PDA

View Full Version : سوال: انتقال ترافیک شبکه از اینترفیس خاص بر روی پروکسی سرور.

Mask
شنبه 14 آذر 1394, 21:48 عصر
با سلام.
در شرکت اینترنت بوسیله پروکسی بر روی pc ها انتقال و مدیریت میشه.
من بوسیله کارت شبکه وایرلسی که لبتابم داره اومدم یک wlan مجازی ساختم و موبایلم رو به لبتابم کانکت کردم.
یعنی الان موبایل من با لبتابم کانکت و تو یه شبکه هستند.
مرحله بعدی انتقال اینترنت از روی لبتابم به موبایل بود. هر کاری کردم نشد. بعد کلی تحقیق متوجه شدم ، اون wlan مجازی داره روی لایه 3 کار میکنه و پروکسی من لایه 7.
میخواستم بدونم دستور route یا برنامه ای هست که من بتونم اینترنتم رو بر روی موبایلم انتقال بدهم؟

یعنی در حقیقت ترافیک از wlan انتقال پیدا کنه به آی پی و پورت خاصی(ای پی و پورت پروکسی سرور).
ممنون از پاسخگوییتون.

cybercoder
یک شنبه 15 آذر 1394, 13:12 عصر
کافیست اینترفیس وایرلس مجازی را با اینترفیسی که به شبکه شما وصل هست بریج کنید تا در یک Broadcast domain قرار بگیرند. سپس می توانید تنظیمات مربوط به IP رو در موبایلتان Gateway مقصد قرار دهید. و همچنین پراکسی تنظیم کنید.

راه دیگر این است که روی لپ تاپتان NAT/PAT راه بیندازید تا درخواست های گوشی را NAT کند.

موفق باشید.

Mask
یک شنبه 15 آذر 1394, 18:08 عصر
ممنون از پاسخگویینون.

کافیست اینترفیس وایرلس مجازی را با اینترفیسی که به شبکه شما وصل هست بریج کنید تا در یک Broadcast domain قرار بگیرند. سپس می توانید تنظیمات مربوط به IP رو در موبایلتان Gateway مقصد قرار دهید. و همچنین پراکسی تنظیم کنید

الان هم در یک شبکه هستند. مشکل اینه که اینترنت با پروکسی اومده رو لبتاب و گتویی در کار نیست اخه.

راه دیگر این است که روی لپ تاپتان NAT/PAT راه بیندازید تا درخواست های گوشی را NAT کند.

چطوری اخه. برنامه باید نصب کنم؟ اگه ممکنه کاملتر توضیح بدهید.
تو نت که سرچ کردم تو لینوکس براحتی با تغییر در ای پی تیبل این کارو نوشته بود. اما متاصفانه الان ویندوز داریم
ممنون.

pbm_soy
یک شنبه 15 آذر 1394, 20:54 عصر
ساده ترین کاری که میتونید بکنید استفاده از به اشتراک گذاری اینترنت است استفاده از همان ics
Internet connectio sharing
پروپرتیز کانکشنی که اینترنت را دارد را بزنید و تب share یا advance را بیارید تیک گزینه allow other users ..... را بزنید
البته اگر بیش دو کانکشن داشته باشید در لیست پایین کانکشنی که میخواهید اینترنت را برای آن به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید
اینکار سرویسهای nat , route , dns , dhcp را فعال مبکند

cybercoder
یک شنبه 15 آذر 1394, 21:37 عصر
الان هم در یک شبکه هستند. مشکل اینه که اینترنت با پروکسی اومده رو لبتاب و گتویی در کار نیست اخه.

اگر در یک BD باشند که همون طور که با پراکسی روی لپ تاپ آمده همون طور با پراکسی روی موبایل هم خواهد رفت دیگه.

چطوری اخه. برنامه باید نصب کنم؟ اگه ممکنه کاملتر توضیح بدهید.

در ماشین های مبتنی بر ویندوز می توانید از ICS استفاده کنید یا App های ساده ای نظیر Kerio winroute Firefwall .

موفق باشید.

Mask
دوشنبه 16 آذر 1394, 00:15 صبح
ساده ترین کاری که میتونید بکنید استفاده از به اشتراک گذاری اینترنت است استفاده از همان ics
Internet connectio sharing
پروپرتیز کانکشنی که اینترنت را دارد را بزنید و تب share یا advance را بیارید تیک گزینه allow other users ..... را بزنید
البته اگر بیش دو کانکشن داشته باشید در لیست پایین کانکشنی که میخواهید اینترنت را برای آن به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید
اینکار سرویسهای nat , route , dns , dhcp را فعال مبکند

ممنون از پاسخگوییتون. ببینید مهندس، احساس میکنم سناریو رو یا من بد گفتم یا شما درست لمسش نکردید:لبخندساده:
روی سرور شرکت یه ccproxy نصبه و روی لبتاب بنده هم proxifire . اینترنت رو با زدن یوزر پسورد در proxifire بوسیله پروکسی فایر روی لبتابم دریافت میکنم.
مرحله بعدی: با دستور :

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=Wifi key=88888888
یه اکسس پویینت یا wlan مجازی ایجاد و موبایلم به لبتابم کانکت شد. یعنی اومدند در یک شبکه با رنج ای پی 192.168.137.1.
حالا میخام به موبایل اینترنت بدم. الان روی پورت Lan لبتاب ،اینترنتی نیست که من با ICS به اشتراک بزارم برای موبایل .اینترنت روی لایه 7 یا Application توسط پروکسیفایر میاد روی برنامه ها.
چطوری باید اینترنتی که توسط پروکسی برای من ارسال میشه رو بفرستم به اداپتز wlan مجازی که ساختم.؟
امیدوارم که سوال رو متوجه شده باشید.

اگر در یک BD باشند که همون طور که با پراکسی روی لپ تاپ آمده همون طور با پراکسی روی موبایل هم خواهد رفت دیگه.

الان رنج شبکه داخلی یا Lan لبتاب هست 192.168.101.25 ولی رنج wlan مجازی هست 192.168.137.1 . لبتاب با سرور تو یه رنجه و لبتاب با موبایل هم تو یه رنج دیگه.چون 2 تا کارت شبکه هست.

در ماشین های مبتنی بر ویندوز می توانید از ICS استفاده کنید یا App های ساده ای نظیر Kerio winroute Firefwall .

اخه اینترنت که توسط Lan نمیاد که بتونم به اشتراکش بزارم.و برنامه های کریو و غیره هم برای دریافت اینترنت پروکسی از سرور و ارسال اون به موبایل کمکی نمیکنه.
بنده تا حدودی میشه گفت برنامه نویسی شبکه انجام میدهم و با اغلب مبانی حداقل اولیه اشنا هستم.
یه درایور به اسم WinPkfilter دانلود کردم و با برنامه نوسی تونستم ترافیک کارت شبکه Wlan که وصله به موبایل رو انتقال بدم به ای پی و پورت پروکسی سرور. اینجوری موبایل اینترنت گرفت . اما مشکلش اینه که فقط ترافیک http رو انتقال داد. اما در تحقیقاتی که کردم، باید توسط درایور سطح کرنلی کل ترافیک اداپتر wlan رو به پروکسی سرور انتقال داد.
میشه لطف کنید و راه حل مناسبی به بنده پیشنهاد بدید.

negative60
دوشنبه 16 آذر 1394, 01:02 صبح
اما مشکلش اینه که فقط ترافیک http رو انتقال داد. اما در تحقیقاتی که کردم، باید توسط درایور سطح کرنلی کل ترافیک اداپتر wlan رو به پروکسی سرور انتقال داد.

اگه سیستم عامل گوشی اندروید هست میتونید از proxydriod استفاده کنید که همون کار پراکسی فایر در ویندوز رو انجام میده منتها نیازمند روت هست.

یک سری اپ هم پیدا کرده بودم که شبیه به proxydroid بودند ولی‌ نیاز به روت نداشتند و از vpnservice اندروید استفاده میکردند

Mask
دوشنبه 16 آذر 1394, 01:34 صبح
اگه سیستم عامل گوشی اندروید هست میتونید از proxydriod استفاده کنید که همون کار پراکسی فایر در ویندوز رو انجام میده منتها نیازمند روت هست.

یک سری اپ هم پیدا کرده بودم که شبیه به proxydroid بودند ولی‌ نیاز به روت نداشتند و از ***service اندروید استفاده میکردند
ممنون از پاسخگوییتون. اما 2 تا مشکل. اول اینکه لبتاب من با Lan وصله به سرور و بعد قضیه پروکسی اینا. پس اتصال موبایل به سرور منتفی میشه.
اما من رو لبتابم یه ccproxy نصب کردم . که اومد تو پروکسیفایر و با پروکسی موبایل وصلش دم به لبتاب و اینترنت گرفتم. اما بازم مشکل اینه که فقط مرورگرها نت میگیرند نه کل گوشی.
اگه برنامه ای باشه روی اندروید که بشه v-p-n- service اندروید رو به پروکسی لبتاب وصل کنم مشکل حله فعلا. چون با این سرویس کل گوشی نت میگیره و مثل یه v-p-n عمل میکنه.
البته بماند که این سرویس فقط از اندروید 4 به بالا کار میکنه.گوشیمم روت نیست در ضمن.

cybercoder
دوشنبه 16 آذر 1394, 18:25 عصر
چرا منتفی میشه برادر، شما Interface های لپ تاپت رو Bridge کن. اونوقت جفت دستگاه ها توی یک BD خواهد بود و به قول آقا روی موبایل ProxyDroid یا حالا چیز دیگه نصب کن.

گوشیت رو هم می تونی با framaroot به سادگی روت کنی.

Mask
دوشنبه 16 آذر 1394, 18:45 عصر
چرا منتفی میشه برادر، شما Interface های لپ تاپت رو Bridge کن. اونوقت جفت دستگاه ها توی یک BD خواهد بود و به قول آقا روی موبایل ProxyDroid یا حالا چیز دیگه نصب کن.

گوشیت رو هم می تونی با framaroot به سادگی روت کنی.
با فرض اینکه با بریج کردن ، و اتصال پروکسی بر روی موبایل . بازم مشکل اینه که فقط مرورگرها اینترنت دارند. نه کل گوشی.
راه بهتری مد نظرتون نیست؟

cybercoder
سه شنبه 17 آذر 1394, 01:12 صبح
بازم مشکل اینه که فقط مرورگرها اینترنت دارند. نه کل گوشی.

ProxyDroid

Mask
سه شنبه 17 آذر 1394, 14:36 عصر
ProxyDroid

نمیشه. گوشیم روت نیستو بنا به دلایلی نمیخام روتش کنم. وقتی میشه راه حل نرم افزاری براش پیدا کرد. البته با برنامه نویسی تونستم http ریکوئست هارو ببرم به سمت پروکسی. اما مشکل روی https دارم.