صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمایش نتایج 41 تا 45 از 45

نام تاپیک: یک جمله درباب لینوکس

نقل قول: یک جمله درباب لینوکس

حالا یعنی چی بر فرض هم که بر روی ویندوز پیاده شده باشه یعنی توی این که لینوکس خدای شبکه هست شک داری
    پسر خوب، لینک اثباتش رو هم واست آوردم، بازهم فرض میکنی؟ در ثانی کی گفته لینوکس خدای شبکه است؟ چرا اینقدر با تعصب به موضوع نگاه میکنی؟
    حتما یک سر به گوگل بزن و بنویس شبکه لینوکس
    اتفاقا من توصیه میکنم، مطالب اینپرایز رو در مورد مقایسه ویندوز و لینوکس بخون.
    اینپرایز میگه هیچ کس نمیتونه بگه قطعا لینوکس بهتره یا ویندوز، هر کدوم ویژگیهای خاصی دارن. مثلا کسی نمیتونه منکر User Friendly بودنِ ویندوز بشه. ضمن اینکه در برخی از موضوعات شبکه ای ( که الان یادم نیست) ویندوز بهتر از لینوکس عمل میکرده. اما این دلیل بر این نمیشه که فقط ویندوز بهتره یا فقط لینوکس
    دوما این چه حقه ای هست که شما و احتمالا خیلی های دیگه متوجه شدن ؟
    اگه ناراحت نمیشی، همچنان رجوع شود به Remote OS detection via TCP/IP Stack FingerPrinting.

پانوشت :
    اگه حوصله داشتی این دو لینک رو نگاه کن(علی الخصوص لینک دوم):
    http://forum.ubuntu.ir/index.php/top...1.html#msg5081
    https://barnamenevis.org/showthread.php?t=8133

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    شیراز

این تاپیک جای این حرف ها نیست و این مطالب هیچ ربطی به موضوع تاپیک نداره
    در باب مقایسه فنی ( نه مقایسه تعصبی ) این دو سیستم عامل مطلب برای گفتن زیاد هست ولی اگر میخواهید بحثی در این زمینه صورت بگیره یک تاپیک ایجاد کنید تا روش بحث کنیم
    چرا اینقدر با تعصب به موضوع نگاه میکنی؟
    بحث سر تعصب نیست . من خودم خیلی کم از لینوکس استفاده میکنم . بعضی از کارهای روزمره رو هم حتی نمیتونم توی لینوکس انجام بدم ولی با این حال با توجه به مسائل فنی موجود میگم لینوکس از لحاظ فنی بهتر از ویندوز هست. هر دوشون یک سری برتری هایی بر دیگری دارند ولی برتری لینوکس بر ویندوز توی مدیریت منابع , مسائل امنیتی , پایداری , سرعت , شبکه و ... هست ولی برتری ویندوز بر لینوکس توی همون رابط کاربر و user friendly بودن خلاصه میشه که اتفاقا همین موضوع عیوبی هم برای ویندوز درست کرده مثلا طبق گفته این سایت در مورد ویندوز 7 حداقل سخت افزار مورد نیاز برای این سیستم عامل حافظه 1 گیگابایتی و پردازنده 1گیگا هرتزی و 16 گیگابایت فضای خالی روی دیسک هست که مثلا من لینوکس سوزه رو با 4 هزار نرم افزار جانبی رو در 15 گیگابایت نصب کردم

اصلا فرض کن که من با تعصب به موضوع نگاه میکنم ولی دانشمندان بزرگ رو چی میگی :
    ریچی : من از قدرت لینوکس بسیار تعجب میکنم
    ریچارد استالمن : اگر قرار باشد روزی بشر دو دستاورد عظیم خود را در طول تاریخ ارائه کند : یکی لینوکس است و دیگری ریاضیات
    اریک ریموند : تا زمانی که بحث سرعت امنیت پایداری و قدرت یک سیستم عامل در میان است لینوکس در میان سیستم عامل ها آقایی میکند ( البته آخرش رو خودمونی گفتم ! )
    بالمر ( این که دیگه خودش مایکروسافتی هست ) : لینوکس مانند مردابی است که کاربرانش را فرو میکشد

به هر حال بحث فنی در این زمینه زیاد است و در حوصله این تاپیک نمیگنجه اگر مایل بودید یه تاپیک درست کن اون جا ما و دیگران بحث کنیم
    در ضمن اون لینک دوم رو قبلا خونده بودم

این تاپیک جای این حرف ها نیست و این مطالب هیچ ربطی به موضوع تاپیک نداره
    خب پسر خوب، وقتی مطلب غیرفنی مینویسی، ممکنه یه عده حرفت رو باور کنن.
    بحث سر تعصب نیست
    سرور MSN را بر روی لینوکس پیاده کرده اند
    پیامبر اکرم ( ص ) : آن شب که مرا به معراج بردند
    ولی دانشمندان بزرگ رو چی میگی
    متاسفم ولی هنوزم تعصبی برخورد میکنی. درسته که ویندوز موجود احمقیه ولی تنها مزیت اون کاربرپسند بودنش نیست.
    https://barnamenevis.org/showpo...6&postcount=68

پانوشت: من هم مثل شما، با هر دوی لینوکس و ویندوز کار میکنم(علتش هم برمیگرده به نیاز بازار کار و جامعه ایرانی) اما زمانی ناراحت میشم که دوستان ایرانی، در هر فورومی، یه تاپیک بازمیکنن و به جای بحث در مورد مطالب علمی و فنی،شروع به اظهار عشق و علاقه به لینوکس میکنن و جملات گاها تخیلی از خودشون ایراد میکنن. بقیه دوستان نا وارد و تازه کار، این جملات رو باور میکنن و بدون تحقیق، اون رو به فرم قضیه قبول میکنن. و بعدها به هیچ قیمتی دست از عقیده اشتباهشون برنمیدارن... نمونه اش رو توی این فوروم خیلی میبینی (نظیر دلفی بهتر است یا ... ، مقایسه ویندوز و لینوکس ، دات نت و ...)

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    شیراز

من هم مثل شما با مقایسه احساسی دو مورد مخالفم. اما واضح این هست که این جور مقایسه ها همه جا و در مورد همه چیز پیدا میشه :
    مقایسه شرکت های بزرگ خودرو سازی - مقایسه LG و Samsung - مقایسه شرکت های تولید کننده موبایل - مقایسه سیستم عامل ها - مقایسه زبان های برنامه نویسی و ...
    اما چیزی که مسلم هست در هر یک از مقایسه های بالا در یک ویژگی خاص یک گزینه از گزینه رقیب برتر هست . مثلا ممکنه از نظر طراحی خودرو های شرکت BMW برتر از سایرین باشند و در مورد شتاب اولیه Lamborgini بهتر باشه و در مورد سرعت Benz حرف اول رو بزنه ولی هیچ یک بر دیگری برتری کامل و صد درصد ندارند.
    در مورد سیستم عامل ها هم ممکنه ویندوز محیط کاربر پسند تری داشته باشه ولی در شبکه ( علارغم اون لینکی که گذاشتید ) برتری محسوس و چشم گیری نه تنها بر ویندوز بلکه حتی از مک یا سایر سیستم عامل ها داشته باشه.
    برتری هر چیزی بر دیگری نسبی است و صد درصد نیست
    یکی از استاد هام که دکتراشون رو از آلمان گرفته میگفت مقایسه لینوکس و ویندوز از لحاظ شبکه مثل مقایسه Paint با فتوشاپ هست.
    در مورد اون لینک که گذاشتید من فکر نمیکنم که این کارهایی که نام بردند واقعا هیچ راهی توی لینوکس براشون در نظر گرفته نشده باشه. انجام بعضی از کارها توی لینوکس مثل پیاده طی کردن یک مسیر 2 کیلومتری است در حالی که همون کار توی ویندوز با ماشین طی میشه !! متوجه که هستید

من دیگه در این باره صحبتی ندارم و اگر مایل به ادامه بحث بودید حتما یک تاپیک ایجاد کنید ( البته خیلی تکراری هست )

بابا قراره یه جمله در باب لینوکس گفته بشه . بحث شو کنار بذارید یا ببرید یه جای دیگه . اه

صفحه 2 از 2 اولاول 12

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •