلها خراب میشن یا اطلاعات از بین میرن. البته برای خرابی فایلها میشه کاری کرد ولی از بین رفتن اطلاعات.
    میشه کاری کرد که وقتی کامپیوتر Restart و یا ShotDown میشه ، فایلها اتوماتیک بسته بشن ؟!؟!؟!؟!؟

ممنون از همه ی دوستان

اگر يافتي ما رو هم خبر كن!!!

Unhappy

یه راهی به نظرم رسیده ولی نمیدونم تا چه حد عملیه !!!!

1- کندن کلیدهای "کنترل" ، "آلت" و "دیلیت" کیبورد
    2- غیر فعال کردن کلید ریسیت کیس
    3- چسباندن دوشاخه ی کیس به پریز برق
    4- قرار داد بستن با اداره ی برق که هیچ موقع برق اون قسمت قطع نشه

به دادم برسید دوستان . یعنی نمیشه ؟!؟!؟!؟!؟!؟

نقل قول نوشته شده توسط abdorreza مشاهده تاپیک
    یه راهی به نظرم رسیده ولی نمیدونم تا چه حد عملیه !!!!

1- کندن کلیدهای "کنترل" ، "آلت" و "دیلیت" کیبورد
    2- غیر فعال کردن کلید ریسیت کیس
    3- چسباندن دوشاخه ی کیس به پریز برق
    4- قرار داد بستن با اداره ی برق که هیچ موقع برق اون قسمت قطع نشه
    به دادم برسید دوستان . یعنی نمیشه ؟!؟!؟!؟!؟!؟
    يك روش رو ميتوني پيش بگيري و آن اينكه يك الگوريتم بنويسي كه اگر كاربر بصورت غير استاندارد از برنامه خارج شد در مرحله بعد كه وارد سيستم ميشه به محض ورود به سيستم به او اخطار بده و در يك فايل ,‌گزارشي از اين عمل خلاف كاربر در پرونده وي ثبت كنه .
    حداقل ميتوني بعد از يك مدت كاربر مربوطه رو شناسايي كني و بهش يه درس درست و حسابي بدي .

راهی شاید برای Shutdwon باشد اما برای بقیه هم سعی کنید سریعا اطلاعات روی هارد نوشته بشه. و حداقل اطلاعات کمی از دست برود باید کاربر بداند که کامپیوتر اسباب بازی نیست!

کاربر دائمی آواتار mehran_337
    محل زندگی
    رشت
    همیشه متغیری در یک بانک تک رکوردی داشته باش که در هنگام خروج صحیح مقداردهی شود و این فیلد در ابتدای برنامه نیز چک شود.
    برای on shutdown یک برنامه بنویس که جداول را به درستی ببندد و از اطلاعات تک رکوردی (مانند پیکربندی ها) کپی برداری شود.
    در ابتدای برنامه لودینگ گرافیکی داشته باش تا قبل از شروع برنامه همه جداول را چک کند و ترمیم نماید و یک log هم گزارشی از اصلاحات را همیشه با تاریخ و ساعت ثبت کند.
    در هنگام خروج cdx ها را کپی برداری کن تا در موقع خرابی به دادت برسددددد.
    نهار مارا دعوت کن تا مشکلاتتان را حل کنیم . دختر گلت را ببوس و به پدر و مادر خود نیکی کن و برای تاپیکت عنوان مناسب انتخاب کن . غافلگیری اموات ...

کليدهاي کنتر+الت+ديليت رو هم ميتوني با api غير فعال کني
    داري به همه گزينه هات ميرسي ها!!!!!!!
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************
    اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی

Smile نقل قول: کاربران ناشی و هزار تا مشکل

این ایده ی غیر فعال کردن کنترل+الت+دیلیت خیلی باحال بود. به فکرم نرسیده بود. حالا برم دنبالش ببینم میتونم !

ممنونم

نقل قول: کاربران ناشی و هزار تا مشکل

نقل قول نوشته شده توسط kia1349 مشاهده تاپیک
    کليدهاي کنتر+الت+ديليت رو هم ميتوني با api غير فعال کني
    داري به همه گزينه هات ميرسي ها!!!!!!!
    مگر تو داسه كه با اين كليدها سيستم ريست بشه!!
    تنها پنجره تاس منيجر باز ميشه كه خيلي كسي ميخواد كه اينطور از برنامه خارج شه

خوب "رهرو" جان. اون آقای کاربر کلیدهای کنترلپ+الت+دیلیت را زده بود و بعد از تاسک منجر، در حالی که برنامه
    باز بود. رفته بود و از منوی شاتدان ، ریست را انتخاب کرده بود !!!

خوب "رهرو" جان. اون آقای کاربر کلیدهای کنترلپ+الت+دیلیت را زده بود و بعد از تاسک منجر، در حالی که برنامه

به اين كاربر نميكن ناشي ميگن ويروس زنده!!

کاربر دائمی آواتار mehran_337
    محل زندگی
    رشت

راه دیگه قطع کردن انگشتان کاربر محترم می باشد . علی اسماعیلی حرف منو تایید می کنه؟

برنامه نویسی یعنی همین "اگر و اما ها = پیشبینی" وکنترل صحیح اونها. حساسیت شما در جهت کنترل عملکرد کاربر ستودنیست ولی فراموش نکنید جلوگیری از خاموش کردن سیستم قبل از خروج طبیعی کاربر از برنامه 100% شدنی نیست.(از پریز میکشه. کامپیوتر رو خاموش میکنه و...)
    مگر آنکه شما سفارش طراحی یک راک را بدهید که کیس و UPS در آن تعبیه شده . قفل شود و از لحاظ نرم افزاری هم ریست کردن کامپیوتر از طریق کی بورد را محدود کنید.

به اینا میگن راه حلهای واقعا عملی و کارآمد.
    آخه بدبختی اینجاست حالا کار کردن درست پیشکششون ، بهم میگن مهندس به ما هک کردن سایت و برنامه نویسی آموزش بده. میخوایم سایت "سیا" رو هک کنیم !!!!!! برنامه ی فلان بنویسیم.

آخه کاربری که هنوز ماوس رو نمیتونه تو دستش بگیره ، ببینین چی میخواد !!! سر آدم سوت میکشه. من که دیگه شدم لوکوموتیو !!!!!!

برنامه نويسي در محيط شبکه به همه اين داستانها خاتمه ميده
    ولي اندر حکايت کاربران....
    يه روز يکي از کاربران ازم سوال کرد : ماوس به چه درد ميخوره؟منم بهش گفتم :يه جورائي سهولت و سرعت انجام کار رو بالا ميبره
    چند وقت بعدش بهم گفت اگر cpu pIII رو به pIIII تبديل کنم چي ميشه؟ بازم به زبون ساده بهش گفتم : به نوعي سرعت کار بالا ميره
    اين بيچاره يه روز توي جلسه شرکت خودشون عنوان کرده بود :شرکت ميتونه براي افزايش سرعت کامپيوترها و جلوگيري از هز ينه زياد تمام دستگاه ها رو به بهترين ماوس ها تجهيز کنه و کامپيوتر ها رو اينطوري ارتقا بده
    حالا چطوري اينها رو به هم ربط داده خدا ميدونه ولي خدا رو شکر به خاطر خود خواهيش از طرف من نقل قول نکرده بود
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************
    اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی

واقعا از نظر کامپیوتر در ادارات ما خیلی کم آگاهی دارند.

واقعا خجالت داره تو یک اداره ، مدیرشون به من میگه کیس کامپیوتر من خیلی بزرگه ، توش یه عالمه اطلاعات جا میشه !!!!!!

یا مسئول قسمت کامپیوتر یکی از ادارات بزرگ یک خانم هست که علاوه بر اینکه یک برنامه ی جمع دو تا عدد را نمیتونه بنویسه ، دست راست و چپ خودش را هم بلد نیست. بعد این خانم را فرستادن 4 ماه آلمان که دوره ببینه !!!! ببینین بیت المال را چگونه دور میریزن!!! تازه جالب اینجاست این خانم باید برای شرکتهایی که 20 سال کارشون برنامه نویسی هست باید نظر بده که کارشون خوبه یا بده !!!

کلاس ICDL هم برای این کارمندا گذاشتن. دو تا ورد و آفیس یاد گرفتن ، فکر میکنن "بیل گیتس" شدن. البته بعضی هاشون هم توهم "پیتر نورتن" پیدا کردن!!!!

خدا عاقبت ما ها را با این مدیرای ادارات بخیر کنه. البته همشون نه. ولی به جرات میتونم بگم 90 درصدشون اطلاعات درستی ندارن . فقط چند تا کتاب خوندن و چند تا اصطلاح یاد گرفتن و همش اونارو تکرار میکنن.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •