PDA

View Full Version : كار با ديتاگريد

afrashteh1
شنبه 05 مرداد 1387, 10:04 صبح
چطوره فضاي خالي در اطراف ديتا گريد هنگام نمايش اطلاعات را حذف كنيم .
يعني طوري كه جايي كه مربوط به فيلدهاست موجود باشند اما فضاي خالي كه در سمت راست اون قرار داره و بلااستفاده است را حذف كنيم .

فاطمه وطن دوست
شنبه 05 مرداد 1387, 10:15 صبح
چطوره فضاي خالي در اطراف ديتا گريد هنگام نمايش اطلاعات را حذف كنيم .
يعني طوري كه جايي كه مربوط به فيلدهاست موجود باشند اما فضاي خالي كه در سمت راست اون قرار داره و بلااستفاده است را حذف كنيم .

سلام

به نظر من از VsFlexGrid استفاده کنید هم قشنگتره هم اینکه امکانات بیشتری داره کار باهاشم خیلی سادس نمونه برنامه هم تو سایت ازش زیاده . فقط کافیه عبارت VsFlexGrid رو جستجو کنید براتون کلی نمونه برنامه میاره .

http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=428131&postcount=90

afrashteh1
شنبه 05 مرداد 1387, 10:36 صبح
از پاسخ شما بسيار متشكرم .اما من برنامه ام را كامل طراحي كردم و در تمام فرم از ديتا گريد استفاده كردم . ايشاالله در نسخه بعدي از راهنمايي شما استفاده مي كنم .حالا براي حل مشكل من با همين ديتا گريد راهي وجود دارد .تشكر

ali_habibi1384
یک شنبه 06 مرداد 1387, 02:32 صبح
کدوم فضای خالی رو میگید؟ فضای خالی بوجود آمده از اطلاعات یا هد جدول؟

drwatson
یک شنبه 06 مرداد 1387, 10:34 صبح
فکر کنم اون فضای خالی که شما میگی بخاطر
میزان اندازه فیلد رشته ای هست که تعریف کردی

afrashteh1
دوشنبه 07 مرداد 1387, 01:32 صبح
وقتي كه به سمت چپ پيمايش مي كني و فيلدها را پيمايش كردي باز هم مي توني پيمايش كنيد و اين فضا خالي بلاستفاده است .مي خوام طوري باشه كه فقط به اندازه فيلدها باشه يعني بعد از پيمايش وقتي محتواي اخرين فيلد را ديديم ديگر قابل پيمايش نباشد

drwatson
دوشنبه 07 مرداد 1387, 01:51 صبح
سلام

به نظر من از VsFlexGrid استفاده کنید هم قشنگتره هم اینکه امکانات بیشتری داره کار باهاشم خیلی سادس نمونه برنامه هم تو سایت ازش زیاده . فقط کافیه عبارت VsFlexGrid رو جستجو کنید براتون کلی نمونه برنامه میاره .

http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=428131&postcount=90

سلام
من از این کنترل استفاده میکنم
اما مثل دیتاگرید نیست که وقتی مستقیما به ado وصلش میکنیم
با تغییر اون دیتابیس هم تغییر کنه
نمیدونم چرا تغییرات در بانک اعمال نمیشه؟

majjjj
دوشنبه 07 مرداد 1387, 07:23 صبح
وقتي كه به سمت چپ پيمايش مي كني و فيلدها را پيمايش كردي باز هم مي توني پيمايش كنيد و اين فضا خالي بلاستفاده است .مي خوام طوري باشه كه فقط به اندازه فيلدها باشه يعني بعد از پيمايش وقتي محتواي اخرين فيلد را ديديم ديگر قابل پيمايش نباشد

یکم گریدت رو کوچکتر کن درست میشه

فاطمه وطن دوست
دوشنبه 07 مرداد 1387, 12:08 عصر
سلام
من از این کنترل استفاده میکنم
اما مثل دیتاگرید نیست که وقتی مستقیما به ado وصلش میکنیم
با تغییر اون دیتابیس هم تغییر کنه
نمیدونم چرا تغییرات در بانک اعمال نمیشه؟

سلام

نمونه + عکس

afrashteh1
دوشنبه 07 مرداد 1387, 13:56 عصر
با كم كردن عرض ان مشكل حل ميشه ولي در هر لحضه فقط يك فيلد قابل روئت است وفقط با پيمايش به چپ و راست بقيه فيلدها را ميتونيم ببينيم در صورتي كه من ميخوام عرض اون تقريبا به اندازه عرض فرم برنامه باشه

drwatson
دوشنبه 07 مرداد 1387, 18:33 عصر
سلام

نمونه + عکس
سلام
با تشکر از شما
میشه بگید آیا امکان داره مثل دیتا گرید به این کنترل هم در حین اجرا توسط کاربر سطر اضافه کرد(بصورت دستی)
میدونم که با کد نویسی میشه و اینکارو کردم اما میخوام بدونم بصورت عادی هم این امکانو داره یا نه
ممنونم

drwatson
دوشنبه 07 مرداد 1387, 19:19 عصر
با كم كردن عرض ان مشكل حل ميشه ولي در هر لحضه فقط يك فيلد قابل روئت است وفقط با پيمايش به چپ و راست بقيه فيلدها را ميتونيم ببينيم در صورتي كه من ميخوام عرض اون تقريبا به اندازه عرض فرم برنامه باشه
سلام
اینو ببین دوست عزیز
شاید منظورت همینه:متفکر:

afrashteh1
دوشنبه 07 مرداد 1387, 20:05 عصر
بله درسته من مي خوام همون يه مقدار فضاي خالي هم كه داره (در سمت راست همين برنامه) حذف بشه .
بسيار متشكرم

فاطمه وطن دوست
دوشنبه 07 مرداد 1387, 22:23 عصر
سلام
با تشکر از شما
میشه بگید آیا امکان داره مثل دیتا گرید به این کنترل هم در حین اجرا توسط کاربر سطر اضافه کرد(بصورت دستی)
میدونم که با کد نویسی میشه و اینکارو کردم اما میخوام بدونم بصورت عادی هم این امکانو داره یا نه
ممنونم

سلام

آره، میشه .(اگر اشتباه نکنم ) یه دکمه با عنوانه رکورد جدید بزارید بعدش اینو بنویسید.

Adodc1.Recordset.AddNew

بعد از اجرای این کد یه سطر اضافه میشه ، شما میتونید مقادیر جدید رو وارد کنید .(تو جدولتون)
در ضمن خاصیت Editable=2 باشه .

drwatson
سه شنبه 08 مرداد 1387, 20:05 عصر
بله درسته من مي خوام همون يه مقدار فضاي خالي هم كه داره (در سمت راست همين برنامه) حذف بشه .
بسيار متشكرم
دوست عزیز این کد که نوشتم براتون همینقدر میتونه دقیق باشه:لبخندساده:
و 100% همون اندازه رو در نمیاره ولی زیادم اختلاف نداره
شاید روشهای دیگه ای باشه که بهتر باشن
من نمیدونم:متفکر:

سلام

آره، میشه .(اگر اشتباه نکنم ) یه دکمه با عنوانه رکورد جدید بزارید بعدش اینو بنویسید.

Adodc1.Recordset.AddNew

بعد از اجرای این کد یه سطر اضافه میشه ، شما میتونید مقادیر جدید رو وارد کنید .(تو جدولتون)
در ضمن خاصیت Editable=2 باشه .

ضمن تشکر از شما
این راه همونیه که عرض کردم یعنی از طریق کدنویسی
بنده خواستم بدونم میشه مثل دیتاگرید به اینم سطر اضافه کرد
یعنی خودش یه سطر خالی در آخرش داشته باشه
البته مثل اینکه خودش این خاصیتو نداره
درکل از راهنماییهاتون ممنونم خیلی مفید بود:تشویق: