نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: پورت موازی یا پرینتر یا lpt

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    بیرجند

پورت موازی یا پرینتر یا lpt

الف) می خوام با استفاده از این پورت یک نرم افزار سی ان سی رو شبیه سازی کنم نیاز دارم بدونم چطور می تونم بهش صفر و یک یا کلاک بدم.؟
    ب) چطور می نونم 2 تا 1000 تا فرمان رو به اختیار کاربر بهش بدم و اون بر این اساس صفر و یک بده؟

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: پورت موازی یا پرینتر یا lpt

مطمئنی این کار رو تو delphi prism می خواهی انجام بدی؟ کامپوننت های زیادی برای کار با پورت lpt در دلفی هست.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    بیرجند

نقل قول نوشته شده توسط mdsh1400 مشاهده تاپیک
    مطمئنی این کار رو تو delphi prism می خواهی انجام بدی؟ کامپوننت های زیادی برای کار با پورت lpt در دلفی هست.
    چه کامپوننتی ؟ نمونه مثال می تونید در اختیارم بزارید.ممنون

در ادرس زیر در مورد ارتباط با پورت پارالل در دلفی و را اندازی کنترلر سه محوره cnc توضیح داده شده (البته dot Net نیست)

https://www.iranled.com/forum/showth...6493#pid126493

Smile نقل قول: پورت موازی یا پرینتر یا lpt

سلام ، من پروژه ای دارم که باید بوسیله برنامه دلفی و از طریق پورت lpt یک شمارنده اعداد از 0 تا 9 را روی سون سگمنت نشون بدم هر کی می تونه کمکم کنه . مشکل بده؟

با تشکر ....
    من همچنان منتظر کمک های شمامی مونم

اگر می خواهید این کار را با دلفی انجام بدهید در شماره 9 مجله Blaise Pascal در صفحه 28 مقاله ای تحت عنوان LCD Interfacing: Driving a HD44780 LCD in Delphi وجود دارد که نحوه کار آموزش داده شده است. این شماره از مجله قبلاً رایگان بود ولی اکنون هرچه در سایت آن (http://www.blaisepascal.eu/) می گردم نمی توانم آن رابیابم. من این شماره از مجله را در اختیار دارم، در صورت تمایل ایمیلتان را در یک پیام خصوصی برایم بفرستید تا آن را برایتان ارسال کنم. در زیر هم عکسی را ضمیمه کرده ام که نویسنده مقاله توانسته با کدنویسی رشته ای را در LCD نمایش دهد:
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    • نوع فایل: png lpt.png‏ (39.4 کیلوبایت, 46 دیدار)

نقل قول نوشته شده توسط sayeh_1368 مشاهده تاپیک
    سلام ، من پروژه ای دارم که باید بوسیله برنامه دلفی و از طریق پورت lpt یک شمارنده اعداد از 0 تا 9 را روی سون سگمنت نشون بدم هر کی می تونه کمکم کنه . مشکل بده؟

با تشکر ....
    من همچنان منتظر کمک های شمامی مونم
    توضیحاتتون کامل نیست ، باچه واسطی ؟ یعنی Seven Segment قراره مستقیم به پورت متصل بشه ؟!

اگر Seven Segment باید مستقیم وصل بشه به LPT : امکان نداره !

اگر نه : میتونید اعداد رو به صورت باینری به پورت LPT بفرستید یا منطقی شبیه این ( 0000000000 ) پیاده کنید این 10 تا صفر اعداد 0 تا 9 هستند که در هر زمان فقط یکیشون میتونه 1 باشه و باقی 0 ، هر کدوم یکی بود یعنی عدد مورد شما هست ، مثلا عدد 7 میشه ( 0000000100 ) حالا کافی روی بردتون یک Decoder IC قرار بدید که این اطلاعات رو دیکد کنه و به میکروکنترلر شما ( AVR یا PIC یا ... ) بفرسته و میکروکنترلر هم Seven Segment رو روشن کنه ، یا اینکه اطلاعات خوانده شده از پورت LPT رو به یک Seven Segment Decoder بفرستید تا اطلاعات رو پردازش و Seven Segment رو بسته به اطلاعات فعال کنه .

یا میتونید از 8 بیت Data Bus پورت LPT استفاده کنید و بیت ها رو تقسیم بندی کنید و بفرستید و با Seven Segment Decoder اطلاعات رو پردازش و نمایش بدید .

اگر خواستید از میکروکنترلر ها استفاده کنید راه هایی هم برای اتصال مستقیم میکروکنترلرهای AVR یا PIC به پورت LPT هست و بعضی از AVR ها یک Interface نرم افزاری هم برای این کار در اختیارتون میزارن .

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •