نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: آیا وب سایتهای پرسش و پاسخ برنامه نویسان تنبل تربیت میکنند؟

مدیر بخش آواتار binyaz2003
    محل زندگی
    کرمان

Lightbulb آیا وب سایتهای پرسش و پاسخ برنامه نویسان تنبل تربیت میکنند؟

من به این بسنده میکنم که ترجمه متن زیر رو از وبلاگ آقای Andy Kramek در اینجا قرار بدم.(با کمی اضافه و کم)
    متن اصلی : http://weblogs.foxite.com/andykramek...2/19/3330.aspx

همانطوریکه بسیاری از خواننده های وبلاگ من میدونند من وقت قابل توجهی را جهت کمک و پاسخ دادن به سئوالات تکنیکی برنامه نویسان در وبسایتهای مختلف صرف میکنم.من این کار را برای مطرح شدن و یا مواردی امثال این نمیکنم ، اما بدلیل اینکه زمانیکه در سال 1980 برنامه نویسی رو شروع کردم افراد زیادی بودند که به من کمک کردند و کدها و تجربیات خودشون را به من نیز یاد دادند و همیشه آماده کمک کردن بودند.حالا من نیز سعی میکنم با حل کردن مشکلات دیگران تلافی زحمات آنها را انجام دهم.

در چند مدت اخیر متوجه موضوعی نگران کننده شدم که به شدت در حال رشد است.به نظر میرسه که هر روز تعداد زیادی از برنامه نویسان از وبسایتهای پرسش و پاسخ آن لاین بعنوان اولین مکان برای حل مشکلاتشان استفاده میکنند در صورتی که میبایست برعکس این را شاهد باشیم.متن زیر سئوالی است که امروز در یکی از این وبسایتها دیدم :

من میخوام بدونم مشکل کد زیر چیه :
    CREATE CURSOR CUSTOMERS FROM ARRAY cust
    من خطای "No fields found to process"رو دریافت میکنم.

من واقعا نمیتونم تصور کنم چرا کسی چنین سئوالی را مطرح میکند زیرا جواب آن در راهنمای نحوی دستور Create Cursor بوضوح قابل مشاهده است.

FROM ARRAY ArrayName
    Specifies the name of an existing array whose contents are the name, type, precision, and scale for each field in the temporary table. You can use the FROM ARRAY clause instead of specifying individual fields. For the proper format of the contents of the array, see AFIELDS( ) Function.
    آیا معقول نیست که انتظار داشته باشید زمانیکه یک برنامه نویس به خطایی مانند "No Fields found to process" برخورد میکند با راهنمای دستور مراجعه کند تا از درستی نحو دستور مطمئن شود؟در نتیجه برنامه نویس با کمی کنکاش در راهنما براحتی در عرض 30 ثانیه میتواند به جواب خود برسد.

در عوض این شخص یک تاپیک ایجاد میکند و 15 دقیقه بعد جواب میگیرد و اگر به همین روال ادامه دهد سئوالات بعدی را میپرسد.

یا این سئوال :

چطور میتونم از ReportListner در یک فرم Top-Level استفاده کنم.لطفا راهنمایی کنید.

این سئوال مثل این میمونه که یک نفر بپرسه "چطور میتونم یک برنامه با ویژوال فاکس پرو بنویسم"

شاید این من هستم که اینطور فکر میکنم که برنامه نویسان دارند تنبل میشوند و توقع دارند که جوابها را همانند لقمه جویده شده در دهانشان قرارداد در صورتیکه جواب سئوال ، از خود سئوال قابل دریافت است.جواب من به سئوال بالا به این صورت بود :

عذر میخوام که وارد این موضوع میشم،اما من فکر میکنم شما خیلی کم عقلی.اولین کاری که میبایست انجام میدادی اینست که کمی تلاش کنی و خودت جستجو کنی.نباید انتظار داشته باشی دیگرای برای تو جستجو کنند.

آیا راهنمای ویژوال فاکس پرو را داری؟ پس بدنبال مطلب "ReportListner Base Fundation class" بگرد یک مثال در انتهای متن وجود دارد.

شاید از راهنما خوشت نمیاد! خوب میتونی به وب سایت ویژوال فاکس پرو بری در قسمت مقالات فنی میتونی مقاله Cathy Poutny به نام What's New in the Visual FoxPro 9.0 Report Writer and Visual FoxPro 9.0 Report Writer In Action که حاوی یک مثال هم هست رو بخونی.

شاید از وب سایت هم خوشت نیاد!خوب میتونی به سایت www.google.com مراجه کنی و "VFP Report Listener Examples" را جستجو کنی میبینی که 12.200 نتیجه وجود دارد.

اگر از گوگل هم خوشت نمیاد آرشیو وب سایت رو هم میتونی جستجو کنی.

اگر سئوال بخصوصی داری همه ما خوشحال مییم تا بتونیم کمک کنیم اما اینکه از دیگران بخوای که بجای تو جستجو کنند نشانه بی خردی و بی انصافی توست.اگر مشکلی داری میتونی ابتدا جستجو کنی اگر موضوعی را متوجه نشدی و یا نتونستی از پسش بر بیای اینجا مطرح کن اما کار تو سوء استفاده کردن از حسن نییت اعضای این سایت است.

پاراگراف آخر گویای همه چیز هست . به نظر من این تفکر رشد کننده بعضی از برنامه نویسان شده است که هیچ نتیجه ای در جستجو نیست بدلیل اینکه شما میتوانید یک سئوال مطرح کنید و دیگری این کار را برای شما انجام دهد.

میدونم که کار من جواب دادن با این گونه سئوالات نیست اما اعتقاد دارم که بهترین راه برای اینکه یک برنامه نویس بهتر(ماهرتر) شد این است که واقعا از تمام جریانی که اتفاق می افتد اطلاع داشته باشیم و بدانیم ابزار کار ما چطور عمل میکنند.

بنابراین دو نتیجه این مقاله :

1 - آیا من زیاد به این موضوع حساسم یا واقعا برنامه نویسان دارن تنبل میشوند بدلیل اینکه جواب گرفتن آسان شده است؟
    2 – چطور ما میتوانیم (باید) دیگران مخصوصا برنامه نویسان نوآموز را تشویق کنیم تا قدر جستجوی خود را قبل از پرسیدن سئوال بدانند؟
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

استاد عزیز جناب بی نیاز
    سلام
    این موضوع مطمئنا در مورد برنامه نویسان انگلیسی زبان مصداق دارد ولی فکر نمیکنم حساسیت این موضوع شامل برنامه نویسان فارسی زبان باشد چرا که اول در ایران کتاب راهنمایی در این خصوص وجود ندارد (جز راهنمای کابران پایه و ویژوال فاکس 3) و هلپ ویژوال هم تمام انگلیسی است و کسانی که به انگلیسی تبهر کاملی ندارند واقعا در می مانند . و در کل تعداد برنامه نویسان ویژوال فاکس هم یا نادرند یا ناشناخته.

کاربر دائمی آواتار mehran_337
    محل زندگی
    رشت
    علی جان خسته نباشی ! خیلی دلت پر بود.
    اما خب حق هم داری . من هم وقتی می بینیم شخصی هنوز برنامه نویسی رو شروع نکرده و هیچ کتابی نخونده شروع می کنه به سوال کردند یه جوری سنسور هام بوق می زنن.
    من هم عقیده دارم آدم بجای اینکه برای کسی ماهی بگیره بهتره که ماهی گرفتن و یادش بده.
    آقا راستی یه سوال داشتم : چطور میتونم از ReportListner در یک فرم Top-Level استفاده کنم ؟؟؟؟؟

جانا، سخن از زبان ما می گویی!!!

کاربر تازه وارد آواتار sassan
    محل زندگی
    تهران
    دوست عزیز جناب آقای بی نیاز ... فکر میکنم که شما هم قدری تند روی میکنید ... یکی از دلایل کم رونق بودن فورومهای ایرانی بخاطر اینجور تفکرات است ...

اصولا فرومها به منظور تبادل اطلاعات ساخته شده اند و اینکه با مطرح شدن هر سوالی سریع گفته شود ... جستجو کنید یا شروع به تمسخر کردن سوال کننده کنید ... فکر نمیکنم مشکلی را حل کند , جز دلسرد کردن سوال کننده ...
    میدونم شما هم یکی از طرفداران سایت Foxite.com هستید ... منم بیشتر از این سایت استفاده می کنم چون ... در آنجا هم سوالات تخصصی مطرح می شود و هم سوالات بسیار پیش پا افتاده ... ولی مطمئن باشید ... در آنجا کسی ... کس دیگری را تمسخر نمیکند ... بلکه با روی خوش جواب سوالات را (هرچند اگر خیلی ساده و ابتدایی باشد) می دهند .

من همیشه از مطالب شما استفاده بردم و خواهم برد ولی فکر میکنم در این مورد به دوست موردنظرمان کمی کم لطفی کردید .

نقل قول نوشته شده توسط sassan مشاهده تاپیک
    دوست عزیز جناب آقای بی نیاز ... فکر میکنم که شما هم قدری تند روی میکنید ... یکی از دلایل کم رونق بودن فورومهای ایرانی بخاطر اینجور تفکرات است ...

اصولا فرومها به منظور تبادل اطلاعات ساخته شده اند و اینکه با مطرح شدن هر سوالی سریع گفته شود ... جستجو کنید یا شروع به تمسخر کردن سوال کننده کنید ... فکر نمیکنم مشکلی را حل کند , جز دلسرد کردن سوال کننده ...
    میدونم شما هم یکی از طرفداران سایت Foxite.com هستید ... منم بیشتر از این سایت استفاده می کنم چون ... در آنجا هم سوالات تخصصی مطرح می شود و هم سوالات بسیار پیش پا افتاده ... ولی مطمئن باشید ... در آنجا کسی ... کس دیگری را تمسخر نمیکند ... بلکه با روی خوش جواب سوالات را (هرچند اگر خیلی ساده و ابتدایی باشد) می دهند .

من همیشه از مطالب شما استفاده بردم و خواهم برد ولی فکر میکنم در این مورد به دوست موردنظرمان کمی کم لطفی کردید .
    دوست عزیز فکر کنم اشتباه کردی زیرا جناب بی نیاز ناقل سخن کسی دیگری بودند و تنها به فارسی برای ما عنوان کردند و فکر نمیکنم به کسی کم لطفی کرده باشند

اینکه با مطرح شدن هر سوالی سریع گفته شود ... جستجو کنید یا شروع به تمسخر کردن سوال کننده کنید ... فکر نمیکنم مشکلی را حل کند , جز دلسرد کردن سوال کننده ...
    هر سوالی؟! شما یا کلا متوجه موضوع نشدین، یا دوست دارین موضوع بحث رو عوض کنید!!!
    اینجا فقط بحث سوالهای پیش پا افتاده است که با یه سرچ ساده در گوکل جواب گرفته میشه. اما ایت هر سوالی که شما میگید، یه مساله دیگه است که اصلا اینجا کسی روش بحثی نکرده

کاربر دائمی آواتار mehran_337
    محل زندگی
    رشت
    به نظر من هم این خودش معضلی است که مثلا پروژه ای را بدون اینکه هیچ مقدمه ای بدانیم ، هیچ اطلاعات اولیه ای کسب کنیم ، هیچ کتابی بخوانیم و 100 هیچ های دیگه با سوال و جواب های پیاپی در سایت برنامه نویس یا هر سایت دیگر چه خارجی چه داخلی انجام دهیم.
    آخه آدم لجش در میاد طرف حتی حاضر نمی شه مقدمه کتابی رو هم بخونه بعد می خواد حتی طرز اجرای برنامه رو هم اینجا بپرسه.
    مطالب زیادی باعث پر شدن و سنگین شدن همچنین بی نظمی بیشتر می شه.
    ببخشید که یه لحظه داغ کردم.
    تاپیکهای قدیمی را ببینید همین آقای توکل و آقای بی نیاز هم سال های قبل تاپیک داشتند که فقط سوال می کردند اما سوالهایی که هر کسی به ذهنش خطور می کنه و منبعی برای پاسخگوییش نیست مگر با همفکری نه اینکه هر چیزی را که در هر کتاب و سایتی می شه پیدا کرد سوال پرسیده شود ...

مدیر بخش آواتار binyaz2003
    محل زندگی
    کرمان
    در جواب آقای sassan باید بگم که همانطور که آقای rahro گفتند من فقط ناقل هستم اما دلیل ناقل بودنم هم همان نگرانیی است که آقای Andy Kramek حس کرده است.
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •