PDA

View Full Version : کمک در ساخت بازی توپ

snow pink
چهارشنبه 04 بهمن 1391, 08:57 صبح
سلام من مبتدی هستم
خیلی وقته دارم روی این برنامه کار میکنم میخوام توپ تصادفی به دیواره ها برخورد کنه و اینکه مستطیل ها با برخورد توپ حذف بشن که نمیشن و توپ همش یکجا برخورد میکنه اخرشم که کلا اشکال داره نمیشه توپو گرفت چون بیشتر شبیه فیلم شده:( وقتی که اتفاقی با سطح اون مستطیل پایینیه برخورد میکنه بازم خارج میشه!
کلا داغونه!
واقعا ممنون میشم اگه کمکم کنید

mbscreater
چهارشنبه 04 بهمن 1391, 13:55 عصر
سلام. عذرخواهی میکنم. من هم احتمال داره که بتونم کمکتون بکنم اما قبلش باید عنوان تاپیکتون رو عوض کنید. چون ممکنه بزودی این تاپیک به دلیل عنوان نامناسب حذف بشه. اینطوری هم زحمات ما به هدر رفته که جوابمون به دست شما نرسیده و هم شما به جوابتون نمیرسید. میتونید عنوان تاپیکتون رو مثلا بذارید "کمک در ساخت بازی توپ". عبارت هایی مثل: کمکم کنید! ، راهنمایی کنید! و... عنوان نامناسب محسوب مشن.

برای تغییر عنوان تاپیک ابتدا باید به عنوان عضو وارد شده باشید بعد از قسمت "ابزارهای مدیریتی" بالای همین تاپیک، "منتقل کردن تاپیک..." رو کلیک کنید. اینطوری میتونید عنوان جدیدی برای تاپیکتون انتخاب کنید.

حالا من میرم که برنامتون رو بررسی کنم. امیدوارم که نتایج خوبی بگیرم.
موفق باشید.:لبخندساده:

mbscreater
چهارشنبه 04 بهمن 1391, 15:23 عصر
حرکت توپ رو اصلاح کردم. خیلی ساده تر از اون چیزیه که فکرشو بکنی.

انشاءالله عنوان تاپیکت رو که عوض بکنی برات میفرستم. اینطوری موندگارتره و مطمئن میشم که به دستت رسیده.
ببخشید از این تدابیر امنیتی. تجربه ی تلخی از این موضوع دارم!:لبخندساده:

mbscreater
چهارشنبه 04 بهمن 1391, 23:57 عصر
حرکت توپ رو اصلاح کردم. به برنامم دقت کن. خیلی ساده تر از چیزیه که فکرش رو می کنی.

* دستور حرکت برای توپ ندادی. دستوراتی که دادی مکان توپ رو اتفاقی انتخاب میکنه.

* برای اینترول تایمر 800 زیاد بود. دادم 1. احتمالا به خاطر این که از طرز حرکت توپ با خبر بشیم زیاد داده بودی که کار خوبی کردی.

* اول باید مکان تکیه گاه توپ رو تنظیم کنی بعد توپ رو به اون تکیه بدی. ترتیب نوشتن کدها مهمه. تو اول مکان توپ رو تنظیم کردی بعد کد مکان تکیه گاه رو نوشتی. انگار تکیه گاه می خواد به توپ تکیه بده!

* همیشه که توپ نمیخواد به تکیه گاه تکیه بده. وقتی که تایمر خاموشه می خواد تکیه بده.

این نکات درباره ی حرکت توپ بود. که تو این برنامه اصلاح شده. درباره نحوه ی برخورد توپ با مستطیل ها فعلا به نتیجه ی خاصی نرسیدم.
اما این نکته رو بگم که: برای حذفِ (مثلا) اولین مستطیل باید از دستور Shape3(1).Visible = False استفاده کنی.