PDA

View Full Version : حل مشکل جدا جدا نوشته شدن حروف در کروم

salah5659
شنبه 03 آبان 1393, 12:36 عصر
با سلام.
مشکل من اینه که سایتی که طراحی کردم، از فونت بی نازنین توش استفاده کردم ، یک مدتی هیچ مشکلی نبود، نی دونم چی شد که الان فونت ها رو جدا جدا نشون میده. اونم فقط در مرورگر کروم
کد css رو هم گذاشتم.
ممنو میشم کمک کنید.

124931

r4hgozar
شنبه 03 آبان 1393, 13:17 عصر
سلام/
این مشکل کروم هست.
وقتی آپدیت جدید شده اینطوری شده.تو مرورگر های دیگه امتحان کن نباید مشکلی داشته باشه.
موفق باشی.

salah5659
شنبه 03 آبان 1393, 14:22 عصر
ممنون از شما.
پس چرا دیگر سایت ها این مشکل رو ندارن؟
سایت های دیگه از فونت استفاده کرده اند ولی این مشکل با کروم وجود ندارن.
؟

r4hgozar
شنبه 03 آبان 1393, 14:38 عصر
سلام.
درسته فکر کنم بسته به سایته.
به عنوان مثال همین برنامه نویس رو نگاه کنید. فونت منوهاش افتاده خط بعدی

tamafi6
شنبه 03 آبان 1393, 14:56 عصر
این رابه کلاس موردنظراضافه کن

-webkit-font-smoothing: antialiased;

salah5659
یک شنبه 04 آبان 1393, 12:20 عصر
این رابه کلاس موردنظراضافه کن

-webkit-font-smoothing: antialiased;

با سلام
با کد مربوطه هم حل نشد.

spostad7
دوشنبه 05 آبان 1393, 14:55 عصر
سلام
من هم دارم سایتی رو طراحی میکنم و یک دفعه همین مشکل توی کروم ورژن آپدیت شده اش برام پیش آمد
فکر کردم مشکل از فونته
من از فونت adobe arabic استفاده میکنم
کسی پیشنهادی نداره؟

بهزاد علی محمدزاده
دوشنبه 05 آبان 1393, 16:46 عصر
من امروز این مشکل و بررسی می کردم گزارشهای زیادی براش وجود داشت : اما در یکی از نوشته ها کسی گفته بود که من تنظیمات css فونت بصورت خطی نوشته بودم :

font:16px/1.5em , tahoma,...
وبعد اونها رو جدا نوشته بود :

font-size:16px;
font-weight:normal
...

گفته مشکلم حل شده. حالا تست کنید. ولی اگر حل نشد مشکل از آپدیت جدید کروم هست و باید ببینم تکلیفش چه میشه.من روی بعضی وب سایت ها تست انجام دادم وقتی font-size رو 16px که میدادم مشکلش حل میشد ! .

2undercover
دوشنبه 05 آبان 1393, 19:43 عصر
یکی از کاربران همین سایت توی یکی دیگه از تاپیک ها گفته بودند که با فعال کردن فلگ Disable DirectWrite در قسمت chrome://flags این مشکل حل میشه که من امتحان کردم و درست شده و برای حل مشکل نهایی هم باید منتظر بروزرسانی کروم باشیم.

بهزاد علی محمدزاده
دوشنبه 05 آبان 1393, 21:07 عصر
درسته که حل میشه . منتهی ما اگر میشد به کاربر بگیم که تنظیمات مرورگر رو دستکاری کنه , یه دفعه بهش میگفتیم از IE9 به بالا هم استفاده کنه تا دیگه خیال ما راحت باشه ... :چشمک: . این مشکل یا باید با از طرف تیم کروم حل بشه یا با دستور css.

forodo
سه شنبه 06 آبان 1393, 12:30 عصر
سلام
دوستان بالاخره چی شد؟
مشکل حل شد؟
اگه حل شده لطفاً راه حلش رو قرار بدید.
با تشکر

SEO Artist
سه شنبه 06 آبان 1393, 13:13 عصر
با سلام.
مشکل من اینه که سایتی که طراحی کردم، از فونت بی نازنین توش استفاده کردم ، یک مدتی هیچ مشکلی نبود، نی دونم چی شد که الان فونت ها رو جدا جدا نشون میده. اونم فقط در مرورگر کروم
کد css رو هم گذاشتم.
ممنو میشم کمک کنید.

124931

برای آپدیتشه، شما کافیه از این استایل استفاده کنی:

white-space: nowrap;

forodo
سه شنبه 06 آبان 1393, 13:28 عصر

اینو باید تو font-face بندازیم؟

SEO Artist
سه شنبه 06 آبان 1393, 13:30 عصر
اینو باید تو font-face بندازیم؟

نه اصلا ربطی به font-face نداره.

salah5659
سه شنبه 06 آبان 1393, 13:59 عصر

من این کد رو تو قسمت * وارد کردم ولی مشکلم حل نشد.

salah5659
سه شنبه 06 آبان 1393, 14:25 عصر
یکی از کاربران همین سایت توی یکی دیگه از تاپیک ها گفته بودند که با فعال کردن فلگ Disable DirectWrite در قسمت chrome://flags این مشکل حل میشه که من امتحان کردم و درست شده و برای حل مشکل نهایی هم باید منتظر بروزرسانی کروم باشیم.

با این تنظیمات هم حل نشد.

amirtc
سه شنبه 06 آبان 1393, 16:22 عصر
letter-spacing رو استفاده کنید برای کلاسی کی میخواهید ومقدار ان را تغییر دهید تا فواصل کم شوند
مثال:
letter-spacing:1px

salah5659
سه شنبه 06 آبان 1393, 16:36 عصر
letter-spacing رو استفاده کنید برای کلاسی کی میخواهید ومقدار ان را تغییر دهید تا فواصل کم شوند
مثال:
letter-spacing:1px

فکر نکنم دوست عزیز با این کد مشکل حل شود.
چون این کد میشه فاصله حروف را کم و زیاد کرد ، ولی چسبیدگی حروف را حل نمی کند.

2undercover
سه شنبه 06 آبان 1393, 18:21 عصر
ببخشید مثل این که بعضی از دوستان از جمله من این مشکل رو با یک چیز دیگر اشتباه گرفتیم!

مشکل این جاست که کروم با برخی از فونت هایی که با فرمت TTF هستند مشکل دارد و حروف فارسی رو جدا جدا نشون میده. راه حلش هم این هست که فونت TTF رو به فرمت های مدرن تر مثل Woff تبدیل کنید و به صفحه ضمیمه کنید؛ که البته شما در اینجا فرمت Woff اون فونت رو هم دارید اما شما در @font-face بعد از اضافه کردن فرمت Woff مجددا اومدید و فرمت TTF رو اضافه کردید که باعث مشکل شده. راه حل استفاده از شکل صحیح و بهینه @font-face هست:

@font-face {
font-family: 'font';
src: url('path/to/font.eot?#iefix');
src: url('path/to/font.woff') format('woff'),
url('path/to/font.ttf') format('truetype');
}

forodo
سه شنبه 06 آبان 1393, 19:16 عصر
من اینطوری نوشتم ولی حروف جداست:
@font-face {
font-family: AliFont;
src: url(../Font/BKAMRAN_0.TTF);
src:url(../Font/BKamran.eot);/*اکسپلورر 9 به بعد*/
src:url(../Font/BKamran.otf);
src:url(../Font/BKamran.woff);
src:url(../Font/BKamran.svg);
src:local(../Font/BKamran),/*بررسی نصب بودن فونت در سیستم کاربر*/
local(../Font/B Kamran),/*برای برخی از مرورگرها مانند سافاری*/
url(../Font/BKamran.eot?#iefix) format('embedded-opentype'),/*هک برای اکسپلورر 8 و ماقبل*/
url(../Font/BKamran.woff) format('woff'),/*مرورگر های جدید*/
url(../Font/BKamran.ttf) format('truetype'),/*تمام مرورگرها به جزء اکسپلورر*/
url(../Font/BKamran.svg#BYekan) format('svg');/*نسخه های قدیمی سیستم عامل iOS*/
}

forodo
سه شنبه 06 آبان 1393, 19:29 عصر
من نمی دونم چی شد.
هیچ کار خاصی انجام ندادم ولی الان که کروم رو باز کردم دیدم حروف درسته.
چی شد؟ :گیج:
الان درست شده 2روز دیگه نترکه.

SEO Artist
سه شنبه 06 آبان 1393, 20:42 عصر
من این کد رو تو قسمت * وارد کردم ولی مشکلم حل نشد.

ممکنه آدرس وب سایتتون بدین من چکش کنم؟

Rejnev
سه شنبه 06 آبان 1393, 21:35 عصر
این مشکل توی کروم نسخه 38 بوجود اومده...
مشکل این که حروف ب ص و ر ت جدا جدا دیده میشه از فایل فونتتونه. بعنوان مثال من در بخش هایی از این سایت (http://www.energyhub.ir) از فونت nazanin bold استفاده کردم که توی نمایش در کروم 38 به مشکل برخورد. اما راه حل رو اینطوری پیدا کردم:
از هر سایتی که ممکن بود فونت b nazanin bold رو جستجو و دانلود کردم و بعد جایگزین فونت فعلی کردم تا این که بالاخره یکی از سایت ها فونت درست رو در اختیار قرار داد و مشکل رفع شد.
آدرس سایته یادم نیست، فقط یادمه وقتی فایل زیپی که از مجموعه فونت هاش دانلود کردم باز کردم، اسم فونت ها مثلا site1,site2,site3,site4 و ... بود که وقتی بازش میکردی اون بالای پیش نمایش فونت اسم فونت نوشته شده بود.
بعد فایل رو تغییر نام دادم و جایگزین فونت قدیمم کردم. ضمنا فونت مربوطه ttf بود.

Rejnev
سه شنبه 06 آبان 1393, 21:38 عصر
ضمنا یک مشکل دیگه ای هم که اخیرا کروم ایجاد کرده، شکسته شدن و دو خطی شدن برخی متونه (مثل عنوان منو ها و ...) که برای رفع این مشکل هم مجبورید از سی اس اس white-space:nowrap برای اون المنت ها استفاده کنید.

SEO Artist
سه شنبه 06 آبان 1393, 21:59 عصر
این مشکل توی کروم نسخه 38 بوجود اومده...
مشکل این که حروف ب ص و ر ت جدا جدا دیده میشه از فایل فونتتونه. بعنوان مثال من در بخش هایی از این سایت (http://www.energyhub.ir) از فونت nazanin bold استفاده کردم که توی نمایش در کروم 38 به مشکل برخورد. اما راه حل رو اینطوری پیدا کردم:
از هر سایتی که ممکن بود فونت b nazanin bold رو جستجو و دانلود کردم و بعد جایگزین فونت فعلی کردم تا این که بالاخره یکی از سایت ها فونت درست رو در اختیار قرار داد و مشکل رفع شد.
آدرس سایته یادم نیست، فقط یادمه وقتی فایل زیپی که از مجموعه فونت هاش دانلود کردم باز کردم، اسم فونت ها مثلا site1,site2,site3,site4 و ... بود که وقتی بازش میکردی اون بالای پیش نمایش فونت اسم فونت نوشته شده بود.
بعد فایل رو تغییر نام دادم و جایگزین فونت قدیمم کردم. ضمنا فونت مربوطه ttf بود.

ممنون از راهنماییی شما.

salah5659
چهارشنبه 07 آبان 1393, 09:01 صبح
ببخشید مثل این که بعضی از دوستان از جمله من این مشکل رو با یک چیز دیگر اشتباه گرفتیم!

مشکل این جاست که کروم با برخی از فونت هایی که با فرمت TTF هستند مشکل دارد و حروف فارسی رو جدا جدا نشون میده. راه حلش هم این هست که فونت TTF رو به فرمت های مدرن تر مثل Woff تبدیل کنید و به صفحه ضمیمه کنید؛ که البته شما در اینجا فرمت Woff اون فونت رو هم دارید اما شما در @font-face بعد از اضافه کردن فرمت Woff مجددا اومدید و فرمت TTF رو اضافه کردید که باعث مشکل شده. راه حل استفاده از شکل صحیح و بهینه @font-face هست:

@font-face {
}

دوست عزیز راه حل شما را انجام دادم باز مشکل پابرجاست

salah5659
چهارشنبه 07 آبان 1393, 09:02 صبح
ممکنه آدرس وب سایتتون بدین من چکش کنم؟

test.mecp.ir

SEO Artist
چهارشنبه 07 آبان 1393, 10:34 صبح
دوستان مشکل حل شد، یه باگ بود، گوگل کرومتون رو به ورژن 40 ارتقا بدین.

SEO Artist
پنج شنبه 08 آبان 1393, 13:07 عصر
دوستان ارتقا دادین، تست کردین؟

salah5659
شنبه 10 آبان 1393, 08:38 صبح
دوستان ارتقا دادین، تست کردین؟

با نصب نسخه 40 گوگل کرومیوم مشکل حل شد.

salah5659
چهارشنبه 21 آبان 1393, 09:23 صبح
با نصب نسخه 40 گوگل کرومیوم مشکل حل شد.

با سلام خدمت دوستان

این مشکل رو من تو طراحی سایتم داشتم،
والان مشکل من حل شد.
نه با ارتقاء ورژن کروم! مشکل کروم نبوده، مشکل نوع فونتیست که انتخاب کردم.
اگر شما هم به این مشکل برخورد کردید، بگردید توی اینترنت و فونت استاندارد دلخواه خودتون رو انتخاب کنید.تنها راه حلش اینه.
من خودم نمی دونم از کدوم سایت دانلود کردند ، چون فونت ها رو از یکی از دوستام گرفتم آ ایشون هم یادشون نیست که از کجا گرفتند.

zoghal
سه شنبه 27 آبان 1393, 11:38 صبح
راه حلش استفاده از فونت وب هست.
من دوساله رو مباحث فونت ها کار میکنم و بزودی روی پروژه خانه فونت رونمایی میکنم.
یک پک که شامل چنیدن فونت وب آماده شده برای حمایت از پروژه که میتونید یک ایمیل خالی به support@font-store.ir بزنید تا توضیحات برای شما ارسال بشه.
در ضمن می تونید تفاوت فونت وب رو با فونت هایی دیگر در این لینک مقایسه کنید.

http://soozanchi.ir/screens/sites/

Rejnev
سه شنبه 27 آبان 1393, 18:51 عصر
سایت p30download یک پک فونت مخصوص وب داره که من توی کروم تست کردم هیچ مشکلی نداشتن.
لینک دانلود مستقیم (http://s3.p30download.com/users/303/graphic/font/persian/WebFont.Package.ttf-eot-woff_p30download.com.zip)
رمز هم www.p30download.com

haririan2
چهارشنبه 17 تیر 1394, 15:57 عصر

@font-face {
}

کاملا حق با شماست
مشکل من استفاده از فونت نازنین بود و در برخی از مرورگر ها حروف را جدا جدا نمایش میداد
راه حل :
1- وب فونت را دانلود کنید (http://www.ufont.ir/%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87-%D9%88%D8%A8-%D9%81%D9%88%D9%86%D8%AA/)
2- به صورت صحیح font face را تعریف کنید (نمونه بالا)
3- نتیجه کار در این آدرس (http://www.naroon.com/?content=sr&i=366940&p=3)