PDA

View Full Version : تشخیص اینکه سایت با کامپیوتر یا موبایل در حال مشاهده است

noorsoft
دوشنبه 08 بهمن 1386, 14:16 عصر
سلام
کسی از دوستان ایده ای برای تشخیص اینکه سایت با کامپیوتر یا موبایل در حال مشاهده است داره ؟

noorsoft
دوشنبه 08 بهمن 1386, 14:18 عصر
البته این را هم بگم اگر از Browser گوشی استفاده بشه من هیچ مشکلی ندارم ولی اگه از Opera و نرم افزارهای دیگه که روی گوشی نصب میشه استفاد ه بشه مشکل دارم

oxygenws
دوشنبه 08 بهمن 1386, 15:45 عصر
میتونی از اندازه صفحه استفاده کنی چون معمولاً موبایل ها اندازه صفحه شون به 640x480
نمیرسه!!!<<

screen.width
screen.height
لول، رو اکثر موبایل ها اصلا جاوا اسکریپت نداریم!!!
باید بشه از agent اش فهمید. من امتحان نکردم، اما قطعا agent اپرا روی موبال با پی سی تفاوت هایی داره.

noorsoft
سه شنبه 09 بهمن 1386, 09:38 صبح
من میخواستم ببینم راحی هست که سیستم عامل را تشخیص داد

oxygenws
سه شنبه 09 بهمن 1386, 09:40 صبح
من میخواستم ببینم راحی هست که سیستم عامل را تشخیص داد

اصولا سیستم عامل باید توسط پارامتر agent ارسال بشه.

noorsoft
سه شنبه 09 بهمن 1386, 13:12 عصر
من روی موبایل چک کردم با چهار اکسپلورر مختلف مثل web explorer - service- opera - mini opera
ولی نتیجه در همه یکسان نیست من با چندین سری گوشی مختلف نتیجه را تست کردم روی سیمبین به نتیجه رسیدم ولی روی گوشی هایی که سیمبین نیستند تشخیص داده نشد

من با موبایل به سایت یاهو متصل شدم و سریعا نوع گوشی و مدل آن را تشخیص داد و این برای من جالب بود .

bigcowboy
سه شنبه 09 بهمن 1386, 16:50 عصر
یعنی این مشخصات برای فهمیدن بس نیست؟
مثلا:

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; InfoPath.2; .NET CLR 1.1.4322)
یا
Mozilla/5.0 (SymbianOS/9.1; U; en-us) AppleWebKit/413 (KHTML, like Gecko) Safari/413

noorsoft
سه شنبه 09 بهمن 1386, 19:05 عصر
یعنی این مشخصات برای فهمیدن بس نیست؟
مثلا:

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; InfoPath.2; .NET CLR 1.1.4322)
یا
Mozilla/5.0 (SymbianOS/9.1; U; en-us) AppleWebKit/413 (KHTML, like Gecko) Safari/413

من به همین صورت توانستم ولی مشکل اینجاست که اگر کاوشگر دیگری روی گوشی نصب بشه خروجی ها مثل اکسپلورر ویندوز میشه و دیگه قابل تشخیص نیست
از طرف دیگه نوع مدل گوشی هم مهمه همونطور که گفتم یاهو به راحتی مدل گوشی شما را شناسایی می کنه

oxygenws
سه شنبه 09 بهمن 1386, 20:20 عصر
دقیقا روش به دست آوردن خروجی رو بنویسید و خروجی هایی که به دست میارید.

noorsoft
شنبه 13 بهمن 1386, 08:32 صبح
مشکل حل شد این کار را با باید با استفاده از PHP انجام میدادم چون جاوا اسکریپت روی بعضی از گوشیها جواب نمی دهد

Bahram0110
شنبه 13 بهمن 1386, 11:26 صبح
باید بشه از agent اش فهمید. من امتحان نکردم، اما قطعا agent اپرا روی موبال با پی سی تفاوت هایی داره.
فکر نکنم !
چون من با اپرا هر سایتی رو باز کردم نسخه PC اون سایت باز می شد حتی سایتهایی که نسخه مخصوص موبایل دارند!

اپرا از سرورهای خودش استفاده می کنه و حجم صفحات و عکس ها رو کم می کنه، بعد اونها رو برای موبایل می فرسته.

oxygenws
شنبه 13 بهمن 1386, 12:18 عصر
اپرا از سرورهای خودش استفاده می کنه و حجم صفحات و عکس ها رو کم می کنه، بعد اونها رو برای موبایل می فرسته.
خیلی خیلی خیلی بعیده این کارو بکنه. اصلا مشکل لایسنس پیدا می کنه، به این کار میشه گفت دزدی!!! :)

فکر نکنم !
چون من با اپرا هر سایتی رو باز کردم نسخه PC اون سایت باز می شد حتی سایتهایی که نسخه مخصوص موبایل دارند!
نیازی به فکر کردن نیست :دی باید امتحان کنی.
مهم نیست، مهم اینه که اون گوشی و مرورگرش می تونه فقط WAP بخونه یا اینکه HTML رو هم قبول می کنه. گوشی های جدید عموما HTML می خونند.

Bahram0110
یک شنبه 14 بهمن 1386, 17:35 عصر
خیلی خیلی خیلی بعیده این کارو بکنه. اصلا مشکل لایسنس پیدا می کنه، به این کار میشه گفت دزدی!!! :)

نمی دونم نظر من این بود
چون سایز عکس ها رو کوچیک می کنه و اونا رو به موبایل می فرسته!
در ضمن یه دلیل دیگه که می گم با سرورهای خودش اطلاعات سایتها رو می خونه اینه که هیچ سایتی فیلتر نیست (از ما نشنیده بگیرین) !!!!

oxygenws
یک شنبه 14 بهمن 1386, 20:24 عصر
در ضمن یه دلیل دیگه که می گم با سرورهای خودش اطلاعات سایتها رو می خونه اینه که هیچ سایتی ف...یلت....ر نیست (از ما نشنیده بگیرین) !!!!
خوب اینکه ربطی نداره.

چون سایز عکس ها رو کوچیک می کنه و اونا رو به موبایل می فرسته!
از کجا به این نتیجه رسیدی؟

Bahram0110
دوشنبه 15 بهمن 1386, 16:52 عصر
نمی دونم ربطی داشته باشه یا نه چون آی پی رو عوض می کنه گفتم حتما با سرورهای خودش صفحات رو باز می کنه (که به احتمال زیاد همینطوره) شما یه بار با اپرا یه عکس بزرگ رو باز کن... اونو به عکس های کوچیک تقسیم می کنه (مثلا بالا-راست ، بالا-چپ، پایین-راست و ...) که هر بار می تونی یه قسمت از اون عکس رو با کیفیت بالاتر توسط لود کنی این فکر نکنم کار خود نرمافزار اپرا توی موبایل باشه!