نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: چگونه Ip های خارج از DHCP نتوانند وارد شبکه شوند؟

چگونه Ip های خارج از DHCP نتوانند وارد شبکه شوند؟

سلام
    توی شبکه Windows 2003 Server سرویس DHCP فعال شده و کلاینت ها، Ip های رزرو شده خودشون رو از DHCP میگیرند.
    سئوال :
    1- تعدادی از کلاینت ها نتوانند Ip دستگاه خودشون رو بصورت Manually تغییر دهند؟
    2- تعدادی از کلاینت ها اجازه تغییر Ip دستگاهشون رو داشته باشند ولی اگر Ip رو تغییر دادن نتوانند توی شبکه کارکنند؟
    (توضیح اینکه تمامی دستگاه ها قبلا واری دامین شده اند و در حال کار میباشند)

کاربر دائمی آواتار zman123456
    محل زندگی
    بندرعباس
    نقل قول نوشته شده توسط mojtaba_z مشاهده تاپیک
    سلام
    توی شبکه Windows 2003 Server سرویس DHCP فعال شده و کلاینت ها، Ip های رزرو شده خودشون رو از DHCP میگیرند.
    سئوال :
    2- تعدادی از کلاینت ها اجازه تغییر Ip دستگاهشون رو داشته باشند ولی اگر Ip رو تغییر دادن نتوانند توی شبکه کارکنند؟
    (توضیح اینکه تمامی دستگاه ها قبلا واری دامین شده اند و در حال کار میباشند)
    1- Group Policy
    2- در DHCP با MAC بهشون IP بده.تا اینجا یعنی دادن یک IP خاص به یک دستگاه خاص.
    با SubnetMask شبکت Domain رو محدود کن.اگه ip رو عوض کنه Conflict میده یا خارج از رنج IP های شما میشه.این ساده ترین راهه.
    اگه سویچ هات هم Mnagable باشه و روی اونا هم *** زده باشی که دیگه بهتر.

در کجای Group Policy باید تغییرات رو بدم ؟

کاربر دائمی آواتار zman123456
    محل زندگی
    بندرعباس
    usre policy-دسترسی های به بخش تنظیمات شبکه.
    شرمنده الان جایی نیستم که Domain داشته باشه.عنوانش هم یادم رفته.البته همونجایی که گفتم رو بگردی راحت پیدا میکنی.

توی Admin Template ها میتونی تنظیمات قسمت های مختلف رو به تفکیک پیدا کنی

من این مورد رو نتونستم توی Group Policy پیدا کنم. لطفا مسیر دقیق اون رو بگید کجاست.

من اگه بخوام یوزرها فقط با گرفتن Ip از DHCP بتونن وارد شبکه بشن باید چیکارکنم؟
    یعنی فرض کنید که آی پی 192.168.0.20 به Mac Address دستگاه یک کلاینت اختصاص داده شده و وقتی کلایت وارد Domain میشه , Ip ی رزرو شده فوق به اون داده میشه؛حالا میخوام که کلاینت اگه بصورت Manual آی پی دستگاهش رو تغییر داد و حتی مقدار 192.168.0.20 رو گذاشت اونوقت نتونه مثلا وارد شبکه بشه یا توی Domain کارکنه و از امکانات اون استفاده کنه.

كسي راه حل نداره ؟!

کاربر دائمی آواتار cybercoder
    محل زندگی
    root/
    تا جایی که من می دونم عملا نمیشه این کار رو کرد چون DHCP یه پروتکل کمکیه فقط

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان
    این مشکل شما را من هم داشتم و راه حلهای را هم که امتحان کردم که به ترتیب عبارت بودند از
    1- استفاده از group policy برای محدود کردن کاربران از دسترسی به تنظیمات شبکه از آدرس
    User Configuration/Network/Network Connection/
    2- استفاده از subneting در شبکه
    3- چون سوئیچ هام قابل برنامه ریزی بودند از vlan استفاده کردم
    4- استفاده از isa server
    ولی در کل راه حل اول و چهارم بخصوص چهارم خیلی بهتر جواب داد. در راه حل اول user نمی تونست تنظیمات را تغییر بده ولی در صورتی که یک user دیگه می ساخت دوباره مشکل سرجاش باقی بود ولی راه حل چهارم user تمام قابلیتهای تغییر IP و سایر موارد را دارا بود ولی در صورت تغییر IP دیگه به هیچ کدام از کامپیوترهای شبکه وصل نمی شد با اینکه رنج IP آن هم در داخل شبکه بود.
    تنها چیزی که تفاوت داره بین شبکه من و شما اینه که من از IP های static استفاده کردم نه از DHCP.

کاربر دائمی آواتار cybercoder
    محل زندگی
    root/
    تنها چیزی که تفاوت داره بین شبکه من و شما اینه که من از IP های static استفاده کردم نه از DHCP
    اون وقت وقتی که DHCP خودش IP تو عوض کرد چی می شه ؟

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •