نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: درخواست راهنمایی برای برآورد هزینه پروژه

Question درخواست راهنمایی برای برآورد هزینه پروژه

سلام
    من می خاستم یه سیستم مدریت پایگاه داده به وسیله sql server , delphi برای یه شرکت (در حد متوسط) طراحی و پیاده سازی کنم اما متاسفانه چون بار اولمه نمی دونم چطور هزینه پروژه رو برآورد و به مشتری بگم به زبون ساده تر نمی دونم چقدر رو پروژه قیمت بزارم !
    از دوستان خواهش می کنم من رو راهنمایی کنن چون خیلی برام مهمه
    با تشکر

نقل قول: درخواست راهنمایی برای برآورد هزینه پروژه

قیمت بستگی به آیتم های زیادی داره.
    نفر وقت صرف شده
    پیچیدگی طراحی
    حجم کار
    ملزومات
    استقرار
    پشتیبانی
    و از همه مهمتر خود مشتری.
    به نظرم وقت صرف شده به ازای هر نفر را در هر ساعت در عددی ضرب کنید.
    و مبلغی هم برای تحلیل مساله درنظر بگیرید.
    ببینید مشتری مایل به پشتیبانی هست یا نه.
    اگر بنا باشد پشتیبانی هم انجام شود باید قیمت فروش پایین تر بیاید.
    در کل بعضی مواقع اسم انتخاب شده هم می تواند قیمت را تحت تاثیر قرار دهد.
    به نظرم خیلی چیز روالی در قیمت پروژه وجود نداره.
    ممکنه یک پروژه فقط چند خط باشه ولی به شدت خاص باشه که مبلغ بالایی داشته باشه.
    اما ممکنه خیلی طولانی باشه و ارزان.
    بستگی مستقیم داره به خود پروژه و شرکت خریدار.
    توابع تبدیل تاریخ با دقت 5000 سال
    پذیرش پروژه، کامپوننت، آموزش برنامه نویسی (دلفی، اس کیو ال، ..) -> 09123780840

دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نرم افزار پخش مویرگی

نقل قول نوشته شده توسط dantecj2010 مشاهده تاپیک
    سلام
    من می خاستم یه سیستم مدریت پایگاه داده به وسیله sql server , delphi برای یه شرکت (در حد متوسط) طراحی و پیاده سازی کنم اما متاسفانه چون بار اولمه نمی دونم چطور هزینه پروژه رو برآورد و به مشتری بگم به زبون ساده تر نمی دونم چقدر رو پروژه قیمت بزارم !
    از دوستان خواهش می کنم من رو راهنمایی کنن چون خیلی برام مهمه
    با تشکر
    بستگی به بزرگی پایگاه داده و پیچیدگی های نرم افزاری داره که مینویسی و از جمله شرکتی که واسش می خوای برنامه بنویسی. اگه شرکت در حد متوسط هست با مسئولش صحبت کن ببین تا چه حد بودجه واسه این کار در نظر دارند،البته باید طوری صحبت کنی که مسئول شرکت یا مدیر به کاری که می کنی باور داشته باشه و اینکه بهش بفهمونی مه هرچقد پول بدی همون قد هم آش میگری و در عین حال ارزش نرم افزار رو به مسئول شرکت بفهمون اول صحبت کن و همه اینها رو بگو بعد خودت می فهمی که تا چه حد بودجه واسه این پروژه در نظر گرفتند. واسه قیمت دادن هم می تونی یه قیمت کلی بگی یا واسه هر خطی که مینویسی یه مبلغی رو بگی.بعد هم قرارداد ببند و زمان تحویل پروژه رو مشخص کن واسه اینکه کارت رو بهشون بزرگ هم جلو بدی بهتره تو قرار داد ذکر شه که اگه دیر تر از زمانی که گفتی پروژه رو تحویل بدی به ازای هر روزش یه مبلغی کم شه. یا اگه وسط کار شرکت جا زد یه مبلغی بگیری و در آخر واسه اینکه گفتی بار اولته بگم که تو این کارو گفتن قیمت رک باش و اصلا نباید از قیمت دادن ترسی داشته باش . باهاشون به یه توافقی برس.باز هم میگم قیمت رو باید بعده اینکه توضیحاتی رو که گفتم بگی!!!!من نمی دونم که شرکت و مسئولی که باهاش طرفی تا چه اندازه میتونن بودجه به کارت اختصاص بدن همین که برنامه ای که میخوای بنویسی تا چه حدیه که قیمت کلی رو بگم!!
    موفق باشی.

ممنون از توضیحت
    پروژه رو خودم می خام بنویسم
    از نظر حجم کاری تقریبا شامل 8 موجودیته
    چیز زیاد پیچیده ای نیست و در حد متوسطه
    اگه قرار بود خودت این برنامه رو بنویسی چقدر می گرفتی؟
    ممنون میشم جواب بدی

ممنون
    حد پروژه متوسطه
    توی کامنت قبلی گفتم

بسته به کیفیت کارت و از جمله شرکت میتونی 200 تا 400 بگیری و یه قرار داد محکم همراه با مهر شرکت و امضا.

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •