PDA

View Full Version : حرفه ای: لود Google Map در QML و اندروید

++Hadi++
دوشنبه 13 اردیبهشت 1395, 06:24 صبح
دوستان من اینو می پرسم که شاید کسی راهی (میانبر و ...) داشته باشه...
از برخی اساتید اینجا پرسیدم، راهی جز استفاده از WebView نداشتند.
در جایی خوندم یکی از مهندسین کیوت گفته بود لایسنس gmap به ما اجازه استفاده از gmap رو نداده! به همین جهت Map خود qml رو osm هست.
البته نه با osm و نه با mapBox و ... مشکلی ندارم، مشکل اینه که تو یه پروژه ای، دوستان من الزام کردن کار باید رو gmap باشه و اینکه بتونم یه سری نقاط دلخواه رو pin کنم (با داشتن مختصات خودم) و یا مکان کنونی رو navigate کنم و ...
من مشکلی با Locating خود qml م ندارم... مشکل اینه که gmap از نظر Location بهتره چون فهمیدم در صورتی که نتونه به gps وصل شه، از bts ها کمک می گیره...
از یه طرف در جایی می خوندم که gmap تحت وب ویوو محدودیت ارسال درخواست در روز رو داره و همچنین از طرفی فکر می کنم اینا رو باید توسط url به webView بدم تا پارامترها رو به gmap بفرسته و در جوابم، کارای مورد خواستم رو انجام بده ولی خود دستورات رو نمی دونم.به بیان بهتر داکیومنتی از دستورات لازم (آرگمانها) ندارم تا بتونم بفرستمشون به gmap تا خواسته هامو مدیریت کنه و انجام بده..
اگر دوستی راهنمایی کنه بسیار ممنون می شم...
کلا هدفم کراس پلتفرم هست!

pswin.pooya
شنبه 18 اردیبهشت 1395, 11:43 صبح
http://www.ics.com/technologies/qt/qt-based-clients-google-apis

شاید این کارت رو راه بندازه

++Hadi++
یک شنبه 19 اردیبهشت 1395, 09:37 صبح
ممنون از شما پویای عزیز
والا این پیج رو دیده بودم و تقریب تمام گزینه هاش با همون webView کار می کنند. پس با این اوصاف باید رو همون web view کار کنم.
امیدوارم بشه تو نسخه کیوت 5.7 با ساپورت سرویس های اندروید، گزینه های راحتی هم برا کار با gmap اضافه شه.
چون gmap در اندروید یه آبجکت خاص داره که برا هر کاری متد خاص داره.
البته فکر می کنم اینجام می شه این کارا رو کرد منتها باید بهش به روش url یا ... پارامتر فرستاد.
موفق باشید...