نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: یادگیری جاوا اسکریپت یا پلاگین هایش ؟

یادگیری جاوا اسکریپت یا پلاگین هایش ؟

سلام دوستان .
    اینطوری که من متوجه شدم جاوا اسکریپت یک زبانی هست که پلاگین های زیادی برای خودش داره .
    اگر بخواهیم یک حرکت با جاوا اسکریپت پیاده کنیم , با پلاگین مشهور جیکوئری با کد نویسی کمتر همون حرکت ما ایجاد میشه . اما با جاوا اسکریپت تنها باید کد های زیادتری بزنیم درسته؟
    خب میخواستم بدونم که آیا با این وجود و با حضور jquery و پلاگین های دیگه که کار باهاشون راحت تره , آیا نیازی هست که ما جاوا اسکریپت رو کامل یاد بگیریم ؟ یا همون jquery کارامونو ردیف میکنه ؟

2 - آیا جیکوئری , هر کاری رو که توسط جاوا اسکریپت میشه انجام دادو , میتونه پیاده کنه؟
    ممنون میشم در این مورد دوستانی که تجربه کاری دارن یکم راهنمایی کنن .

نقل قول: یادگیری جاوا اسکریپت یا پلاگین هایش ؟

برای ساتفاده از جی کوئری نیاز دارید که جاوا اسکریپ رو هم تا حدودی یاد بگیرید....

نقل قول نوشته شده توسط hamid_diablo مشاهده تاپیک
    برای ساتفاده از جی کوئری نیاز دارید که جاوا اسکریپ رو هم تا حدودی یاد بگیرید....
    چرا اینو میدونم و مشکلی نیست . منظورم اینه که مثلا باید روش زیاد zoom کنیم یا در حد آشنایی کفایت میکنه

ببین دوست عزیز بستگی به نیازتون داره...شاید الان این چیزایی که میگم زیاد به چشم نیاد و مخصوص پروژه های بزرگه..مثلا شما میخای یه سایت بیاری بالا که هیچ چیز خاصی نداشته باشه از همون جی کوئری استفاده میکنی..اما فرض کن میخای یه اپلیکیشن تحت وب پیاده سازی کنی اونوقت دیگه جی کوئری پاسخگو نیست..
    نمیدونم با مفهوم دیزاین پترن آشنا هستی یا نه..شما مجبور به پیاده سازی پترن باشی اونوقت باید از جاوا اسکریپت واسه پیاده سازی پترن مورد نظرت استفاده کنی..
    در حال حاضر جی کوئری پاسخگوی نیاز شما هست و نیازی به یادگیریه جاوا اسکریپت نداری..مگر اینکه هدف های بزرگتر داشته باشی

نقل قول نوشته شده توسط pro_man مشاهده تاپیک
    ببین دوست عزیز بستگی به نیازتون داره...شاید الان این چیزایی که میگم زیاد به چشم نیاد و مخصوص پروژه های بزرگه..مثلا شما میخای یه سایت بیاری بالا که هیچ چیز خاصی نداشته باشه از همون جی کوئری استفاده میکنی..اما فرض کن میخای یه اپلیکیشن تحت وب پیاده سازی کنی اونوقت دیگه جی کوئری پاسخگو نیست..
    نمیدونم با مفهوم دیزاین پترن آشنا هستی یا نه..شما مجبور به پیاده سازی پترن باشی اونوقت باید از جاوا اسکریپت واسه پیاده سازی پترن مورد نظرت استفاده کنی..
    در حال حاضر جی کوئری پاسخگوی نیاز شما هست و نیازی به یادگیریه جاوا اسکریپت نداری..مگر اینکه هدف های بزرگتر داشته باشی
    با تشکر /
    در گوگل سرچی کردم ولی از مفهوم دیزاین پترن چیزی متوجه نشدم . میتونید یک دمو از این تکنولوژی بدید ببینم ؟ یا یک توضیج کوتاه ؟ ممنونم
    ---
    منی که میخوام با Php بعدا بیشتر کار کنم و میخوام cms های متفاوت بزنم ( در آینده ) نیازی دارم تا javascript رو یاد بگیرم به صورت حیلی حرفه ای ؟ اگر اره بگید تا متوجه شم همین الان برم دنبالش .

( اما فرض کن میخای یه اپلیکیشن تحت وب پیاده سازی کنی اونوقت دیگه جی کوئری پاسخگو نیست.. )
    منظور شما از اپلیکیشن های وب چیه دقیقا ؟ یعنی هر cms ساده ای که بخوام با php بزنم و از صفر برنامه نویسیش کنم به جاوا اسکریپت و دیزاین پترن نیاز دارم؟

واسه اینکه بفهمی چیه این پست رو بخون

ببین اپلیکیشن تحت وب یعنی چی؟
    منظور من اینه که فرض کن نرم افزار حسابداری هلو..مطمئنن زیاد شنیدی اسمش رو..حالا این یه اپلیکیشن حسابداری میشه که باید روی ویندوز نصب بشه اوکی؟ اگه همین رو روی وب پیاده سازی کنی میشه اپلیکیشن تحت وب..ساده ترین مثالی بود که زدم..
    شما خفن ترین cms هم که بخواین بزنین فکر میکنم جی کوئری پاسخگوی نیازتون باشه

نقل قول نوشته شده توسط pro_man مشاهده تاپیک
    واسه اینکه بفهمی چیه این پست رو بخون

ببین اپلیکیشن تحت وب یعنی چی؟
    منظور من اینه که فرض کن نرم افزار حسابداری هلو..مطمئنن زیاد شنیدی اسمش رو..حالا این یه اپلیکیشن حسابداری میشه که باید روی ویندوز نصب بشه اوکی؟ اگه همین رو روی وب پیاده سازی کنی میشه اپلیکیشن تحت وب..ساده ترین مثالی بود که زدم..
    شما خفن ترین cms هم که بخواین بزنین فکر میکنم جی کوئری پاسخگوی نیازتون باشه
    اون لینکی که دادید رو قبله این که پاسخ بدید رفتم تو گوگل سرچ کردمو پیداش کردم و خوندم . ولی این لینک بهتر بهم فهموند : http://blog.ntfox.ir/2013/04/design-pattern.html

------
    شما گفتید { شاید الان این چیزایی که میگم زیاد به چشم نیاد و مخصوص پروژه های بزرگه }

اما الان میگید { شما خفن ترین cms هم که بخواین بزنین فکر میکنم جی کوئری پاسخگوی نیازتون باشه }

حالا من متوجه نشدم این دیزاین پترن در پروژه های حرفه ای و خفن مثل کد نویسی aparat.com / blogfa.com / lenzor.com ........ نیاز هست یا خیر .
    شما فرض کنید من میخوام این سه سایت رو بسازم و با php برنامه نویسیشون کنم :: blogfa.com + aparat.com + mihanblog.com
    خب الان به دیزاین پترن نیاز دارم تو کد نویسیش ؟

این سایت هایی که مثال زدی هیچی نیستن...فقط تعداد کاربرای زیادی دارن همین..شما بیا فیس بوک رو در نظر بگیر..اگه بخای خیلی ریز به جزییات نگاه کنی میفهمی عجب چیز غولیه..هرجای فیس بوک رو نگاه میکنی خودش یه پروژه کامله واسه ما ها..مثلا شما از بلاک کردن افراد رو نگاه کن الی آخر..سیستم تگ کردن فیس بوک رو دیدی؟تشخیص چهره داره آدم کف میکنه خدایی..منظورم این نیست صورت ها رو تشخیص بده ها..منظورم اینه مثلا اگه یه جا دوستت رو تگ کردی نوشتی این علی هست اگه یه عکس دیگه از علی بزاری سریع بهت میگه این علی دوستت :دی اینایی که گفتم فقط مثالی بود از این غول..حالا شما بیا آپارات رو در نظر بگیر..واقعا مزخرفه به نظر من..شما یه ویدیو که میبینی بعدش یه سری ویدیو های مشابه بهت پیشنهاد میده که هیچ‌ربطی بهم نداره..اما برو یوتیوب رو ببین .،لعنتی یه راست میبرت پیش همون چیزی که میخواستی..اگه ریز به این چیزا دقت کنی میفهمی که دنیا دسته کیه :دی حالا بازم به نظرت آپارات خفنه؟ بلاگفا خفنه؟
    داداشه درسته اینا واس ماس ؛ ولی دلیل بر این نمیشه بیایم اینارو الگوی خودمون قراردبدیم..

کاربر دائمی آواتار Omid Jackson
    محل زندگی
    ایران

شما قبل از یادگیری جی کوئری باید جاوا اسکریپت بلد باشین، چون جی کوئری کتابخونه ای هست که به زبان جاوا اسکریپت نوشته شده
    نیاز نیست به صورت حرفه ای یاد بگیرین ولی حداقل در حد مبتدی یاد بگیرین
    پلاگین، کتابخانه، فریم ورک و ... با هم فرق دارن و به جی کوئری پلاگین نمیگن، یکم تو نت بگردین متوجه میشین
    جی کوئری استفاده از جاوا اسکریپت رو در بعضی مواقع برای شما ساده تر میکنه که به همین دلیل بهش میگن کتابخونه (write less, do more)
    ولی اسلاید شو wowslider یک پلاگین جی کوئری هست که برای استفاده از این پلاگین نیاز به کتابخونه جی کوئری دارین
    اما angularjs,... یک فریم ورک هستن
    حالا شما در نظر بگیرین میخواین با جی کوئری یک چیزی رو show و hide کنین، براش یک فلگ میذارین که بدونین کی show هست و کی نیست
    if(flag) {
    $("#show").fadeIn(500);
    } else {
    $("#show").fadeOut(500);
    }
    flag = !flag;

این مثال ساده نشون میده که از اول که شما شروع میکنین (if) دارین از جاوا اسکریپت استفاده میکنین نه جی کوئری!!! فقط برای استفاده از پلاگین fadeIn و fadeOut به کتابخونه جی کوئری نیاز دارین و برای flag = !flag هم دارین از جاوا اسکریپت استفاده میکنین، شما اگر جاوا اسکریپت بلد نباشین نمیدونین، if, for, while, !=, !, ==, function,... چی هستن و چه کار هایی میشه باهاشون انجام داد

دوست عزیز یه کتاب اموزشی بگیر یا تو همین سایت w3scools چند فصل اول رو مطالعه کنی تا حدودی با جاوا اسکریپ آشنا میشی

اگرم با C++‎ آشنایی داری به راحتی میتونه با دستورات و حلقه ها و شروط جاوا اشنا بشی..

تاپیک های مشابه

1. کمک در مورد یادگیری جاوا اسکریپت ، قسمت DOM
    نوشته شده توسط miladna در بخش JavaScript و Framework های مبتنی بر آن
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 10 اسفند 1391, 10:56 صبح
  2. سوال: برای یادگیری جاوا اسکریپت چه کتاب یا جزوه ای خوبه ؟
    نوشته شده توسط HCSH90 در بخش JavaScript و Framework های مبتنی بر آن
    پاسخ: 5
    آخرین پست: پنج شنبه 26 مرداد 1391, 16:34 عصر
  3. سوال: چه کتابی رو برای یادگیری جاوا اسکریپت پیشنهاد می کنید؟
    نوشته شده توسط idocsidocs در بخش JavaScript و Framework های مبتنی بر آن
    پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 19 دی 1389, 10:31 صبح
  4. مشاوره در مورد یادگیری جاوا اسکریپت
    نوشته شده توسط میلاد قاضی پور در بخش JavaScript و Framework های مبتنی بر آن
    پاسخ: 3
    آخرین پست: چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 12:46 عصر
  5. یادگیری جاوا اسکریپت
    نوشته شده توسط yavari در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 12 آذر 1385, 21:13 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •